Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

Že pokusy o "highendové" riešenia iných firiem čo sa týka praktického účelu, pre posluch človekom z mäsa a kostí, odmietate - akceptujem, je to konkurencia. Verím, že táto otázka je u Vás však stále otvorená, aj keď sa o nej otvorene nehovorí. Filozofia napr. NuForce je totiž veľmi podobná tej Vašej
Ale ja to neodmietam, dosť takých koncov som počul (Ice power, UCd, Tripath...), aj sám vyrobil. Ale práve preto viem, že to k vernosti má ďaleko, a nie je to konkurencia. Filozofia NuForce je diametrálne odlišná, píšu o vernosti, ale 0,1% pri 10W má k tomu ďaleko. A s výkonom a kmitočtom to výrazne rastie.

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

Neviem, načo je komu potrebné s takou hystériou zdôrazňovať, že toto riešenie je niečo strašné...
Väčšina ani netuší, o čo ide, až na tých pár (slovom dva) Lyngdorfákov a pár (detto) s NuForce a vďaka spomenutej hystérii sa to nikdy nedozvie, utešujúc sa, že klasické riešenia sú samospasiteľné.
Nie sú - o tom som sa ja osobne evolučne presvedčil...a všetko, čo som potreboval, som našiel práve v tomto systéme. A vôbec nežiadam, aby ma niekto nasledoval, ani nikomu nemienim kaziť kšefty a prácne vybudovaný imidž tým, že propagujem podradný tikitál.
Keďže je to vlákno o digitálnych zosilňovačoch čakal som, že sa tu budeme o nich baviť vecne, čo je na nich predovšetkým zvukovo zaujímavé - nie samé chvály - ja to nepotrebujem, už som sa rozhodol a som skokojný, ale pre tých, čo majú nejaký interes.
Po takom výdatnom fackovaní však už aj Pompa prešla chuť...*thumbs down*

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

Dobrou noc 8-)

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

BVa píše:
Že pokusy o "highendové" riešenia iných firiem čo sa týka praktického účelu, pre posluch človekom z mäsa a kostí, odmietate - akceptujem, je to konkurencia. Verím, že táto otázka je u Vás však stále otvorená, aj keď sa o nej otvorene nehovorí. Filozofia napr. NuForce je totiž veľmi podobná tej Vašej
Ale ja to neodmietam, dosť takých koncov som počul (Ice power, UCd, Tripath...), aj sám vyrobil. Ale práve preto viem, že to k vernosti má ďaleko, a nie je to konkurencia. Filozofia NuForce je diametrálne odlišná, píšu o vernosti, ale 0,1% pri 10W má k tomu ďaleko. A s výkonom a kmitočtom to výrazne rastie.
Ref 9V2SE ....Input impedance is 45Kohm,THD+N is 0.03% at 1kHz at 10 watts, gain is 27dB and power bandwidth is -/+0.8dB from 100Hz to 20kHz with -0.5dB at 10Hz and -3dB at 60kHz....tak ako?
Je ale pravda, že krajšie by bolo 0,00001% a menej. Toho som si plne vedomý. :oops:


BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

Neviem, načo je komu potrebné s takou hystériou zdôrazňovať, že toto riešenie je niečo strašné...
Väčšina ani netuší, o čo ide
Hysterická je reakcia (majiteľov) na technické fakty (stačí pozrieť začiatok vlákna..) , pretože bohužiaľ 100% platí ten zvýraznený text. Nikto vám neberie, že sa vám to páči a že ste spokojní, že ste našli, čo ste hľadali, to vám všetkým (dvom) želám..
A k tým údajom- na diyaudio boli merania, nie údaje od výrobcu ,a navyše s dodatkom "A-weighted".To sú také "ružové okuliare".
brvr
To je zase len reklamný text výrobcu. Ak niekoho zaujímajú fakty,
http://en.wikipedia.org/wiki/Class_D_Amplifier
http://www.eetimes.com/design/audio-des ... fiers-work
http://www.irf.com/technical-info/appnotes/an-1071.pdf

Uživatelský avatar
brvr
Příspěvky: 79
Registrován: 26 bře 2009 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od brvr »

To BVa:
Pre mňa "reklamný text výrobcu" overený a vyskúšaný v praxi. Odhliadnúc od teórie a od faktov, oplatí sa tieto výrobky minimálne vypočuť. Viem, že mnohým budú po zvukovej stránke vyhovovať. Ale nemám potrebu to nikomu vnucovať :)

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Láďo, vybodni se na ně, tady fakta nepomohou a poslech už teprve ne...Koupili si hada, sežrali hada, chutnal jim a teď ještě potřebují slyšet, že nad hada není a že v třetím tisíciletí bude žraní hadů normální... :mrgreen:

Uživatelský avatar
brvr
Příspěvky: 79
Registrován: 26 bře 2009 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od brvr »

:D :P :lol:

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

kazzatel píše:Láďo, vybodni se na ně, tady fakta nepomohou a poslech už teprve ne...Koupili si hada, sežrali hada, chutnal jim a teď ještě potřebují slyšet, že nad hada není a že v třetím tisíciletí bude žraní hadů normální... :mrgreen:
Pavle, mám Vás rád, vyrastal som na Vašich prvotinách. Nikdy som Vaše siliče nekritizoval a mám ich v uchu nafest. Rovnako ako siliče od "Láďu"..ale to, čo tu predvádzate, je "čtení z Kladiva na čarodejnice svatou inkvizicí". Dav smutne prizerá, ale na popravu blondýnky sa v podstate teší....no v konečnom dôsledku prevládne strach..."Kacířství škodlivé to sémě - my nejlépe víme, co pro lid pobožný dobré jest..."
Zdôrazňujem naposledy, že nerobím ani dealera, ani marketing, ani nič vo veci digitálnych zosilňovačov, ani som toto vlákno vo svoj vlastný prospech nezaložil a keď mi niekto povie, že si kúpil Dudka poslednej verzie tak mu určite nepoviem, že je fasz, pretože som lietadlo a mám NuForce.
Bojovať s Vami je márne. Máte jedinú vlastnú predstavu a tú obhajutete do krvi ukazujete na čarodejnice a dupete po hadoch. Zamyslel ste sa niekedy, že niektoré hady sú dokonca aj užitočné, nemajú jed, nehryzú, ale chcú tiež tvoriť podstatu prírody ?

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od sekal »

kazzatel píše:Láďo, vybodni se na ně, tady fakta nepomohou a poslech už teprve ne...Koupili si hada, sežrali hada, chutnal jim a teď ještě potřebují slyšet, že nad hada není a že v třetím tisíciletí bude žraní hadů normální... :mrgreen:
:lol: :lol: *thumbs up*

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

BVa píše:
Neviem, načo je komu potrebné s takou hystériou zdôrazňovať, že toto riešenie je niečo strašné...
Väčšina ani netuší, o čo ide
Hysterická je reakcia (majiteľov) na technické fakty (stačí pozrieť začiatok vlákna..) , pretože bohužiaľ 100% platí ten zvýraznený text. Nikto vám neberie, že sa vám to páči a že ste spokojní, že ste našli, čo ste hľadali, to vám všetkým (dvom) želám..
A k tým údajom- na diyaudio boli merania, nie údaje od výrobcu ,a navyše s dodatkom "A-weighted".To sú také "ružové okuliare".
brvr
To je zase len reklamný text výrobcu. Ak niekoho zaujímajú fakty,
http://en.wikipedia.org/wiki/Class_D_Amplifier
http://www.eetimes.com/design/audio-des ... fiers-work
http://www.irf.com/technical-info/appnotes/an-1071.pdf
Neviem, čo je na mojich rekciách hysterické. Ja som kúpil konkrétny zosilňovač a o ňom sa môžme baviť a počúvať ho (aj keď kazzatel upozorňuje na možnosť epileptických záchvatov, či iných nepredvídateľných reakcií)...
Reklamné texty už dávno neberiem ako merítko zvukovej hodnoty ani u môjho, ani u žiadnych iných (vrátane Vašich) zosilňovačov.

Ak toto vlákno naozaj tak hrozne prekáža, žiadam admina, aby ho celé zmazal a sľubujem, že už sa tu nebudem nikomu vnucovať a zasierať to tu odpadom.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

palipol
Názov vlákna je "digitální zesilovače" ,nie "Klub Nuforce", ani Lyngdorf. Hystéria sa rozpútala potom, čo sem PMA a ja sme napísali svoj názor na principiálne obmedzenia a nedostatky PWM koncov. S jediným vašim argumentom- my to máme doma, nám sa to páči, tak to nemôže byť pravda, čo sa tam píše..A odkazy na objektívne fakty sú hystéria.
Lenže páči/nepáči nemá nič spoločné s objektívnou kvalitou, bohužiaľ. Budem tvrdý, ale je to ako keď konzument čuča obhajuje jeho kvality v porovaní s dobrým vínom, pretože má liter za 1 Euro("lacný" výkon) a tak krásne sa z neho motá hlava (vymyslené informácie, skreslenia).

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

Uááááá *hura* ...dobré ráno
Palipol.... *bravo* *bravo* *bravo*
Víš, hlavní problém bude asi v tom, že lidi obecně nedůvěřují novým věcem (netradičnímu řešení)...a už vůbec nechtějí riskovat své finance.
Tady opravdu není moc hifistů, kteří by byli schopni a ochotni zaplatit za Nuforce 5 000,- E (nebo 2 500,- second hand) + 3 500,- E (nebo 1750,-) za předzesilovač P9.....a konečně zjistit, že ve šňůrách a koncovkách to není :idea: ...i když to lépe vypadá ;)

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

BVa píše:palipol
Názov vlákna je "digitální zesilovače" ,nie "Klub Nuforce", ani Lyngdorf. Hystéria sa rozpútala potom, čo sem PMA a ja sme napísali svoj názor na principiálne obmedzenia a nedostatky PWM koncov. S jediným vašim argumentom- my to máme doma, nám sa to páči, tak to nemôže byť pravda, čo sa tam píše..A odkazy na objektívne fakty sú hystéria.
Lenže páči/nepáči nemá nič spoločné s objektívnou kvalitou, bohužiaľ. Budem tvrdý, ale je to ako keď konzument čuča obhajuje jeho kvality v porovaní s dobrým vínom, pretože má liter za 1 Euro("lacný" výkon) a tak krásne sa z neho motá hlava (vymyslené informácie, skreslenia).
Ako vlastník tohoto typu zosilňovača som myslel, že keby to niekoho zaujímalo, mám do toho prakticky čo povedať. Žiaden klub si tu z toho nerobím, čítajte pozorne, čo píšem.
Objektívnym faktom, sa nijako hystericky nebránim, tie však ešte neznamenajú, že si ten zvuk nasimulujete doma pre zmenu u Vás, prípadne vygúglite na webe a urobíte definitívne závery. O zvuk pritom ide predovšetkým. Ale toto sme už riešili veľakrát a čo si spomínam, žiaden silič nebol dostatočne dobrý.
Otvorene svojimi príspevkami (nevinným poukazovaním na všeobecne platné objektívne nedostatky) nedoporučujete tieto výrobky širokej verejnosti.
Pýtam sa: má teda tento systém aj objektívne klady?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host