Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od agavel »

Platba za návštěvu samozřejmě není normální. Náš trh není velký. Je na každém studiu, jak si to zařídí. Za mě by mi vůbec nevadilo platit za "návštěvu". Viděl bych to ale spíše na formu čehosi jako koncert. Prodejce dá okruhu lidi ve své databázi vědět, že zorganizuje akci s daným zaměřením. Co jsem si všiml, tak jsou studia, které to ale dělají i bez vybírání vstupného. Každý holt ukazuje, jak to umí dělat. Co vím, tak u nás ve studiu se neplatí. Ani neznám žádné studio, kde by k tomu už přistoupili.
Každý na to má svůj názor. Bude zajímavé, když tu bude určitá databáze zkušeností, jak se to v této oblasti vyvíjí v našich studiích.

P.S.: Dokonce mi majitel jednoho studia vzal na opravu z netu koupený výrobek z druhé ruky, ačkoliv vůbec nemusel. Nebudu mu zde dělat medvědí službu, takže nenapíšu kdo to byl. Spíš jen tak pro ilustraci, že přístupy jsou různé. Jestli budu zase kupovat něco nového, s radostí půjdu nejdřív k němu, i když to mám hodně z ruky.

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od zero »

Šostakovič píše:
"Jediné řešení je tlak na držení doporučených cen. Zákazník by neměl možnost běžně koupit jinde levněji"

Kamaráde, a v tom je právě ten problém. Pokud by se ti podařilo zařídit, že výrobek ABCD se bude všude prodávat za stejnou cenu, tak máš na krku obvinění z uzavření kartelové dohody, ovlivňování hospodářské soutěže a tvoji právníci budou mít půl roku co dělat, aby se pokusili tě z toho nějak vysekat.

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 426
Registrován: 17 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od Zbynek »

Nevidím v placení symbolického poplatku nic špatného. Je-li poplatek zároveň „slevovým kupónem“ v případě koupě komponentu (přidávám se k Pipisovi) je dle mě vše v pořádku.

Prodejce má náklady (nájem, elekřina, otop atd.), tak by měl mít i výnosy.

V předchozích příspěvcích popsané chování zákazníků „poslechnu si to ve studiu a koupím si to levněji přes internet“ je častější a častější.
Je to oblíbený český model chování zvaný „černý pasažér“.
Černý pasažér se s radostí sveze městskou hromadnou dopravou, ale lístek (podíl na úhradě nákladů) si nekoupí. Nemá z toho černé svědomí. Není-li chycen, pak má často radost jak ušetřil….

Btw.: napadlo by někoho jít si sednout do hospody (třeba teď v těch mrazech) a nic si tam neobjednat? To by ho hnali. Ostatně v noblesnějších restauracích si člověk může objednat a přesto mu k ceně objednaného jídla připočítají i „couvert“.

Jaký byznys model se v tomto odvětví prosadí do budoucna, to je otázka.

Sleduji se zájmem Nuberta v Německu (http://www.nubert.de ), který prodává jen přes internet. A jde mu to rok od roku lépe.

Zajímavě zní i možnost vzniku mnohaznačkových „showroomů“, kde by se jednak mohl vybírat poplatek za vstup, jednak by si „výstavní plochu“ pronajímali sami výrobci.

A pak samozřejmě hi-fi studia.
Některá otevírající se jen po předchozí objednávce, jiná „trvalé osídlená“. Některá bez poplatku, jiná s poplatkem.

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od TomasT »

Je zajimave ze kdyz si jde kdokoliv poklabosit s pravnikem, neceka ze by to bylo zdarma. A verim tomu ze majitele studii ted maji tezke casy.

