Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Podle mě byl problém v dampáči, s Vincenty byly basy objemnější, ale ne tak tvrdé a úderné. S HYPA1 nedošlo ke zpřesnění jen k úbytku a zněly stejně měkce.

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od Dinosaurjr »

DPA můžu doporučit, určitě stojí za poslech.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Určitě vyrazím do terénu, zdejší člen mi nabídl poslech na koncích Marsh a Luxman M02 čímž ještě jednou veřejně děkuji a dám vědět jak vše s HYPA1 dopadlo *2thumbsup*. Zůstane to poslední, poslech s HYPA17.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Mám za sebou poslech HYPA1 na koncových zesilovačích Marsh (A200?) a Luxman M02 s Infinity Kappa 7.2i. V první řadě musím podotknout, že Jarda má 2 výborně odladěné audiořetězce s konceptem a řádné vychutnání by zabralo alespoň den (škoda, že jsme nestihli gramec a elektronkový preamp). Každopádně, co jsme stihli vyzkoušet a popřepojovat, HYPA1 přesvědčila, že si zaslouží být i v roli předzesilovače v mém audiořetězci. V případě spřáhnutí s Luxmanem M02 šlo o analogový "vřelý" projev s VELMI širokým prostorem a měkčím basovým projevem. Můj šálek kávy, který si představuji na basech splnil (i dle Jardova očekávání) právě Marsh, který do toho šel opravdu "tvrdě" a celkový projev působil více akuratně, ale neměl tak ohromnou prostorovost jako Luxman. V obou případech nechala HYPA1 vyniknout své až ekvalizované středy v pozitivním slova smyslu. Jak jsme se shodli, obojí hrálo výborně a je to již na prefereních posluchače, jaký zvuk vyznává, za mě by se přiklonila ručička vah na stranu Marshe, ale ideální by bylo mít obě varianty přepojení dle nálady, žánru atd. jako to má Jarda *2thumbsup* . Suma sumárum, když se podívám na cenu bazarového Marshe, tak již vydržím a nastřádám na HYPA17, který je firemně sladěná s předkem.
Velmi pozitivně mě také překvapila sluchátka AKG702, která hrála opravdu výborně a když si vzpomenu, že jsem vlastnil prakticky stejné AKG701, pak rozehraná s HYPA1 to byl úplně jiná sluchátka, než jaká jsem poslouchal v případě nových ve spojení s audiogf NFB15. Za cenu, kterou se prodávají je to pro mě jasná volba a zpříjemní mi čekání, než pořídím HYPA17! Děkuji tímto Jardovi za super poslechové dopoledne *palec* !

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od blesk666 »

vlastne skusenosti su hlavne pri pouziti vlastneho kuska zeleza urcite velmi rozumne a vacsinou aj prijemne investovanym casom

Basstl
Příspěvky: 95
Registrován: 09 srp 2009 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od Basstl »

PítrsPraha píše:Za sebe se domnívám, že 2x DPA by zvukově (i výkonově) bylo docel ajinde než 1xHypa 17. Nic proti Hypě....
To máš pravdu, ale ve prospěch H17.
Do můstku to zapojí jenom sebevrah a bi-amp má minimální vliv.
Aby bylo jasno, tak jsem žil s oběma výše zmíněnýma koncákama.
DPA222 byl můj 1. vlastnoručně postavený, kvalitní zesilovač.
Měl jsem ho vymazlený a upravený na rychlou verzi, ale H17 ho jasně přehrála.
Ještě dodám, že to je můj skromný, subjektivní názor. 8-)

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Tak mám za sebou další poslech HYPA1, tentokrát s koncem Advance Acoustic MAA-406 a musím říct, že to byla pekelná jízda *2thumbsup*. Kdybych měl dát na místní vlákno o této značce a negativním zkušenostem některých zdejších členů, tak bych se AA vyhnul obloukem. Proto díky ještě jednou Daliborovi za otevření očí/uší, a především za ochotu, že se stavil ke mně domů na poslech se vším hifi náčiním co šlo pobrat *thumbs up* . Sečteno podtrženo, nevím jak se jim to povedlo při této cenovce, kdy mi je jasné, že DIY bude na míle daleko, ale hrálo to prostě výborně. Dynamický, detailní projev, basy jako z praku a prostor nevyjímaje. Nemít tuto zkušenost, nevěřil bych. Pro MÉ uši super kombinace a když přihlédnu k bazarovým cenám, hodnotím jako vynikající. Nový kousek bych určitě před HYPA17 nepreferoval, ale pokud se poštěstí, tak zatím zakotvím u Advance Acoustic z druhé ruky.

jkb4
Příspěvky: 252
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od jkb4 »

Co koupit jen HYPA10 a později přikoupit druhý? Ale už je to asi neaktuální.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

HYPA10 není žádný extra silák. Jinak máš pravdu už neaktuální, vše vyřešil integráč Classé, který má autoritativní podání a přitom vše podává s lehkostí.

jkb4
Příspěvky: 252
Registrován: 14 led 2009 20:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od jkb4 »

Myslel jsem na 2 10tky.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

A jde vůbec provozovat v režimu monoblok?

Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od Lilian »

Ahoj Koudy,

Aky model od classe si kupil? Nechces sa trosku rozpisat a porovnat s tym co si poskusal pred tym?

Dik,

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Ahoj, mám diskuze v jiných vláknech, jde o starší integráč Classé CAP151. Pročpak? Klidně se rozepiš do SZ nebo zde *thumbs up*.

Hunzek
Příspěvky: 85
Registrován: 15 zář 2008 08:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od Hunzek »

Koupil jsem HYPA-1 plnou verzi,dohodl jsem se s p.Strankou na 14 denní možnosti předek vrátit kdyby mi to zvukově nepasovalo.Po zapojení na originál DPA 222/SF Concerto bylo po prvních tónech vymalováno.Za 20 minut jsem mu volal že zůstane doma,p.Stranka mi řekl že to tušil ale nechal rozhodnout mé uši.Zvuk ve všech ohledech lepší.Měl jsem tady CA Azur 840E,Dispre 2,DPA 101 originál a HYPA-1 je všechny s přehledem přehrála.Kamarád hifista říkal že super,kluci laici mi řekli že lepší zvuk u mě neslyšeli.Tak si myslím že problém s předkem vyřešen.Děláte dobře že zkoušíte různé kombinace,nejlepší je to právě zkoušet doma na svém aparátu.Né každý poskytne takovou možnost.Tak ať vám to hraje a jste plně spokojen jako já.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host