Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Zdravím všechny členy fóra,

chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s HYPA1 v roli předzesilovače? Jako sluchátkáč naprosto super to je bez debat, ale jako preamp v kombinaci s Vincentama SP997 je doslova zabiják basů, testováno na 3 různých reprosoustavách a vždy po vyřazení HYPA1 ze řetězce nastala výrazná změna na basech, kterou poznala i má žena :). Ideální by byla HYPA17, bohužel již nejsem jen já, ale MY *jupi* a vidím to na 2 řešení, HYPA1 jen jako sluchátkáč a přepínat přehazovat kabely při poslechu repro (dost nešikovné) nebo se zbavit Vincentů a hledat ve vodách starších "zaplatitelných" koncáků, které jsou "tvrdší" na basech. Ohledně basů mi vytřel uši i kamarád s DIY integráčem, který měl MOSFET konce a basy na Infinity Kappa 7.2i byly daleko údernější a hlubší, i když pro mě měl jinak Vincent pohodovější projev. Děkuji za jakékoliv postřehy, rady, zkušenosti.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od PítrsPraha »

Nepíšeš nic o rozpočtu...

Nicméně vytloukat hřebík hřebíkem, tzn. nahánět nedostatek basů předku hodně basujícíma koncema mi nepřijde jako zrovna dobrý řešení. Spíš bych vedl dva oddělený řetězce - sluchátkovej a repro. Tzn. Hypu nechat na sluchadla a k bednám pořídit třeba nějakej solidnější integráč. Aktuálně je na bazaru třeba Yamaha A-S2000.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Upřesňuji, že DAC má jen jeden analogový výstup, čili bych měl stále problém s přepojováním i při oddělení HYPA1 z řetězce. Možná jsem to špatně napsal, spíš chci laborovat za rozumný peníz s koncem co si sedne k HYPA, podle mě je problém v nesymbióze s Vincentem a jiné powerampy můžou hrát dle požadavků. Starší proto, že mám rozpočet jen kolem 15000Kč. Hifi je jako ženské nakupování, koupím si stříbrnou kabelku (HYPA1) a podle ní musím doladit celý zbytek :lol:.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od Odar »

Ake mas bedne?

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Infinity Kappa 7.2i a jejich zvuk mi vyhovuje.Do budoucna prijdu o svoji mistnost pro poslech a budu muset jit cestou regalovek a subwooferu (v obyvaku neni misto na sloupy) a chtel bych zkusit Xavian, pokud i regalovky hraji obdobne jak Piccola.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od PítrsPraha »

Jeden cinch vystup se da legantne vyresit rozdvojovacim kabelem. Nemelo by to na zvuk mit nijak podstatny vliv.

Dve neprasacky umisteny :-) regalovky plus sub zaberou v mistnosti dohromady vic mista a prinesou vic problemu ohledne bezesveho sladeni nez sloupovky.

Ohledne pripadny kompatibility Hypy a konce muze poradit snad jen ten, kdo takovou kombinaci ma.
Teoreticky v uvahu pripadaji v tyhle cene treba NADy C27x, pripadne koncovy Rotely...
Original Hypa by asi bylo nejlepsi reseni bez nutnosti spekulovat ;-).

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Problem je v prostoru ve predu kdy muzu v pripade regalovek vyuzit mista na dlouhe Tv komode,ale o tom az na to dojde za cca rok :).

Cinch rozdvojku jsem videl :) to je uplne nejlevnejsi varianta:),ale stejne bych radeji zkusil jine konce co budou mit jeste autoritativnejsi basy nez Vincky (viz srovnani s kamaradovym DIY zesikem).NAD me napadl pro prikladny prednes na basech na ktery vzpominam u THX216.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od Odar »

Co nejake D-cko?

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Nemam zkusenosti,dival jsem se,ze v inzerci byl Lyngdorf 350w/4ohm(20k Kc) a slabsi Rotel 100w/4ohm za polovic cca.Slysel jsem jen Primare I32 to je tusim take "d" ale cenovka jinde,kazdopadne s Piccolama to byla povedena kombinace.

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od dkdkdk »

Nebylo by vhodnější za ty peníze hledat spíš ty regály od Xavianu, popř. nějaké se stejným osazením a objemem, pokud se ti zdají Xavy drahé? Kde máš jistotu, že až přejdeš do nové místnosti s pečlivě vybraným koncem, který teď hledáš k Hypě a píchneš to do regálů, nenastane stejný kolotoč s výměnou komponentů?

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

To mam casem v planu paralelne ke sloupum,problem je ale porad v koncaku,jak jsem psal testoval jsem troje sloupy a stejny vysledek nebo mas na mysli,ze subwoofer obejde nesourodost s Vincentem?Do SW pujde jen signal,ale jiz ovlivneny HYPA1.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od Odar »

A co vymenit predok? Alebo kupit druhy predok k bedniam? 8-)

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

TAto moznost je financne narocnejsi nez vymena konce a porad je zde problem prepojovani.Cili Vincky poslu do sveta a hifi kolotoc jede dal :).

slayerss
Příspěvky: 210
Registrován: 22 zář 2011 23:40
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od slayerss »

Já jsem jeden čas používal Hypu s Vincentem 234 a ůbytek basů jsem nepozoroval. Po zakoupení Hypy 17 byl velký nárust jak v objemu tak přesnosti.
Asi jsem ti nijak nepomohl, jen k té zkušenosti.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký konec k HYPA1 (kromě HYPA17)

Příspěvek od koudy42 »

Už jsi mi psal před nákupem HYPA1, ale nic se neděje díky za tento postřeh, psal mi to i jiný zdejší člen to samé co ty, výměna SV234 za HYPA kombo a tentýž výsledek s AC 102 *palec* . Logicky nejlepší bude došetřit na HYPA17, ale potřebuji prozatimní řešení, čili se poohlédnu po nějakých starších vykopávkách jaké byly doporučovány k Infinity Kappa ve vedlejším starším vlákně čili Proton, Kenwood,NAD Onkyo atd. a co zbyde po prodeji Vincentů už odložím na HYPA17.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host