hybrid digital amplifier NAD D 3020

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dadaft »

Obrázek
.
Dadaftovo poslední slovo:

Ve všech těch pochvalných recenzích, na které jsem tady dával odkazy se píše, že D 3020 se po krátkém zahoření rozehraje do bohatého zvuku.
Já jsem takový zpomalený, bedny slyším zahořené nejdřív po půl roce, ale mohu ten postřeh potvrdit -- teď hraje fakt skvěle.

Že NAD D 3020 už tři roky vládne budžetové kategorii Stereophile (česky - hodně muziky za málo peněz), není žádná náhoda.
(navíc v reálu nevypadá vůbec lacině, třeba zadní panel s pozlacenými konektory je hodně kvalitní)

Mám pod nick-name napsáno "Hledač pokladů", tak si dovolím z titulu této funkce napsat:

Pokud hledáte novou sestavu za rozumný peníz, vřele doporučuji

NAD D 3020 (ke kterému můžete připojit prakticky cokoliv, od klasických cinchů, přes jack, toslink, coax, USB po BT)

k tomu nějaké levné ale prověřené kabely jako Audioquest Type 4 nebo Kimber 4PR

plus nějaké dobré regálovky do 30t Kč.
Tady je samozřejmě třeba vybírat osobně a podle vlastního ucha, ale přesto nabídnu své tři kandidáty, audiofilské značky, ze kterých by si měl vybrat každý:
Sonus Faber Chameleon B
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... hameleon-b
Focal Aria 906
http://www.soundstagehifi.com/index.php ... udspeakers
Xavian Perla
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... vian-perla

Ručím za prvotřídní stereo, u kterého milovníci regálovek budou chrochtat blahem nad zvukem i cenou.
Takový malý poklad.

Obrázek

*palec*

Jarda69
Příspěvky: 2657
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Jarda69 »

Co Kimber Kable 12VS ? Nebo je to předražená ptákovina?

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Miero »

njn, a ten moj je stale na reklamacii ... posledna informacia co mam, ze ho v servise 2 dni pocuvali, a ziaden problem nespozorovali :/

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od koudy42 »

Dokáže tento prcek autoritativně nakrmit bedny jako Xavian Perla ad.? Ptám se ze zvědavosti nejde o rýpání *sunglases*.

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dkdkdk »

Pokud se bude poslouchat ze vzdálenosti a v hladině intenzity zvuku odpovídající hudebnímu výkonu zesíku, tak proč ne?

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od koudy42 »

Dostatek výkonu není jen o hlasitosti, spíše jsem myslel jestli je adekvátním partnerem pro bedny jako Xavian Perla, předpokládám že Dadaft tuto kombinaci slyšel. Ptám se proto, než doporučím tento univerzální zesík kamarádovi do možného výběru.


Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Lemon »

Co jsem četl srovnání tak prý hraje hůř než jeho kolega NAD C 326BEE .Takže to zas takový zázrak nebude.I když chce to slyšet na vlastní uši.

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dkdkdk »

koudy42 píše:Dostatek výkonu není jen o hlasitosti...
Dobrý. Tak i s překladem - pokud budu poslouchat z 2m na hlasitost v místě poslechu např.85dB, tak třeba bude stačit, pokud z 5m 85dB, tak třeba ne..

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od koudy42 »

Ale pokud nemá dostatečnou kontrolu a neumí bedny vybudit, tak bude poslech kejda z 2m i z 5m, jde mi hlavně o kontrolu basové složky a klid v projevu. Omlouvám se za špatně definovaný dotaz.

