hybrid digital amplifier NAD D 3020

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dadaft »

"Ten NAD je srágora.. Slyšel jsem to, leze z toho zvláštní "stejnozvuk" . Jestli to někdo neslyší, tak ať vymění uši nebo bedny, že Dadafe :-). Připouštím, že se to někomu tak i líbí, ale takovej "gerilla-marketing", to nee.."

skypi --- co na to říct? Nemáš ani páru, jak ten NAD hraje a jestli jsi slyšel stejnozvuk, bylo to tím, že sestava na které jsi to poslouchal, nestojí za nic, ničím jiným.
Zkrátka nafoukané kecy.

---------------------------

Budu asi muset být konkrétnější --- třeba testovací CDčko od Crystal Cable "Arabesque" asi spousta lidí zná, samé prvotřídní kousky, nejen hudebně, ale i nahrávkou. Každá z nich je tam z nějakého důvodu a dobrý systém ukáže, proč přesně.

Tak třeba Handel - Suite Gigue Allegro .......... gigue (čti "žig") je jednak veselý barokní tanec, jednak oblíbený nástroj potulných muzikantů, táhnoucích tehdy od města k městu. Slyšíme kromě něho ještě další dřevěné dechové nástroje. Ta "dřevěnost" z toho přímo dýchá. A druhý důvod, proč ta nahrávka na kompilaci je, že jsou na ní skvěle zachyceny všechny ty mikroturbulence a přídavné zvuky, které vznikají mezi rty a prsty a samotným nástrojem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Pak třeba ten Chopin, Berceuse op.57 ............. Gabi Kaefer je skvělá klavíristka a hraje na neuvěřitelně dobrý nástroj. Nebudu se tvářit, že podle zvuku poznám značku klavíru, ale není to nástroj, jehož zvuk by se dal hodnotit třeba slovem "zastřený", právě naopak, zvuk je jasný a znělý a klavír je božsky naladěný. Má to valivou chopínovskou vláčnost i náhlou jiskru. Jako když jste v klidné noci na oceánu a dodálky vás obklopuje světélkující plankton těsně pod hladinou,,,,,,,,,,,,,,, vážně úžasná nahrávka, ne každý zesák umí nechat Chopina jakým je - zábavným,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ale pojďme k něčemu větším .............. Baba Yaga je na tom výběru od Crystal Cablefamózní --- je to z Montrealu a koncertní síň je v této nahrávce svou majestátností přítomna. A je to skvělá koncertní síň. I tak obrovské hudební těleso jako je symfonický orchestr se v ní dokáže pohodlně rozvalit. Je dost velká, aby nikde netlačila a pohodlná jako oblíbené křeslo,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, skvělé, skvělé, skvělé.

Dobrá příprava na přechod na jednu z nejlepších symfonických nahrávek všech dob, na Dvořákovu Novosvětskou od Living Stereo.
Tohle je pro změnu Chicago, ale koncertní síň v téhle nahrávce ve srovnání třeba s Babou Yagou výše nehraje vlastně žádnou roli.
Je to spíš nahráno z pohledu dirigenta - hlavně přímý zvuk orchestru.
Nejde to vypnout, dokud to neskončí,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, a když si pustím psychotrance, tak mě to odpálí do kosmu. :lol:
-------------------------------------

Řeč šla o bezztrátových ripech z PC přes asynchronní USB a NAD D 3020.

-------------------------------------

Je možno věřit kolektivu autorů bezvýznamného časopísma Stereophile a mně,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, nebo chytrákům jako zdejší skypi.
Každému jak je libo.

Za sebe zkrátka dávám 100% referenci, za ty prachy je to zesák z jiné dimenze.

Jo a konstruktéři by asi neměli hádat, jak to je udělané, ale doma rozebírat a zkoumat, jak se staví moderní zesák za babku. Učit se u mistra.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od PítrsPraha »

A to podepisuješ dadaftovou rudou krví :-).

Stejně jako lež o D3020 jako referenčnímu tesilovači Sama Tellinga do 60 tis. Kč, o čemž se Sam Telling nikde ani slovem nezmínil.

A dadafte, měj na paměti svá slova:
dadaft píše:nejsem si úplně jistý, jestli jsem s to zesilovače nějak posuzovat podle sluchu

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Lad2000 »

A co Tě tak žere?

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 751
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od šeďour »

A jéje...Pítrsovo oblíbený chytání za slovo *taktone*
kabelguru.cz


Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Miero »

akurat tam nikto nenapise, ze tie UcD a vlastne i nCore nehraju vysky tak ako kvalitne zosilnovace triedy A/AB... taka recenzia, aby hlavne neodradila

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od PítrsPraha »

Bez reálného srovnání s konkurencí a bez měření je to spíš marketingový článek než recenze. Koncept Direct Digital v NADu M2 nebyl rozhodně bez chybičky, hlavně na výškách. Bylo by zajímavý vidět, jak se chová o generaci novější ale výrazně levnější následovník.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Miero »

Pitrs, ak si ten D 7050 necham, mozem ta s nim niekedy navstivit, vecer este vyskusam novy firmware a rozhodnem sa.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od PítrsPraha »

Sem tam se člověk dočte zajímavý věci. Ale neumím posoudit relevantnost toho příspěvku.


Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Lemon »

dadaft píše:Ach jo, je mi jasné, že to budu mít pořád na talíři. :)

Ještě jednou to zkusím --- Yamaha R-N500 je v kategorii do 20t dobrý kup -- nehraje sice tak dobře jako jiný velmi dobrý zesák téhle kategorie Pioneer A-30, ale zase má navíc DAC a analogový i digitální tuner, skvělou konektivitu atd.

NAD D 3020 je skvělý zesilovač, který si třeba Sam Telling ze Stereophile pořídil jako referenci pro zesáky do cca 60t.

Snad to přes ty prachy pochopíš.
-------------------
Yamaha R-N500 hraje hůř než Low-end Pioneer A-30 :shock:
Tak to je tedy slabota.To bych čekal ,že bude lepší.Možná Dadafte ,když bys slyšel nějaký poctivý vintage zesík ze 70-80 let asi by jsi přehodnotil kvality toho NADa.Tak jako já.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dadaft »

No vida, jak dlouho se NAD D 3020 udržel vysoko v aktivních tématech.

Jelikož by se tady brzy začalo zabíjet sekyrama a motorovýma pilama, dovolím si za sebe poslední slovo k tomuto zesilovači.
Pak se zase stáhnu do vláken "Co právě poslouchám", "Nějaký dobrý film na zimní večery", popř. "Klasická hudba" apod.

Vyzdvihnu jeho klady a vyrovnám se s námitkami na nízký výkon, "stejnozvuk" a "líbivé zkreslení" -- protože, po pravdě, něco na nich je.

Nejdříve tedy klady:

1/ lokalizace
Lokalizace a separace fantómových zdrojů zvuku ve stereoobraze je fascinující. Každý nástroj má své pevné, jasně vymezené a ohraničené místo v hudbě, nic se netřepe, nemíchá, nezakrývá, neprolíná, nesplývá nebo nemaskuje. Celá tato skvěle vybudovaná a vyrýsovaná struktura je navíc nesmírně stabilní. V hi-fi magazínech se u takto hrajících strojů většinou dočteme, že je kouzelné, že člověk na sebe může nahrávku nechat působit jak ve své komplexnosti, tak si může vybrat a při opakovaném poslechu se zaměřit třeba na nějakou hudební linku v pozadí, kterou jde přesto bez problémů slyšet.
Musím se přiznat, že v tomto směru na mě D 3020 udělal obrovský dojem a zároveň mi došlo, jak rád mám zesáky, které mají špičkovou lokalizaci.
Když jsou v symfonickém orchestru suverénně lokalizovány jednotlivé nástroje, když je díky tomu i při střední hlasitosti orchestr VELKÝ a vnitřně strukturovaný, masivně to u mě zvyšuje radost z poslechu.
Má to samozřejmě důsledky nejen pro symfonickou hudbu --- dost často sleduji (a poslouchám) sportovní televizní přenosy, hlavně tenis a grandslamy. A podstatnou ingrediencí špičkových tenisových zápasů, je atmosféra na kurtu. A zesilovače s vynikající separací a lokalizací umí místo beztvaré šedi na pozadí stvořit stovky jasně definovaných tleskajících rukou. A dojem ze sledování zápasu jde opět strmě vzhůru.
Jak je D 3020 dobrý v této disciplíně se dá ověřit i na různých mezi hifisty známých vychytávkách --- třeba v Amused to Death ten klavír za pravým ramenem apod. ,,,,,,,, s D 3020 je všechno opravdu přesně tam, kde to má být, a navíc se slušným "tělem" nástroje.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
No, kdo tady chodí dýl možná ví, jak mě tyhle věci vždy fascinovaly. A musím říct, že pokud jde o separaci, lokalizaci, objem a stabilitu jednotlivých fantómových zdrojů zvuku, udělal na mě D 3020 zkrátka ohromný dojem.

