FOTO vašej sluchátkovej zostavy

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
Odpovědět
Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: FOTO vašej sluchátkovej zostavy

Příspěvek od Pesi »

Ja mám akorát teslacka zkušební🙂
IMG_20210419_180322.jpg

jarda-hifista
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jarda-hifista »

Ahoj! Dovolím si také přispět, tyto sluchátka mám již cca 30 let, asi už se dávno nevyrábějí, ale jsem spokojen.
Byly vyměněny pouze náušníky po cca 20 letech. Také jsem vlastnil Ultrasone Signature Pro, ale prodal jsem je.
Jrd
SAM_3551.JPG
SAM_3552.JPG
SAM_3553.JPG

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

... no k historickým modelom sluchátok by som si tu tiež dovolil niečo:

Sovietske planárne Amfitony TDS-15 mám už asi 35 rokov a plná spokojnosť. ;)
... navyše vôbec netreba meniť náušníky ... a ako bonus ručne maľované výrobné číslo! ... to sa už dnes len tak nevidí ani pri najdrahších modeloch :lol:
Přílohy
TDS15_0739_1024.jpg
TDS15_0748_1024.jpg
TDS15_0757_1024w.jpg

jarda-hifista
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak tohle nikdo nepřekoná. Jak hrajou, nebo hráli v jejich mladších časech?

Vinco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vinco »

Bacil rulez !!

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Pokiaĺ ide o vek, tak mám AKG140 kúpené v r. 1977 ( v Tuzexe..), ako prvý a jediný majiteĺ. Doteraz bez problémov , v pôvodnom stave, sporadicky používané...
BVaudio, výroba a predaj

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

@BVa: tak sem daj foto tých tvojich "archívnych" K140-tok, aby sme ti uverili ... môžeš kľudne vyfotiť aj celú tvoju sluchátkovú zostavu ... veď téma je "FOTO vašej sluchátkovej zostavy" ;)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Nechcelo sa mi fotiť... ;)
K140.jpg
BVaudio, výroba a predaj

jarda-hifista
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Krásné, vypadají jako nové. Pamatuji si z práce K240. Měly větší náušníky a hrály moc pěkně. Měly takový "ušlechtilý" zvuk, nebo, jak to nazvat. Poslouchaly se dobře.

Vinco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vinco »

Pekne kusky, chlapci, namojdusu !
Tisko zavidim....v takej kondicii mat tieto kusky.
Klobuk dole

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

I přesto, že Bacil2 založil tohle vlákno spíš pro majitele ucelených sluchátkových sestav si dovolím přispět několika obrázky "obyčejných" sluchátek. 😝

Od roku 1989 používám sluchátka AKG K 280 Parabolic. (V posledních letech ale spíše jen sporadicky, v ložnici. 🙂)
IMG_20200623_152510.jpg
Jejich předností je především to, že AKG tenkrát použilo dva měniče na každé straně a tím zvýšilo kvalitu vnímání prostorovosti zvuku.
Později bylo toto uspořádání (otočené o 90° do vodorovné polohy), pro zvýšení efektu využito i u modelu K 290 Surround.
IMG_20200623_152529.jpg
IMG_20200623_152610.jpg
Stejně, jako tenkrát německý časopis Audio si je i já dovolím označit za muzikálnější, než tehdejší "zázrak neutrality", výborná Bayer DT 990.
A světe div se...hrají....a hrají....

A pro mobilní účely (Samozřejmě, že k Walkmanu!
IMG_20200623_160450~2.jpg
🙂), používám od roku 1987 tato Sony sluchátka, "zachráněná" při prodeji mého tehdejšího Sony WM-D3.
IMG_20200623_153004.jpg
U nich je, myslím, také zajímavý způsob umístění měničů "do uší". Namísto klasického přilnutí na uši (na to jsou příliš malé), jsou "mušle" s měniči opět pootočeny o 90°, tentokrát dopředu (směrem k obličeji).
IMG_20200623_152918.jpg
Výhodou je lepší prostorovost, nevýhodou ale zase vliv vnějšího hluku na poslech. (především v dopravních prostředcích) zkrátka... něco za něco. 🙂

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

Dynamické HE-R10 - hifimanova "kvázi-replika" legendárnych uzatvorených Sony MDR R-10
( https://www.cnet.com/news/sony-mdr-r10- ... headphone/ ), ale s použitím súčasných nanotechnológií :roll:

Sony MDR R-10 som nikdy nepočul a s vysokou pravdepodobnosťou ani nikdy počuť nebudem. Moje prvé dojmy s HE-R10 ale moc nenasvedčujú tomu, že by to bol nejaký zázrak ... no možno ešte uvidím/počujem ;)
Přílohy
Hifiman HE-R10__.jpg

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

Hifiman HE-R10 cez špehýrku :lol:
LFE_020_HE-R10_x800.jpg

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

Beyerdynamic T1 - 3 generácia
... skalní fanúšikovia "zvukovej filozófie" predchádzajúcich sérií vlajkovej lode T1 od Beyerdynamicu budú asi úplne zdesení, naopak občan bacil je zmenami celkom príjemne prekvapený :lol:

Namiesto "tradičnej" záruky exkluzívnosti a kultovo uctievanej impedancie 600 ohmov prichádza "morálny úpadok" na "komerčných MP3-kových" 32 ohm ... a to ešte zďaleka nie je všetko. Je tu zásadná zmena zvuku ... teda možno nie úplný zvukový obrat o 180°, ale určite povestný cimrmanovský úkrok bokom.
Kam sa podela tá povestná beyerácka brutalita na výškach a zvuková "nervnosť", ktorá je cielene vyhľadávaná "lovcami detailov"? ... naopak prichádza relax a pohodová kulantnosť s výrazne tmavšou, basovejšou a menej drsnou zvukovou atmosférou s dostatočnou hĺbkou priestoru - určite doporučujem pre "pohodových baštičov" muziky!

Ak som všetkých pravoverných sluchátkových fanúšikov vystrašil predchádzajúcou charakteristikou, tak pre upokojenie je potrebné uviesť, že v porovnaní s T1 3 gen. hrajú napr. s také "geniálne HD650-ky" počuteľne plochšie, suchšie a nudnejšie ... keby som chcel veľmi, ale fakt veľmi zjednodušovať, tak poviem že: T1 3gen. je zvuková, karikatúra Empyreanov ... otázka je, že či by bol každý za takúto karikatúru ochotný zaplatiť cca 1000 euro ...
Přílohy
T1-3rd__.jpg

vincik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vincik »

Obrázek
LCD2C mám rad natolik, že už jsem musel koupit nové náušníky, protože původní se častým používáním začaly rozpadat. Sundary jsou fajn, ale LCDC2 jsou oproti nim jiná liga. Deckard kdysi nahradil Chord Mojo a slouží stále dobře. Utáhne jakákoliv sluchátka a v malých místnostech může sloužit v zimě jako topení. To malé zelené, to jsou Grado GR10e, které používám k velké spokojenosti s LG G7. Ten se na foto nevešel, protože musel fotit.

Odpovědět