Zesilovač k JBL L90

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
tombas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k JBL L90

Příspěvek od tombas »

OK, samozřejmě to respektuji, jen jsem chtěl místo teoretických debat nabídnout praktickou zkoušku.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Revox je fajn, ale opět 8 Ohm. Zkus tu Yamahu, co jsem ti doporučil na konci 1. strany

Jim Beam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jim Beam »

V manuálu se píše 200/4, 120/8 tak by snad neměl být problém, ne?

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

*thumbs up* Ok, má i 4 ohm

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Vrátím se k tomu Audiolabu pro upřesnění. Srovnaval jsem ho se zesilovači za několikanásobek jeho ceny, které jsem vlastnil. Tedy nikoli letmé srovnání. (Yamahy, Vincenty, dělene Denseny, Copland, Krell, Lexicon, MF Nuvista m3, Lyngdorf, Meridian, Electrocompaniety, Ayre, McIntosh... na všechny si nevzpomenu... byly tam ty NADy a další UK značky...) takze Audiolab jsem mel možnost si v klidu doma vyzkoušet, žádný lízání zmrzliny přes sklo. Ale ty JBL prostě chtějí silný a stabilní zesilovač. Píše to výrobce a má pro to důvod. Klidně bych zkusil Vincety, mají výkon, dostatečně dimenzovanou napájecí část a objevují se za rozumnou cenu... i ty Yamahy by stály za zkoušku, cena je víc než příznivá....

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Nevidel bych to zas tak cerne, Mel jsem 250Ti, ktere vypadaji na podobne osazeni a krmil jsem je mimo jine i 100W/8ohm Xindakem a v pohode. Je fakt, ze jsou 6ohmove, ale zase o poznani vetsi nez tyto L90. Nepredpokladam, ze JBL udelalo radu regalu, ktere by byly tak narocne na "krmeni". Infinity Kappa 8(.1) je proti tomu uplne jina AMPKiller liga :). Jinak samozrejme, taky mam radeji vykonovou rezervu, ale nedelal bych z toho az takoveho bubaka.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Pokud lze udaji o 90dB verit, tak do normalnich bytovych podminek bude 2x 100W pri 4Ohmech uplne dostacujicich.

Jim Beam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jim Beam »

Katalog Audiolab: 8000S 95W/4 ohm, takže v impedanci problém není. Zajímavější jsou ale 8000P 150W/4ohm, 8000M 200W/4ohm.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Ty Kappy měly minimalní impedanci na úrovni zkratu, takze to zesilovače nezvládaly. To ale nesouvisí s požadavkem na výkon zesilovače. Pokud je požadavek 50-300 do 4 ohmů, určitě to bude hrát i s 2x50. Tomu pak odpovídají hodnocení, "mělo to takový vintage zvuk" a pod. Není to o hlasitosti na jakou budu hrat, ale o kontrole beden a autorite. A to i pri nižší hlasitosti. To je ale potřeba slyšet. Tohle je zbytečné teoretizování. Mají sice vyšší citlivost, ale ten basový měnič chce prostě svoje. Nejsou navrženy k anglickým zesilovačům 2x60W. I ten Xindak dává do 4 ohmu více a i Ti 250 se chovají jako 4 ohmová bedna.Ale hrat to bude se vším...

Odpovědět