2/ muzikálnost
Tohle je samozřejmě zcela esoterická vlastnost, ale slova jako melodičnost, rytmičnost, šlapavost, hravost, dobrá (či snadná) poslouchatelnost,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, na popis zvuku D 3020 prostě sedí mnohem více, než nějaká jiná.

Součet těchto dvou vlastností mě velmi oslovuje, o tom není pochyb.

3/ detailnost
Popisoval jsem ji už u toho Handela výš, ale dá se vysledovat i v mnoha jiných případech, třeba na výborné a mezi audiofily známé desce Marka Knopflera "Ragpicker´s Dream" je písnička "Marbletown", hraná jen na akustickou kytaru - a tady opět D 3020 nabízí laserový pohled na hraní. A to jak u ruky na hmatníku, kdy slyšíme posunování prstů po strunách, tak u drnkací ruky, kde je jasně slyšet, kdy strunu rozeznívá bříškem prstu nebo nehtem...................
Po pravdě řečeno, nevadí mi i míň detailní a rozlišující zesilovače --- na druhou stranu není to přepálené do takové míry, že by na sebe detail strhával pozornost na úkor celku. Nebude těžké si zvyknout.......

A teď k těm výtkám:

Ano, jistý "stejnozvuk", či jinými slovy jisté "líbivé zkreslení" ve zvuku je přítomno.
Je to do značné míry také esoterická kategorie, ale je tam.
V jeho případě ale podle mě dost záleží na posluchači.
Není to můj případ, ale dovedu si představit, že je na něj někdo hodně citlivý a dokáže mu zastřít některé jiné klady.
Osobně ho v případě D 3020 necítím nijak zásadně --- kvalitní nahrávky (a to jak ty, o kterých si myslím že jsou dobré já, tak ty prověřené) hrají vážně dobře (obzvlášť přes to USB), desky které mám rád hrajou dobře, sport zní dobře, originální zvuk filmů zní dobře....................
Jestli ten "stejnozvuk" někdy vnímám, tak u popových a komerčních věcí, které ovšem a) moc neposlouchám a za b) možná že jsou plastové samotné ty nahrávky.............

Ale jak říkám, někdo tuhle signaturu zvuku možná slyší intenzivně a pro něj tenhle digitální hybrid nebude.

Já naopak jeho "stejnozvukost" vnímám jen málo, zato velice oceňuji jiné jeho parádní vlastnosti.

DADAFTOVO SUMA SUMÁRUM pro NAD D 3020: Pokud kupujete svůj první hi-fi zesilovač nebo sháníte zesák za dobrý peníz, vemte si domů na týden tenhle maličký, ale hezký NAD D 3020, záloha nebude při jeho ceně vysoká.
Možná vám nesedne.
Ale taky by se vám mohl líbit. A to docela dost...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dadaft »

P.S. A po včerejším nočním poslechu musím definitivně přidat ještě jednu silnou stránku D 3020:

4/ barva nástrojů
Už jsem se výš rozplýval nad klavírem, ale všechny klasické hudební nástroje zní perfektně - housle, violy, čela, všechno, třeba lesní rohy zní úplně stejně jako ve skutečnosti, odpálily mě do dětství do hudební školy,,,,,,,,,,,,,,,,,
Taky blány bubnů,
prostě cokoliv............................................. symfnická i komorní hudba s klasickými nástroji zní opravdu výtečně.

A to je důvod, proč už NAD D 3020 zůstane napořád. :)

Je čas začít kupovat koncertní DVD a BD.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od Miero »

a s cim to porovnavas? vcera som provnaval DPA a Hypex nCore a nastroje z DPA zneli lepsie, i ked k realite je to stale mile daleko...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: hybrid digital amplifier NAD D 3020

Příspěvek od dadaft »

Ano, s čím to porovnávám je zajímavá otázka, na kterou není lehké odpovědět.
V podstatě se vzpomínkou, jak ten který nástroj zní - kdysi jsem hrával na kytaru (mizerně), jedna moje láska hrála na housle, další byla fagotistka v orchestru, která zvládala všechno, do čeho se foukalo (ságo, klarinet, flétny, hoboj...), chodíval jsem na koncerty od metalu po symfonický orchestr.................
No a D 3020 se mi v tomto směru zdá dost dobrý.

Nechci říct, že nejsou lepší zesilovače.
Jen že Bjørn Erik Edvardsen odvedl skvělou práci.
To je celé.

Je čas vrátit se k muzice a filmům........................................

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host