Má cenu nahrávat hudbu z Youtube v reálném čase

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Asket
Příspěvky: 267
Registrován: 03 kvě 2010 00:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu nahrávat hudbu z Youtube v reálném čase

Příspěvek od Asket »

No mozny to je s tim vypalenim, ale oni byli frajeri do ty doby nez jsem jim to rekl.
Sice nevim zda normalizace probehne u image. Jaksi jsem to nestudoval a nero nepouzivam.
Je mozne ze levna sestava se s tim poprala, a jak se poprala, ale nekdy ta levna svede to tak nejak zakulatit, aby se to libilo...
K tomu realnymu prenosu myslim si, ze to bude obdobny. Protoze dle me nejaka komprimace dat je pri prenosech...
Nehlede neco nekde se musi bufferovat, protoze u prenosu na pc mozna nedojde k vypadku ani z pc na jine hifi,
ale z pc na net - server a z netu k nekomu uz muze byt preruseni. Takze se neco nekde musi bufferovat, aby byl plynuly tok. A ten buffer jsou proste data a ty nekde lezi bud na hdd ci v pameti daneho serveru... a pochybuji, ze dane data nejsou komprimovana bud tim prenosem nebo na pameti nejakym programem. Protoze si nedokazu predstavit jak "truka" svede prehravat xxx milionu videi a hudby aj. saskaren a nahravani xxx zadatelu aniz by to nehltilo pamet...
Me to pripada jako zavolani pres vaclavak. Proste to bude ovlivneno proudem dat. Nehlede stale si nedokazu predstavit uloziste youtube.... To musi byt jako nekolik panelaku a skrz to nekolik jedincu chce cpat data a cist v realu.... Ani nevim zda to jde, myslim si, ze neni na to uzpusoben, spise az po ulozeni lze neco prehravat... na real tok by musel mit nejaky stream apod.
Jak bylo psano, chce to test... vzdy jsem se presvedcil, ze teorie a praxe je rozdilna... ackoliv myslenka je mala, k realizaci je to velke a komplikovane nekdy nemozne.

Mimochodem nikdy jsem nezjistil proc dane cd - image - cd melo rozdilny zvuk nez cd - cd...

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu nahrávat hudbu z Youtube v reálném čase

Příspěvek od LawIAR »

Asket píše: Neni nad slepy test.
http://www.npr.org/sections/therecord/2 ... io-quality

Zaujímavý test pre všetkých. Tak si ho skúsme.

Potom v prvom komentári je to všetko pekne rozobraté.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Má cenu nahrávat hudbu z Youtube v reálném čase

Příspěvek od mrba »

Pokúsim sa debianovi vysvetliť v čom sa mýli:

Vyzerá, že súhlasíš s tým, že FLAC je bezstratová kompresia.
Čiže súbor WAV (napr. 14 MB) sa skonvertuje do súboru FLAC (napr. 7MB).
Jeho opätovným skonvertovaním do WAV dostaneš naprosto zhodný súbor (14MB).
Pri prehrávaní sa bitová rýchlosť vypočítava z potrebných prenesených Bytov za sekundu,
preto je pri FLAC nižšia ( miesto 1411 pri WAV napr. 706 pri FLAC).
Na výstupe sa FLAC skonvertuje do pôvodného WAV a tieto (zhodné s WAV) dáta sa pošlú ďalej do DAC.

Dá sa to takto pochopiť?

Fox25
Příspěvky: 131
Registrován: 15 lis 2014 12:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Má cenu nahrávat hudbu z Youtube v reálném čase

Příspěvek od Fox25 »

Asket
Acu rip provádí opakovaná čtení skladby a porovnává skladbu s tím jak ji uložil. Pokud je mechanika OK a CD také, vesměs jsou opakovaná čtení identická s uloženou skladbou v PC. Respektive, když jsem ripoval CD na HDD tak CD muselo být notně poškrábané aby se objevili rozdíly. A pokud je skladba stejná při opakovaném čtení, tak je prostě stejná.

Klidně si udělej kopii CD na disk, tu vypal, ulož zpět do PC a následně porovnej nějakou skladbu přes diffmaker s originálem.

LawIAR
Testík pěkný, ale podle mě pouze říká jak moc dobře hraje prohlížeč. Lepší je, udělat si ABX test přes foobar s hudbou kterou člověk zná.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host