SWING HEADSHELL NASOTEC

Prostor pro milovníky poslechu LP
zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od zabiny007 »

Ahoj, při hledání nějakého lehkého headshellu s možností nastavení azimutu jsem narazil na výrobek korejské společnosti Nasotec, který vypadá zajímavě. Jedná se o pružné uložení, které by mělo údajně minimalizovat chyby sledovacího úhlu. Podle recenzí ( např. Pacula - viz (http://highfidelity.pl/@main-2691&lang=) je s ním hladší a příjemnější zvuk a doporučil by ji na jazz a klasiku (což mne zajímá). Naopak na rock ji nedoporučuje, protože "moc změkčuje"...
Nemáte s ním někdo zkušenost?
http://www.techne-audio.de/headshells/s ... hwarz.html
https://www.youtube.com/watch?v=WWjJex3 ... e=youtu.be
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od LawIAR »

Nie je účelom prenosky získať z drážky, čo najvernejší záznam? Nerozumiem veľmi tomu tvrdeniu so "zmäkčovaním", úprimne. Chcelo by to počuť.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od zabiny007 »

LawIAR píše:Nie je účelom prenosky získať z drážky, čo najvernejší záznam? Nerozumiem veľmi tomu tvrdeniu so "zmäkčovaním", úprimne. Chcelo by to počuť.
Já to čtu tak, že má "analogovější zvuk". :-) Škoda, že zaslání ze států se tak prodraží o clo a DPH. Americký distributor totiž nabízí 30 denní lhůtu, po kterou to můžeš vrátit, pokud nejsi spokojen (strhnou si jen náklady na zaslání).
Za takových podmínek bych ji bral, jen by to chtělo realizovat v rámci EU. Německý distributor ale nic takového nenabízí. Zkusím mu napsat :-).

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od Renown »

Nějak nemohu uvěřit tomu, že to bude fungovat, nebo spíše tomu, že to bude lepší než klasicý headshell.
Jakékoliv vůle v tom otočném mechanismu budou reprodukci zhoršovat. Ale samozřejmě lepší než mé teoretické bláboly od klávesnice by byl praktický pokus.
Zabiny007 kup to ! :-)

Jarda69
Příspěvky: 2516
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od Jarda69 »

Když bude mít systém správnou setrvačnost, tak si jehla hlavičku natočí, ale rychlé změny nebude sledovat. Takže se natočí a do reprodukce nebude zasahovat. Mohlo by to fungovat.
Že to umí rozeznat rock od jazzu, je zvláštní.
Každopádně to i pěkně vypadá :)

Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od daliborr »

Tady je prodej z Německa,což je bez cla a dph. Ale ten ranec zlaťáku je teda hrůza. http://www.ebay.com/itm/Swing-Headshell ... SwIgNXi8dU

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od zabiny007 »

JJ, to na ebay takto prodává ten stejný prodejce, na kterého jsem dával link v prvním příspěvku, tedy Techne-Audio...
http://www.techne-audio.de/headshells/s ... hwarz.html

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od zabiny007 »

Renown píše:Zabiny007 kup to ! :-)
Tak mne napadá, že kdybys výrobci napsal ty (anebo někdo z moderátorů fóra), mohl by výrobce poslat pro členy HFN bezplatný zkušební vzorek. Alespoň to píše přímo výrobce na svých stránkách...

* We are willing to provide free samples for the test and evaluation if there are good basis to believe.
Welcome from the magazines, the forum groups and the prospective dealers. mail to: nasotec@nasotec.com
více viz: http://www.highendcity.com/swing-headshell/

Co ty na to? ;) Zamlovám si pak zápůjčku na testování! *2thumbsup*

Jarda69
Příspěvky: 2516
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od Jarda69 »

Nebo sehnat sikovneho obrabece s CNC a nechat si to za 1500-2000.- vyrobit

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od fox »

Jako v Číně. :)

TRANSIWATT
Příspěvky: 468
Registrován: 27 lis 2013 17:39
Kontaktovat uživatele:

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od TRANSIWATT »

LawIAR píše:Nie je účelom prenosky získať z drážky, čo najvernejší záznam? Nerozumiem veľmi tomu tvrdeniu so "zmäkčovaním", úprimne. Chcelo by to počuť.
Tomu změkčování také moc nerozumim, ale pravému hájendistovi (hlavně těm za oceánem) nelze vykládat o fyzice, geometrii a elektronice, tomu nevěří.
Mně to určitý smysl dává. Pevný headshell pokud je správně s přenoskou nastaven tak má dva nullpointy, to jest chybový úhel 0°. Tenhle natáčivý by měl na nulu srovnat v každé pozici přenosky na desce. Jestli to tak skutečně funguje nevím, spíš bych měl podezření na riziko rezonancí , je tam točivé uložení s určitou vůlí, pružinky... , píše o tom Renown.
Pokud by mi to někdo daroval, tak bych to zkoušel A MĚŘIL jinak bych to nekoupil ani za třetinu ceny.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od zabiny007 »

Cena je relativně vysoká, ale pokud to opravdu funguje, nepřijde mi úplně nesmyslná. Přeci jen to není masová výroba a náklady spojené s vývojem nebudou zanedbatelné. A osobně raději zaplatím plnou cenu výrobci, než třetinu "šikovným soustružníkům", kteří nápad obšlehnou (= ukradnou). Ale kupovat naslepo? To se mi nechce! *taktone* Proto mne zaujala možnost vrácení do 30 dnů. Bohužel mi na to německý dealer odpověděl, že oni to nenabízejí, protože nemají v Evropě problém s prodejem. Navíc pak přidal poznámku "It is only a marketing gag", což mi nepřišlo moc loajální... Ale chápu to tak, že když si něco objednám od korejského obchodníka a zaplatím spoustu nevratných peněz za dopravu, clo a DPH, tak pak nemám chuť výrobek za další prachy posílat zpět s vidinou, že se mi něco málo ve finále vrátí...

Tak pak zbývá možnost objednání bezplatného vzorku pro potřeby členů HFN. Nezkusí to někdo ze zasloužilých členů? ;)

MPK
Příspěvky: 167
Registrován: 13 črc 2011 13:37
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od MPK »

TRANSIWATT píše:
LawIAR píše:...Tenhle natáčivý by měl na nulu srovnat v každé pozici přenosky na desce. Jestli to tak skutečně funguje nevím...
to dost silně pochybuju, ten headshell by z ramene neudělal tangenciál ani bez těch pružinek. Kdyby to bylo takhle jednuduché, tak už to dávno sypou sériově výrobci ramen jako SME, Saec apod...

TRANSIWATT
Příspěvky: 468
Registrován: 27 lis 2013 17:39
Kontaktovat uživatele:

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od TRANSIWATT »

To MPK: k čemu jinému by to pak bylo ???
Ta snaha o srovnání chybového úhlu na nulu je jediné k čemu vlivem pohybu desky a otáčivému uložení headshelu může dojít, anebo to bylo aspon snahou konstruktérů. Jakákoli jiná natáčivost a porušení geometrie přenosky by asi bylo dost naškodu. Že to takto zcela ideálně nemusí fungovat mám určité pochybnosti i já.
A když třeba zjistil výrobce , že snaha se minula účinkem , ale do vývoje věnoval nemalou částku, tak mu nic jiného nezbývá než to opentlit různými blahodárnými "zjemnujícími" vlivy a jinými nesmysnými vlastnostmi (hájendisté na to mnohdy slyší )

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 761
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: SWING HEADSHELL NASOTEC

Příspěvek od Lad2000 »

Jestli to nebude typický hadí olej, už z principu je to hovadina, ale dobře to vypadá, a určitě se najde dostatek oveček co to koupí

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti