Do akej ceny to má význam...

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Oldear
Příspěvky: 1550
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Do akej ceny to má význam...

Příspěvek od Oldear »

Pítrs
No Ty umrlý chlapečku z hola nic, asi bys měl ubrat, jsi mi úplně ukradený, ale pro Tvoje dobro, už si o tom hovořil se svým praktikem? No on Narcismus je problém, ale podchycený včas se dá celkem korigovat. Pak by si tady nepředváděl takové nervózní extempore. Hlavně si nezapomeň pochválit svoje železo a vědecky podložený názory a poplivat ostatní, které si nikdy neslyšel. Zkušenosti ostatních klidně nech plavat, fakt nemůžu za to, že jsi můj "vzoreček" ( či doporučení ) pro vyváženost systému ověřené časem nedokázal pochopit a chrlýš tady nějaké nesmyslné dedukce.

Teď už chápu ty e-maily, co mi po včerejšku přišly. Oni tady s Tebou již asi mají zkušennosti a tak mi vyzývali abych z fóra nedocházel a Tebe se snažil ignorovat, že prostě si takový maskot thoto fora. Vyslyším je a díky pánové za uvedení do reálného stavu tohoto fora, já jsem tady začátečník a příště už budu vědět.

Hlavně poslouchejte kvalitní muziku.

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1314
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Do akej ceny to má význam...

Příspěvek od lidumil »

PítrsPraha píše:Dasta:
Etalonem jsou pro mne Vividy, ktere jsou charakterem zvuku uplne jinde. Kazdy to ma proste nejak, neexistuje zadny obecne spravny recept.
Pro mě zase Tannoye - prostě jak píšeš každý to má jinak. A hlavně se jinak postaví k akustice "poslechovky" a upravuje to pak všelijak.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Do akej ceny to má význam...

Příspěvek od Lad2000 »

Každý má svůj etalon, a cena je taková, jakou je dotyčný ochoten akceptovat, pro někoho 10k, pro jiného 10M, problém bude spíše, kdo ho má většího.

Dasta
Příspěvky: 1350
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Do akej ceny to má význam...

Příspěvek od Dasta »

Pítrs,
Jak jsem psal o levelech, v závorce uvádím,že mám na mysli levely cenové, protože moc dobře vím, že dražší ještě neznamená lepší. Žádný model beden nekomentuji, každý ať si poslouchá co se mu líbí, třeba AC/DC na jednočinné triodě. To záleží na vkusu každého soudruha zvlášť. Apropo- Vividy se mně taky líbí.

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Do akej ceny to má význam...

Příspěvek od terahera »

Stano
Že jsi vyměnil skleněné police za dřevěné je krok správným směrem a udělal jsi určitě dobře *thumbs up* .Ještě bych ti doporučil,než začneš lepit panely,nebo jinak upravovat zeď za repro,udělat samostatný el. přívod pro audio.U mě to byl zásadní krok,který šel hodně poznat na výsledném zvuku a je pak škoda strhávat panely,kdyby ses rozhodl k tomuto kroku později.Ještě jestli ti do toho můžu trošku kecat,založ si samostatné vlákno,ať to nemáš v různých,líp se v tom bude orientovat a aspoń uvidíme krásně tvůj postup ;)

Stanohlohovec
Příspěvky: 164
Registrován: 06 kvě 2017 08:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Do akej ceny to má význam...

Příspěvek od Stanohlohovec »

Terahera, zriadil som si chlivek v oddelení kto je kto... Tak poprosím o ďalšie návrhy k mojej posluchovku tam. Ďakujem *klanimse*

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Do akej ceny to má význam...

Příspěvek od PítrsPraha »

Oldear:
Je to bezny, ze nekteri lide nahrazuji nedostatek vecnych argumentu, faktickych znalosti a zkusenosti, iracionalnimi utoky v osobni rovine. Jedna se o celkem bezny projev hysterie.

Uvedl jsem ti nekolik konkretnich prikladu a jednoduchych argumentu, proc tva mantra se vzoreckem v praxi nefunguje. To neznamena, ze neexistuje zvukove dobre vyladena sestava, ktera nahodou do rovnice zapadne. Ale ridit se ji pri vyberu aparatury postrada z vyse uvedenych duvodu jakykoliv smysl.

Bohuzel od tebe nezaznel jediny smysluplny vecny argument na podporu tveho nazoru ani zadny protiargument k faktum, ktera jsem uvadel.

Kdybys napsal, zes nekde cetl, ze existuje ten vzorecek, ale ze sam neumis vysvetlit proc by mel byt platny, tak by to bylo neco uplne jineho (a mnohem lip by to odpovidalo tomu, co zde pises...).

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Do akej ceny to má význam...

Příspěvek od Dinosaurjr »

Nejdůležitější ale je, aby poslech muziky přinášel radost! Když si jen vzpomenu, jak dlouho jsem poslouchal na obyčejných "křápikách", tak dnes se snažím všem doporučovat přístroje z vyšší cenové kat. Kvalita je jednoduše neoddiskutovatelná. Jen je nutné přístroje nakupovat chytře, aby to nebylo extra drahé. A to znamená hodně číst recenze. Prostě se to vyplatí.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Do akej ceny to má význam...

Příspěvek od zabiny007 »

Dinosaurjr píše:... to znamená hodně číst recenze. Prostě se to vyplatí.
No, zde by se hodilo doplnit, že je potřeba brát recenze hodně s rezervou. Osobní poslech je nenahraditelný, stejně tak jako rady stejně postižených. Ale pozor - jak u tohoto, tak i u jiných podobných fór je nenahraditelná zkušenost s osobním setkáním stejně postižených kolegů (k tomu jsou ideální návštěvy a výstavy). Pak se člověk přeci jen lépe v protichůdných radách orientuje a ví, kdo má skutečně naposloucháno a je dobré brát jeho rady vážně a kdo má jen načteno z recenzí, PR článků, nebo vydedukováno z grafů - ty je pak potřeba brát s rezervou.

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Do akej ceny to má význam...

Příspěvek od Dinosaurjr »

JJ jasně, číst (nezávislé) recenze a pak si to jít poslechnout.
/nezávislé recenze to je skoro námět na flame *sunglases*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host