Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od efičák »

palipol píše:Déčka a déčkári sú na čs. fórach dávno postavení mimo zákon. Aj keď ich je len promile. Najskôr boli problémom vejšky, potom sa pridali stredy, a teraz jednoznačne už aj basy. Dokonca je to už aj v intelektuálnej rovine - „Povedz mi, aký zosilňovač počúvaš a JA Ti poviem, kto si“.

Vyhledávám a obduvuji Tvé příspěvky. Tento citovaný je přesný.
Prostě měl jsi integráče - dělence, lampy i drsné křemíkostory, jel jsi do Trnavy :twisted: i do Prešova, ale pásky prostě hrajou na digitálu nejlíp !
Co hraje nejlíp je správně.

*thumbs up*

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

Mohol by som rad radom písať značku po značke a odbavovať tu sa nad tým, ako to jednoducho rad radom nezvládali - niežeby boli zlé - ale nesedelo to. Ja nepotrebujem byť "in" ja potrebujem denne vypočuť niečo, čo mám rád a tak, ako to mám rád. Aj déčko je kompromis - ak to chce niekto počuť z mojich úst - viem o tom, ale to ešte neznamená, že naň (a na seba) budem sypať viac popola, než je nutné. A už vôbec sa nebudem baviť so všeumělmi, čo si vedia všetko virtuálne namodelovať. Ak nepočujú výšky, nech si si dajú urobiť audiogram, keď nepočujú basy, nech si ich domyslia, keďže to pravdepodobne tiež dokážu. Existujú aj iné informácie, z druhej strany, či z iných zdrojov, svet nie je len o prestrelkách, ale aj o hľadaní riešení - čo sa s déčkom dá, s čím sa dá a s čím sa nedá. Také som hľadal aj ja a našiel konkrétne v Austrálii. Mám to sem vešať ako info od kamaráta na telefóne a štekať sa s niekým? Nech žije sebe - ako sa na východnom Slovensku hovorí.
Budem počúvať, či čítať normálne a úprimné argumenty technikov a ľudí, čo presne vedia, čo je vo veci. Ale nebudem robiť fackovacieho panáka zaujatým fanatikom, ktorým aj tak nikdy nebude nič dobré, maximálne čo vymysleli, vyrobili, alebo len majú niečo iné ako ja a potrebujú sa preleštiť.

sinclair
Příspěvky: 13
Registrován: 23 úno 2012 13:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od sinclair »

Zdravím,
výroční supersestavu AKAI DA-P9500 + DA-A9500 mám zrovna "v prádle". Je to něco naprosto neuvěřitelného, za víc, než 30 let co profesi dělám jsem nic podobného neviděl. Preamp je sice v pořádku, ale koncový zesilovač má bohužel odpraveny oba koncové stupně.
Že ani od jednoho z přístrojů není ani u firmy AKAI ani "nota" je nasnadě. Myslím ale neskromně, že snad díky své praxi, velké dávce obvodové představivosti i spoustě vykreslování jsou na 95% příčiny i závady odhaleny a že se tedy celou sestavu s původní cenou 1.600 000 jenů podaří zprovoznit. V každém případě nafotím a změřím na Ap co půjde, je to opravdu něco úžasného a pastva pro oči a jistě i uši každého highendáře. Jde o sestavu pro Evropu, tedy pro 230/240V 50Hz, kterých údajně bylo do celé Evropy prodáno pouze osm sestav, z toho do ČSSR jen jedna a to do Prahy, to jediné jsem přímo u AKAI zjistil. Ovladač formátu stránky A4 :roll: a váhy asi 1,5kg k tomu sice bohužel není, ale to na výjimečnosti a kvalitě sestavy mnoho nemění - všechny funkce i nastavení lze ovládat i z panelů.
Něco málo se o této výroční a legendární sestavě lze dočíst na netu, je tam i něco mizerných obrázků-ale ani jeden zapnutý,kde by svítily nádherně tyrkysové itronové /vakuové žhavené/ indikátory :)
Aby se snad předešlo dohadům, oč přesně jde :
koncový zesilovač má 2xanalogový a 2xdigitální koax. i opt. vstupy, osmnáctibitový, téměř diskrétně řešený D/A převodník na dvou deskách cca 250x500mm /při pohledu zepředu je na pravé straně pod 2mm tlustým černým Fe krytem/.
Napájení obstarává několikahladinový lineární nap. zdroj se stíněným toroidem, k tomu zvlášť ovládací a standby trafa EI. Zakrytovaný toroid s poměrně malým průměrem, ale velkou výškou má odhadem 1000-1200VA, samozřejmostí je samostatně napájený dvouhladinový reléový softstart s šesti 30W odpory a ovládacím vstupem pro mikrospínač na panelu. Výkonové usměrňovače jsou pro každý kanál samostatné "klasické" 50A kostky Mitsubishi, na kterých jsou pověšeny dva a dva obrovitánské průmyslové kýbly Mitsubishi 15G/80V se šroubovými přívody M8. Co není ve výkonových zdrojích propojeno měděnými "šínami", tak je vše propojeno pájenými lany nejspíše 10mm2.
Pomocné zdroje koncových zesilovačů jsou vč. usměrňovačů a jištění přímo na jejich deskách. Dále se vodorovně za předním panelem nachází ještě deska pětihladinových pomocných stabilizovaných a jištěných zdrojů pro ovládání, měření, indikaci, ochrany, D/A převodník, desku vstupů atd.
Koncové a budicí stupně jsou napájeny napětím +/-75V naprázdno, pomocné zdroje pro celý předek konců dávají naprázdno +/-85V.
Koncové tranzistory jsou typu SanKen 2SA1492/2SC3856, 4 páry na kanál propojené Cu šínami 2x8mm. Budiče jsou shodného typu na společném chladiči, pre-budiče Toshiba 2SA968/2SC2238. Jinak je to doslova narváno dvojicemi Sanyo 2SA1208/2SC2910, 2SA1209/2SC2911, Isahaya 2SA1285A/2SC3245A, spousty NEC 2SA992/2SC1845, dif. zesilovač je jfetový Toshiba 2SK246GR/2SJ103GR, spousta zdrojů proudu s 2SK246GR, DC servo je kupodivu běžná NJM4558DD, dále 2x dvojfety Toshiba 2SK389BL, klidový proud drží na výk. tranzistorech přímo "na patro" přišroubované Sanyo 2SA1248/2SC3116.
Celkem je v jednom koncovém zesilovači /kanálu/ 72 tranzistorů, 28 diod, 1 IO, 16 svitků do 220nF a jen 7 malých elytů vesměs do 100uF + 2ks 470uF/100V.
Ve vícehladinovém pom. zdroji je pouze jeden monolit 7805 posílený výk. tranzistorem, jinak je vše diskrétní na 2SA992/2SC1845, 2SA1209/2SC2911, několik dvojic 2SB941/2SD1266, 0,25W zenerek a několik proud. zdrojů s 2SK246GR, napájeno z pom. vinutí hlavního toroidu, naprosto vše jištěno samostatně a odpojitelné, všude konektory.
Výstupní tlumivky jsou vinuty na průměru asi 30mm,cca 15 závitů drátu prům. 3mm, velmi pečlivě provedený třístupňový Boucherot. Výstupní relé je 30A Matsushita s asi pozlaceným dvojkontaktem. Na obou chladičích, na každém na dvou místech termostaty, zapojené do desky ochran. Šroubovací terminály pozlacené se závitem asi tak M10 velikosti, jak vidno na fotkách na webu.
Vstupy jsou ovládány jednoduchou blok. logikou a přepínány spec. relé na desce D/A převodníku.
Není to vše, popis jen tak zhruba. Kdo by měl zájem, mohu zhruba popsat ještě osazení a funkce preampu DA-P9500. To je ještě větší lahůdka :-)

jula1967
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2014 01:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od jula1967 »

Kdyby nepsal tyto literární cvičení, tak by asi mohl opravovat přístroje, které mu důvěřiví zákazníci poslali. Jenže to se mu asi zřejmě nechce.
Teď si nějak nemohu vzpomenout jak se označuje člověk, který si neoprávněně přivlastní věc, která mu nepatří .............. .

Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 177
Registrován: 05 lis 2008 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od gabik »

Neslyšel náhodou někdo Marantz PM10? Zajímalo by mě, jak moc málo luftuje na vejškách a jak moc hodně glajštachuje a středech.

Vypadá to, že se digitál moc zatim nechytil.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

Ramones píše:
25 črc 2014 20:42
Zde nějaké další postřehy k levným "déčkům". Pro češtinu si zkopírujte odkaz do gůglu ;)

http://www.theabsolutesound.com/article ... plifier-1/
Hm, docela nadšená recenze. :)
Já propadl NAD D3020, je nejlepší z těch NADovských Déček a stojí pakatel - k monitorům skvělý zesák s vynikajícím zvukem (je lepší než všechny ty nové kusy řady Classic, jako třeba C 368 apod.)
Jsem rozhodnutý koupit ještě dva kousky do foroty, dokud jsou k mání............. s tím už vydržím do smrti.

