Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

Renown píše:to palipol :

a co s tím má audiogram společného ?
To že audiogram netopýra sa líši od audiogramu zamilovaného hlušce. Teda aspoň ve vejškách určite. Tak ma napadlo, či aj ten náš netopýr náhodou nie je zamilovaný. Sám do seba.

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

Libor Šulc píše:..nebyl jsem zcela pochopen.
ale v pohodě,
např.Jeff Rowland hrál v Mnichově s Magneplanary naprosto úžasně... *thumbs up*
AB ne AB,Digi ne digi...
No vidíš a to je presne to, čo sem nesmieš písať, lebo to nie je objektívna informácia.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

a já už vlastně ani nevím...po tom všem :) ..jestli ten můj Nuforce je digi, či nedigi :D

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Ani já se do některých nenavážím...naopak, některých řešení si vysoce cením...a mají veškerý mý sympatie, takže nepomlouvám veškerý jiný...zkus přemejšlet, který to jsou...a proč to jsou zrovna tyhle...a že je zrovna ty nemáš doma ? No a sere tě to ? Nemusí, na Magnepanech stejně uslyšíš kulový... :D

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

A co jsem řekl nepravdivýho ? Co je špatně ? Že se tady snažím říkat věci na rovinu a dle nejlepších svejch zkušeností ? Polemizuju snad křivě a podpásově ? Myslíš si to ?

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

OK, název vlákna uvádí, že diskuse má být o zesilovačích se šířkovou modulací...já svý připomínky řekl, své řekli i druzí...kam tedy má vést diskuse ? Kdo nestranně posoudí, kdo je blíže k pravdě ? A je to vůbec možné ? Obávám se, že není, na to je tu příliš mnoho neznalosti a neochoty naslouchat...něco se naučit...je to jak volání na poušti..a nebo spíše volání přednosty do světlíku... 8-)

blok
Příspěvky: 37
Registrován: 02 bře 2010 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od blok »

Takže slušné příspěvky skončily v žumpě, zatímco Dudkovy stále stejně hodnotné, slušné a věcné komentáře tu přibývají... *headbang*
Asi je škoda času sem vůbec lozit.

kazzatel: Co jsi v posledních několika příspěvcích sdělil věcného nebo hodnotného, kromě toho, že na "Megnepanech stejně uslyšíš kulový..."? Někdo zřejmě nemá vůbec potuchy co je to slušnost a věcnost, že?
Ano, sdělil jsi nám ve vláknu o "digitálních zesilovačích", že Ty osobně reproduktory značky Megnepan příliš neobdivuješ. Bezva...
Ale možná jsi nás chtěl poučit o objektivní realitě, že na Magnepanech se nic slyšet nedá. Snad to ani nejsou reproduktory...

Asi by se do podmínek fóra měly zanést "Dudkovy etalony zvukové kvality". Kdo je nepoužívá, je:
1) Diskvalifikován pro účast v tomto fóru
2) Ztracen pro život

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

kazzatel píše:Ani já 1. se do některých nenavážím...naopak, některých řešení si vysoce cením...a mají veškerý mý sympatie, takže nepomlouvám veškerý jiný...zkus přemejšlet, který to jsou...a proč to jsou zrovna tyhle...a že je zrovna ty nemáš doma ? No a sere tě to ? 2. Nemusí, na Magnepanech stejně uslyšíš kulový... :D
1.) Proste si vyberieš a dotyčný má smolu. Si tu mnohým za ikonu, uvedom si to, keď niečo nazveš sračkou, čo to spôsobí. A pritom mnohokrát je to len povedané A, ale z tvojho pera je to pre mnohých definitívny záver. Na druhej strane keď sa ťa spýtam, čo mi poradíš, neporadíš nič a dáš mi hádanku. :roll:
2.) No vidíš a je to tu zase, jedným dychom. (schválne, vysvetli mi, prečo práve na tomto spíkri v spojení s digitálnym zosilňovačom nič nebudem počuť - nie preto, že ho vlastním, ale preto, že ma to fakt zaujíma - nie že sa z toho zase vyvlečieš *taktone* )

to pipis: aj do tej žumpy rozumne...OK, máš to ťažké...

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

*offtopic* Taky nám sdělil, že se máme učit, poslouchat a být pokorní (od něj, jeho a k němu asi) a že PMA má pravdu. Následně sem dal obrázky oscilátoru a odmítl říct jak to měřil, co měřil a jestli u toho použil filtr, protože jinak je to měření u D třídy na nic, což ignoroval a po té co na to byl upozorněn, dál omílal, že to změřil a je to hrůza (jestli použil filtr neřekl). Ve slabé chvilce následně prohlásil, že nevěří tomu, že se v současné době dá vyrobit dobrý D zesilovač. Všem nám taky pověděl, že nic neslyšíme a jsme ajfoun generace a jde to s námi z kopce. Sám ovšem slyší "luft" na vejškách. Padesátiletý ajfoun dženerejšn Ramones s výbornými bednami, neslyší už vůbec nic a je to pitomec co následně dostal ban a od té doby už je to jen hnůj... Těžký život kazatele pravé víry.

Jinak pane Dudku, debatujete křivě, podpásově, urážíte koho můžete... jinými slovy nedebatujete vůbec, jen si tady honíte triko a podle vašich řečí máte asi pocit, že vy jediný máte právo něco posuzovat, jedinou pravdu a všichni by vám měli ležet u nohou.

Pipisy hoď to do žumpy i s tím zbytkem, ale na tohle se nedalo nereagovat a tam by nebylo reagovat na co. Omlouvám se.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

Kluci, asi takhle...možná, že obecný princip zesilování zvuku u běžných digitálů neodpovídá představám puristických konstruktérů...ale hrají *thumbs up*
Pokud mohu mluvit za sebe, tak NF, které mám více jak rok, včetně předzesu P9, nechá za sebou běžně dostupné aparáty (komerčně vyráběné) do cca 0,5 mega a to ne tak, že musíte týden poslouchat nějaké nuance, ladit drátky apod. *taktone*
Stačí pustit ze zdroje zvuku naposlouchanou nebo i jinou nahranou konzervu ve Vaši obvyklé hlasitosti a pozvedne se Vám obočí (nic jiného, pro rýpaly)

A co se kvality mého sluchu a vnímání zvuku týče uvedu malý případ:
Dnes jsem měl spoustu času, poslouchal asi 4h hudbu a také různě experimentoval.
Místnost je zatlumena tak, že nemá prakticky žádný rušivý dozvuk, přesto jsem chodil a různě intenzivně tlesknutím sledoval, jestli se někde "něco" neobjeví...(kdysi jsem takto odhalil jemné zvonění vypouklého krytu stropního světla)
..a dneska, asi metr od regálu s třemi různě velkými zvonky a dalšími blbostmi, velmi jemné zvonění, jako byste spustili zrnko máku na triangl, ale táhlejší. Podezíral jsem skleněné dózy manželky, ale záhy jsem objevil příčinu....byl to ten nejmenší zvonek (3 cm), jehož srdce se dotýkalo stěny zvonku a při velmi hlasitém tlesknutí rezonovalo a způsobilo tak zvuk podobný miniaturní tibetské míse...až jsem se musel smát :-)
Na jakékoliv rušivé zvuky jsem dost háklivý, vzdal jsem se proto kdysi i gramofónu a jak nedávno poznamenal Palipol, bylo by zajímavé vidět audiogramy (výsledky sluchového vyšetření) těch, kteří nás neustále poučují, jak co špatně, čí výborně zní, byť jejich odborné konstuktérské znalosti jsou vysoké.
Pokračujte v klidu po své cestě, vymýšlejte různá zlepšení, ale netvrďte laikům, že zmiňované zesilovače nehrají. Není to pravda *taktone*
Také neříkám, že ty Vaše jsou špatné :idea:

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

Ano, digitály hrajú.. A to je práve to, čo sa niektorým páči (je to iné..) a niektorým vadí. Hrajú, ale k presnej a vernej reprodukcii (HiHi, HoghEnd) majú najďalej zo všetkých typov zosilňovačov, aj keď sú urobené veľmi sofistikovane
jestli u toho použil filtr, protože jinak je to měření u D třídy na nic,
Prečo asi je nutný ten filter?? Rozmýšľal si nad tým? Lebo z tých koncov lezie taký VF "bordel", čo nemá s hudbou (so signálom) nič spoločné, že to zahltí aj najlepší merák.
Voláte po objektívnej diskusii a tolerancii. Pozrite si reakcie na prvej stránke tohto vlákna, potom čo PMA a ja sme napísali, v čom sú principiálne (nevyhnutné, žiadny marketing ich neodstráni..)obmedzenia D-koncov, na čo sa Hellboy na začiatku priamo spýtal.
Tie vedomosti, o ktorých tu je reč, sú nutné na pochopenie týchto vecí. Ak chcete počuť len chválu, napíšte to na začiatku vlákna, a budeme ticho, môžete si tu kľudne "priprcávať", aké je to dokonalé.Ale realitu to nezmení, to nie sú Vaše (moje, P.Dudka a iných) pocity, ale fakty, objektívne a stále rovnaké, nie podľa toho, ako sa kto vyspí a čo kto doma má.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

(HiHi, HoghEnd)
pekný preklep, :)

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

david píše:
kazzatel píše:Přehrá většinu toho, co jste měli doma ...no, ono je to asi trochu jinak: přehrá většinu toho, co jsi ty měl doma - ergo kladívko, je to tedy asi to nejlepší a šmytec...když si k tomu přečteš ještě pár recenzí, který psal někdo tobě podobný, je zaděláno na takové postkoitální uspokojení, od tý chvíle se změníš v někoho, kterého Džerdžinskij popsal jako bojovníka s planoucím srdcem, jenž nikdy nepochybuje...ano, měřit netřeba a snažit se pochopit to, co měření ukazuje, pak ještě míň...planoucí srdce a slepá víra stačí, že ? *bravo*
Merit je potreba. A taky je potreba rict, *co* se meri a *jak* se to meri.

Mimochodem, jak je relevantni poznamka na strane 9 v dokumentu http://www.national.com/vcm/NSC_Content ... ierFAQ.pdf (Why do I not see a sine wave on my oscilloscope?)?
Proc filtr? Protoze vsichni na svete dospeli k nazoru, ze bez nej to je k nicemu? Viz daviduv odkaz.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Ano, s filtrem ten VF bordel neuvidíš...a když neuvidíš, tak tam nebude ? :lol: To je jako závěr tý ruský testovací komise : když bleše utrhneš všechny nohy, přestane poslouchat.... :lol:

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

BVa píše:Ano, digitály hrajú.. A to je práve to, čo sa niektorým páči (je to iné..) a niektorým vadí. Hrajú, ale k presnej a vernej reprodukcii (HiHi, HoghEnd) majú najďalej zo všetkých typov zosilňovačov, aj keď sú urobené veľmi sofistikovane
jestli u toho použil filtr, protože jinak je to měření u D třídy na nic,
Prečo asi je nutný ten filter?? Rozmýšľal si nad tým? Lebo z tých koncov lezie taký VF "bordel", čo nemá s hudbou (so signálom) nič spoločné, že to zahltí aj najlepší merák.
Voláte po objektívnej diskusii a tolerancii. Pozrite si reakcie na prvej stránke tohto vlákna, potom čo PMA a ja sme napísali, v čom sú principiálne (nevyhnutné, žiadny marketing ich neodstráni..)obmedzenia D-koncov, na čo sa Hellboy na začiatku priamo spýtal.
Tie vedomosti, o ktorých tu je reč, sú nutné na pochopenie týchto vecí. Ak chcete počuť len chválu, napíšte to na začiatku vlákna, a budeme ticho, môžete si tu kľudne "priprcávať", aké je to dokonalé.Ale realitu to nezmení, to nie sú Vaše (moje, P.Dudka a iných) pocity, ale fakty, objektívne a stále rovnaké, nie podľa toho, ako sa kto vyspí a čo kto doma má.
P. Bunta s Vami sa aspoň trochu dá rozprávať, technicky to zdôvodňujete po x-tý krát, ale však to je v poriadku. Zámerne, a p. Dudek to ešte podporuje jeho milým, dobráckym výrazivom, sa vyhýbate analýze reálnych posluchovým skúseností s týmito zosilňovačmi, objasneniu, čo teda je zlé tak, že to nemáme nazývať serióznym zvukom. Mne totiž nestačí štek "že to neslyším" a som skrátka primitív). Nie som nijakým fanatickým obdivovateľom digitálnych siličov, náhodou sa mi to dostalo do domu a už to neodišlo. Aj na základe Vaších preferencií som ich dovtedy odsudzoval - nuž kto by súhlasil s rušením okolia,skreslením, pazvukmi, alebo nekompletným spektrom - ale skúsil som to v porovnaní so skutočne kvalitnými klasickými siličmi. Pozval som si ľudí - nie pre chválu - ale pre potvrdenie, či budú počuť rozdiely - tak markantné, že to ucho bezpečne rozpozná - a nehnevajte sa - meranie je vec jedna a reálny zvuk (znovu opakujem jasne analyzovateľný posluchom) je vec druhá. Toto zo zásady odmietate, ste puristický technik ako aj Vaši kolegovia, ale my žijeme v reálnom svete.
Nepleťte sem marketing - aj keď má svoj psychologický efekt - v mojom prípade, verte mi, pokladám túto vec za podružnú a dávam na reálnu posluchovú skúsenosť. Zvuk je na úrovni zrovnateľnej s inými kvalitnými klasickými riešeniami - medzi ktorými sú tiež mnohokrát dosť podstatné rozdiely. Ktorý z nich hrá najreálnejšie? Accuphase či BVaudio? S akými reprosústavami? Ktorý má lepšie patrametre? (prosím nebrať to ako provokáciu - tie siliče som reálne vlastnil a každý hral inak). Z týchto technických dilema som u vyrástol. S nárokov na kvalitu zvukového zážitku z reálneho posluchu som však naopak nezľavil. Možno sa už opakujem, ale mám stále dojem, že sme sa akosi nepochopili.
Netreba chváliť digitálne zosilňovače, aj medzi nimi sú rozdiely, ale je potrebné ich hodnotiť komplexne a v súvislostiach.
Inak vyzerá to,že naozaj bude potrebné osloviť aj konkrétnych výrobcov, aby sa vyjadrili k tu zverejneným objektívnym technickým protiargumentom. Mohlo by to byť zaujímavé. Ak dovolíte, ujmem sa toho.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host