Uzemnění gramofonu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mike »

Mám problém s uzemněním svého gramofonu Tesla NC 440 dost brumí,protože na něm není žádná zemnící svorka a tím pádem není uzeměný (potenciály mezi gramofonem a předzesilovačem není na stejné úrovni) když se dotknu raménka a zároveň phono předzesu brum se zeslabí. Takže se ptám jak mám vyvést zemnící svorku? z jakého místa? Gramofon mám rozdělaný ale nevím za co to ukostřit. Změřil jsem to ale překvapivě raménko není spojeno s chasis gramofonu a na chasis gramofonu (plechové spodní víko) je přilezován PE vodič který jde z napájecího zdroje. Vím že by tam měl být správně černý vodič který by se měl pak připojit k phono předzesu. Děkuji za radu
Zdraví Michal

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Zdeny »

Miku, není problém někde jinde? U mě doma byl klid - koukni se, jestli někde není navíc zemnění (dvojité-smyčka).Jinak bych to viděl na zemnícíc vývod někde od ramena... Stará NC420 měla přiozemněnou tu plechovou vanu na dně. Zkusit.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mih »

Problém s největší pravděpodobností způsobuje PE vodič na kostře grama (dvojí zemnění), ten ale nedpojuj jedná se o spotřebič I.třídy. Vyzkoušel bych propojení vodičem z tohoto ukostření na předzesilovač.

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Rowing »

Přesně tak, testy nic nestojí. Vezmi metr drátu, na jedné straně ho připoj na zem phono předzesilovače a druhý konec zkus postupně přiložit k šasi gramofonu či k základně raménka. Během minuty máš jasno. Měl by jsi slyšet velký rozdíl v rušivém šumu. Signály z přenosky jsou dost slabé (z MM přenosky kolem 5 mV, z nízkoúrovňových MC někdy i 10x méně - 0,5 mV) a jestliže není zem na stejném potenciálu tak to zlobí dost slyšitelně.

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mike »

Zkoušel jsem spojit jen tak raménko a předzesilovač to pomohlo ale když jsem gramo rozdělal a chtěl jsem to dát někde ze spodu jako např pod šroubek co drží raménko narazil jsem na to že to není vodivě spojeno... Takže se asi nabízí řešení jak psal Mih zkusit to uzemnit přez PE vodič. Zkusím to a napíši výsledek.

Zdeny
Nemyslím si že bych tady měl něco dvakrát uzemněno,Pavel mi říkal že u Vás to problémy nedělalo ale u mě je vše jinak.
PS:
Sanyo si zaslouží daleko lepší předzesilovač než pro-ject co máte ted.

Zdeny
Příspěvky: 1091
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Zdeny »

Mike: plný souhlas. začínám se rozkoukávat, co a jak, ale napřed musím vyřešit první a základní otázku a to, zdali zůstanu u MM a nebo půjdu do MC. Pokud zůstanu u MM, přes zimu postavím Actidamp Mk IV.

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mike »

*offtopic*
Zdeny
Líbí se vám klamp? Mám stejný jako vy nerez je to chirurgická nejlepší jakost jaká se dá v čr sehnat. Ano phono to chce jiné,záleží na vás jestli chcete poslouchat i starší věci a ne pouze MFSL audiofilská LP nebo desky v horším stavu tak na to by byla asi lepší MM i když MC bude jinde to je jasné.
Gramo má jiný zvuk který mi sedí více než z CD. A podle toho co jsem slyšel tak Vám také.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od petrL »

A je oboji (nebo radsi i zesilovac) zapojeno do stejne zasuvky?

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mike »

Uzemnil jsem šasi gramce a vyvedl jsem vodič připojil k předzesu a nic hrozný brum.... Musí tam někde vznikat zemnící smyčka jinak to není možné když se dotknu předzesu a raménka tak se to malinko zlepší ale i tak je to hrozně silný brum a to mám zesilovač ani ne na 9 hodinách....
Zdraví Michal

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mike »

Z repro leze silný brum,i když je gramofon vyplý a je přepnuto na vstup pro extérní phono. Ano vše je zapojeno v jedné zásuvce celá aparatura. Brum je slyšet i při malé hlasitosti na zesilovači. Jakmile se dotknu rukou raménka a zároven předzesilovače tak brum zeslábne ale pořád je slyšitelný a patrný...
Nevím co s tím..... Ví to někdo???
Zdraví Michal

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od pasul »

Jednoduché-máš určitě vodivě spojeny země výstupních cinců a po kabelech je ta smyčka tak velká,že nabere brum.Zkus odpojit jeden kanál a brum přestane.Pokud je to ono,je třeba odizolovat výstupní konektory od šasi gramofonu.

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mike »

pasul

Z gramofonu vede asi metr dlouhý kabel na jehož konci jsou cinche je naletován na kabely jdoucí z raménka jsou to dva černé svazky kabelů a na nich je naletován nový kabel jdoucí až ven zakončený cinch samci. V místě kde je to sletováno to drží taková železná svorka aby se kabel nevytrhl.
Brum z toho jde fakt silný a je divné že tento gramofon měl u sebe Zdeny a neměl to nijak zeměno a nic mu to nedělalo :shock: :? :(
Můžu poslat fota vnitřku jestli to bude něco platné a nemůže to být způsobeno tím že moje hifi přístroje jsou v různých bezpečnostních třídách a tím pádem různě spojené země? Vše je v jednom sítovém filtru,dělá to i když to dám jinam..... Je tam někde silná smyčka jak píšete ale nedaří se mi jí odhlalit
Zdraví Michal

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 241
Registrován: 20 dub 2008 10:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od tom »

zkusil jsi propojit gramo + předzes, + zesilovač? Myslím kovové části.

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Pytel »

Mike

Jestli máš společnou anténu, zkus ji odpojit. I já měl problémy se zemnící smyčkou, pomohl zapojit , ale jak na TV tak na radio odpojovač země SCHWAIGER FLA 550.

Mirek

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzemnění gramofonu

Příspěvek od Mike »

Zkusil jsem se dotknout gramce,předzesu a zároven zesilovače a nepomohlo to drátem jsem to nezkoušel... Ted mám gramo rozdělaný řešit to budu asi až o víkendu nebo v pátek. A to jsem si dneska koupil LPčka.
Zdraví Michal

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti