Velke bedne do obyvacky k stene

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Velke bedne do obyvacky k stene

Příspěvek od Lilian »

Tak ved aj tu v studiu maju BW nalepene na stene... len ta stena je niecim oblozena asi, kto vie v akej hrubke?

Obrázek

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Horizon, to co pises 2:2:2 je idealni rozmisteni repraku v 6m mistnosti. Pevny bas a Vincent. Pevny bas prece neni cil ne? Ani v realu Ti nikde nehraje pevny bas. Prirozeny bas lehce duni. Nebo hraje na hranici duneni. S pevnym basem jsem vetsinou nevydrzel a menil, neni to prirozeny zvuk.

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs »

to Lilian
Neviem pochopiť logiku tvojho zamýšlania. Najprv chceš riešiť umiestnenie repro v tvojej miestnosti, potom akustiku, ktorej riešenie si odložil a kúpil vysnívaný sub a teraz riešiš kúpu repro v cene 5k€ +/- 1k€, ktoré budú pravdepodobne v tej cene aj lepšie ako AP, ale chceš ich postaviť blízko steny a používať väčšinou ako kulisu plus potrebuješ k nim aj nejaký zosík, ktorý tiež zaťaží rozpočet. Podľa mňa normálny smrteľník takto nerozmýšľa. Takto rozmýšla ten, kto nevie čo chce a pritom má neobmedzený budget, alebo vyhral euro jackpot, ale to je len môj názor. Ja by som iste nedal toľko za repro, ktoré by som využíval väčšinou ako kulisu, ale každý je strojcom svojo šťastia. To by som musel vykradnúť banku, ale ani v tom prípade by som to neurobil. Pre uvedený účel ti bohato postačuje nejaký systém od Bose, ktorý môžeš aj podľa potreby osoliť.

Dovolím si citovať z tvojho vlákna

"V podstate do nejakej 15tky som fical na stereu. Potom prisli pokusi s quadrofoniou ci ako to nazvat. Zdanlivy vrchol nastal po jednej letnej brigade kedy som si zakupil reciever Yamaha 396 tusim a bedne pioneer CS7xxx neviem uz.
Postupne pribudali DIY bedne na post centra a rear, potom sub.(nakoniec vsetko visaton v mega rozmeroch)
Toto som si uzival bezo zmien az kym som nezacal pracovat v predajni elektro kde sme mali posluchove studio. Tam som pricuchol k stereu a zacala preukrutna put za dokonalostou.
V konecnom dosledku som na ukor hypoteky na dom preinvestoval nehorazne peniaze na hifi. Zacal som komerciou potom akoby highend v podobe dovtedy neznamich znaciek.
Ku koncu stavby nastala aj situacia kedy som vsetko predal.
V novom dome som s vydinou ulachcit si zivot zriadil jednoduche (nie vsak lacne ) kino. Pozostavalo s nastennej verzie repro Audiophysic classic on wall, a primare.
Zase sa to roztocilo a skoncil som pri sucasnej zostave AP tempo 6, center celsius a classic compact ako rear. +sub TERRA (nerozlucny kamosi)

Vzhľadom k uvedeným skutočnostiam, podľa mňa bude tvoja cesta ku konečnému riešeniu veľmi drahá a kĺukatá, ak sa vôbec dopracuješ ku koncu a budeš so všetkým spokojný.
Avšak, ked už chceš nejaké repro, ktoré znesú blízkosť stien tak by som ti navrhol niektoré z Lowther a AudioNote (je nutnosť vyskúšať, lebo ich výrobca neodporúča kombináciu s inýmy železami a aj poľa mňa hrajú najlepšie v rodinnom kruhu)

Tieto riadky neber, že by som ťa odsudzoval, ne daj bože zosmiešňoval. Práve naopak, pokúšam sa ťa dosať do správnych koľají. Avšak konečné rozhodnutie bude len a len na tebe. Veľa šťastia po nekonečnej ceste...

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

timcs

Ano plne si uvedomujem ako to vsetko vyznieva co pisem a pozadujem. Pravda je ze prilis casto menim nazor na to co mi sedi a co nie. Stale je to boj medzi multikanal a stereo.

Ono som to asi zle prezentoval, ale tie bedne by mali byt blizko steny pretoze ine miesto nemam.

Tie AP by v pripade kupi plnokrvnych repro sli docerta aj s celim multikanalo.

Teda tie repro by boli hlavne a jedine, a to ze by hrali aj ako kulisa je len konstatovanie, nie ze by som ich nepocuval aj s trochou vaznosti.

Ide o to najst velky pohodovy zvuk. Toto mam zatial vdaka multikanalu a subom. Len som si prebral ze kolko filmov som za poslednu dobu pozeral so zaujmom o obsah... bieda. A ostavaju uz len koncerty, no a pri tych sa asi dokazem zaobist v 5.1, pokial mi to stereo odohra dost stavnato.

Problem je to umiestnenie, pri 5.1 to tolko nevadi, lebo to je umelo nasimulovane s kazdej bedne a nemam nudzu o vsakovake dozvuky a pod.

No pri prehodeni na stereo to je uz sakra rozdiel ked bedne vytiahnem 0,5m a viac/ to je vsak nechcena situacia.
A stavajuce AP mi jednoducho v stereu nepotrasu branicou ...

Nemam neomedzene fin. moznosti. Ale multikanal teraz obnasa cca tych 6tis.e, a plnu izbu haraburdia.
Tak preco to nepreinvestovat do dvoch riadnych bedni a jedneho zosiku, ked si odmyslim tie filmy ...

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Jo, a na margo tej akustiky...

Oslovil som 3 firmy a nedostal ziadnu odpoved :evil:

Tak som tie prachy dal do toho RELu, teraz aspon viem o com ten sub je, aky ma pre mna prinos LFE,kvazi multisub a podobne veci v ktorych som tapal.

Sak sa hadam preda, so stratov som pocital.

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Lisn: to je rozumne rozhodnutie. Inak este k tym B&W Matrix 801. Maju dve moznosti umiestnenia - na hroty alebo ich nechat na kolieskach. Ked ich nechas na kolieskach mozes si ich lahko vysuvat dopredu ked budes pocuvat sustredenejsie.
Ja ked som sa pred asi 4my rokmi vratil k hifi tak som bol pocuvat rozne bedne a Audio Physic Tempo boli jedny z tych co som povuval. 801 S2 ich prevalcovali. Tempa dokazali proti 801 ako tak stihat viac menej len pri jednoduchsich telesach a jazziku.

Leben
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leben »

www.highend-broker.com Su to holandania robia aj export.Klikni na Speakers.
Mas tam BW 802D za 6700,- eur a Acon Divus za 8000,- eur. Mozes to roztocit... *palec*

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

blesk666 píše: k tym B&W Matrix 801. Maju dve moznosti umiestnenia - na hroty alebo ich nechat na kolieskach.
Jen pro doplnění, když nakonec najdeš vhodné umístění v prostoru poslechovky, je dobré je posadit na podstavnou konstrukci, aby měly výškáče ve výši ušisek - třetí finální umístění.

Odar

Příspěvek od Odar »

Alebo si mozes kupit regaly, ked mas sub. Moznosti, ako vzdy milion, ale tu jedinu spravnu ti neporadi nikto - lebo taka neexistuje *sunglases*

Leben
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leben »

Odar píše:Alebo si mozes kupit regaly, ked mas sub. Moznosti, ako vzdy milion, ale tu jedinu spravnu ti neporadi nikto - lebo taka neexistuje *sunglases*
Suhlasim...no a za 6000,- eur z druhej ruky uz kupis fakt dobry regal,ak si das zalezat...
Naposledy upravil(a) Leben dne 12 úno 2017 20:47, celkem upraveno 1 x.

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs »

Lilian píše:timcs

Ano plne si uvedomujem ako to vsetko vyznieva co pisem a pozadujem. Pravda je ze prilis casto menim nazor na to co mi sedi a co nie. Stale je to boj medzi multikanal a stereo.

Ono som to asi zle prezentoval, ale tie bedne by mali byt blizko steny pretoze ine miesto nemam.

Tie AP by v pripade kupi plnokrvnych repro sli docerta aj s celim multikanalo.

Teda tie repro by boli hlavne a jedine, a to ze by hrali aj ako kulisa je len konstatovanie, nie ze by som ich nepocuval aj s trochou vaznosti.

Ide o to najst velky pohodovy zvuk. Toto mam zatial vdaka multikanalu a subom. Len som si prebral ze kolko filmov som za poslednu dobu pozeral so zaujmom o obsah... bieda. A ostavaju uz len koncerty, no a pri tych sa asi dokazem zaobist v 5.1, pokial mi to stereo odohra dost stavnato.

Problem je to umiestnenie, pri 5.1 to tolko nevadi, lebo to je umelo nasimulovane s kazdej bedne a nemam nudzu o vsakovake dozvuky a pod.

No pri prehodeni na stereo to je uz sakra rozdiel ked bedne vytiahnem 0,5m a viac/ to je vsak nechcena situacia.
A stavajuce AP mi jednoducho v stereu nepotrasu branicou ...

Nemam neomedzene fin. moznosti. Ale multikanal teraz obnasa cca tych 6tis.e, a plnu izbu haraburdia.
Tak preco to nepreinvestovat do dvoch riadnych bedni a jedneho zosiku, ked si odmyslim tie filmy ...
Čo si uviedol beriem na vedomie a plne ťa chápem, ale v takomto prípade to bude podľa mňa stále len o kompromisoch a aj tie budúce reprá nebudú naplno využité.
Vy@er sa na DK a nechaj si len stereo. Aj cez stereo si môžeš pozrieť film alebo koncert bez väčšej ujmy na zvuku.

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Kychtax-jo s těmi basy to máš pravdu,ale ta hranice ve slyšení,a možností hledání optimálního basu je si myslím hodně siroka, zvláště při hledání repro bez subwooferu,já jsem pevné a přesné basy vždycky slyšel u menších průměrů basových měničů,a taky to pro mně nebylo uplne ono, ještě mám jedny starsi 3p se dvěma basovými o průměru 165mm,ono to asi nejde úplně přesně vyjádřit jednou větou jaký přesně zvuk je ten pravý ale v podstatě až u nějakých 8",10" a více" repro jsou basy měkké a hluboké,(záleží taky na ladění bedny a výhybky)a umí podržet basovou linku delší dobu-podle toho jak to udrží zesilovač, navíc po zkoušení síťových kabelů se mi u některých nahrávek v basovem (do té doby dunění) nepochopitelně objevil úder na buben kopáku, skus porovnat síťový Sroll Power se ZephyrT,jestli máš možnost,o tom přesně je má poslední věta *thumbs up*,slyšel jsem v Casea repro Ocean way za 1mil a ten basák tam byl nějakých myslím 15" ale byl celkem rychlý se spoustou detailů a dozvuku - prirovnam to - jako u kvalitního středu, takže hledání optimálního zvuku zdar 8-)

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Odar píše:Alebo si mozes kupit regaly, ked mas sub. Moznosti, ako vzdy milion, ale tu jedinu spravnu ti neporadi nikto - lebo taka neexistuje *sunglases*
Regalovkami som si uz presiel svoje. Dlho to bolo pre mna to jedine spolu so subom. I ked nemal som nikdy nic extra, max bol asi BW805,DY focus140, AP step, foca eletra906tusim...
Potom este u znamich DY C1 a Contour 1.4, ano bolo to uz lepsie, ale zase to bolo bez subu.

Na stlpove repro som presiel az teraz, Tempo 6, tiez so subom. Ale este to neni ono. Napriek tomu ze to hra dost od spodu, ten zvuk mi pride mierne tensi nez by som si predstavoval.

Tu velkost a mohutnost zvuku som pocul napriklad pri tych Revel ultima, ale zase to nemalo tu priestorovu informaciu ako u mna tie tempo, I ked to bude asi inou akustikou.
Pripadne aj BV MAX som pocul v kratkosti, pekn velky zvuk ale na mna moc smerove.Podobne ako pri Legacy v platane.

Prave tam sa lamal chlieb, ked som porovnal tie Legacy obrie monstra a male tempo. Jednoducho ten pocit priestoru v nahravke bol lepsi pri AP tempo.

Ale ta majestatnost tam neni.

Ten multikanal ma vyhodu v tom, ze ked je dobre vyladeny, nepoznate rozdiel medzi direct stereo a nejakym dts neo. Fakt to nic nenarusi, dokonca to pridA na tej priestorovosti ktoru nedosiahnete pri stereo pokial nemate bedne vysunute do priestoru.
Len je to hromada komponentov.
Toto keby som dosiahol s jednym parom repro, za cenu celeho multikanalu ...

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Kychtax-jenom se trochu opravím aby to nevyznělo špatně-vedle jsi psal že máš síťový kabel ZephyrT-proto jsem to napsal konkrétně takto-já ho mám doma taky - tak to mám odzkoušeno,rozhodně jestli budeš mít možnost zkusit síťový Sroll tak se pak poděl jestli jsi zaregistroval nějakou změnu,dík

Odpovědět