Topping D10 DAC

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
blesk666
Příspěvky: 882
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od blesk666 »

napr daju sa kupit galvanicke odeelovace na coax, akurat to ma nejaky utlm

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od PMA »

biocz píše:
20 říj 2021 20:02
Ale já vůbec moc nekecám. Hypex je určitě dobrý zesilovač, ale je to jen zesilovač "D" Absolutně nemůže konkurovat kvalitním zesilovačům "A" nebo i "AB"
Je lepší, než skoro všechny klasické zesilovače třídy AB i A, které se tu diskutují. Těžkotonážním zesilovačům class AB odzvonilo, není pro ně už jiný důvod než nostalgie. Absolutní špička je momentálně Purifi 1ET400A, NC502 a NC400 jsou jen o málo horší. Audiofilní povídání na tom nic nezmění.
Pavel Macura Audio

Pavel_LXmini
Příspěvky: 142
Registrován: 13 led 2021 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od Pavel_LXmini »

Ve světle výše uvedeného tvrzení se potom zdá, že opěvování lineárních zdrojů je také už jen audiofilní povídání.
NC400 mám v hledáčku delší dobu. Parametry jsou až nadpozemské.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od kychtax »

Generálský efekt.. neboli střelit se do nohy.. :) (recenzent)
na doporučení PMA - pustil jsem si toto zajímavé povídání o Purifi a na konci je ukázka zvuku, kde mi tak otravně pískaly nějaké ruchy na výškách, že mne to rozesmálo. :-D. Ale za mne - taky čekám až bude D-čko top a je dobře že se to posouvá. *thumbs up*

Fidji99
Příspěvky: 1059
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od Fidji99 »

@kychtax, osobne som za poslednych par mesiacov niekolko Dciek mal moznost vyskusat a myslim, ze ten cas, kedy uz hraju dobre je tu.
Mam moznost priameho porovnania s audiofilskym ABckom [SINAD 78, cennikova cena 30keur+] Momentalne ma nic netlaci smerom k tomu, aby som dvihol zadok a siel vymenit NC1200 a siel zapojit naspat Ayre, pred par dnami som jedno Ayre predal a nahradil ho Purifi.

To uplne ticho ked vysmahnem na prazdno preamp je uplne uzasne. Oproti ICePowerom UcD je to uplne ina galaxia.

@PMA - ja ako jednotku hodnotim NC1200 s SMPS1200A700 na kazdy kanal, ale v principe na jednej urovnis Purifi, len ten je predsa len slabsi.

mcm
Příspěvky: 250
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od mcm »

měl jsem dlouhou dobu připojený přes přepínač na jedny bedny Marantze 15S1 a Primare I32 - Marantz je AB a Primare je D. Obojí hrálo dobře ale každý trochu jinak ale nakonec jsem Marantze prodal, prostě tak nějak mě ten zvuk Primare I32 víc vyhovoval. Netvrdil byl ale že AB nebo A je lepší nebo horší než D - hraje to prostě trochu jinak a každému se líbí něco jiného. Je to podobný jako s elektronkama někomu se ten zvuk líbí někomu ne.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od PMA »

Neexistuje žádný “jednotný” zvuk nějaké třídy zesilovače a class D není výjimkou. V současnosti se používá cca 5 principů a každý se chová jinak. Vážně se dá brát Purifi a NCore, což jsou velmi podobná řešení. Všechno ostatní je výrazně horší a kompromisní. Platí to o ICEPower, Pascal, všech čipech jako TPA nebo MA. Nemluvte, prosím, o “zvuku třídy D”, nic takového neexistuje. Stejně jak neexistuje žádný jednotný zvuk třídy AB.
Pavel Macura Audio

mcm
Příspěvky: 250
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od mcm »

proto píšu o konkrétních typech zesilovačů a ne obecně o třídě D a nemluvme prosím o jediných co se dá brát vážně - mnohokrát se mě potvrdilo že to co bylo podle expertů horší hrálo lépe než mnohem dokonalejší :--)

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 772
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od Tomáš »

Další nová verze ovladačů pro (téměř)všechny toppinkáře (i ASIO pro foobar 2000 a JRiver) *2thumbsup*
https://www.tpdz.net/newsinfo/571736.html

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od PavelDosko »

PMA píše:
19 lis 2021 09:55
biocz píše:
20 říj 2021 20:02
Ale já vůbec moc nekecám. Hypex je určitě dobrý zesilovač, ale je to jen zesilovač "D" Absolutně nemůže konkurovat kvalitním zesilovačům "A" nebo i "AB"
Je lepší, než skoro všechny klasické zesilovače třídy AB i A, které se tu diskutují. Těžkotonážním zesilovačům class AB odzvonilo, není pro ně už jiný důvod než nostalgie. Absolutní špička je momentálně Purifi 1ET400A, NC502 a NC400 jsou jen o málo horší. Audiofilní povídání na tom nic nezmění.
myslite ze toto - https://www.apollonaudio.com/apollon-au ... ss-op2-bp/ by mohl byt slusny koncak ?

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od Zdeny »

Pánové, prosím o radu - nainstalovat jsem Foobar podle manuálu k DAC10s a po snaze přehrát soubor se objeví tato hláška: Unrecoverable playback error: Could not query sample rate. Prosím - co dál s tím? Byl by tu nějaký dobrý člověk, který by byl ochoten projít se mnou třeba přes skype instalaci, kde mám co blbě? Byl bych vděčný až za hrob :-)

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od PMA »

To není normální. Zkontrolovat Preferences/Output ve foobar, musí být zvolený ovladač D10. Ev. vypnout/zapnout DAC a zavřít/otevřít Foobar. Pokud by nechodil ASIO driver, tak WDM. Je potřeba taky nainstalovat ovladače k D10.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 772
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od Tomáš »

Když to rozbalíš,tak jsou tamty instalační soubory 2,pro Windows i pro Foobar,víš o tom? V přiloženém PDF je to dost podrobně popsáno.Potom ve Foobaru Preferences:Output vybereš(musí se ti to tam objevit) Asio: Topping Audio Device

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od Zdeny »

PMA: ve Foobar mám nastaveno.
Tomáš: ano, oba instaláky jsme nainstaloval. Sice postup byl trošku odlišný od toho, jak to je popsáno v manuálu, ale snad jsme to udělal dobře. Jako preferenci mám zvoleno topping... Ještě dotaz: dokáže Foobar otevřít soubor sám o sobě a ořehrát ho jako například VL? Tedy bez připojeného DACu a td? Já DAC10s připojený neměl.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 772
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od Tomáš »

Samozřejmě musí být nějaký topping připojený.Hele,otevří si ten manuál v jiným počítači,nebo si ho vytiskní a zkus oba instalační soubory (jasně že rozbalené :D ) přeinstalovat.Pokračuj krok po kroku podle manuálu a nic se na tom nedá zkazit.U foobaru myslím i volitelná sekce DSD ,pak je tam u output napsáno: foo_dsd_asio

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host