Uzemnění gramofonu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mike »

Tak už jsem zkusil co se dalo a nic nepomohlo..... Zkoušel jsem phono project i phono v Marantnzi a chová se to úplně stejně nevím v čem je chyba. Může být chyba v zesilovači? Už jsem zkusil odpojit i společnou anténu a dát vše na jednu zásuvku. Nic.
Zdraví Michal

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mih »

Předpokládám, že je přenoska zapojena, není někde utržená zem?

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mike »

Mě to taky tak přijde tak jsem se dal do měření jestli náhodou něco v konektorech není špatně ..... V cinch konektorech co vedou do zesu je vše OK ted jsem skusil připojit raménko k vyvedenému drátu který je napojen na PE vodič. Bez úspěchu. Pravdou je že ta kabeláž vedoucí z přenosky je v naprosto katastrofálním zoxidovaném stavu. A při sebemenší manipulaci asi upadne... Možná je chyba tam zítra přijede kamarád Milan a důkladně to prověříme mě už nápady došly.
Zdraví Michal

Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Oggy »

Tak co kamarade? Byli jste s Milanem uspesni? :?: *sunglases*

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mike »

oggy

Ano je opraveno a zvuk je opravdu bomba !!! Původní problém byl v kabelu byla to pěkná prasárna s Milanem jsme to změřili a odskoušeli a pak nám bylo už jasné kde hledat takže jsem tam dali symetriku a na konec cinch. Ted je uzemněno i raménko což předtím mě z nepochopitelných důvodů nebylo. Brum není absolutně žádný,a ještě jsme vyndali napájecí zdroj a dali jej extérně a storoboskop je vyměněn za LED diodu a už tím pádem není v gramofonu 230V ale jen 9V.
Úprava trvala od odpoledne až do večerních hodin zvuk detailně porovnám až dnes ale hraje to neskutečně *jupi* *hura*
Máme podrobnou fotodokumentaci chtěl bych z toho udělat nějáký článeček. ;)
Zdraví Michal

Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Oggy »

Gratulace. *bravo* Milan ma zlaté ruce. Ja si taky užívám opraveného zesáku měrou vrchovatou. *hura*

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Rowing »

Super Michale. Na článeček s fotečkama se těším. Určitě to pomůže dalším lidem. *thumbs up*
Tak užívej analogového zvuku těch našich černých placek *palec*

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mike »

rowing

Článeček už mám v hlavě jen to hodit do wordu :-) Do konce toho týdne ho určitě udělám. Zvuk se zlepšil ale už ted mám v hlavě další řešení.
Zdraví Michal

warezo
Příspěvky: 49
Registrován: 28 črc 2009 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od warezo »

otvaram sice stare vlakno, ale nejak si niesom isty tym uzemnovanim. mam konkretne chasi tesla HC58, "zakladna" je ciastocne kovova DIY. nic mi sice nebruni, ale chcel by som vyriesit nejak uzemnenie pre pokoj na dusi.
neviem ci to chapem spravne ale..
privodnu snuru vymenim za trojkolik, fazu a nulak necham kde je a uzemnenie prepojim cez chasi na tu zakladnu, ramienko a dalej na preamp? a cinhce oddelit? nejak tomu presne nerozumiem ktory kabel kam. viem ze je to zrejme hlupy a laicky dotaz, ale snad sa najde niekto kto mi poradi. vopred vdaka

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Rowing »

Pokud nemáš problémy s brumem, tak bych se v zapojení moc nevrtal. Ono nějakou zemní smyčku si tam můžeš lehce vytvořit a pak budeš hledat, jak se toho brumu zase zbavit.
S výměnou přívodní šňůry z ploché vidlice na trojkolík opatrně! Pokud nemáš základy vyhlášky 50 o způsobilosti v elektrotechnice, tak neradím se do toho pouštět. Může to skončit špatně. Zkontroluj kabely, jaké máš použité nyní, pokud jsou staré, zoxidované atd. tak je vyměň za nové. Víc bych opravdu nedělal.

warezo
Příspěvky: 49
Registrován: 28 črc 2009 12:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od warezo »

nastastie s brumom problemy nemam. elektricka snura je v poriadku a snuru s patkolikom som vymenil za kvalitnejsiu s rca. gumovu podlozku som vymenil za korkovy slipmat. mam sice aj kozeny ale koli zbytku zostavy vyrazny rozdiel nepocujem. myslel som ze uzemnenim sa mi podari ciastocne eliminovat pripadnu staticku elektrinu. platne periem, sacky mam nagaoka no.102, ale obcas pocut aj praskanie. zrejme to bude nejakymi tymi mikroskrabancami...

hifitrip
Příspěvky: 33
Registrován: 04 lis 2016 19:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od hifitrip »

Dobrý deň, viem, že toto sa tu asi riešilo veľakrát, ale som laik. Chcem sa opýtať ako najlepšie uzemniť gramofón resp. aj zosilňovač. Gramofón aj zosilňovač majú skrutku GND. Sú zapojené v jednej zásuvke. Vďaka.

hifitrip
Příspěvky: 33
Registrován: 04 lis 2016 19:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od hifitrip »

Dobré ráno sa praje. Gramofón som už uzemnil, spojil som GND gramofónu s GND zosilňovača a vyzerá, že všetko je v pohode.

Uživatelský avatar
JanJan
Příspěvky: 61
Registrován: 08 pro 2019 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od JanJan »

Dobrý den. Mám gramofon GARRARD 401. ( rameno přenosky a stroj gramofonu nejsou vzájemně ukostřeny.) Má být ukostreno? Řeším to z důvodu praskání staticke elektřiny.

Jarda69
Příspěvky: 2644
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Jarda69 »

Zkus od "stroje" gramofonu natahnout extra drát na nějaký šroubek nebo jinou vodivou plochu třeba zesilovače. Na první pokus přes odpor cca 150-500kohm. Na odvedení statiky by to mělo stačit. Pokud má zesilovač jen 2 kolíkové napájení, tak si nejsem jistej, jak to bude fungovat. Případně podobný odpor někde na gramofonu mezi gramo a stínění.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů