Klasické "krabice od bot" aneb NHT SuperOne 2.1

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Klasické "krabice od bot" aneb NHT SuperOne 2.1

Příspěvek od RedBaron » 28 bře 2018 16:49

johny52 píše:
27 bře 2018 23:35
Postřehy Rudýho barona který všechny majitele Xavianů označí za homosexuály netřeba brát vážně.
Nic takového se nestalo, jedná se jen o tvou homosexuální interpretaci, extrapolování na všechny okolo tak, abys do toho zatáhl co největší počet lidí, kteří ti přispěchají s tvou křivdou na pomoc. Ovšem bohužel. Každopádně ta nenávist je v tobě hodně hluboko a věčné očůrávání nožiček ti fakt jde. Ani nevím čím to je, že pár příkrých slov o zvuku repro Xavian ti tak láme srdce, že se musíš furt připomínat. Když se ti sáhne na Xavian, jsi na to přecitlivělý víc než většina lidí na ošklivé řeči o své ctěné mamince, bude tam něco silně v nepořádku. Ode mě je to poslední reakce, nehodlám se účastnit soukromých sporů o velké nic.

Spíš bych se konečně rád dozvěděl další zajímavé názory na malý a velký zvuk a o tom, jak budka o rozměru krabice od bot s membránou ne o moc větší než lidská dlaň může věrně reproduovat cokoliv krom trianglu, na který mám konzervatoř :lol:

johny52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johny52 » 28 bře 2018 16:58

Až se ozve doposud spokojený majitel Dynaudií c 5 poctěný návštěvou Rudýho hifiznalce s poděkováním za hezkou recenzi,doufám že je potom nehodí do kontejneru a sám si to pak nehodí na reprokáblu,ale zveřejní nabídku ceny za odvoz.
Rudýmu bych doporučil výměnu symbolu v logu za orgán který by mu lépe pasoval. Srdce,mozek,uši to nebudou,ale nabízí se jiný užitečný mužský orgán.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 28 bře 2018 17:54

jde na vas jaro, chlapci ? vratme se ke krabicim od bot ...

johny52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johny52 » 28 bře 2018 19:42

V pohodě Pavle,mě jen drážděj namachrovaný majitelé pravdy,jeden na hradě je až moc.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 28 bře 2018 20:13

Jen bych upozornil, že jony52 píše o sloupových 3p (model C5)a RedBaron o nějakých stojanových 2p, jestli jsem to tedy pochopil z kontextu jeho příspěvku.
Ale každopádně by bylo fajn nemuset číst ty osobní invektivy.

johny52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johny52 » 29 bře 2018 09:14

Kauzu Red... bych za sebe v tomto tématu uzavřel s tím že když dotyčný nikým nežádán hodnotil na dálku moje repro aniž by znal akustický parametry mý poslechový místnosti, zesilovač,kabeláž apod....a já si dovolil oponovat, pustil se do hodnocení vkusu a sexuální orientace majitelů Xavianů.a doteď si ve svý nadutosti myslí jak strašně se mě tím dotknul.
Konec a omluva všem nezúčastněným zúčastněným.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 29 bře 2018 16:59

Že jsem ty bedny neslyšel je pravda.
(že jsem nikdy neslyšel neutrálně hrající bedny ovšem pravda není)

A docela mě děsí míra nenávisti vůči regálovkám.

Podle mě se v tomto segmentu za posledních pár let hodně změnilo.
Cena za kvalitu šla drasticky dolů.

Uvedu příklad, který znám, slyšel jsem.
To jsou ProJect Box 5.
Na dvojpásmové regálovky se dnes dá nakoupit kvalitní materiál za pár peněz, mnohem mnohem důležitější je, jak dobrý je jejich konstruktér - jestli ví, na čem záleží a na čem ne. Klíčová je hlavně výhybka.
PJ Box 5 jsou skvělé dvojpásmové bassreflexové regálovky. A slovem skvělé myslím skvělé. V kategorii cena/hodnota jsou to dokonce EXCELENTNÍ bedny. Stojí totiž po poslechu zhola neuvěřitelných 5t.
Ve spojení s firemním digitálním integráčem MaiA -- odhadem dohromady 20t -- to hraje opravdu fantasticky.
(dobře, ne úplně plnorozsahově, ale FANTASTICKY)

A všechno nasvědčuje tomu, že ty NHT by měly být také dobře udělané bedny.
Dva nejprodávanější modely jsou trojpásmový uzavřený regál a dvojpásmový uzavřený regálek (C-3 a SuperOne). Měření i poslechové testy "trojky" jsou skvělé. A SuperOne určitě nebudou jiné - jsou to naprosté klasiky, podle toho co se o nich dá dočíst konstruktéři přesně vědí, co chtějí, jedině že by byla špatná výhybka, ale vzhledem k prodejnosti asi nebude...

-------------------------------------

Ale dobrá, řekněme že tyhle menší bedny pro klasické stereo nedokážou úplně předat reálně "velký zvuk".
Nicméně že nemůžou hrát neutrálně a božsky většinu akustických nástrojů, se skvělým rozlišením a prostorem, to je kec.

No a bi-poláry, ty samozřejmě žádné potíže s velikostí a tělem nástrojů nemají.
Ty je mohou naopak vyučovat...

------------------------------------

Bery - doufám, že o víkendu.

slimy

Příspěvek od slimy » 29 bře 2018 18:08

PJ box 5 vc. MAIA jsem mel v praci..
Hraje to fajn, ale slovo fantasticky bych tedy rozhodne nepouzil.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 29 bře 2018 20:02

dadaft:
Ja jsem tu zadnou nenavist vuci regalovkam nezaznamenal. Jen opravneny a smysluplny nesouhlas s tvym tradicnim prehanenim (nic ve zlem).

PJ Box 5 jsem mel pujcene domu a porovnaval je se Shan E-500 (na NAD C375). Jasne, je (byla) to diametralne jina cenovka, obrovsky rozdil v kvalite menicu, konstrukci a zpracovani ozvucnice... A tomu odpovidal i zvuk. Jedine, v cem se PJ blizily Shanum byla prostorovost. Jinak podani vysek, stredu, basu, dynamiky, nezabarvenosti zvuku, okraju pasma, transparentnosti atd. u PJ jasne horsi. Shan byly na vsech pasmech jemnejsi, rozlisenejsi a zaroven duraznejsi, znelejsi, dynamictejsi.

PJ Box 5 jsou pro me bedny stojici na tom uplne nejspodnejsim zebricku, ktery uz ale lze nazyvat hifi. Pomer cena/zvuk super a pokud to, ze jsou skvele, vztahujes k jejich cenovce, pak naprosty souhlas.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 29 bře 2018 20:07

proti PJ Box 5 nemam vubec nic, plni to co jsem od nich chtel - ozvuceni kuchyne, k hlavni sestave by byly prinejmensim usmevne

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 29 bře 2018 20:17

A jeste si dovolim dousku - cim jednodussi hudba (co do poctu nastroju a jejich frekvencniho a dynamickeho rozsahu), tim hraji PJ Box 5 prijemneji.

Naopak symfonicka hudba nebo dobre nahrany metal na nich byli doslova k smichu.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 10 kvě 2018 22:20

dadaft píše:
20 bře 2018 17:18

Ano, malé uzavřené dvoupásmové regálovky. A zvuk jako víno a muziky tři hromady...

Test :

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... perone-2-1

Odpovědět