Zesilovač k JBL L90

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Jim Beam
Kontaktovat uživatele:

Zesilovač k JBL L90

Příspěvek od Jim Beam »

Zdravím,
konečně se mi povedlo sehnat tyhle bedny v super stavu za dobré peníze, ale teď potřebuji udělat další krok a tím je zesilovač. Bazar, cena kolem 10 000Kč. V hledáčku mám Rotel RA 1070 a Marantz PM17 MK2 které mají v tomto pdf dobré hodnocení: https://uloz.to/!zAVBJIRFz22e/stereoplayverstaerker-pdf ale nevím jak moc brát tyhle testy vážně tak se raději ptám ať nešlápnu vedle.
Díky

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k JBL L90

Příspěvek od Ramones »

Vzhledem k 4 Ohm bednám bych doporučil zesilovač, který má výstup na 4 Ohmy, což Marantz splňuje (4 Ohm/100 W).
Rotel má vyšší výkon, ale výstup na 8 Ohm, což by při nízkých hlasitostech nevadilo, ale ideální to není.

Jim Beam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jim Beam »

Jj vím, výrobce sice uvádí, že je možné připojit jeden pár 4ohm beden, ale jak píšeš ideální to asi není. A co na něj říkáš? Můžu ho mít za hodně dobrou cenu. Na druhou stranu o značce Rotel čtu docela dost protichůdných názorů a právě proto mě zajímá jak moc se těm testům dá věřit.

Jim Beam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jim Beam »

Jinak nemusí to být zrovna ty dva co jsem psal. Prostě sháním zesilovač stejné úrovně jako jsou ty bedny.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Mě by Marantz nevadil. Mám s firmou více jak 20 letou zkušenost a stále hraje velmi slušně.
Ten Grundig z odkazu je opět do 8 Ohm.
Jinak L 90 budou velmi dobré bedny. Jestli tě bydlení nijak akusticky neomezuje, díval bych se i na silnější zesilovače nebo dva koncové stupně po 200 W na 4 Ohmy.
Napadla mě i kacířská myšlenka, přikoupit další dvě L 90 a postavit je zrcadlově na sebe ... to už by bylo "maso" :D
...4 x 30cm basáky v poslechovce (vznikl by z nich takový malý Everest pro chudé) *2thumbsup*
Naposledy upravil(a) Ramones dne 26 pro 2018 12:36, celkem upraveno 1 x.

Jim Beam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jim Beam »

Lad2000: V tom pdfku má 37-39 bodů, PM17 mk2 a RA1070 mají 45 :) Vypadá pěkně, ale už je docela starý a toho Rotela můžu mít levněji.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Podle té tabulky se nedá moc řídit.Takovej Sony TA-F 235 R *thumbs down* kterej má zvuk jak z hrnce kterej je přikrytej silnou dekou dostal 21-23 bodů.Zato Dual CV 1260,kterej hraje opravdu suprově dostal pouhých 15-17 bodů. :?

Jim Beam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jim Beam »

Ramoes: Další dvě už ne :)
Výkonnější klidně ale musím brzdit s penězma. Koukal jsem od Marantzu na MA500. Je levný, ale zase 8ohm, MA700 300W/4ohm ale zase jich je málo, nevím na jaké úrovni je to zvukově a jestli bych se vešel do těch 10000. HK PA 2400 to samé...
Než moc experimentovat a pořád něco střídat bych raději vytipoval pár osvědčených modelů a potom vybral podle ceny a stavu. Postupoval jsem tak u beden. Jak u všeho i u zesilovačů bude několik typů poměrem kvalita/cena vyčnívat nad ostatníma. A přesně tyhle stroje mě zajímají :)

Jim Beam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jim Beam »

Lemon: Taky mi přijde divné že většina Luxmanů, které hodně lidí chválí, je pod 40 bodů.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Mam dva známé co tyhle bedny mají. Jeden je provozuje s Vincentem (snad sv 236 nebo 238), druhý Cambridge 851. Oba jsou spokojení. Otazka je rozpočet. Pokud by to musel byt Marantz, tak bych volil PM 14, kterou nekdo prodává. Lepší než PM 17. Pokud hodně muziky za malo peněz tak treba Onkyo 8870. Myslim, ze k tem JBL by sedl lépe než Marantz. Ale hrat nakonec bude vše. Jen ty bedny si už zaslouží lepší a výkonnější zesilovač, oba známi taky u nich zacali s levnejsími a slabšími zesilovači. Taky u nich byl Rotel 1572 nebo 1592, ten byl taky dobry...

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Teď jsem si vsiml cenového limitu. Pak tedy to Onkyo. Charakterem zvuku i výkonem k nim pujde lepe nez treba ten Marantz. Cena byla urcite do 10t.

Jim Beam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jim Beam »

Tak jsem koukal na to Onkyo a nevypadá zle, 160w/4, cena hodně pod 10000, hodnocení podle tabulky nic moc ale za ty peníze by možná stál za zkoušku. http://www.good-old-hifi.de/onkyo-a-8870/ Jenže narazil jsem na tuto stránku a uvědomil si, že už jsem si tím prošel u starého integráče Akai. Přepínače zaoxidované, špatně přístupné, téměř nerozebíratelné a náhradní nesehnatelné. Poťáky to samé. Spousta desek plných studeňáků, drát na drátu a to jsem ani nezkoumal jak jsou na tom kondenzátory... Zkrátka starý integráč, který vlastně nepotřebuji, protože nebudu mít gramec, kazeťák ani tuner. Cd přehrávač možná, ale ten půjde do DACu.

Takže dobrý integráč za dobré peníze bych bral, ale spíš se přikláním samostatnému zesilovači nebo monoblokům. Co třeba Luxman M-03? Tam bych se s trochou trpělivosti a štěstí k těm 10000 mohl přiblížit.

tombas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tombas »

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... lab-8000s/
Tenhle zesilovač mám a je velice povedený. Za tu inzerovanou cenu výborná nabídka.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

*thumbs down* opět 8 Ohmovka, je třeba doporučovat opravdu vhodný stroj k bednám se 4 Ohmy *sunglases*
Třeba:
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... ha-ax-750/
Info:
https://www.radiomuseum.org/r/yamaha_na ... mp_59.html

Na výkonu zesilovače opravdu nešetři. JBL pro L 90 doporučuje výkon od 2 x 50 do 2 x 300 W, takže kousky pod 100 W/4 Ohm bych nedoporučoval. Odměnou ti bude lepší dynamika při špičkách. 30 cm basák si výkon zaslouží.
Naposledy upravil(a) Ramones dne 26 pro 2018 20:54, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět