VISATON CONCORDE MKIII

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od NA »

Donuts píše:Tak treba Wilson Audio dava k nekterym modelum krome hrotu i kolecka.
Ke kolečkům u W.A. Ano i některé věhlasné firmy mají v příbalu i kolečka. Ty bedny ale váží přeci jen "trochu" více (Maxxi při podobné velikosti 180kg), kolečka budou kvalitnějšího provedení, ale zejména jsou prioritně určená pro dobu hledání vhodného umístění beden, pak se nahradí hroty.
Noble Audio - výroba a prodej

KUmBAjz
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2009 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od KUmBAjz »

Zaprvé bych byl rád, kdyby se tu o mě přestalo diskutovat jako o nezkušeném "hochovi". *taktone* Neříkám, že si musíme vykat, ale na tadyty povíšený staromládenecký nadřeči mám docela alergii. A je mi jedno, jestli dotyčnému je padesát nebo víc. Tak prosím!
Zadruhé TIW 300 není ve 150 litrech nijak nehratelný. Zaprvé sám Visaton basák i do 150 dává, respektive udává jeho vlastnosti a rozměry bassreflexů atd pro tento objem, zadruhé nejsou všichni ani já příznivci tvrdých nucených výkonových bassů, který v menším objemu reproduktor vygeneruje. Názor uznávám, ale mám na to jiný pohled.
Za třetí, hroty jsou designově krásná věc, ale jestli zvuk zlepší o pár desetin procenta, tak to je tak všechno. Řeči o nějakém kotvení aparátu si nechte pro trdla, která vám to baští. Hraje cd, zesík, kabely a bedny. Znát je místnost a její zatlumení a její objem, znát je natočení beden a jejich umístění v prostoru, ale hroty jsou fakt víceméně na oko. A jestli se někdo vehementně zabývá umístěním repro na hroty, a zkoumá, jestli to hraje líp na hrotech A nebo hrotech B, je mi ho líto. Měl by zkoumat zcela jiné parametry, které se týkají zvuku. Je to stejný, jako když tunéři řeší u sériové fabie jestli je to víc-sporťák, když to má zespod modrý neony a kouřový světla na zadku...
A rozhodně nemá bedna 150 l proto aby byl basák nahoře. Kdo tohle napsal, je pro mě tupý ignorant. Přece stavět repro za 60 000 jen tak od boku - aby byl basák nahoře není normální. Navíc kdyby dotyčný nebyl hloupý, věděl by, že kvádr je trojrozměrný a tudíž i kdbych chtěl bednu třeba jen 100 litrovou, stačilo by ubrat její hloubku a při stejné výšce i rozmístění repro bych menší objem bez větších matematických záhad dosáhl... navíc 150 litrů byl opravdu záměr, a setsakra dobře vím, proč jsem těch 150 dělal.

Samozřejmě těm, kteří mají konstruktivní kritiku se za svůj tón omlouvám. Chápejte, nemám rád, když někdo polemizuje nad tím, jak asi někdo přemýšlel, když něco psal, stavěl apod, - "domnivatel" se pak snaží vysvětlit autorovo jednání bez jakéhokoliv podkladu, jen na základě svých mylných domněnek. Čímž z autora mnody udělá tupce. Spousta lidí si totiž hraje na odborníky a vesměs se stejně nemají o co opřít, kromě svého "názoru"...
kuba, stavitel (mimochodem spokojený i s na zvuk nevlivnýma kolečkama)
soukromý dotaz - na co jsou hroty když je stejně podložíte kovovou podložkou? hrot zabodnutý v měkkém (koberec, parkety) bych chápal, ale kov na kov je snad ještě horší na stabilitu než 75 kg skříň na kolech na koberci. o designu se nebavím - hroty jsou designová třída :-)
PS - negativní kritiku, pokud má hlavu a patu snáším. Když ale mele někdo nesmysly...

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od NA »

A horká mladá hlava se ozvala. Mrzí mě, že máš nějaký komplex, který Ti zavelel takto reagovat a počastovat mě ignorantem a hlupákem. Vždy a ve všech oborech jsou ti starší s delší aktivní praxí zkušenější než ti mladší, pokud se nejedná vyloženě o ztracené případy, to tak prostě je. A mladí mají svou hlavu a nezbývá jim než si ty samé cestičky prošlapat znovu. Já nemám potřebu tady na kohokoli dělat ramena.
Pokud jsi mlád, jsi hoch. Normální mladý člověk mužského rodu nemá s tímto označením(hoch, chlapec) přece problém.
Podáváš své rozhořčené emoce nepřímo, bojíš se ke mně postavit čelem? to už by to s těmi nelichotivými označeními asi byli příliš i pro Tebe.
Z toho co jsi napsal úplně čiší Tvé mládí, nadšení, ale i zatím omezená zkušenost, jak v oboru tak v komunikaci. Mam pocit, že se nemusím omlouvat ani za označení „hoch“ ani za můj názor k technické stránce Tvého díla. Není mi padesát, nohy mi slouží dobře, takže se o hůlku opírat nemusím, ale o nějakou tu zkušenost se již opřít můžu.
To, že výrobce udává ve svém katalogu pro tento basák i ladění nátrubků do objemu 150L neznamená, že to je objektivně správně.
První katalogy a stavební návody od Visatonu jsem kupoval někdy v ´93 a první bedny s jejich měniči stavěl o rok později . Bylo to podle jejich zadaní a musím Tě upozornit, že jsem byl nucen tenkrát nejen měnit objem basového prostoru, tak s Rocheltem řešit úpravu vyladění vyhybky. Když se podíváš, tak sám výrobce ten TIW 300 nedává do 150L! jak tvrdíš- používá ho v bednách od 60-130L.
Někdo může jeden a týž výsledek podání spodku nazývat tvrdým a nuceným, jiný pevným a se správnou artikulací. Přeji Ti spoustu příjemných hudebních zážitků zprostředkovaných Tvým dílem( může to být lepší pocit, než když si to jiný koupí v obchodě) více nadhledu a pohody-nehledej ve všem hned útok na Tvou osobu.
Noble Audio - výroba a prodej

KUmBAjz
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2009 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od KUmBAjz »

Horká hlava se ozvala, není se čemu divit. Já si na audiofila nehraju. Jen mě dokáže nastartovat, když někdo jen o pár let starší věc formuluje "von je ještě mladej a nezkušenej"... s takový tím posměšným podtónem ... Jako by na mládí bylo něco špatnýho... Já se živím pět let jako motocyklový novinář a když se mě někdo nezkušený s něčím pochlubí, s byť nějakým upraveným pionýrem za 5000,-, tak na něj rozhodně nekoukám opovržlivě z výšky a nepovídám něco o nezkušeném "ještě hlupáčkovi". Jen proto, že se svezu na motorce za půl míče, nebo proto, že jsem viděl desítky různě postavených motorek v ceně třeba 2 milliony. Naopak právě ocením to, že někdo v domácích podmínkách čelí fabrické konkurenci. Všechno je o penězích, v audio branži kór. Na té motorce člověk aspoň musí umět, aby byl dobrej. Tady si spousta lidí, kteří nic moc neumí protahuje pinďoury balíkem peněz. A nějak uniká zájem o muziku jako takovou.
Tvé zkušenosti ti nikdo nebere. Pakliže je ale opravdu máš, měl bys s nimi nakládat s trochou pokory a nenasazovat první hláškou tak, že to druhého naprdne. Věci se dají říct obsahově stejně, přesto morálně kultivovaně. Nesnáším chování namyšlenejch zbohatlíků (neříkám že mezi ně patříš), kteří ať umí sebevíc a jsou sebešikovnější, jednají na pohled povýšeně a tím i arogantně. Na to nejsem nastartovanej jen já... Ať už se jedná o "řidiče" aut za půl druhýho milionu, nebo majitele luxusních vil, či hifistů. Lidi se mají chovat jako lidi... Komplex fakt nemám. Něco jsem vyrobil vlastníma rukama, a i když to má spoustu chyb, tak jsem na to pyšnej.
K tomu ignorantovi - jak můžeš s těma zkušenostma co jak říkáš máš (sebechvála trošku smrdí mimochodem - tím tě ale nastartovat nechci, to je obecná pravda) říct, že basák je nahoře z důvodu, cituji "tak je zvolený vnitřní objem pro tento basák již příliš velký, optimum by bylo tak o 30 litrů míň. Došlo k tomu zjevně z důvodu umístění basáku nahoru, podobná koncepce přímo od VISATONU má klasicky basák dole a tudíš nižší výžku" ... takovou dedukci bych čekal od člověka, který o bednách tak akorát slyšel ... - jinak objem kvádru myslím tak matematika 4., 5. třídy ...
takže za ignoranta a to druhý slovo soráč, kdyby ses ale nechoval povýšeně, volil bych jiný tón.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od Aleska »

.................. Tady si spousta lidí, kteří nic moc neumí protahuje pinďoury balíkem peněz. A nějak uniká zájem o muziku jako takovou................
To je dobrý, takto naplno by to neřekl ani Kazzatel ze slovanetu !
...........Tvé zkušenosti ti nikdo nebere. Pakliže je ale opravdu máš, měl bys s nimi nakládat s trochou pokory a nenasazovat první hláškou tak, že to druhého naprdne. Věci se dají říct obsahově stejně, přesto morálně kultivovaně. Nesnáším chování namyšlenejch zbohatlíků (neříkám že mezi ně patříš), kteří ať umí sebevíc a jsou sebešikovnější, jednají na pohled povýšeně a tím i arogantně. Na to nejsem nastartovanej jen já... Ať už se jedná o "řidiče" aut za půl druhýho milionu, nebo majitele luxusních vil, či hifistů. Lidi se mají chovat jako lidi... ...........

Je to dobrý, chlapec se nedá !

PS: Věřím, že N.A. to takto nemyslel, on není ten typ. Jsou (a budou) horší.

KUmBAjz
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2009 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od KUmBAjz »

JOoo, tak já si zabalím torpédo, skouřím se a zvolním :-)
*2thumbsup* *jupi* *hura*

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od Mike »

kumbajz

věř mi že jetady spousta mnohem horších tzv "histitů" co mají sbírku dvaceti CD aparát za čtvrt mega a hrajou v holý místnosti s kopřivou v rohu a na stěnách maj demagnetizéry a generátory.
Tvůj projekt se mi dost líbí. Psal jsi že se chystáš na silný zesík a zmínil jsi vincenta. Odkud jsi??

KUmBAjz
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2009 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od KUmBAjz »

Momentálně bydlím v Praze, zde mám i bedny. Zesilovač je zatím hodně v nedohlednu... teď jsem vyřešil cd - Usher Cd-7 - velká spokojenost :-)

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od NA »

To KUmBAjz
Aleska má pravdu - „PS: Věřím, že N.A. to takto nemyslel, on není ten typ.“
Jseš tu novej a ještě nás neznáš, a už od boku odstřeluješ.
Fakt nevidím na tom co jsem napsal nic popudlivýho, ani žádný posměšný podtón tam není. Patříš zjevně k lidem vztahovačným a popudlivým. Nebudu se tady s Tebou nějak dál přetahovat, blábolíš o nesmyslech které se mě netýkají a netuším proč to sem taháš (nadutý zbohatlíci, povýšené chování atd.) navíc je to tu o VISATON CONCORDE.

p.s:
Pokud se chceš seznámit s mou prací jako já se seznámil s Tvou, máš možnost:
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=624
www.volny.cz/n.a
Noble Audio - výroba a prodej

KUmBAjz
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2009 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od KUmBAjz »

klucí, jste jedničky *2thumbsup*
Jo, máš to pěkný. já to zase tak moc nežeru. je to pěkný, asi to hraje, dyž to všichni říkají, je fajn, že se dá udělat bedna která předčí fabrickou za slušnej groš. Nicméně já to asi fakt tak nežeru, že bych musel mít 4,5 kila těžkou cívku atd.

KUmBAjz
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2009 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od KUmBAjz »

...já asi víc řeším muziku z aktivního hlediska. mám rád když to umí basovat mimo jiné, mám rád koncerty a živej zvuk, jde mi o to mít emoce z toho co slyším a ne se zase tak moc zabývat tim, jestli to cinkrlátko je tam nebo onde.. a poslouchám muziku která mě baví a ne muziku o které se ví, že je dobře nahraná. Protože to bych Beatles, Led Zeppelin Queen, Floydy a mnoho dalších nemohl pustit - jestli mi rozumíte

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od NA »

Ta pořádná cívka je tam kvůli přesnému podání basového pásma , jako Ty jsi použil velký objem kvůli tomu aby to pořádně basovalo jak píšeš, což je dost velký rozdíl. Mašina musí mít taky pořádný objem aby měla pořádný koule, že jo. :)
A protože já tohle zase dost žeru a zajímá mě co možná nejlepší výsledek tak jsem toho hodně vyzkoušel-co má a co nemá vliv.
Některé motorkáře zase nezajímá který gumy mají nejlepší přilnavost když jedeš na supersportu kudlu, když mají rádi vítr ve vlasech a kochání se krajinou na choperovi.
Tož jsme si vysvětlili naše preference a hned je jasno. Dobrou
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od Tony »

Plastove kolecka nebrat, urcite kazia zvuk!:-))
p.s.
plati aj bez toho smajlika!

KUmBAjz
Příspěvky: 7
Registrován: 08 bře 2009 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od KUmBAjz »

Určitě jde o to, co kdo vlastně hledá. S tím plně souhlasím *thumbs up* Já jsem zase endurista, jak to nevrtá v hlíně prouhy a nelítá vzduchem, tak mě to tolik neba...
...blbej začátek...

boxer

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od boxer »

Kucí,můžu mezi vás,i když jezdím nejraději v luxusních limuzínách,ale mám holou řiť?

Jo a ty kolečka fakt nee.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Fidas a 1 host