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od Mike »

Nechápu proč se někomu zdá divné platit když se již dnes platí za všechno. Navíc vychcánkové se v naší zemi vyskytují v hojném počtu. Ale přijít k někomu poslouchat do studia a pak říci že výrobek vezmu ale nemám u sebe peníze tak řeknu majiteli studia že si dojdu do bankomatu pro peníze, majitel studia mezi tím vše zabalí a čeká ale zákazník se už nevrátí. Bohužel i taková je běžná praxe v česku. A tento konkrétní případ mám od prodejce potvrzený není to nějáký můj výmysl.
Tak at se nad tím každý zamyslí jestli je správné platit nebo ne.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od Peer »

Za mě ve studiích neplatit. *thumbs down*

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od Aleska »

Mike, to cos popsal je sprosťárna nejvyššího kalibru, to je fakt. Je taky fakt, že za všechno se platí, protože dnes v naší společnosti nejde o nic jiného než o peníze *thumbs down* , vše ostatní jde stranou...
Očekávám jen okamžik, kdy při vstupu do trafiky budu muset zaplatit vstup, protože se zadarmo koukám na vystavené časopisy a cigarety všech možných značek. Kdy při nákupu svačiny budu muset zaplatit vstupní poplatek, protože k tomu co jsem si zakoupil, ještě jsem viděl (a někdy i cítil) hodně toho co jsem nezakoupil. Až si půjdu koupit nové CD, tak také zaplatím vstupní poplatek do prodejny, protože jsem viděl a někdy i slyšel ty CD, která si nekoupím. Hrůza nastane, až při odchodu z domu budu muset městu zaplatit poplatek za to, že jsem přešel jejich chodník, použil silnici, u benzínky natankoval pohoné hmoty a představ si, u doktora dokonce otevřel dveře a pozdravil !
*offtopic* Už vidím, jak každý ženský za kterou se ohlédnu, budu muset zaplatit poplatek, protože jsem se na ní podíval !

Uživatelský avatar
587sk
Příspěvky: 143
Registrován: 17 dub 2008 13:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od 587sk »

Ja myslím že malý poplatok za posluch, nie je to isté ako pozerať sa na tovar v trafike.
Ak sa ten poplatok odráta od ceny je to fér.
Predajca musí komponenty poprepájať, prípadne vybaliť a tieto hračky tiež niečo žerú.
Vychcaných čumilov je kopa a ja predajcov chápem. Pre mňa je dôležitejšia istota
a serióznosť predajcu v prípade reklamácie, než ušetrných pár eur .

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od noaid »

Aleska píše:Hrůza nastane, až při odchodu z domu budu muset městu zaplatit poplatek za to, že jsem přešel jejich chodník, použil silnici, u benzínky natankoval pohoné hmoty a představ si, u doktora dokonce otevřel dveře a pozdravil !
Ale tyto poplatky už dávno platíš, jen paušálem. Ale brzo se to určitě rozdělí na spoustu menších poplatků, kderé v sumě dají mnohem větší obnost než teď. A přibudou další - mýtné pro osobní auta, atd.

Jinak já to opatření svým způsobem chápu, a dovedu si představit situaci, že oficiálně se poplatek vybírá, ale neoficiálně jej majitel studia těm, které zná a kteří jsou pro něj už důvěryhodní, odpustí.
Tohle jsou drobnosti, horší je, když se potencionální zákazník přijde v provozních hodinách na něco zeptat a majitel studia, místo aby mu alespoň naznačil, co z jeho nabídky by mohlo zákazníkův problém vyřešit, či si domluvil lepší termín návštěvy, tak jej v podstatě neurvale vyhodí že na něj nemá čas. I to se mi osobně někde stalo (nebudu říkat kde), ale já si nestěžuji, ten problém mi pomohl vyřešit někdo jiný a velmi dobře :D .

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od Aleska »

587sk píše:...... Pre mňa je dôležitejšia istota
a serióznosť predajcu v prípade reklamácie, než ušetrných pár eur .
*offtopic* To je dobrý ! Kde žiješ ? To že ode mne někdo chce peníze předem, určitě není zárukou serióznosti, to je pro mne zárukou pravého opaku. A serióznost ? Jak ji napoprvé poznáš ? Ta se projeví až při té reklamaci... *thumbs down*
A nezlob se:
Predajca musí komponenty poprepájať, prípadne vybaliť a tieto hračky tiež niečo žerú.
Jestliže někdo otevírá obchod bez průzkumu trhu, bez propočtu rentabilitiy, bez rozvahy nákladů a zisků a to včetně započítání vlastního nutného zisku, tak je vůl a ne seriózní obchodník. Ty řečičky o propojení přístrojů, jejich vybalování a spotřeby elektrické energie jsou jen omáčkou jak vyrazit ze zákazníka další peníze = to vše je již předem do rozvahy musí být započítáno. A věř, že k tomu co v rozvaze vyjde teoreticky, tak se ještě minimálně 50 - 100% připočítává (i více), protože i ta dobře udělaná rozvaha je pouze teorie. A ta jak je známo, často se s praxí rozchází.

