Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od fox »

durgo.
Uvědom si, že režii zaplatí vždy ti, kteří si něco koupí. Každý prodejce má takovou marži, aby režii utáhl a ještě něco vydělal. Pokud má ale výrobek, který je referenční, tak ho prodá i třeba se ztrátou, aby se ho zbavil a mohl jej vyměnit za jiný, třeba novější typ. Vždyť on si už na sebe vydělal. Tak proč ne ?

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od durgo »

fox píše:Ke mě do studia / podlahového / chodí taky zákazníci sbírat informace. Mnozí si nechají udělat cenovou nabídku včetně zaměření stavby, na které strávím někdy celý den a stojí mě nemalý peníz. Potom zajdou za konkurencí a podle moji nabídky si nechají vypracovat levnější, nebo nakoupí materiál v supermarketu. Určitě mi věříte, že mě to pěkně sere. Ale nic nenadělám. Když bych to zpoplatnil, přijdu o klientelu. Nikdy nevím, kdo se ke mě jednou vrátí.
Plně souhlasím s Jardou. Nic nevybírat a jít svou cestou. Nabízet to, co nedělají ostatní. Kdyby podnikání bylo tak jednoduché, nikdo by nechtěl být zaměstnancem.
Úplny súhlas, u nás vo firme je to podobne.
Podnikanie prináša aj činnosti, z ktorých jednoducho nič neni a stojí to nemálo času a finančných prostriedkov.

Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od Pajuna »

Platit ci neplatit?
Kazde podnikani je urcity risk, takze bych nechal na majiteli studia, jestli chce riskovat to, ze mu tam za zpoplatnenou sluzbu nebudou lidi chodit, nebo to, ze bude travit vice casu se zakazniky a svym pristupem bude schopen neco prodat. Ale platit za to, ze nekdo propoji par kabelu a vymeni komponenty? Vzdyt je to snad jeho prace?! A jestli ne tak at to nedela? Samozrejme jine to je v pripade dovozu a predvedeni doma u zakaznika.
Na druhou stranu, kolik lidi prijde do techto studii, a co tam prodejce vlastne dela? Kolik je takovych poblaznenych "hifistu" jako my? Je otazka, jestli je to jeho hlavni business nebo to ma jako bokovku....Tot jen slova do debaty

dismal
Příspěvky: 51
Registrován: 26 dub 2008 19:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od dismal »

asi píšu mimo mísu:
Tihle všichni vychcánkové, kteří donutily studia k případnému požadavku platby od zákazníka za poslech a výběr zesilovačů, přehrávačů,playerů a repro nám všem pěkně zavařili.
Nedávno jsem volal prodejci se zájmem o subwoofer.
Odpověd - nemáme na prodejně, pokud máte zájem,seženeme během
14-ti dnů-ale bez možnosti poslechu.Jinak si budete muset počkat 2-až 3 měsíce pokud uvedený sub koupíme.

A je Ti houby platný Tvůj předešlý nákup.

Uživatelský avatar
cough
Příspěvky: 147
Registrován: 16 říj 2008 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od cough »

Já už jsem roky do poslechových studií nepáchnul. Nenabízejí nic co by mne zaujalo, tak tam nechodím. Chápu, že to mají od roku tezsí a težší, ale to máme všichni. Ono je to o zamyšlení nad business modelem jako takovým, jestli klasická kamenná poslechová studia jsou do budoucna perspektivní formou prodeje...

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od pasul »

cough píše:Já už jsem roky do poslechových studií nepáchnul. Nenabízejí nic co by mne zaujalo, tak tam nechodím. Chápu, že to mají od roku tezsí a težší, ale to máme všichni. Ono je to o zamyšlení nad business modelem jako takovým, jestli klasická kamenná poslechová studia jsou do budoucna perspektivní formou prodeje...
Zkusím si tipnout. PC+DIY převodník+DIY předzes+DIY konce a samozřejmě DIY bedničky co? "Nenabízejí nic co by mě zaujalo". Velice silná slova. Jako by jsi si byl jistý, že to co máš k dispozici je to nejlepší na světě a nic to nemůže přehrát. Myslím že i na tom našem pidi trhu jsou značky věhlasných jmen a hlavně špičkového zvuku. Takže s tímto nesouhlasím.

Obešel jsem dost hifi studií. Nikdy jsem nenarazil na nějaké vymáhání peněz před poslechem. A i kdyby k tomu došlo, tak to asi budu muset zaplatit. Mám rád poslech a rád si poslechnu jiný aparát a jiné značky než znám. Na internetu nikdy žádný přístroje kupovat nebudu. Musím to slyšet. A to je podle mě celý problém.

david
Příspěvky: 351
Registrován: 22 dub 2009 09:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od david »

pasul píše:Velice silná slova. Jako by jsi si byl jistý, že to co máš k dispozici je to nejlepší na světě a nic to nemůže přehrát. Myslím že i na tom našem pidi trhu jsou značky věhlasných jmen a hlavně špičkového zvuku. Takže s tímto nesouhlasím.
Nevim, proc je tak nepochopitelne, ze nekteri lide si poridi tak kvalitni vybaveni, jak jim to vyhovuje, a nemaji zajem soutezit v nejakych podivnych kategoriich, kde by neco melo neco jineho "prehravat". Vzdyt je to smesne, zejmena s prihlednutim k tomu, ze principy hodnoceni jsou v tom subjektivni a vice nez diskutabilni.