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dkdkdk »

dadaft píše: Jsem rozhodnutý koupit ještě dva kousky do foroty, dokud jsou k mání............. s tím už vydržím do smrti.
Tak to ti v tom případě fakt nepřeju, aby další změna preferencí v přístrojích přišla moc brzy.

analytik
Příspěvky: 36
Registrován: 21 srp 2018 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od analytik »

dadaft píše:
07 zář 2019 09:44

Jsem rozhodnutý koupit ještě dva kousky do foroty, dokud jsou k mání............. s tím už vydržím do smrti.
A neni to malo, Antone Pavlovici...? :lol:

Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 1053
Registrován: 16 zář 2016 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od bacil2 »

dadaft píše:
07 zář 2019 09:44
... s tím už vydržím do smrti.
So smrťou by sa takto nemali zahrávať ani hifisti *taktone* ... lebo ako hovorí známe Murphyho ľudové porekadlo: "Kto sa smeje naposledy, ten o chvíľu zomrie." :lol:

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

dkdkdk píše:
07 zář 2019 13:34
dadaft píše: Jsem rozhodnutý koupit ještě dva kousky do foroty, dokud jsou k mání............. s tím už vydržím do smrti.
Tak to ti v tom případě fakt nepřeju, aby další změna preferencí v přístrojích přišla moc brzy.
???
2007 - 2016 jsem hrál Grundig V7000, a od ledna 2017 hraju NAD D3020 - s několika odbočkami k jeho typově stejným bratříčkům C 338 a C 368 (nejsou tak dobré).
A budu ho hrát dalších mnoho let, protože mě s ním muzika nesmírně baví poslouchat a je to prostě a stručně skvělý zesilovač.
Skvělých zesilovačů totiž ve skutečnosti není moc, i když je nabídka na trhu téměř nekonečná.......... to jsem za ty roky i přes vrozenou tupost stačil pobrat.
Takže vůbec nechápu, proč by měla přijít nějaká "změna preferencí"? A dokonce "další změna preferencí".
Já bych dokonce řekl, že jsem za těch zmiňovaných 12 let měnil preference nejmíň ze všech...

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Syn ma NAD D3020, tak ho docela znam. Vyraz skvely zesilovac bych tedy nepouzil.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od pepazdepa3 »

Dlouho jsem zde na Hifiroom nebyl a vidím, že jsem o nic nepřišel. Pořád jen stejné bláboly jak je co dobré a co asi zrovna dobré nebude. Je to všechno, přátelé, subjektivní pocit. Naštěstí máme každý jiné "slechy" a tak těžko soudit, co je pro každého jednotlivého soudruha dobrý zvuk a co už ne.

Dadaftovi ale věřím, že zvuk NADu je dobrý, když měl předtím V7000, který za ty roky "má v uších" a může tedy porovnávat...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

pepazdepa3 -- je to tak.

Kdysi bych se asi rozčílil a argumentoval, že D3020 byl 5 let (2014-2018) v doporučovaných komponentech Stereophile - to si nekoupíš - a mával bych jejich recenzí na něj, kterou sepsali Mejias, Tellig a Atkinson,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ale už je mi to jedno.
Ať si PMA klidně říká co chce, já si přes D3020 zrovna poslouchám Kostitsynovo Americké requiem a hraje to famózně........

Já už bych se vlastně urazil, kdyby mi někdo řekl, že jsem "hifista". *headbang*
Fuj. Dejte pokoj. Jsem hudbymilec a jsem na to hrdý...

Herrer
Příspěvky: 455
Registrován: 02 říj 2014 07:52
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Herrer »

dadaft: Co tě čtu, tak většinou posloucháš dobře nahranou muziku a tu dá dobře i ten tvůj NAD. Nedivím se pak, že tě to baví a nemáš důvod přecházet výš, protože poměr cena/výkon hovoří jasně. Já si ale neodpustím tvrzení, že dobrý zesík vytáhne z dobré nahrávky ještě víc a hlavně je schopen nějak rozmotat i tu mizernou. Pokud jedeš hlavně klasiku a jazzík, asi ti to zní dobře. Jenže, a to neber jako výtku, tyhle věci zní překvapivě dobře i na mikrosystému za sedmičku. Zrno od plev se odděluje jinde. A pro rejpaly - já takový zesík zatím nemám ;-)

Nicméně teď jedu Pat Barber - Cafe Blue a usmívám se, jak úžasně to zní. A jo, znělo by to ještě líp na lepším železe, než je můj současný Creek :-)

Btw, velké poděkování panu Vránovi za Pioneera s Casea Orion 2 DACem. Chtěl jsem v první řadě skončit s přehráváním z PC a takovou změnu k lepšímu jsem nečekal ani náhodou. Oproti PC s ADI 2 DAC celkově trošku teplejší, přitom detailnější a mnohem, mnohem muzikálnější. Delší tóny a takový ten pocit, že ten přístroj tu muziku chápe, ať už je to jakákoliv kravina :-) U výšek je to pak rozdíl, jak když řežu chleba ostrým nebo tupým nožem :-)
Nadral reprosoustavy

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Bazi 36 »

No čoveče,to ses pekne seknul. Klasika,symfonicky orchestr obecně,je pro sestavy nejvetsim prubirskym kamenem. Ale jdu pro jistotu omrknout internet,treba me prasti do frňáku nejakej mikrosystem,kterej se na tu klasiku specializuje,myslim, ze za sedmicku jich tam bude dvanact do tuctu. *headbang* .

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host