Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Mih »

Zaplať Bůh, to mě alespoň přes Lyngdorf tuner běží :) ale po tom povídání výše asi půjde z domu...
Dělám si legraci, samozřejmě.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Mih »

Kazzatel - ty zveřejni co jsi měřil.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Máš-li lepší průběhy z Lyngdorfa, ukaž je...obávám se ale, že to bude stejný...

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Mih »

No neblázni, jsem pouhý pobíječ much, kde bych vzal měření (z Lyngdorfa jsem ho nikde neviděl).

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Tak ho dones, změříme ho...nebo k někomu jinému, tohle změří každý...

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od TomasT »

To bych taky rad videl. Je to trend a mnohde ma svoje opodstatneni, v telce je uplne jedno jestli tam bude D-cko nebo A-cko nebo jakykoliv chipamp. Ave v serioznim hifi - tam opravdu az doroste ta digitalni generace.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

"Meranie"-stačí starý tranzistorák, naladený niekde medzi stanice v pásme SV a zapnúť "tikitál". Je to pekný vysielač. Ale norme to vyhovuje, tak čo...
A najlepšie sú silne ekonomické typy, kde sa ušetrí tlmivka výstupného filtra a "integruje" sa priamo reproduktorom *thumbs down* .

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Mih »

Kazzatel - dík za nabídku, vyzkouším "měření" BVa. Jen dotaz, to mám tranzistorák přikládat ke kabelům, nebo postačí když přes tu s...čku zapojím tuner naladěný na SV?

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Borek píše:Masového rozšíření se lze dočkat až doroste plně digitální generace poslouchající muziku přes MP3, iPody a IT aplikace, která má zkušenost pouze s digitálními formáty zvuku a nedostatky ve zvuku jim nevadí, protože je prostě nevnímají, nemají srovnání a "mají v tom jasno". Konstruktéři a bastlíři hovoří o spoustě nedostatků digitálních zesilovačů (protože mají technické znalosti, výsledky měření, poslechové zkušenosti), na druhé straně spotřebitelé argumentují recenzemi a vyčtenými informacemi. Z toho lze možná dovozovat, že prostor pro nástup digitálních zesilovačů se tady i při současných nedostatcích otevírá. To že něco není dokonalé (obraz, zvuk) a nebo není po technické stránce zcela dotažené, není podstatný argument pro to aby se to nezačalo masově prodávat.
Tak tenhle přístup "za našich mladejch let tohle nebejvalo, ty mladý to je dneska hrůza" mi zrovna moc košer nepřijde. Mladá generace asi především nebude mít peníze na to, aby kupovala hifi komponenty za desetitisíce a při poslechu ajfounu cestou ve vlaku zrovna hifi parametry na nic nepotřebuje. Navíc co to jsou ty staré dobré časy, kdy lidem záleželo na zvukku? Hifi je tu s náma pár desítek let a kvalita zvuku dnešních digitálních zesilovačů, nebo mp3 je myslím minimálně srovnatelná s lecčíms z let sedmdesátých a osmdesátých, takže nechápu proč by dnešní generace měla ohrnovat nos nad něčím, co je lepší než high end dob nedávno minulých. Základní problém hifi je, že žádný normální člověk nebude řešit nějaké esoterické problémy s kabely a kombinaci komponentů a zcela logicky bude uvažovat způsobem: "chci super zvuk, tak půjdu do krámu a koupím si tam to nejlepší co mají". Bohužel, to v hifi jaksi nefunguje a proto ho řeší čím dál tím míň lidí.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

ty zesáky ale přece musí mít nějaký vývoj, ne? vzpomínám si, jak vypadaly počítače Atari, dieselové motory před 25 lety atd.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

Mih
Stačí prjímač niekde v miestnsti, nemusí byť až pri reprokábloch.To by bol excelentý výsledok.
dadaft
Vývoj tam je, ale riešia sa protichodné požiadavky (potlačenie rušenie vs.ovplyvnenie audiopásma, účinnosť(nutný dead-time)-vs. "prechodové" skreslenie, čo najnižší vzorkovací kmitočet(spínacie straty)vs. skreslenie na vyšších kmitočtoch..), vždy to bude nejaký kompromis.
A najhoršie nakoniec, výkonové spínacie prvky vždy rušia vstupné obvody , citlivé a podľa možnosti čo najpresnejšie komparátory. Výsledok je niečo ako jitter, ale rádovo horší.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Tony »

Som rad, ze tu vznikla tato debata, je to poucne *thumbs up*

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Problém je asi ten, Pekelníčku, že víš hovno, jakej bejval hajénd let nedávno minulých - a to se snažíš o to zajímat, soudě dle tvýho výčtu mašin, co máš dole...že má mladší generace zprzněnej vkus poslechem všech těch moderních komprimovanejch sraček, je všeobecně známý...s tím se nedá nic dělat a mě je to taky u pr..., ale nesnaž se vnutit stejnej vkus i generaci starší ...

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Guliver »

Ak mam podla mluvy hodnotit vkus starsich tak dakujem pekne!

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

petrL píše:V recenzi Nuforce na TNT audiu píšou, že kvůli rušení k němu nelze připojit tuner.

Já myslím, že za pár desetiletí bude všude kolem toho vysokofrekvenčního bordelu tolik, že už to nikomu nebude (nebude smět) vadit a pak přijde čas těchto zesilovačů.
Také jsem to čítával, ale TV ani VKV příjem není rušeno u mě ničím.
Údajně se měl tento "problém" vyskytovat u dřívějších provedení do roku výroby 2007, pak nastoupila verze SE v 2.
Mě rušil a ruší Vincenta (to není digitál, ale hybrid) mobil,pokud byl tak 2 metry vzálen, jako by to bylo autorádio.
O všech sms jsem věděl z reprobeden :lol:

Dneska jsem si poslechl Lou Reed - Walk On the Wild Side...pánové, to bylo něco :o
Přál bych vám ty "Nuforcky" slyšet...opravdu *2thumbsup*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host