porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
kubas
Příspěvky: 272
Registrován: 28 črc 2010 13:38
Kontaktovat uživatele:

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od kubas »

Z levnějších beden k CA AZUR 851A skvěle sednou bedny od AQ /AQ LABRADOR 26 MK II starší verze ,známý má tuto sestavu opravdu dobrá...

vomic
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2013 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od vomic »

Tak po par dnech poslechu musim konstatovat, ze ty Wharfedaly sice hraji skvele stredy a vysky ale jsou v me mistnosti hodne prebasovane a to tak ze basy u nekterych pasazi basovych stop jdou do mirne rezonance. V puvodnim obyvaku to bylo uplne v pohode a basy byly silne ale plne kontrolovane a prijemne i na dlouhodoby poslech. Ted me poslech celkem brzy unavi.
Konzultoval jsem to s p. Hladikem z Libereckeho Hifi bazaru a on me rikal ze by nad sloupama nelamal hul a ze velikost mistnosti co mam je spis uz pro sloupy, ale zkusil by nejake sloupy co nejsou tak basove jako Wharfedaly. Domluvily jsme se na ctvrtek a slibil ze by osobne prijel a vzal sebou Cabassy Iroise 3, ktere podle nej by mohli sedet jak do zbytku sestavy tak do mistnosti zvukove sednout. Tak jsem napjaty, rozhodne jsem ale rad ze budu mit prime porovnani primo v mistnosti a nej poslech nekde v poslechovce.
Pokud nedopadnou ty Cabasse Iroise 3 tak zkusim nekde zapujcit oproti zaloze nejake ty doporucovane regaly.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od lechos »

Pionýr A656 MK II zní otřesně, no možná zčásti zásluhou zcela nevhodných boxů nemožně odrbaných ve výrobě (absence tlumení, neslýchaně primitívní výhybka) vyrobených ve Španělsku a nesoucích hrdý název bass-reflex. Zesík mám od novoty zakoupen v Dojču v Chamu tenkrát Léta Páně 1991 ještě za mařeny. Otočné přepínače vstupů jsou totál v háji, taktéž potencáky volume, tone, přípojné vstupy CINCH špatně kontaktují a mohl bych pokračovat. I když...veterán odsloužil svoje, prožili jsme spolu lepší časy a hezké chvíle naděje a důvěry v budoucnost.

vomic
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2013 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od vomic »

Tak Cabasse Iroise 3 otestovány u mě doma a pan Hladík z libereckého Hifibazaru už je nemusel po pár dlouhých minutách smlouvání nad cenou znovu balit :) ... do místnosti i k CA 851A sedli úžasně, zvuk prostě pohádka ... basy pevné jako skála bez náznaku rezonance, výšky a středy excelentní a to i při vysoké hlasitosti. Nečekal jsem ani omylem tak ohromný zvukový posun k lepšímu jaký ty Cabasse přinesli a dokonce i manželka konstatovala že to je moc příjemný zvuk co se z těch beden line a to i potom co jsem jí musel přiznat cenu. Do hluboké noci jsem pak asi trápil celou vesnici a pak šel spát s hlubokým uspokojením, že tentokrát ty vydané kačky stáli za to :)


vomic
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2013 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od vomic »

fox píše:Gratuluji. Hoď foto. *palec*
Tak rozmístění 5m od sebe není určitě uplně ono ale hraje to zaplaťpánbůh výborně
Obrázek
Cabasse Iroise 3
Obrázek
Sestava
Obrázek

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od Odar »

Ten koberec, to je riadny chlpac :lol: *palec* BTW keby tam das dvere, ktore sa zasuvaju, tak by si mohol s tymi reprosustavami carovat viac do priestoru bez toho, aby bola prava bedne ohrozena pri otvarani dveri (ak sa tie dvere otvaraju dovnutra miestnosti).

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od efičák »

Mimořádně působivá instalace.
Vkusné a Marantz s Cabasse asi ladí.
Děkuji za foto, pokochal sem se.
*thumbs up*

boxer

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od boxer »

Tak rozmístění 5m od sebe není určitě uplně ono ale hraje to zaplaťpánbůh výborně


Z kolika metrů posloucháš?

Jakou máš streobázi? Nebo poslouchaš 2xmono bednu?

Jen se ptám. Ale toto mi nepřijde zrovna šťastné usazení v místnosti a v prostoru. Pro jakoukoliv bednu. Pro Cabassé zvlášť.

Nebo před poslechem ty bedny posuneš do "té správné" pozice?

vomic
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2013 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od vomic »

Diky za pochvalu mistnosti, mam rad jednoduchy moderni design a prirodni materialy a bytostne nesnasim koukat na cumejici kabely i kdyby slo o Valhally ci jak se ty kabely kde metr stojí tolik co nadupana masina jmenuji :)

2boxer: obe predni bedny mam od mista poslechu cca 5,5 m a nijak repro pri poslechu neposouvam, poslechove misto je defakto presne v hrotu rovnoramenneho trojuhelniku s umistenim prednich repro (v zavislosti jestli sedim jako prkno nebo se rozvalim :) ).

Otazce o stereobazi a monu z kazde bedny nerozumim. Projev vnimam jako plne stereofonni vcetne velmi dobre prostorovosti nahravky.

Vhodnost Cabasse na me umisteni oproti jinym znackam neumim moc porovnat, tolik zkusenosti s reproduktory ruznach vyrobcu nemam. Kazdopadne nepozoruji zadne nepatricne rezonance, echa ci odrazy a to ani pri vysokych hlasitostech. Cabasse maji spodni bassreflex a basy me prijdou zcela pod kontrolou reproduktoru, narozdiĺ od puvodnich Wharfedale, kde bassy vice ci mene rezonovaly. Tedy pokud mohu porovnat vhodnost Cabasse tak minimalne oproti Wharfedale jsou vhodnejsi :)

boxer

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od boxer »

místnost je 6,1 x 5,2

V tom případě posloucháš za stěnou? :mrgreen:

I když je to jen diskuže, vypadá, že máš bedny v rozích,jen kousek od stěn a ty poslouchአPŘÍMO NA náprotivné stěně.

Nebo mi něco uniká.

Miero
Příspěvky: 1479
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od Miero »

boxer:
5.5^2 = (5/2)^2 + y^2
y = √(5.5^2 - 2.5^2)
y = √24
y = 4.9

takže hlavou u steny, ak je miestnosť väčšia na šírku ;)

vomic
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2013 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od vomic »

Kalibrace na marantzu zmerila vzdalenost na 5,49 a 5,43 od mista umisteni kalibracniho mikrofonu, metrem jsem to nekontrołoval - treba microfon trochu keca a je to jen 5m ... priznavam ze je mi presna mira na cm putna.
Nemuzes brat pouze hloubku mistnosti (5,1) ale treba merit uhlopricku, proto ta vzdalenostm naroste na tech cca 5-5,5 m
A ano sedacku mam u protejsi zdi ale hlavu mam tak 40 cm ode zdi.

paolo
Příspěvky: 401
Registrován: 17 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od paolo »

Máš to velmi pěkné! Čistý a moderní design! *thumbs up*
Na ty zdejší kecy se můžeš víš co. Důležité je aby se to líbilo tobě. Zkus ještě zapracovat na filtraci sítě. Prostě finálně doladit celou sestavu. K tomu ale musíš pozvat člověka znalého. Jako je třeba Lachim, nebo někoho z politiky. :) joke
Rothaudio

boxer

Re: porovnání vintage Pionneer A656 MK II. vz CA Azur 840A V2

Příspěvek od boxer »

Miero.

Nevím, cos tím výpočtem chtěl napsat?

Jestliže Vomic napíše, že místnost má 6,1 x 5,2 m a bedny má od sebe ( bere se vždy vzálenost osová) 5,5 m, je snad jasné, že je má na šířku pokoje.

No a přední stěna beden , (i když dle obrázku jsou vysunuté dost málo od stěny), je jistě něco kolem 3/4 m až 1 metru.

Tedy ,pokud vezmeme v úvahu tvůj vzorec a kolmici na základnu 4,9 m, tak i při bednách prakticky na stěně to je víc než 5,2 m a hlavička s ouškama je za stěnou. Nebo nějaký údaj je špatně.

Takže ;) nápodobně.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti