Luxman L-530 vs subsonic

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od ivanb_cko »

Zdravím všechny vespolek a žádám o radu či tip...

Mám integrovaný zesilovač Luxman L-530 a mám problém při přehrávání LP-ček - jakmile projdu kolem gramofonu, tak se mi membrány reproduktorů rozkmitají, až mám strach, že se spálí. Při zapnutí subsonic filtru přímo na zesilovači se situace nezlepší, což mě vede ke dvou dotazům:
1) znáte někdo tento problém s tímto typem zesilovače? Je to chyba s subsonicu mého kusu a je teda potřeba opravit?
2) pokud je zesilovač v pořádku, tak bych rád pořídil subsonický filtr do signálové cesty mezi gramo a zesilovač - znáte někdo dobrou značku/model takového subsonic-u? Našel jsem třeba od Nakamichi model SF-10...

Jde samozřejmě o zvuk..!

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od Prospero »

ivanb_cko píše:...jakmile projdu kolem gramofonu....
Mozna je to hloupa otazka, ale presto: neni treba chyba jen v umisteni / podlozi gramofonu? Nereaguje proste jen na "dupani"? :roll:

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od ivanb_cko »

to určitě není hloupá otázka - samozřejmě ano! Podlahy v bytě kde teď bydlím jsou velmi, VELMI špatné a navíc nemohu pro gramofon namontovat poličku, tak řeším filtr. Mám vyzkoušené, že když ženu zvuk přes druhý pár beden, kde reprokabely jdou přes aktivní subbas právě se subsonickým filtrem, tak problém s kmitáním membrán není. Ale na druhý pár beden hraji z gramofonu nerad, protože potřebují ekvalizaci - hraji na ně z PC, kde mám přednastavenou úpravu signálu...

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od Prospero »

Kdyz uz „ta potvora“ ( :D ) nejde prisroubovat na zed, vyzkousel bych na misto nejakych filtru radeji sorbothanove „podlozky“. ;)
Podle podpisu predpokladam, ze mas Regu na Luxmanovi (tedy zadneho "slona“) a tak by takove “Focul Pods” mohly pomoci vic, nez zasah do signalove cesty.

Mam na mysli napriklad toto:

http://www.dienadel.de/HiFi+Absorberfuesse/Milty/

Je fakt pecka, jak je tenhle material schopen pohltit vibrace. *thumbs up*

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 800
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od vintage »

Mám stejný zesilovač, subsonic nezapínám, problém co popisuješ se současnou sestavou jsem nikdy neměl.
Na čem máš položený gramofon? Když už nemůže být polička, dala by se snad řešit nějaký masivní stolek...

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od petrL »

Při poslechu nechodit. Ale vážně, jestliže se rozkmitají tak moc, bude to spíš závada zesilovače ("motorboating"?), tím spíš, že jeho subsonický filtr nepomáhá. Pravděpodobně je potřeba vyměnit elyty ve zdroji zesilovače.

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od ivanb_cko »

to Prospero: gramofon má sám o sobě masivní odpružené nožky, takže další podložky si myslím nepomůžou - nehledě na to, že když jej podložím, tak se mi sotva vleze pod televizi. Umístění je v nejbližší budoucnosti nemožné změnit a do bytu, ve kterém bydlím nehodlám investovat víc než je nutné! A tady by byla nutná komplet nová podlaha..:(

to vintage: viz odpověď výše + stolek mám celkem masivní - viz foto níže

to petrL: nechodím a i s použitím subsonického filtru nehodlám kolem gramofonu tančit..:) Zkusím konzultovat závadu zesilovače, zda nepůjde subsonic opravit!

Každopádně i tak by mě zajímalo, zda někdo neznáte řešení vnějším subsonickým filtrem - klidně i jenom návod na DIY ?

TV je sklopená na rameni u zdi:
Obrázek

tujatuja
Příspěvky: 640
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od tujatuja »

Mou připomínku ber jako názor laika:

Píšeš, že membrány se rozkmitají, když procházíš kolem gramofonu. V takovém případě bych spásu v použití subsonického filtru nehledal.

Mimochodem, ten reproduktor nalepený ke gramu a zesilovači by nebylo možné dát kus dál?

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od Prospero »

ivanb_cko píše:....gramofon má sám o sobě masivní odpružené nožky, takže další podložky si myslím nepomůžou....
No kdyz myslis..... *sunglases*

Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 402
Registrován: 16 kvě 2010 14:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od ivanb_cko »

to tujatuja: subsonicky filtr určitě pomůže, protože právě ten subwoofer, který mám ve dle gramofonu na zemi je s aktivním zesilovacím modulem a právě subsonickým filtrem a ten problém s rozkmitáním membrány nemá!

to Prospero: tak přemýšlím nad tvým návrhem a abych úplně neodmítal nápad, tak koupím squashové míčky (četl jsem někde, že jako izolant od vibrací jsou skvělé) a použiji je jak navrhuješ. Jistě sám uznáš, že než testovat variantu za 800,- (viz tvůj odkaz), na test a jeho prokázání bude stačit střední varianta alias míčky na squash...co Ty na to?

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 2073
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od Prospero »

Squashove micky jsem nezkousel, znam jen tenisaky. Pod repro a pod cely rack. To docela pomahalo. Je to jako vzduchovy tlumic, vibrace se „svezou“ po obalu. Ty odpruzene nozky vibrace take pouze tlumi a „kontrolovane odvadeji“.
Sorbothane ale funguje uplne jinak. Je to hmota podobna sulcu, ve ktere vsechny vibrace proste „zabloudi“. Je to asi tak, jako kdyz prastis lzickou na puding. :D
Netvrdim, ze je to vselek, z me zkusenosti ale vim, ze to dobre funguje. (A to prave u starych parket a prkennych podlah a prave pod gramo a CD / DVD prehravacem).
Vim, ze jejich cena neni uplne zanedbatelna, urcite ale priznivejsi nez cena filtru. ;) Ty micky samozrejme vyzkouset muzes, treba to bude stacit.
Rozhodne ti preji at mas uspech. 8-)

Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 348
Registrován: 19 úno 2010 23:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od Davidus »

Na svém RPM 5.1 mám nožky se sorbothanem už z výroby a musím říct, že žádný problém s vibracemi nemám. Podlahu mám ze starých kazetových parket a rack by mohl být pevnější, ale i když jsem zkoušel různě dupat nebo poskakovat, tak gramec zůstal naprosto v klidu.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od petrL »

"Motorboating" je závada zdroje zesilovače, ne subson. filtru!

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od Patmann »

Já bych dal pod gramofon 3cm tlustou žulovou desku...

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-530 vs subsonic

Příspěvek od efičák »

Já nevím, laicky se mi zdá reprák moc blízko gramci.
Není to zpětná vazba mezi reprákem a přenoskou? Jak projdeš rozhoupá to ramínko, to rozjede reprák a ten zpětně ovlivní přenosku, dlouho to doznívá.

Na nalog má všechno vliv. Po změně přenosky na MC sem se divil, proč gramec hraje na podlaze dobře a na solidním Racku Empire, zní jak nakřáplný talíř.
Až sem dal pořádnou polici na zeď, šlo to poslouchat.
Teď mám zpět MMku na odpruženém gramci a rack nevadí.
Analog má tolik promněnných...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host