Podložka pod repro (kámen)

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Uživatelský avatar
agustini
Příspěvky: 172
Registrován: 04 čer 2008 13:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od agustini »

ked mam doma tlsty koberec na ktorom mi bedne plavaju ci ich tam dam s hrotmi alebo bez, tak tie tazke zulove hranoly dost chapem. V inom pripade mi pri poctivej konstrukcii repro musia na plavajucej podlahe alebo parketach stacit hroty s myskami.. ta fotka od yarda je fakt masaker..ak by som mal tu potrebu stale nieco vylepsovat, tak by som osobne radsej zainvestoval do lepsieho repro.. a to bez urazky..

PS: neni tomu tak davno co som aj ja spekuloval pri zostave za par korun nad lepsimi podlozkami, kablami atd... ale neskor som pochopil ze je to vsetko iba naivne nahananie niecoho ineho co tam v skutocnosti chyba.. a ziadna podlozka pod bednu, na bednu ani o vahe 100kg to zial nespravi :(

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Acon »

ten Jardov neestetický vežiak je príklad toho, kam až to dokáže doťiahnuť človek, veriaci takým chujovinám ako sú šutre pod a na bedni. To je hotová katastrofa a ja osobne by som sa na to nemohol pozerať. Niektoré lahké bedne umožňujú vysypanie pieskom, no ak stĺpová bedňa váži aspoň tých 30 kg ( asi aj menej), tak s ňou jednoducho menič nedokáže pohnúť natoľko, aby malo zmysel klásť na ňu nejaké nechutné betóny :roll:
A NAVYŠE!! Pozrite na Jardovu miestnosť (teda to, čo je vidieť) Hladké steny, bedne v kúte, hladká podlaha, bedňa 30cm od okna... totálny akustický prúser, hlavne, že má pod a na bedniach betonárku.

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Acon »

monte píše:Taky většina z Vás bydlí ve městech v těch betonových pikslích, kde jsou i stropy z betonu a tuhost je pak někde jinde. Je známo mít boxy z betonu tak jste in.
Rodinné domy mají většinou stropy z dutých hurtisek až 50 cm široké a proto jsem na kamenech měl dost velké zlepšení.

Hau monte
mnohí z nás jedny betonové bedne poznajú a počuli sme ich. Tu akýkoľvek kritik a posmeškár utrie hubu a odíde so sklopenými ušami. Pravdepodobne najlepšie bedne z oboch, resp. zo všetkých 3 CZ fór.

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od TomasT »

Jenze to nejsou jen bedny, to jsou i zesilovace, na kazde pasmo jeden, aktivni vyhybka, upravena mistnost, v neposledni rade zdroj signalu a kdyz se to vsechno nejak dokope do rozumne urovne, hraje to pak tak, jak to hraje. Pokud myslime tedy oba dva stejne betony -))

Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 104
Registrován: 30 říj 2009 17:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od yarda »

Tak jo schytal jsem to tu. Jen to nemuselo být tak hustý (že Acon). Mimochodem na akustice se pracuje (na foto není vidět) a bedny jsou ve skutečnosti 80cm ode zdi.
Nic ve zlém, až budu mít na sestavu za 200k, tak už sem ani psát nebudu, protože si raději budu poslouchat skvělou muziku...

Uznávám, je to děsný a hodně jsem se rozhodoval, zda to mám zveřejnit. Škoda jen, že to nikdo kromě mého kamaráda neslyšel, možná by kritika nebyla až taková. Nemám ve zvyku dělat zbytečné věci a tohle zbytečné nebylo. Ale to máte jedno, příští rok se všeho zbavím a pořídím snad něco lepšího, abych nemusel dělat tyhle zvěrstva...

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Acon »

yarda píše:Tak jo schytal jsem to tu. Jen to nemuselo být tak hustý (že Acon). Mimochodem na akustice se pracuje (na foto není vidět) a bedny jsou ve skutečnosti 80cm ode zdi.
Nic ve zlém, až budu mít na sestavu za 200k, tak už sem ani psát nebudu, protože si raději budu poslouchat skvělou muziku...
To nemôžeš tak brať. Vždy lepšie, keď Ti to niekto poriadne skritizuje ako keď Ti to niekto pochváli, vrátane ošutrovania bední a tým Ťa ešte viac nasmeruje na slepú uličku. Úplne chápem, že som Ťa nasral a že si si povedal " nejaký snob mi aj tak radosť nepokazí". To je OK a prirodzená reakcia. Neskôr aj tak vytriezvieš a začneš uvažovať prakticky. Mám to za sebou a tiež som vyskúšal kopec koko.ín, bola to strata času a peňazí (aj keď svojim spôsobom príjemná) a nebolo to k ničomu. No preskákať to musí viac alebo menej každý, kto sa o hifi zaujíma. Našťastie patrím k tým, ktorí sa včas zastavili a dali prednosť hľadaniu za cudzie peniaze (posluch v štúdiách a obývačkách hifistov).
Svoje hifi postrehy sem vždy daj a nenechaj sa odradiť kreténmi ako som ja. Naučíš sa oddeliť keci od konštruktívnej kritiky a dovedie ťa to k správnemu výsledku.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od Peer »

Fakt se směji... To je síla.
Ale fakt nic ve zlým Acone...

Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 104
Registrován: 30 říj 2009 17:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od yarda »

To Acon:

Neboj, nezlobím se, i když to možná tak vyznělo.
Už delší dobu vím, že musím najít "cestu" kterou se dát.
Díky za tvůj příspěvek *thumbs up* .
Měj se dobře.

Uživatelský avatar
wizard
Příspěvky: 115
Registrován: 12 led 2015 13:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od wizard »

Zdravím, chcem sa spytat ci skusal niekto drevene podlozky pod reprosustavy? Potrebujem sa rozhodnut medzi zulou a drevom, avsak vhodne drevo doma nemam, tak sa chcem spytat na skusenosti ostatnych clenov fora. Myslim ze drevo tlmi lepsie rezonancie ako zula. Vopred dakujem za doporucenie a info.

fotolaik
Příspěvky: 392
Registrován: 17 dub 2008 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od fotolaik »

pouzivam wenge ( sila 5cm) - pro me repro bylo lepsi nez zula ....

Uživatelský avatar
wizard
Příspěvky: 115
Registrován: 12 led 2015 13:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od wizard »

dakujem za tip, som si nasiel Vasu fotku s Paradigm repro aj s wenge podlozkami. pod nimi mate este hroty, alebo nic? Kde vam to vyrobili?

fotolaik
Příspěvky: 392
Registrován: 17 dub 2008 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od fotolaik »

to wizard - poslal jsem SZ

Uživatelský avatar
wizard
Příspěvky: 115
Registrován: 12 led 2015 13:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od wizard »

písal som na SZ

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od zabiny007 »

fotolaik píše:pouzivam wenge ( sila 5cm) - pro me repro bylo lepsi nez zula ....
Zrovna řeším podložku pod mé nové ProAC D25, které mají spodní basreflex a na dřevěné plovoučce to není ono...
Co byste mi doporučili - dřevo nebo kámen?

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložka pod repro (kámen)

Příspěvek od lachim »

zabiny
kámen. jinak to fouká do pískovce, jinak do betonu a jinak do žuly.
vzhledem ke tvaru a tuhosti ozvučnice proac bych dal hlavně něco těžkého na bednu.
sám jsem kdysi používal na zatížení xavian xn360 závaží vyrobené z litiny. á 30 kg.
(možná jsou tu ještě někde fotky)
zkusil bych otestovat nahoru závaží cca. 20 kg a pod hroty kamenou/betonovou desku.
zlepšení za pár korun a výsledek by ti mohl "vyrazit" dech.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host