Navic mi ciste semanticky vzato unika, jak muzes nesouhlasit s tim, ze cougha nezajimaji krabice v hifi studiich, mozna je to ale nejaka uroven zenu, ktere jsem jeste nedosahl.

Uživatelský avatar
cough
Příspěvky: 147
Registrován: 16 říj 2008 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od cough »

Ja nemam problem za top highend ty prachy utratit, ale nedava mi to smysl, vzhledem k tomu, ze mam nejakou ekonomickou predstavu jak to cele funguje a dost vzdelanych a zkusenych kamaradu techniku kolem sebe, kteri vi jak to funguje technicky… Vy opravdu verite tem marketingovym blabolum o velkych vyvojovych tymech, spickovem vyvoji, kvalite soucastek apod.? High end je zcela niche market, ktery je postaveny na velkych marzich a malickych objemech vyroby garazovych firem (a to jsou v podstate vsichni vcetne vsech highend znacek, pred kterymi se tady klanite). Prestava, s jakou peci k tomu vsemu pristupuji je naivni. Cilem je se vejit do nakladu a prodat. Navrh huj, vespod fuj. Kdo tady psal o tom jak ve spickovem Emm Labs mu odesel zdroj a jak zjistil, ze “to nie bohvie co”. Takovych pripadu, pote co se dany pristroj otevre a zjistime s cimze to mame tu cest jsou mraky… Chapu, ze to spouste lidi je neprijemne, kdyz se jim berou iluze o jejich konicku, ke kteremu pristupuji zcela iracionalne, protoze si chteji hrat… Lide proste chteji verit (v hifi mit modly v podobe highend znacek), mame to v sobe zakodovano...

Filozoficky a nadhledove, no, vis ono zalezi, kdo na hifi co resi: nekdo cerabally, kabely, zvukovy modeling pasivni bedny a zesilovacu nejlepe v hole cimre, kde krome hifi, koberce a zaclonek a hifisty v kresle nic neni… ja treba resim, kde budu zit, kam se za 10 let prestehuju, jestli tam bude prostor 12x8x5 metru, ktery necham profi firmou akusticky upravit tak, ze bude mit parametry spickove studiove rezie, kam se na miru (softfit) umisti repro do steny… Ty repro a zesilovace budou rozhodne DIY, pokud tim oznacujes vyvoj audioptaku Sykory a Dudka. Ale spis v mezicase budu utracet sileny prachy za koncerty vazne hudby vsude mozne po Evrope… to je neuveritelny hifi…

Takze ja si za svym silnym tvrzenim stojim. Z toho co jsem slysel doposavad (vcetne prezentaci, studii, poslechu v domacim prostredi, mrte vystav v Mnichove apod) jsem az na cestne vyjimky na vetvi nejak nebyl. Po velmi davnem highendovem opojeni, nedavnem opojeni spickovou profitechnikou jsem se vratil k spickovemu DIY (Dudek, Sykora, Macura, TomasT). Z kvalitativnich duvodu.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od pasul »

david - Nevím proč na mě reaguješ zrovna ty stínový hráči. Ale nic není dokonalé. Ani v životě se někdy nelze zbavit veškerých vší co potkáme. Holt tak to už chodí.

Nikomu neberu to, že někdo je spokojen se svým železem doma. A kdo tady není spokojen se svým železem že? :lol: Ale vyznělo to prostě tak, že doma má super systém a všichni kdo něco prodávají prodávají hnojačky a jsou zloději. Konec šmytec. A ještě se diví, že ostatní do těch studií chodí....Subjektivní diskutabilní principy hodnocení máš tak akorát v hlavě. Nečti tolik na internetu. Pak z toho blbneš a ještě to ventiluješ ven. No a tomu poslednímu se opravdu nedivím že to nechápeš. Nic není dokonalé. Tak teď už to snad chápeš co se mě na tom nelíbilo a s čím nesouhlasím.

Ještě jedna věc. Stále zapomínáš přidávat offtopic před každý tvůj příspěvek. Měl by jsi to automaticky dělat vždy. Zkus si otevřít svých posledních 100 příspěvků. Vychází mě tak 90%. Nebo se pletu? Ale už mlčím....

Cough - V Emm jsem si stěžoval pouze na provedení zdroje. To se mě opravdu nelíbí a v budoucnu se této konstrukci určitě vyhnu. Ale co ty o tom můžeš vědět? Vždyť jsi to nikdy ani neviděl na vlastní oči. Natož vnitřek přístroje. A já tady nepíšu obrovské nápisy o různých značkách, o kterých jsem pouze slyšel a nebo se dočetl, že to není dobré. To dělají jiní že?