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dkdkdk »

Chápu. Píšem o tom samém každý trochu jinak.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Miero »

hehe, skus popisat najprv. ten "neklid v projevu" :)

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od koudy42 »

Nejde o "normované pojmenování" jako basy jako když pleskne hovno o stan nebo plechově znějící činely :D, ale jistě tento výraz není novým.

adrian
Příspěvky: 164
Registrován: 12 bře 2017 10:14
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od adrian »

Koudy
Pokoj a zkludnenie dosiahnes za pomoci filtracnej jednotky,dost to je pocut.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dadaft »

.
Hybridní digitály od NAD - poslední slovo.
-------------------

Včera jsem trochu testoval připojení NAD D 3020 k PC přes asynchronní USB kontra digitální (coax) a analogové (jack) přes zvukovku. Technicky nejlepší řešení je asynchronní USB. Viz. třeba oficiální stránky Cambridge Audio, kde je to názorně vysvětleno v technickém oddíle.
Nicméně za sebe musím říct, že preferuji digitální koaxiální připojení. Těžko říct proč přesně.
Dva analogové a ten digitální coax vstup jsou u D 3020 ty nejkvalitnější vstupy.

D 3020 je vynikající zesilovač pro přirozený zvuk, pro akustické nástroje, pro symfonickou hudbu. Prost jakéhokoliv zrnění.
Od vídeňských filharmoniků, přes jazz a folk, ke sportovním přímým přenosům na venkovních sportovištích.
Zesilovač pro dadafta jako stvořený.
Rock a elektronika taky nehrajou špatně, nejhůř asi laciný pop -- protože ten zkrátka zní jako laciný pop.
Nebo jinak -- různá testovací cdéčka s výběry vynikajících nahrávek hrajou vynikajícně.

Hlavní trumfy
--- neskutečná stabilita a masivnost fantómových zdrojů ve steroobraze
--- skvělý timing - já vždycky říkám, že když začne Daddy Cool od Boney M, musí tančit celé patro včetně údžbáře na chodbě, který předvádí měsíční chůzi, ale dobrý timing dělá samozřejmě mnohem víc dobra ve zvuku
--- již zmíněná barva akustických nástrojů - např. klavír, lesní rohy a blány bubnů jsou mistrovské...

V tomto se zaměření D 3020 na mladé dost míjí s účinkem, protože tohle je vyloženě audiofilský zesilovač pro starší a pokročilé.
*********************************

Mrkl jsem na stránky NADu, abych se podíval, jaké jiné hybridy mají v nabídce, protože jak říkám, jsem nadšen zvukem těchle cenově levných kousků.

V říjnu loňského roku se objevil NAD C338.
Je to dvojče D 3020, ovšem v mnohem hifističtějším kabátě.

Sice ne jednovaječné dvojče, protože má o 2/3 větší výkon a místo asynchronního USB klasický NADovský gramofónový MM předzesilovač,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ale v základu je stejný jako D 3020:
1/ nemá trafo - já přesně nevím, jak ten NADovský PowerDrive funguje, ale funguje rozhodně skvěle, ať si kdo chce co chce říká. Na každý pád do svého okolí nevyzařuje hnusácké chvění jako trafa. Místo toho ovšem pořádně topí, jako čisté Áčko.
(v podstatě šutr který hřeje)
2/ převodník je současná klasika, osmikanál, ve stereu zapojené 4 DACy na kanál v diferenciálním zapojení.
3/ moderní DSP s gigantickým výpočetním výkonem v reálném čase, srdce přístroje
4/ digitální koncáky UcD od Hypexu.

Vědět, že chci, to co chci, koupím místo D 3020 tenhle C338 - je nádherný, pure audiophile JAKO ŘEMEN, ořezaný na to nejdůležitější, avšak ve skvělé kvalitě.
(ale neva, teď je na řadě TV, pak regálovky do klasické stereo sestavy, a pak koupím C338 do hlavní sestavy (95% poslechu) a D 3020 poputuje k novým regálům)

Obrázek

Obrázek
NAD C338

*thumbs up*
Nádhera. Audiofilský zesilovač jako vyšitý (naštěstí do displeje nenarvali otřesnou červenou jako u dvou výkonnějších bratříčků).
Mám rád ultra slim přístroje, s mojí Yamahou BD-A1060 budou luxusní dvojka s luxusním zvukem.

Bravo NAD HybridDigital(TM).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host