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od durgo »

Platiť za to, že si vypočujem prístroj v hifi "štúdiu"? No to snáď nikto nemyslí vážne!
Hifi je obchod ako každý iný, vždy ide v prvom rade o zisk...
Naivné predstavy o "HIFI štúdiách" ako trpia keď predávajú tak máloobrátkový tovar, aké majú strašné náklady (veľa "štúdií" funguje z domu!) niektorých tu diskutujícich sú veľmi úsmevné. Hifi je neskutočne predražené a ešte platiť za posluch, to je už fakt priveľa. No a argumentovať, že ten chudáčik predajca predsa musí vstať a prehodiť kábel, či zapojiť iné repro, to je snáď jeho práca nie a myslím, že veľmi slušne zaplatená.

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od sostakovic »

Aleska:
Prodejci to nezavádí kvůli tomu, že by jim to nějak výrazně zvedalo zisk. To je naivní představa.
Myslím, že se ten poplatek v praxi moc neuplatňuje.
Je to jen obrana před vychcaností.

merhaut

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od merhaut »

Placený poslech je nejzazší mez obrany. Že zákazník poslouchá a poslouchá - klidně i půl dne - a nekoupí, protože jde zkoušet jiné přístroje jinam, a tam mu něco jiného padne do ucha, je normální. O tom tu není řeč, což někteří zdejší "znalci" zákulisí prodeje hifi evidentně nepochopili.

Jde o to, když se vychcánek po 3-6-9 hodinách proposlouchá k cíli a pak začne licitovat cenou téhož na internetu a vypaří se. To jsem opakovaně v posledních týdnech zažil, bohužel v tom ad hoc jeli i někteří kameníci, co v rámci svého přidruženého netshopu takovému volánkovi slíbí nižší cenu a je to... přepošlou krabici od distributora k vychcánkovi a 10% zanic je doma, a to se počítá, že...

Obrana je principiálně jednoduchá, ale v praxi hůř dosažitelná: zákazníky směrovat jen ke značkám, kde si distributor ceny hlídá a podobné praktiky v síti svých prodejců účinně potírá. Takoví už naštěstí jsou, ostatní časem zjistí, že prodeje jdou do kytek, protože jeho strojky není kde poslechnout a prodejci nabízejí primárně jiné značky s chytřejšími distributory.

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od durgo »

Mňa napríklad zaráža toto:
http://www.hifionline.cz/akcni-zbozi/
Výrobce: FOCAL- JM Lab 1037BE
HIGH END sloupová 3pásmová basreflexová reprosoustava.
Cena 226 300 Kč
Akční 139 000 Kč


Výrobce: FOCAL- JM Lab 1027BE
HIGH END sloupová 3pásmová basreflexová reprosoustava.
Cena 135 200 Kč
Akční 98 000 Kč

Stále na tom predajca zarába, a eštše platiť za posluch mi príde silné kafe. To prvé repro je zlacnené o 87 300Kč, to je neskutočné...

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od fox »

Ke mě do studia / podlahového / chodí taky zákazníci sbírat informace. Mnozí si nechají udělat cenovou nabídku včetně zaměření stavby, na které strávím někdy celý den a stojí mě nemalý peníz. Potom zajdou za konkurencí a podle moji nabídky si nechají vypracovat levnější, nebo nakoupí materiál v supermarketu. Určitě mi věříte, že mě to pěkně sere. Ale nic nenadělám. Když bych to zpoplatnil, přijdu o klientelu. Nikdy nevím, kdo se ke mě jednou vrátí.
Plně souhlasím s Jardou. Nic nevybírat a jít svou cestou. Nabízet to, co nedělají ostatní. Kdyby podnikání bylo tak jednoduché, nikdo by nechtěl být zaměstnancem.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti