Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od PítrsPraha »

Ted je v prodeji NAD 216 THX....;-)

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Viděl jsem, historie se opakuje :D, ještě vyčkávám jestli se nenaskytne něco fajnovějšího, co mě odrazuje od 216ky je více plochý zvuk, kdy zaostával předozadní prostor, ale v kombinaci s HYPA1 se to může změnit. Koukal jsem i po tomto, ale ten již pamatuje opravdu hodně a vzhledem ke vzdálenosti by to byl úplný výstřel do tmy... http://elektro.bazos.cz/inzerat/5662029 ... -B2101.php.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od PítrsPraha »

...asi taky víš, že na Slovanetu prodává Ivo Rozehnal (Cough) dva kusy DPA 222 mk2 za hodně luxusní cenu. Měl bys vystaráno "nafurt" ;) .

Uživatelský avatar
davidhighend
Příspěvky: 775
Registrován: 17 dub 2008 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od davidhighend »

To je vcelku zadarmo vzhledem ke kvalite.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

To už můžu jít skor odo HYPA17 vzhledem k ceně, tím neříkám, že to není dobrý kauf.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od sekal »

Nejdřív prodej ty stávající konce Vincent, poté došetři a kup rovnou něco pořádného. Žádné dočasné provizorní zesilovače si nekupuj, to je (IMO) blbost..

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od PítrsPraha »

Za sebe se domnívám, že 2x DPA by zvukově (i výkonově) bylo docel ajinde než 1xHypa 17. Nic proti Hypě....

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Vincent prodanej :). Jelikož vím co je to hifiabsťák, tak nejspíše vemu aspoň toho NAD216THX, který vím, že prodám vždycky, protože má výborný poměr výkon/cena. DPA222 jdou přepnout do můstku nebo bych musel dělat BI-AMP? Z čeho mám trochu obavy jak si sedne s HYPA1. Mám pocit, že Check jí provozoval s DPA 330 mkIV, kterou jsem také zahlédl v inzerci od p. Osiweka, dle vyhotovení přímo kus od Checka http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -mk-lv-se/.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od PítrsPraha »

Nejlepší by bylo se asi poptat přímo kazzatele...

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od bubuxin »

DPA 222 som skúsil zapojiť do mostíka a dostal som z nich 250 W do 8 ohmov. Najlepšie by však bolo keby si ich mal pripojené do symetrického preampu, potom to do mostíka zapojíš jednoduchou správne zapojenou XLR rozdvojkou. V tvojom prípade by som ale radšej zapojil bi-amp, pretože s DPA v mostíku by som nešiel veľmi pod 8 ohmov zaťažovacej impedancie. Neviem ako je na tom s priebehom impedancie Infinity Kappa 7.1, ale na Kappa 9 som v jednom teste našiel zmienku že impedancia padá až k 0,78 ohmu v oblasti nízkych kmitočtov (test Accuphase A-60 v časopise Highend Report 12/2004). Skús Hypa 1 vyskúšať na inej zostave či aj tam dôjde k zmene prejavu.
No a ohľadom stĺpov, alebo regálov so subwooferom by som veľmi zabojoval aby mi doma ostala veľká bedňa. Radšej nech si manželka kúpi kabelku inej farby ;)
Edit: S dvomi DPAčkami by si mal zostavu ako víno. Lepšia by ťa stále oveľa oveľa viac peňazí.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Děkuji moc za rozepsání a zkušenosti chlapi *thumbs up*. Dle informací na internetu by Kappat 7.2i již neměly trpět takovými impedančními propady a jsou jinak 6 ohmové. Začnu tedy šetřit, do té doby zkusím HYPA1 s jinými konci. O poslechovou svatyni příjdu cca po roce, když se zadaří přírůstek do rodiny *jupi*.Problém s obývákem je, že bydlím v paneláku a má tvar obdelníku cca 6,5 x 3,5 a máme masivní nábytek, u kterého vážně není místo na sloupy cca 20cm mezi nábytkem. Jediná varianta mě napadá vysouvat sloupy do prostoru z rohu a od dveří (kde je místo sotva na uskladnění kompaktních sloupků) a to by znamenalo, že bedny budou od sebe cca 4m, ale vzdálenost od místa poslechu sotva 1,9m. Nedokážu si ani představit jak s kabelama, musel bych vždy přemístit bedny, zapojit napájecí kabely a poslouchat, proto mě asi čeká nová etapa ladění regálovek s pořádným subwooferem. Život je holt kompromis a také proto jsem řešil HYPA1, protože je mi jasné, že s dítětem půjde hifi na druhou kolej než odroste a budu rád za sluchátkový poslech.

fofo
Příspěvky: 1
Registrován: 08 črc 2008 17:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od fofo »

Tiez mam podobnu skusenost s HYPA1 s ubytkom basov,
ale v dobrom slova zmysle,uz tolko nebucia ako doposial,
momentalne k HYPE pouzivam ako koniec DENON PMA2010AE...

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od blesk666 »

Koudy povedal by som ze by si sa mal rozhodovat trochu viac s rozvahou a dat tomu aspon trochu casu. len pred par dnami si Hypa 1 k Vincentom kupoval na zaklade neracionalnych dojmov a rad ludi a uz je to zas spatne ako to chces zbrklo a nezmyselne riesit. Skus si dat na cas a pozicat si domov pred kupou predzosik a konce alebo integrac akor nez zas bude nieco spatne. inak to bude nekonecny boj

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Jsem střelec to uznávám, ale ne bezmyšlenkovitý, jak jsem psal myslím i na budoucnost a kompaktnost sestavy tzn. v roli sluchátkáče je HYPA1 výborná a nechci mít vedlejší řetězec a s příchodem rodiny si klasické reprosoustavy moc často nepustím. Další věc je, že Vincenty neuměly basy u Infinity Kappa takové jak bych si představoval a překvapilo mě i nízké číslo SNR, kdy výškáče výrazně šuměly, což se u kamarádového DIY zesíku nekonalo a v obojím byl nad Vincenty. Nyní si budu věnovat poslechu sluchátkáče HYPA1 a snad brzy dojde na poslech spolu s HYPA17, DPA či jinými ověřenými projekty.

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od blesk666 »

tak ale pisal si ze ti so zapojenim Hypa 1 "umreli" basy. Tak bud ich Vincenty tak soatne huglali ze to robilo dojem objemu alebo ma proste Hypa1 "svetlejsie" podanie a tam zas nemozes strelit odpadu "overene" projekty lebo kazdy z nich ma iny prejav v spojitosti s Hypa 1 a potrebujes najprv skusit ci ti vobec s nejakym koncom bude vyhovovat.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host