Uživatelský avatar
Jirka83
Příspěvky: 164
Registrován: 06 bře 2009 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od Jirka83 »

pasul píše:Ale vyznělo to prostě tak, že doma má super systém a všichni kdo něco prodávají prodávají hnojačky a jsou zloději.
Nevyznělo...

david
Příspěvky: 351
Registrován: 22 dub 2009 09:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od david »

Pokud je placeni za poslech jasne deklarovano, nevidim v tom problem. Otazka je, jestli je to obchodne moudre, nejspis bych se daleko vic rozmyslel, nez bych si sel "neco poslechnout", ale jen o trochu, protoze muj cas je drazsi nez moje penize ;).

Takze je-li to jasne deklarovano, je to svobodne rozhodnuti majitele, pak je stejne svobodne rozhodnuti zakaznika, zda vstoupi ci nevstoupi. Stejne svobodne, jako rozhodnuti necemu slepe verit, nebo treba rozhodnuti zasadne nechapat psane texty a podsouvat jim ruzne interpretace, rozhodnuti se ozenit, chovat se jako hulvat, nebo volit tu ci onu stranu. Vsimnete si, ze spousta techto veci se docela pekne spolecensky uvolnuje, byvaly doby, kdy to tak snadne nebylo. Ovsem ma to nasledky, slepou virou se dobrovolne pripravujete o svobodu a penize, nechapanim psaneho textu vypadate jako blb, kdyz se ozenite, jste pak zenati (zbytek je uz zjevny). Stejne tak zakaznik treba nevstoupi a podnikatel treba zabali kram. Nebo taky ne.

Takze kdyz se to vezme kolem a kolem, tak se vlastne vubec neni o cem bavit ;)

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od T-M »

Také přispěji se svojí troškou do mlýna:
a) Jsem ten co by si dnes už nikdy nic nekoupil ve studiu ani nikde jinde cokoliv s vyjímkou transportu . Nicméně prodej ve studiích celkem chápu jako opodstatněnou alternativu pro lidi co nemají možnosti a kontakty jako jsem já. Logicky za to pak zaplatí několikanásobně víc . To se nedá svítit.

b) A teď k placení ve studiích. Co si budeme povídat, lidi co se uchylují k poslechnutí ve studiu a potom nákupu v ešopu nekupují žádnej Highend ! Opravdovej Highend se kupuje tak, že firma ti věci dotlačí domů, tam si to vyzkoušíš a buď tě to osloví a nebo neosloví . Mnohdy kupující je ochoten zaplatit za takovou předváděčku a mnohdy ne. Nicméně je potom věcí prodejce jak na to zareaguje. Já taky s naší firmou běžně vstupuji do výběrových řízení zpracovávám projekty, nabídky dokumentaci certifikáty a kdo ví co ještě (náklady jsou mnohdy nemalé). Přes to všechno nemáme záruku že nás konkurence nepodstřelí , nebo nepodmázne někoho na místě kde se činí rozhodnutí popřípadě, že je daný tendr napsanej na míru nekoho konkrétního. Přesto do toho jdeme - tohle je zkrátka byznys. Komu se to nelíbí , ať se nechá zaměstnat ve státních službách , bude mít definitivu 13 platy , všelijaký výhody ale taky všechny ostatní nectnosti který to přináší.
Takže pokud si hifi studio neumí udržet zákazníky není to problém zákazníků, protože ti jednají vždy tak, aby to pro ně bylo výhodný nebo zdánlivě výhodný a pokud nejsem schopen dát konkurenční nabídku no tak hádejte co...

k tomu ještě jedna věc znám několik hifistudií - kde bych nekoupil ani kdyby měli tuto značku jediní v čr. a mám takový tajný tip že to budou ti co nejvíc uvažují o poplatku. ;-)

c) můj osobní přístup: v ešopech dražší věci nenakupuji (nakupuji tak třeba součástky ale z jiných důvodů než je cena) - zkusil jsem, a už nemusím dokonce i mobily a podobný věci zásadně kupuji v kameném obchodě. Něco totiž o současné elektoronice vím, a tak nechci riskovat, že nenajdu místo kde budu moci reklamovat.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od Peer »

Nicméně prodej ve studiích celkem chápu jako opodstatněnou alternativu pro lidi co nemají možnosti a kontakty jako jsem já.

Pěkně nabubřelé... *thumbs down*

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od lachim »

peer

musím....!
je vidět, že tomáše neznáš.
u něj vůbec o nabubřelosti neuvažuj!!
zkus to pochopit jinak, prosím.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Platit x Neplatit za poslechovou návštěvu hifistudií ???

Příspěvek od Peer »

*offtopic*
Neznám. Ale jak to podal, tak to tak vypadá...
Já prostě domácí DIY, které se vychvaluje jako
to nejlepší na světě, nemusím.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti