Vyber CD transportu

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vyber CD transportu

Příspěvek od PítrsPraha »

Tomáš píše:
01 pro 2021 05:14
já jsem čech
Povedený oxymoron.

Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vyber CD transportu

Příspěvek od Yiakubou »

To tak nenazyvame my, ale je to bezny, ve svete pouzivany termin pro takovy typ konektoru. Sam jsi to dokazal tim screenshotem (pardon, snimkem obrazovky), kterym jsi chtel dokazat asi neco jineho, coz se ale jaksi nepovedlo. Rad bych upozornil, ze pokud jsi takovy 'cech', tak se to pise s velkym C. Take se tesim, jak budes jine bezne pouzivane anglicke terminy prekladat do cestiny. Zacnes treba misto subwooferu pouzivat neco jako subbasova jednotka, to bude parada a tve cesstvi bude vzkvetat.

PS: Nechci radit, ale mozna by bylo jednodussi proste jen napsat, ze jsi se spletl, misto takovych infantilnich reakci.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber CD transportu

Příspěvek od petrL »

Lad2000 píše:
30 lis 2021 18:25
A co je teda na těch CD? Noty?
Kratší nebo delší prohlubně, víceméně na spirále s různými mezerami.
Obrázek

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 771
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vyber CD transportu

Příspěvek od Lad2000 »

A čte se to jako jedničky a nuly, nebo ne? Zkus třeba Redbook, jestli tušíš o co jde.

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vyber CD transportu

Příspěvek od progsociety »

Téma, súvisiaca s výberom CD transportu, sa nachádza aj o niekoľko poschodí nižšie:

potrebuji-poradit/cd-transport-t15779.html

Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vyber CD transportu

Příspěvek od Yiakubou »

Tak uz je to vyresene. Poridil jsem diky tipu jednoho uzivatele (diky!) pres bazar Denon DCD 1600NE ve stavu noveho kusu a jeste par mesicu v zaruce za krasnych 16 tisic. Jako neplanovany bonus tak muzu jet i SACD a myslim, ze to nebude horsi, nez ty transporty co jsem mel vytipovane. Recenze jsou na to vynikajici a udajne to hraje jen nepatrne hur nez vyssi model 2500NE co se prodava za 50.

Jeste tomu samozrejme musim dat cas, ale po projeti a srovnani se streamerem prvnich par CD, bych to hodnotil takto, byt rozdily to jsou male:
- Optika z CD do predzesu / DACu je nejhorsi. Vysky mirne zastrene, horsi dynamika, jakoby to cele bylo nejak lehce komprimovane. Sice to mam propojene takovou erarni tkanickou, co jsem doma vyhrabal, ale u optiky nejaky zasadni vliv kabelu na teto urovni nepredpokladam.
- Uprostred je analogovy vystup do predzesu, na tom mi nic nevadi, oproti streameru velmi mirne jemnejsi charakter
- Streamer porad vede. Transparentnejsi, cistsi, detailnejsi (aniz by to znelo nejak digitalne), dynamika oproti analogu stejna

Jeste cekam na koax kabel az se vyrobi, nikde jsem totiz nesehnal RCA / AES/EBU koax. Predpokladam, ze to bude o trochu lepsi, nez optika. No a urcite vyzkousim nejake to SACD.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vyber CD transportu

Příspěvek od PítrsPraha »

Gratuluji k nakupu. Je to solidni player za par kacek. Skoda, ze uz asi nebyl k sehnani 2020AE (predchudce 2500). Neni o moc drazsi (tipuji max do 25 tis.) a zvukove jsem vnimal pomerne jasny rozdil. Transparentnejsi a dynamictejsi, zvlast u SACD, ktery hralo jak z praku. I jen jako transport ma bytelnejsi mechaniku a celkovou konstrukci (8 vs 14 kg).

To neni kritika, jen doplnkovy info.

Uživatelský avatar
JanJan
Příspěvky: 61
Registrován: 08 pro 2019 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber CD transportu

Příspěvek od JanJan »

Co ten kabel ? Pomohlo to?Proč jsi nakonec nekoupil ten transport?Mám ten Audiolab o kterém jsi uvažoval a zvuk je rozhodně lepší než například z TIDAL MASTER.(Jde mi přes stejný DAC)

Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vyber CD transportu

Příspěvek od Yiakubou »

No vzal jsem ten Denon, protoze to byl v podstate novy kus za pul ceny, dobre doporuceni od clena fora, umi i SACD a recenze vyborne. Kabel jeste nemam, ale to nevadi, protoze stejne hraju pres analog, ted po case muzu rict, ze rozdil oproti optice minimalni, az nerozeznatelny (pro me). Denon mi hraje cca na stejne urovni jako streamer (nejake aspekty trochu lepsi u Denonu, jine zase u streameru, ale jsou to detaily) s tim, ze moc nevnimam rozdil mezi analog a optickym vystupem z Denonu, takze vliv DACu (myslim DAC v Denonu vs DAC co mam v predzesu) je minimalni. Ja ale neporovnavam s Tidal Masters, protoze to pak nejspis porovnavas ruzna vydani / mastering a ne jedno a to same. Porovnavam CD hrajici v Denonu vystupem pres analog do predzesu, vs. rip toho sameho CD pres streamer a do DACu v predzesu.

Uživatelský avatar
JanJan
Příspěvky: 61
Registrován: 08 pro 2019 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber CD transportu

Příspěvek od JanJan »

Aha to jsem špatně četl 😀Tak ať dobře slouží.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host