Luxman L-530 vs subsonic

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od fox »

S499_1023 píše:Znám dva provozovatele této vložky, oba ji provozují na MC vstupu s tím, že zvuk je lepší než na MM vstupu.

A ještě něco: Psal mi efičák SZ, že se mu nelíbí můj způsob argumentace, že prý jdu do konfliktů. Pokud to tady takhle vnímáte, račte mi dát ban. Mně se zase nelíbí efičákovo pohádkářství o "medové jemnosti japonské mědi". Nerozporuji, že efičák lépe slyší a má hodně naposloucháno ale z techniky ví jen to, co do něj nadrtil Rowing.
Pokud efičák ví tolik, kolik Rowing, tak toho ví víc, než my všichni dohromady. ;)

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od kite19 »

*offtopic* Každá rada je dobrá, a aj zlá rada je prínosná, pretože donúti človeka premýšľať či to nemôže byť aj inak.
Všetci radia hlavne na základe skúseností, každý máme svoj štýl vyjadrovania a je na nás ako informáciu spracujeme.
Rešpektujem názor každého človeka, ktorý sa snaží poradiť ale tieto názory konfrontujem s inými a až na základe porovnania sa rozhodnem a to z dôvodu, že v hifi univerzálne rady a 100% pravdy neexistujú. Venujem sa hifi krátko, ale toto už viem.
Uznávam tak Foxa ako aj Efičáka, myslím že je málo ľudí ochotnejších dobre poradiť.
Zo skúseností viem, že keď niekomu píšem súkromnú správu je to z dôvodu aby to nebolo verejne prepierané na fóre.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od fox »

Přenoska s výstupním napětím 2,5 mV, zapojená do vstupu MC předzesilovače ? Nebude zvuk zkreslený / přehulený /? To, že hraje u někoho lépe, než v MM vstupu, nemusí být zárukou kvality. Jak se říká "Jednooký mezi slepýma králem". Samozřejmě záleží na phonu, ale MC vstup bývá u většiny gramofonových předzesilovačů konstruován, pokud se nemýlím, do 1,2 mV. Jsem z toho nějak :? I když "Proti gustu ....?"

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od S499_1023 »

Ahoj, já se teda rozepíšu o vlastních a zprostředkovaných zkušenostech (mezičase jsem si vzpomně na další uživatele HO MC vložek na MC vstupech)a nějakých technických důvodech tohoto:
Já osobně používám HO vložku Dual MCC 120 na MC vstupu zesilovače AIWA AA-8700 a variantně přes step-up trafo Dual MCT-101 na MM vstupu tamtéž.
Další pán používá HO vložku Denon DL 110 na MC vstupu preampu Luxman C-02 (step-up trafa).
Další pán používá HO vložku Denon DL 110 na MC vstupu zde zmiňovaného zesilovače Luxman L-530.
Další pán používá HO vložku Denon DL 110 na MC vstupu Actidampu 2 Mk 2 a na MC vstupu CA Azur 651P..
Další pán používá HO vložku Denon DL 110 na MC vstupu CA Azur 651P.
A poslední, na kterého jsem si vzpomněl používá HO vložku Sumiko Blue Point Evo 3 na MC vstupu CA Azur 651P.

Nikdo nepozoruje žádné zkreslení a všichni se shodují na tom, že zvuk na MC vstupu je lepší než na MM vstupu.
Důvodem bude jednak to, že přebuditelnost všech zmíněných MC vstupů je relativně obrovská, jednak to, že když zatížím HO MC přenosku třemi, čtyřiceti nebo stoy ohmy, nebude asi výstupní napětí taky vysoké, jako téměř "naprázdno" do 47 kiloohmů.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od fox »

Nechci a nebudu se s tebou hádat. Když se ti to líbí, tak je to v naprostém pořádku. :)

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od S499_1023 »

Já se ale nechci hádat, já chci diskutovat. Napsal jsem konkrétní kombinace konkrétních lidí.

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od Prospero »

S499_1023 píše:Já se ale nechci hádat, já chci diskutovat. Napsal jsem konkrétní kombinace konkrétních lidí.
Ani ja se nechci hadat, z tebou uvedenych zesilovacu znam pouze CA, v jehoz navodu ale jasne stoji:

MC input sockets (651P only)
If your turntable uses a moving coil cartridge, connect outputs here
(0.5-1mV, with 100 ohm, 220pF loading).

MM input sockets
If your turntable uses a moving magnet cartridge, connect outputs here
(3-5mV, with 47k ohm, 220pF loading).


