Zesilovače sluchátkové

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
Robinson
Kontaktovat uživatele:

Zesilovače sluchátkové

Příspěvek od Robinson »

Ahoj! Zatím tak koukám po internetu ,ale časem bych chtěl dokoupit zesilovač k Sennheisrům . Nemá pro mě někdo nějakou radu , zkušenost? Rád si přečtu .

Peer
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače sluchátkové

Příspěvek od Peer »

Výborný sluchátkový zesilovač vhodný k Sennheisrům.
http://www.creekaudio.co.uk/main_produc ... look=obh21
Obrázek
Pražský Panter je používal k prezentaci sluchátek Sennheiser.
Byl jsem s nimi velmi spokojený. Dva výstupy pro dvoje sluchátka.
Měl jsem typ OBH 21 SE.
Prodal jsem je jen kvůli tomu, že mám sluchátkový zesilovač, zabudovaný v převodníku.

tom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

To Robinson :
Mám GTH-1 a Disspre II oba jsou vlastně předzesilovače ale zároveň hoodně slušné sluch,zesilovače.
Pokud máš zájem přijeď poslechnout. Oba jsou z dílny p.Macury : http://web.telecom.cz/macura/follower_czech.htm
Pro mne max spokojenost

Robinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robinson »

Co Rega ear? Nemáte někdo doma? Chtěl bych zesilovač tak do těch 4000kč . O tom Creeku jsem už neco četl a právě ho srovnávali s tou Regou,tak mě to zajímá. O Těch předzesilovačích co si psal ty Tome nic ale nevím . To bych dobré do budoucna potom bych dokoupil jenom nějaký "konec" . :idea: Tome ,ty jsi z karvinska, jak čtu ,to bych neměl daleko . Rád se stavím jestli by ti to nevadilo.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Sluchátkový příznivec Kuba4, známý publicista v oboru píše o mnoha sluchátkových zesilovačích, které použil ve svých testech.
Využil jsem, letošního sluchátkového srazu v Novém Jičíně. Pro mě osobně, byl nejvšestranějším přístrojem Edgar SH-1, nyní vyráběný pod novým označením Canor.
Slovo uznání věnuji panu Vránovi a jeho Casea zesilovači.
O extrémním přístupu českého výrobce Zama, s cenou přes 30t. se zmínil Křeček na f-sportu.
Peer píše:Měl jsem typ OBH 21 SE.
Creek je mi sympatický.
tom píše:Mám GTH-1
Velmi přesný rozlišený zvuk, třídící nahrávky. Vyniká dozníváním detailů v úplném tichu.

Obrázek

Kuba píše:
"Lampáč Edgar je opravdu designový skvost. Dřevěný čelní panel s modře podsvíceným logem firmy je decentní a velice pohledný. Zvukově lze hovořit o hutném, plném zvuku s detailním podáním v celém spektru přenášených kmitočtů. Zvuk je barevný a plastický s reálným podáním zejména nízkých kmitočtů. Výšky jsou nenápadné, znělé, příjemné. Odstupy rušivých napětí jsou excelentní, možná i proto je prostorová informace skvěle přenesena a separace jednotlivých zvuků je příkladná. K naprosté dokonalosti chybí zesilovači malinko lepší dynamické vlastnosti, přestože výkon je dostatečný pro vybuzení všech testovaných sluchátek, i k vysoké hlasitosti. Noční, velmi tichý poslech je s tímto zesilovačem kouzelný až magický a velice přirozený. Souběh kanálů je výborný. V mých očích (uších) se jedná o perfektně skonstruovaný zesilovač se vším, co k hifi patří."

Kuba4 píše a testuje více dostupných zesilovačů. http://www.cdprehravace.wz.cz/sluchatka/sluch3.htm#g
Náš společný závěr novojičínského Sluchátkového srazu byl, že podstatně více ovlivňuje zvuk typ sluchátek. Zesilovače od jisté kvality sluchátka vykrmí.
Píšeš cenový strop. Ve 4 tisících toho moc ve studiích není.
Starší, anebo sám DIY?
Tomáš umí a poradí. *thumbs up*

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

To Robinson:
K těm dostupnějším a slušným sluchátkovým zesilovačům patří Rega ear. Myslím, že cena je cca 5.000,-Kč (200,-€), takže pokud jsou pro Tebe limit 4.000,-Kč, tak jedině z druhé ruky. Nebo tauzn došetřit *bravo* .
Obrázek

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Pokud je rozpočet omezený, tak bych asi také šel do Regy...

Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Já používám k Sennheiser HD 650 sluchátkový zesilovač CREEK OBH 11 SE.
Nevím jaký je tam rozdíl oproti OBH 21 co se týká charakteru zvuku,ale jsem s ním spokojený.Pokud by se tiho podařilo sehnat z druhé ruky,tak si myslím,že budeš spokojený taky.

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

tom píše:To Robinson :
Mám GTH-1 a Disspre II oba jsou vlastně předzesilovače ale zároveň hoodně slušné sluch,zesilovače.
Pokud máš zájem přijeď poslechnout. Oba jsou z dílny p.Macury : http://web.telecom.cz/macura/follower_czech.htm
Pro mne max spokojenost
Vrele doporucuji - stav se za Tomem.
Je to zkuseny elektrotechnik, DIY bastlir a ma rozum. Jeho prozatimni chvala na Dispre mi dava tusit, ze to by byla pro Tebe nejlepsi cesta. Zajed, poslechni a podiskutuj s Tomem.

Sam mam GTH-1 a maximalni spokojenost. Akorat s dostupnosti GTH muze (ale nemusi) byt problem.

Robinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robinson »

No já sem našel na netu tenhle odkaz
http://hosting.lopuch.cz/klub.php?klub= ... &from=8936
jsou tam inzeráty úplně dole prodává někdo předek a konec Regy a konečne Rega ear za 3500kč.
Měl jsem jet do toho Nového Jičína . Tam bych si udělal jasno ,teďka těžko porovnám ty zesilovače a zjistil ,který by mi seděl *headbang*

tom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

To Robinson,
tak holt budeš muset koupit tu Regu a přijet porovnat. Do Karviné Ti jede autobus co půl hodiny :D
A ty Tvoje Sennheisery porovnat s AKG 701 co mám já. Pokud je ta rega ve stavu jak je psáno tak
to je dobrá cena.

Robinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robinson »

Ta Rega to je ještě hudba budoucnosti.. Ale až to pořídím ,tak porovnáme.

tom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

Hele a co sám si něco postavit 8-) mám tady takového dědu ala 1993 na bázi NE 5534 ve třídě A
Jede slušně ( moc ). Na poslech ale klidně přijeď i dříve. Taky jsem měl sluch, zes. PRECIDE EARGO AMP1
ale to už je historie : http://www.precide.ch/eng/eergo/ergo.htm

Robinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robinson »

To: tom
No a ty dáváš přednost spíš sluchátkům nebo máš doma nějakou sestavičku? S tím postaveným zesilovačem to nevím.. :| spíš jsem na originální výrobky . Sám bych do kupy jen tak něco nepostavil je to pro mě složité jako blázen. Přijedu ,ale nevím kdy se k tobě dostanu. Dám vědět dopředu.

tom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tom »

to Robinson
no nějaké železo doma mám a docela se dá i poslouchat :mrgreen:
jinak je mi jedno jestli sluchátka nebo repro, záleží na situaci a denní době.
Klidně přijeď

Odpovědět