Koncový zesilovač

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od drfish »

kite:
jsem rozhodnutý si půjčit od pana Stránky SPAUDIO A 200 i s preampem a vyzkoušet to, případně zakoupím jeho stroje. Tím testnu i to, zda je ten preamp v Onkyu slušný nebo ne. Nicméně rád bych slyšel i jiné značky. A to je ta věc, že úplně nevím, které by za hřích stály, a které ne. Koupím nový nebo bazar, to už podle toho do čeho se zakoukám. :mrgreen:
Jinak to moje Onkyo je rozebráno zde http://www.areadvd.de/hardware/onkyo_tx_nr5000e_1.shtml kdyby někdo měl zájem juknout.
Od Onkya je pěkný amp http://www.eu.onkyo.com/en/products/m-5 ... ?tab=Stage

petanek:
O integráči připojitelném takto s receiverem mi něco povídal pan Brych v Hradci. Má tam prý takového Vincenta. Hledal jsem to, měl by tam být vstup na koncový stupeň, to je zřejmě Main input? :idea: http://www.hifionline.cz/zesilovace/int ... nt-sv-234/
http://www.hifionline.cz/zesilovace/int ... nt-sv-232/

Otázkou je, kolik se dělá takových zesilovačů se vstupem na konec, v ceně, kterou jsem schopen zaplatit....
Jeden zajímavý jsem ale našel....http://www.yamaha-hifi.cz/produkty/hifi ... s2000.aspx

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od kite19 »

Ukáž mi ten neskutočne odrbaný highend preamp?
Takých preampov je hromada, niekto tie nedostatky vidí, niekto nie. Nedostatky v reprodukcii sú pre niekoho prínos, niekomu vadia.
Viac menej som reagoval na tvrdenie, že onkyo zabije akýkoľvek koncák - drfish sa pýta na poweramp a nie na prípadné nedostatky jeho onkya, ktoré tu asi nikto nepočul.

Drfish: výborná voľba, som zvedavý ako to dopadne a či reálne budeš počuť zlepšenie -zhoršenie pri porovnaní preampov. A hlavne som zvedavý aký výsledok bude s koncom.

sartel
Příspěvky: 42
Registrován: 25 úno 2014 17:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od sartel »

drfish píše:Využil bych předzes v receiveru a tak bych mohl užívat kina i sterea na jedněch repro, což je mým snem a cílem
Tohle jsem nějak přehlédl.
Cesta "5+1 repro v Onkyu-pre out-input(main-in) na koncáku ti samozřejmě fungovat nebude, pokud tedy nechceš přepojovat repro kabely.

Spíš bych to viděl na klasický způsob zapojení AVR+integrovaný zes.:
-Marantz do Onkya pro filmy
-Cambridge do integráče pro hudbu
-centr+surroundy+sub do Onkya
-předky do integráče
-cinchema L+R PRE OUT z Onkya do např. AUX v integráči.

Pro poslech hudby zapneš jen integráč+cd.
Pro filmy nebo cokoliv v 5.1 zapneš integráč na AUX, Onkyo na zdroj BD (HDMI) a dorovnáš hlasitosti.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od drfish »

Tak teĎ jsem z toho úplně jelen. ;) Chci zkrátka na hlavní bedny napojit nějaký stereo zesilovač, který ty Bowersy rozhýbe líp, než ten receiver.
Ten zesilovač nahradí dva kanály v receiveru, takže na kino (z CA 751BD) budou efekty a centr hrát na konce receiveru a R+L na stereo zesilovač.
Zároveň na ty samé Bowersy budu hrát stereo z CD, přes stereo zesilovač.
Pokud bude stereo zesilovač pouze koncový, půjde to všechno (CD i kino) přes předzes receiveru.
Pokud bude stereo zesilovač integrovaný, bude v kino režimu preout z AVR napojen na main in integráče, při poslechu hudby CD player půjde rovnou na preamp integráče, čímž získám jak kvalitní stereo přednes, tak i kvalitní hlavní stereokanál na kino. To vše bez přehazování kabelů....?
Nebo jsem to celé vymyslel blbě? :?:

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od kite19 »

Keďže uvažuješ o koncovom zosilňovači tak to máš vymyslené dobre a stačí sa pozrieť na zadnicu tomu onkyu a je jasné že v rámci konektivity umožňuje všetko tebou uvažované, jediné čo tam nepripájaj je voda a plyn :lol:
Je to topmodel a tam sa dá všetko, preto nepodceňujem ani predzosilňovaciu časť.
Čítal som raz recenziu na topmodel receiveru od Pioneer(na hifi voice)a tam to píšu riadni zlatoušci a veľmi ťažko popisovali stereo zosilňovaciu časť, spôsobom aby to ten receiver neuhral lepšie ako samostatný stereo zosík :D
Jakkoliv je LX90 velmi dobrým až výborným zesilovačem z globálního hlediska, skutečně špičkový high-end výkon předvádí v roli centra domácího kina – coby stereo zesilovač pro vážný poslech hudby je pouze na úrovni „toho dobrého“ a v jeho cenovém teritoriu už se najde ledacos znatelně lepšího. To ale není výtka, protože Susano tímto směrem vůbec nemíří, takže kvalitní reprodukce sterea je takový příjemný bonus. Zvuk má sice tendence k mírně přehnané prezentnosti, celkový dojem je mírně příliš dramatický, efektní a až příliš prostoru dostávají nejnižší frekvence, které sice velmi hezky „kopnou“, že je cítíte v žaludku, ale smysl pro jemnost a detail, jistou neúnavnou vytříbenost těch nejlepších high-end přístrojů zde nenajdete. Při občasném poslechu ale neurazí kvalita zvuku ani náročnějšího posluchače. Zvláště velmi vysoký výkon a špičková dynamika dokáží hudbě dodat potřebnou přitažlivost.
Dlho som analyzoval a aj tak som nepochopil čo ten pán napísal, myslel cenu pre stereozosík alebo receiver? Preto som zvedavý, ako to budeš počuť ty, bez príkras a férovo - nepotrebuješ sa nikomu zavďačiť za zapožičanie.
Top výrobok si netreba mýliť so zvukom bežných receiverov v domácnosti.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od drfish »

Já si nedělám iluze. Dobrý stereozesilovač ten můj "top model" určitě porazí. Jen je otázkou, kolik do toho budu muset vrazit, abych zvuk vylepšil. A jak velká změna k lepšímu to vlastně bude. Jestli jsem schopen zásadně vylepšit stereo projev zesíkem za 40 tisíc, nebudu váhat a jdu do toho. Otázka jen zní, který zesík na to zkusit, jde o tip, o nic víc. *palec*

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od PítrsPraha »

V tehle cene rozhodne stoji za vyzkouseni i NAD C375 BEE (integrac) nebo C275 BEE (koncak, v podstate C375 bez predzesu a bizuterie).

mirec1
Příspěvky: 53
Registrován: 08 bře 2011 08:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od mirec1 »

.... dobry koncak moze zvuku sice pomoct , ak je lepsie dimenzovany , ako v integrovanom rieseni , ale stale bude brzdou predzosilnovac v AV. Mal som doma AV predzosilnovac Primare SP 31.7 v nakupe za cca 5000 eur a nebola to teda v stereu ziadna slava. Osobne som nakoniec skoncil pri elektronkovom predzosilnovaci a oddelil stereo zostavu od domaceho kina........ :)

Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Oggy »

drfish

Já už jsem tu psal několikrát, že v mém případě bylo zapojení koncáků za Denon AVC A11SR znát hodně. A to i při tichém poslechu. Holt BW jsou náročnější bedny a na kvalitní a prostorově náročnějsí koncové stupně prostě není v AVR místo. Navíc koncák má tu výhodu, že ti už zůstane a morálně nezastará. Za sebe můžu doporučit Parasound Halo, podle mne je to hodně dobrý pohon k BW.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od drfish »

No takže závěr je asi takový, že koncák nový ano.... s tím, že pokud se ukáže, že je předzes v AVR "slabčák", dokoupit i předzes. Zapůjčím tedy koncák i s předzesem a porovnám s ním i bez něj zdali zaregistruji rozdíl. A budu hned vědět, jak je na tom preamp v AVR. Takže NAD, Primare, SPaudio, Parasound... zkusím ještě tu Yamahu A-S2000 (ta mne moc láká :mrgreen: ) *palec*

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od Petanek »

drfish píše:No takže závěr je asi takový, že koncák nový ano.... s tím, že pokud se ukáže, že je předzes v AVR "slabčák", dokoupit i předzes. Zapůjčím tedy koncák i s předzesem a porovnám s ním i bez něj zdali zaregistruji rozdíl. A budu hned vědět, jak je na tom preamp v AVR. Takže NAD, Primare, SPaudio, Parasound... zkusím ještě tu Yamahu A-S2000 (ta mne moc láká :mrgreen: ) *palec*
Pokud tě láká a neslyšel se ji, tak si ji raději předtím poslechnout. Z druhé se dají pořídit, za půlku ceny a náhoda to není. Pokud jsi Yamahový, tak se zkus spíše orientovat na novou 2100, která sdílí mnohé s 3000kou a zvukově je řekněme "živější".

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od PítrsPraha »

Přidávám se s názorem k Petankovi. Yamahu S2000 jsem taky slyšel a bezprostředně porovnával s NADem C375 a dojem jsme měl stejný - těžko se to popisuje,ale jakoby ta Yamaha nehrála na 220V ale na 180V :-).

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od drfish »

pitrpraha:
Já toho NADa určitě taky zkusím, teda ten koncák...
Už jenom díky tobě, jelikož máš Shany a já je léta měl a jejich zvuk mne baví, můžeme mít tedy podobný vkus. Já jsem už Yamahu z této řady slyšel, jen se musím ještě pozeptat na typ, bo to jsem přehlédl. Možná to ale byla třítisícovka, hrála ale moc dobře... ;) dokonce jsem ji slyšel na třech značkách repro, pokaždé to bylo dobré.


jimmi
Příspěvky: 1170
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncový zesilovač

Příspěvek od jimmi »

Ak chceš Cambridge Audio , tu máš dokonca aj predzosilnovač a maju aj XLR http://elektro.bazos.cz/inzerat/3820611 ... -Audio.php

http://www.excelia-hifi.cz/cambridge-au ... -840w.html

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host