Posuzuji-li parametry Sumiko Blue Point Evo III, nikdy by mne nenapadlo pripojit ji na MC vstup. (I v tabulce je jasne uveden vstup "Phono MM".)

Technische Daten:
Headshell-Montage: 12,7mm
· Typ: High-Output Moving Coil (MC)
· Verstärkeranschluss: Phono MM-Eingang
· Frequenzgang: 12-50.000 Hz
· Ausgangsspannung: 2,5 mV
· Kanaltrennung: 35 dB
· Kanalungleichheit 0,5dB
· Nadelnachgiebigkeit: 12 µm/mN
· Nadelverrundung/ -schliff: 3 x 7 µm, elliptisch
· Abschlussimpedanz: 47 kOhm
· Bereich Auflagekraft: 17 - 21 mN
· Empfohlene Auflagekraft: 20 mN
· Gewicht: 9 g
· Besonderheit: Gehäuseloses System

Ale jak uz napsal fox: Kdyz se ten zvuk libi, proc ne... :roll: :mrgreen:

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od ivanb_cko »

Musím doplnit příběh a to zprávou, že jsem se před 14 dny přestěhoval a to do bytu, který je po rekonstrukci s perfektními rovnými a kvalitními podlahami. Tak se mi potvrdilo co jsem si myslel, že je ústřední problém - nerovnost, přenos kročejové energie celou podlahou vlivem propadnutí spodních vrstev podlahy atd. ! Navíc jsem situaci pomohl výměnou přenosky (k otestování vlivu se mi dostala do ruky Sumiko Blue Point - dle vinylengine dobrý partner k raménku Rega RB300), snížením hifi stolku = snížení těžiště stolku = menší ovlivnění vibracemi, upravením subsonic funkce v zesilovači (kterou nyní nemusím vůbec zapínat) Každopádně podlaha byla to primární zlo!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od ivanb_cko »

Přeci jenom mě trápí ještě jedna věc, kterou si myslím, že nemám dobře nastavenou a tím je přesah raménka/jehly na gramofonu. Můžete mi prosím poradit JAK konkrétně jej nastavit? A prosím neodkazovat na text "nastaveni podle Rowinga", které je sice skvěle napsáno, ale v bodě 7, který se věnuje nastavení efektivní délky raménka a přesahu je napsáno pouze to, že se "má nastavit dle doporučení výrobce", ale jak na to přímo neříká... Samozřejmě efektivní délku mám nastavenou dle měřítka přiloženého k raménku - tj. osa talíže-osa otáčení raménka, ale přesah nevím jak nastavit přesně.

Už jsem zde dostal dobré rady, tak Vás poprosím o doplnění mých informací - díky.

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od S499_1023 »

Ahoj, vzdálenost osa talíře - osa otáčení ramene není efektivní délka ale montážní vzdálenost. Efektivní délka ramene je právě montážní vzdálenost + přesah, je to vzdálenost hrotu vložky od středu otáčení ramene. Máš někde v technických údajích k rameni uvedenu efektivní délku ramene?

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od efičák »

Specifications
Effective length: 237mm - je celková délka po hrot přenosky od středu ložisek ramínka

Overhang: 15mm - přesah za střed talíře (spindl) Rowingovou šablonou namíříš šipkou k ložisku a pak jen na měřítku nastavíš přesah, pozor na měřítko při tisku šablony, tiskárna si to ráda změní.

Mounting distance: 222mm

Effective mass: 11.5g

Cartridge weight: 4 to 11g

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od fox »

file:///C:/Users/Admin/Downloads/ve_rega_arc_stevenson.pdf
Kdysi jsem Regu šteloval podle tohoto protractoru. Nastavíš i přesah.

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od ivanb_cko »

díky díky - někdy mi přijde, že při některých věcech ať už snadných či složitých, se mi zasekne hlava a můžu to zkoumat jak chci a nepochopím to...a pak stačí trochu pošťouchnout a najednou je to celé naprosto jasné! Zítra na to mrknu a odladím ;) No už se na to těším.

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od ivanb_cko »

nastavil za použití "The Rega Baerwald arc protraktor" z www.vinylengine.com a kupodivu jsem musel oproti Rowingovu protractoru posunout přenosku o cca 3mm více "dopředu" (a to jsem dle posledních informací kontroloval správnost nastavení přesahu) Na druhou stranu na zvuku mi zatím nepřijde větší změna...ale taky jsem neměl čas si projít více desek (podezřívám totiž Album od Jeffa Bridgese ze špatného mástru!!?)

Minimálně mám lepší pocit :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host