Audio Research REFERENCE 5 + ANNIVERSARY EDITION

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pasul »

Luboši - Ale já to chápu. A vůbec mě nevadí, že to je udělané takto. Ani na cenu nemám právo cokoli namítat. Dokonce si dokážu představit, že to mám doma. Proč ne. Ale tady jde o něco zcela jiného. Tady jde o jednosměrný pohled techniků na přístroje a jak se zde prezentují na fóru. Odsouzení čehokli pouze podle fotky, grafu či nějakých parametrů, které udává výrobce. Když to zde někteří udělají, tak je to v pořádku, ale když se to začne dotýkat jich, tak se přehodí vyhýbka a už je nejdůležitější poslech a vlastní zkušenost. To je to, co mě vadí.

Opravdu se nechci nikoho dotknout, ale tak to prostě tady a nejen tady je.

Tony - Jdu na pivo. Později, pokud budu schopen, ti tady k tomu něco napíšu. ;)

lubos
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2008 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od lubos »

Robine tak to potom je smutne, podla mna konstrukcia a co najlepsie parametre nie je vsetko.

Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 393
Registrován: 13 zář 2008 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od ciba »

Myslím , že tady je jeden člověk , který ho vlastní , mohl by nám popsat trochu jeho vliv na zvuk , z výstav a různých letmých poslechů nejde vysledovat nic ..

boxer

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od boxer »

Convergent Audio Technology SL1 Renaissance preamplifier

Mě přijde měření tohoto preampu jako hodně dobrý i na tranzistory.Natož na lampy.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Renown »

Convergent Audio SL-1 jsem slyšel v roce 2006 v Malmö a v tu dobu jsem si myslel, že nic lepšího není. Mimořádně povedený je i zabudovaný phono předzesilovač. Psal jsem o tom i na f-sportu. Je mi líto, že dnes již nemám přímé srovnání s Audio Research Ref 3 nebo Ref 5.

Ale rozhodně CA SL-1 *thumbs up*

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Dragon »

boxer píše:Convergent Audio Technology SL1 Renaissance preamplifier

Mě přijde měření tohoto preampu jako hodně dobrý i na tranzistory.Natož na lampy.

CAT patrí medzi lampovú špičku. Sú to štyria New York-ský maníci , ktorý to riešia nekompromisne, aj cena je nekompromisná (aspoň koncové stupne). Vstupné trafo na konci od CAT váži 24 kg!!!, celý koniec 80 kg!!!, monobloky tak isto 2 x 80 kg!!! Samozrejme si ich vinnú sami a dokonca si robia aj kopec súčiastok. Niekedy som chcel kúpiť stereo koncák, ale mi ho vyfúkli. 2 x 300 watt / AB, 2x100 watt / trioda. Vraj neprekonateľný zosilňovač.

Myslím, že tú Ref. 5 niektorý chlapi podceňujú, komunikujem s viacerými ľuďmi zo sveta, čítam fórum na Audiogon a Ref. 5 je považovaná a patrí medzi špičku vo svete. Áno sú aj lepšie predzosilňovače, ale o koľko o 10-15% a o 5-10.000 eur drahšie, za nepatrný prírastok. Dám sem úryvok z emailu, od chlapa ktorý vlastní CONRAD JOHNSON - ACT 2 series 2 (18.000 Eur) a aj REF. 5 -ku jeho porovnanie.

"The choice of preamp depends on system - with the premier 350 the ACT2 sound
much better. The Ref5 is more defined, better bass, the ACT2 is more airy
and has very nice voices."

"Volba preamp závisí na systému - s předním 350 ACT2 zvuky
mnohem lepšími. Ref5 je víc definovaný, lepší bas, ACT2 je víc vzdušný
a má velmi hezké hlasy."

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pasul »

Tony píše:Pasule - len taka perlicka - znamy co mal vychvaleny ML No.380, si doma vypocul Ref5, este v ten den ho odpojil a dalsi tyzden predal, pretoze to uz nedokazal dalej pocuvat.
Bol som pritom, a mozem ti uprimne povedat ze No.380 dopadla - poviem to este slusne - dost zle.
Apropo, uz ma objednanu Ref5.
A prosim ta - nepis tu o cenach...
Tony - Jsem zde. Tady ti zrovna můžu k tomu něco napsat. Porovnávat tyto dva předzesilovače - No.380 a AR REF5. Když se na to podívám a odpovím ti jako zdejší technici, tak ti řeknu, že jsi pomatený blázen a okamžitě tě s Audio Research zatluču do země. Se staženým ocasem rychle budeš utíkat pryč. Pod můj příspěvek se podepíše asi dalších 5 lidí-techniků a ty znechuceně odcházíš pryč.

Mark Levinson má o tři řády nižší THD. Mnohem nižší IMD a to nemluvím o frkvenčním pásmu. Je asi 10x rychlejší a ve všech parametrech je desetkrát lepší než AR REF5. Ten Audio Research je prostě totální hnojačka a nelze to provnávat s ML NO.380 ani náhodou. No jo. Ale když on ten REF5 ti v tvém systému hraje 10x lépe co? Ale to je tvůj problém a pro všechny techniky jsi pomatený blázen když to tvrdíš. Nikdo další tě nepodpoří co došel ke stejným závěrům jako ty, protože nemají náladu se s kýmkoli hádat. Ale to nikomu nelze vyčítat. Tak co. Je to příjemné že?

Ale kašlat na to. Parametry a konstrukce zcela jistě nejsou všechno. A nejde strikně posuzovat jen podle toho. Každý přístroj má svůj zvukový charakter a pro mě není problém pochopit, že v jiném systému bude nějaký krám jako Mark Levinson o hodně konských délek horší, než tento Audio Research. Když k tomu majitel došel a líbí se mu to, tak si ho prostě koupil a ML poslal dál. Já na tom nevidím nic špatného a ani škodlivého pro značku ML.
lubos píše:Robine tak to potom je smutne, podla mna konstrukcia a co najlepsie parametre nie je vsetko.
Ano, taky si to myslím. Podle mě je nejdůležitější celkový výsledek. Myslím zvuk celého systému. A to je to, co nás přece všechny zajímá. Jaké to má THD,IMD a já nevím co všechno dalšího už stejně při poslechu nikoho nezajímá....

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Dragon »

Pasul nevypil si náhodou priveľa piva ;) Kurník Tonó nie je nejaký začiatočník, a už aj čo to počul, a aj čo to má doma (99% ľudí z fóra ku tomu čo má doma a aj výborne zladené, ani nepričuchne), nechaj merania meraniami a vypočuj si to. Ja som ti minule hovoril, keď sme spolu volali, že sa na lampy nadáva a pod. Pamätáš sa čo som ti povedal, keď mi merali monobloky v Canore? Zdenovi Brez. skoro vypadli oči - 5 watt - 0,025 a plný výkon - 0,36 - lampy/monobloky, takže tak.

A ináč CAT ako si písal, to vypadá na bombu, ale u náš ťažko zohnatelné na posluch. A ako som už vyššie písal ten chlapík chválil Ref.5 + má doma monobloky VTL 750 + nejaké repro za 30.000 USD. Ináč čo máš nového? *palec*

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pasul »

Člověče neměl jsem ani jedno. Asi prasečí chřipka nebo co. Nevím. Neměl jsem chuť. S Tonym se již domlouváme na návštěvě. Musíme to akorát doladit a jakmile opadne to bílé svinstvo, tak jdeme na to. Zcela jistě jsem se nechtěl nikoho a ani žádné značky jakkoli dotknout. Jen jsem chtěl na něco ukázat a snad se to povedlo. Na poslech tohoto předzesilovače jsem moc zvědavý. Ale pro nějaký pořádný závěr, bych to samozřejmě musel mít doma. No však vezmu pod paži tu svoji hračku a vyzkoušíme to.

Ten Convergent Audio Technology SL1 Renaissance preamplifier mě hodně zaujal. Je otestován v prosincovém Stereophile a sám Atkinson psal o neskutečném phonu a celém předzesilovači. Co se týče parametrů, tak je to opravdu výborné. Taky to bourá ty řeči o lampách a líbivém zkreslení. Je to nesmysl. Poslechový test bude samozřejmě problém. Tak snad Mnichov. Ale víš jak to chodí na výstavách...

Jo a nového nemám nic.

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od TomasT »

Neni to trochu uchylne delit pristroje na dobre a spatne podle toho jestli maji toroid ci nikoliv ??

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od T-M »

Pasul : ti nějak nerozumím co sleduješ...? To že se technikovi nelíbí provedení ještě neznamená, že to nehraje dobře ne ?

BTW není nás mnoho techniků co tvrdíme že přístroj s nižším THD hraje líp, a ani PMA k nim nepatří pokud vím (já taky ne).
Jo a AR se mi vždycky zvukově líbil , a to všecky modely co jsem dosud slyšel - i přes všechny ty věci co jsi vyjmenoval.

boxer

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od boxer »

Ovšem z toho,co jsi napsal,laik může vydedukovat,že..

...mohou být přístroje,které jsou provedeny dle co nejlepších možných schemat a nemusí "hrát" dobře

a

...mohou být přístroje,které tyto schemata tak nectí a přesto "hrají" skvěle?

boxer

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od boxer »

No dyť jo. To k tomu patří.

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od T-M »

*offtopic* na přímou otázku přímá odpověď ANO - někdy je tomu tak. Pokud je něco úplně blbě (tím se myslí opravdu mimo)tak to hrát nemůže. Ale měřením lepší přístroj (např. nižší thd u zesů a předků ,rovnější chára a širší pásmo u beden) opravdu neznamená lepší zvuk.

jinak dále už to tu nebudu zasviňovat ótéčkama - kdyžtak v jiném vlákně

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

podla udajov vyrobcu:

FREQUENCY RESPONSE: +0 -3dB 0,2Hz to 200Hz at rated output (Balanced, 200k ohms load)
DISTORTION: Less than 0,01% at 2V RMS Balanced Output

Je to dobre? Je to zle? Je to horsie ako u tranzistorov? Neviem, nie som elektrotechnik...
Ako hraje? Viem - dobre! (to pocujem...)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host