Příšerná kvalita originálních CD

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
PetrD
Kontaktovat uživatele:

Re: Příšerná kvalita originálních CD

Příspěvek od PetrD »

Asket píše: . . . abych poslouchal kvalitu musim prechazet na jiny zanr hudby...
To si děláš prdel, viď :shock:

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Petře - i já znám osobně 2 maníky,kteří přešli na "šukací" jazz a akustiku a woman vocals jen kvůli tomu,že jim na drahých aparátech nehrál dobře rock apod. styl muziky. ;)

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Tak to jsou dle mého hudební prostituti.

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Paul píše:...jen kvůli tomu,že jim na drahých aparátech nehrál dobře rock apod. styl muziky. ;)
Na drahých nevím, ale na dobrých hraje vsecho... :)

(Pokud odpovídá kvalita nahrávky.)

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Prospero - no právě,kvalita nahrávky je rozhodující...bohužel ta starší rocková muzika hraje převážne naprd -myslím třeba první album Yes a mnoho dalších.Ale každý to máme a slyšíme mnohdy jinak.

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Mám doma nejedno originál CD, které je poznamenáno zmršeným masteringem (teď mě tak napadá např. Riverside, Green Carnation či Alice in Chains), ale přeci kvůli tomu nezačnu poslouchat něco, co mě bude drásat z kůže, jen proto, že je to nahráno famfárově :? Přiznám se, že takovou krávovinu slyším poprvé. Když mám chuť na něco, co je takto "zmršeno", neuskutečním tzv. "soustředěný poslech" a je to ;)

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Nez prejit na sukaci jazz, to radeji prestat poslouchat uplne.Nektere fajnove hifisty nechapu. Mozna, ze poslouchaji pouze cinkilinky pinky a o hudbu jim ani nejde.

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs »

Žiaľbohu je pravda, že dnes vydaných albumov je po stránke dr mizerná, hlavne rockové ale neminie to ani jazzové a klasické vydania. Avšak stále sa dá nájsť veľa skvelých vydaní, ktoré sú po stránke kvality nahrávky a aj hudby veľmi dobré. Len tak narýchlo pár vydavateľstiev, ktorých zvuková kvalita je veľmi dobrá a určie väčšina z vás pozná : ECM, Reference recording, MA records, Chesky, atd, atd, atd. Je ich ešte veľa. Určite si každý nájde to svoje. Apropo, čo resp. koho si pod pojmom šukací jazz predstavuješ? Peace

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

dyž se vam nelibi tak běžte na II. směnu vykládat vagóny nebo doplňovat do regálů zboží v marketu čí zametat nádraží, budete mít brzo tolik peněz...a ten pocit potřebnosti, užitečnosti, uspokojení, ten je k nezaplacení... :lol:

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Jazz to sice není, ale Pinciples of Lust v 24/96 se nechá :oops:

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Hezkou ukázkou, že DR nemusí vadit, je třeba B.B.King Live In Cook County Jail 1970
DR CD alba je 10 a je radost ho poslouchat.

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Sany »

Při poslechu některých nových CD mě napadá jediné - cílená likvidace CD formátu. Jak jinak si vysvětlit že všichni amatéři včetně kdejaké oblastní kapely( https://www.youtube.com/watch?v=fbG9p_zKumw ) mají zvuk lepší než kapely věhlasných jmen včele se špičkovými producenty! *headbang* https://www.youtube.com/watch?v=9HgZna5 ... X5xnaM1hpZ

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Jarda69 píše:Hezkou ukázkou, že DR nemusí vadit, je třeba B.B.King Live In Cook County Jail 1970
DR CD alba je 10 a je radost ho poslouchat.
Desítka je u mě v pohodě. I s DR 9 se to většinou dá (u mne) zkousnout bez ohledu na žánr.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Sany píše:Při poslechu některých nových CD mě napadá jediné - cílená likvidace CD formátu. Jak jinak si vysvětlit že všichni amatéři včetně kdejaké oblastní kapely( https://www.youtube.com/watch?v=fbG9p_zKumw ) mají zvuk lepší než kapely věhlasných jmen včele se špičkovými producenty! *headbang* https://www.youtube.com/watch?v=9HgZna5 ... X5xnaM1hpZ
Většina posluchačů poslouchá hudbu přes mobil ve sluchátkách na ulici, nebo v autě. Hudbu v tichých pasážích by pro okolní ruch vůbec neslyšeli a naopak hlasité pasáže by jim rvaly ušní bubínky. Proto je asi nahrávka upravena tak, aby měla přibližně stejnou hlasitost. Na hifisty se přitom kašle. Ti představuji malé procento trhu. *headbang*

Odpovědět