Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od TAB »

I já bych mohl trochu přispět. MKV II neznám a nevím jaký budou mít zvukový charakter. Jediné co vím dle dostupných údajů je, že díky průměrné citlivosti 88dB budou potřebovat nakrmit (výkon). Takže 10W v jednočinné tř. A co tady zminoval efičák nepřipadá v úvahu. A to říkám jako milovník Lamp :).

S čím bych souhlasil a bral bych jako asi nejlepší volbu a směr je silný tranzistorový konec (doporučuji i bi-amping = jeden zesilovač na jeden kanál/reprosoustavu) a elektronkový předzesilovač, který ti hodně otevře prostor a posune muziku úplně jinam než by jsi čekal. Zvuk z karty bych rovnu zavrhl. Našel bych si kvalitní DA převodník který jen připojíš mezi USB výstup a předzesilovač. DA převodníků je na trhu mnoho a je velký problém najít ten kvalitní.


DPA zesilovače mají pro mě hodně sevřený zvuk, bez dynamiky barvy zvuku no prostě mě se to vůbec nelíbí a nemohl bych to poslouchat. Kamarád má DP380 a byl z toho neštastný. Tak jsme postavily sulšný lampový preamp kterým jsme to DPA nakrmily a zvuk je úplně někde jinde. Jen pro info ten premp měl parametry 5Hz-150Khz/0dB na zátěži 10Kohm a výstupní napětí 9V sinus se zkreslením 0,03%. Max. proud byl schopný dát 45mA takže dlouhé kabely a vstupní kapacita jeho DPA nebyla problém.
Jinak jsi se ptal na zesilovače tř. A. Zesilovač pracující v třídě A byl měl bý nastaven v takovém pracovním bodu (ty tranzistory nebo lampy) v kterém při hraní zkresluje nejméně. Aby to bylo možné tak při takovém nastavení teče elektronkou nebo tranzistorem trvale velký proud a proto tyto zesilovače mají velkou spotřebu, vydávají mnoho tepla a jejich účinnost je málá protože při spotřebě třeba 100W dokážou vyrobit pouze hudební výkon 20W. Ovšem těch 20W je s malým zkreslením a velkým přenášeným frekvenčním pásmem třeba 20Hz-100KHz/-3dB. Snad jsem to popsal jednoduše.

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od efičák »

TAB píše:I já bych mohl trochu přispět. MKV II neznám a nevím jaký budou mít zvukový charakter. Jediné co vím dle dostupných údajů je, že díky průměrné citlivosti 88dB budou potřebovat nakrmit (výkon). Takže 10W v jednočinné tř. A co tady zminoval efičák nepřipadá v úvahu. A to říkám jako milovník Lamp :).
Prosím to je moje chyba, že mám rozdělený údaj o výkonu cibova koncáku ! Platí cibův údaj :

Prodám tento koncový zesilovač od známého konstruktéra C.Candeiase (CEC, BMC) , 360 W do 4 Ohmů , prvních 10 W čistá A třída , plně symetrická konstrukce , 2000 VA trafo , 120 000 mf filtrace , váha 30 kg . Uřídí i velmi nízké impedance . Cena 15 000 Kč . Kontakt na SZ .
Slevnil ho na 8t.
To je velkorysý mecenášský sponzoring.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od Aleska »

Již jsem Cibovi psal SZ.

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od bubuxin »

eficak píše:....Slevnil ho na 8t.
To je velkorysý mecenášský sponzoring.
Vopred sa ospravedlňujem, ale prevedenie je otrasné. Tiež na A triedu chýbajú nejaké chladiče.....

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od efičák »

10W uchladí i krabice.
Densen měl našroubované trandy na dno a chladil se krabicí.

Ten koncák nahradily monobloky Audio Research. :?
Nenutím, byl to jen příklad.

Líbí se ti Harman?
Super. Integrovaný, nebo dělený.
Je tu jeden kousek na prodej delší dobu a provedení koncáku je velmi kvalitní, ale už si nedovolím napovídat.

A ještě poslední pohodlný dělenec :
Pro-Ject Pre Box SE
Pro-Ject Amp Box SE, nebo Amp Box SE Mono 190 W/4 Ohm

Muziku z počítače přes Pro-Ject DAC Box S USB.

DhifiK
Příspěvky: 60
Registrován: 18 čer 2011 22:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od DhifiK »

Díky moc za postřehy a rady :)

Co jsem se tak koukal, pravdou je, že se mi ten Harman/Kardon HK990 opravdu moc líbí, zvuk Harmana mám rád a měl by to být, aspoň si to myslím, oproti AVR 645 (7.1) krok správným směrem.
Levný sice není, zato je celkem dostupný a jednotlivé kusy se snad nebudou tak výrazně lišit - myslíte tedy, že by to byla správná volba, nebo ne?
Děkuji *palec*

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od bubuxin »

eficak píše:10W uchladí i krabice.
Densen měl našroubované trandy na dno a chladil se krabicí.
10W je výkon v Áčku, koľko je pri tom výkone tepelná strata?

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od efičák »

bubuxin píše:
eficak píše:10W uchladí i krabice.
Densen měl našroubované trandy na dno a chladil se krabicí.
10W je výkon v Áčku, koľko je pri tom výkone tepelná strata?

Nemám žádné informace a nechci asfaltovat.
DhifiK koncák nechce a tím bych to ukončil.

Mohlo by to být nové vlákno a jestli o tom můžeš něco napsat, bude fajn. *thumbs up*

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od TAB »

bubuxin píše:
eficak píše:10W uchladí i krabice.
Densen měl našroubované trandy na dno a chladil se krabicí.
10W je výkon v Áčku, koľko je pri tom výkone tepelná strata?

Takže jestli se nepletu tak ten koncák je vlastně AB třída. Bude tam nastavený trvale malý proud který při malé hlasitosti má zesilovač nízké zkreslení jako zesilovače v třídě A. Pokud to je do 10W tak odhaduji, že trvalý příkon bez vybuzení (hraní) bude tak kolem 30W takže žádné topidlo....

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od bubuxin »

Áno, je to otvorená AB trieda. Keď je ale zosilňovač schopný dodať 350W do 4 ohmov, tak jeho teoretické napájacie napätie je cca. 106V (reálne je vyššie). Pri výkone 10W do 4ohm v triede A je kľudový prúd asi 1,1A. Stratový výkon je potom 116W. Opravte ma až sa mýlim.
Niečo a A triede je tu
http://www.hifiart.cz/pdf/Stereo%20a%20 ... 201996.pdf
http://www.hifiart.cz/pdf/Stereo%20a%20 ... 201996.pdf

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od BVa »

2 TAB
Tak jsme postavily slušný lampový preamp kterým jsme to DPA nakrmily a zvuk je úplně někde jinde.
Asi si to neuvedomuješ , ale práve si vystavil pochvalu tomu DPA za neutralitu a presnosť. Totiž dokázal presne preniesť tú "farbu" (zmenu signálu) , ktorú si tam vniesol tým preampom. Lenže tá "farba" tam bude stále, nezávisle na žánre hudby , boxoch, zdroji signálu.Ano , zvuk je tam, kde si zvyknutý. Ale to nie je chyba toho DPA, ale "návyku na poslech nekvalitních modulačních zdroju"-citácia p. Jandu zo starého časopisu HaZ..
Lenže tá "farba" tam bude stále, nezávisle na žánre, boxoch, zdroji signálu.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1392
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od NA »

Nechtěl jsem zasahovat do Cibova prodejního vlákna, tak jsem tam nepsal, že ten údaj o Atř. je nesmysl.
Ta samotná krabice je dost malá a ještě navíc má dřevěné boky?!
Takže nejen, že nechápu údaj 10W v Á třídě, ale tedy se bezpečně nemůže uchladit ani hlasitý provoz, ten zesilovač má údajně 360W/4Ohm ! Vypadá to tak na uchlazení digitálního zesilovače, tomu však neodpovídá ten klasický zdroj.
Upřímně nevím co si o tom mam myslet, ale ciba na to doma asi hrát, takže to nějak fungovat musí :)

Výpočet co sem dal buboxin je správný a při 400W/4Ohm a cca. 8-9W v áčku vypadá zesilovač a nutné chlazení takto:

http://pic8.audiogon.com/i/c/f/1310395223.jpg

Oteplení je u tohoto koncáku přes 25stupňů nad teplotu okolí.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od korys »

DhifiK píše:Díky moc za postřehy a rady :)

Co jsem se tak koukal, pravdou je, že se mi ten Harman/Kardon HK990 opravdu moc líbí, zvuk Harmana mám rád a měl by to být, aspoň si to myslím, oproti AVR 645 (7.1) krok správným směrem.
Levný sice není, zato je celkem dostupný a jednotlivé kusy se snad nebudou tak výrazně lišit - myslíte tedy, že by to byla správná volba, nebo ne?
Děkuji *palec*
Může to být dobrá volba, je připraven na dnešní digitální dobu. Zkus se k němu někde dostat a poslechni. Nemusíš spěchat a můžeš si toho poslechnout pro určité porovnání víc a pak do toho prásknout.

Teď tady někdo nabízí v inzerátu DENON PMA S-10 (také slušných 120W na kanál). Je to ještě o stupeň lépe vystrojený fešák než můj. Pro mne nádherný klasik jdoucí zlatou střední cestou příjemného teplejšího zvuku. To bych si já taky poslechl. Nebude sice tak výbušný a ostrý jako jiné tranďáky, ale jeho mosfety mají zase v sobě něco z malebnosti (ve smyslu vlákna elektronky vers. tranzistory). Pokud tedy nejsi jen čistokrevný rocker a oceníš-li v hudbě i něco jiného než dynamiku, je to můj černý kůň. ;)
Ale jestli se Ti líbí HK, rozhodně poslechnout HK 990. *thumbs up*
Přes řeku do stínu stromů.

DhifiK
Příspěvky: 60
Registrován: 18 čer 2011 22:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od DhifiK »

no ona je hlavně potíž, že je těch 990 málo.. A když už nějakou najdu, těžko jej vyzkouším - mi jej domů nikdo nepůjčí a bedny s sebou také vozit nebudu.. Nezbývá tedy, než to risknout, zkusit něco koupit a doufat, že to bude vončo..

Pokud mi jej však schvalujete (tzn. je-li kvalitní a zbytek záleží na subjektivním dojmu), asi jsem našel, co jsem hledal :)

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc s výběrem zesilovače + s vysvětlením

Příspěvek od TAB »

BVA: Ach jo, když říkám že to byl humus tak to byl humus bez legrace a urážky takže DPA opravdu poklunu nedávám, žádnou. Nevím jak si na tom technicky ale problém bude asi v tomto: Mosfetové zesilovače mají poměrně vysokou vstupní kapacitu, když k tomu přičtu nízkou vstupní impedanci a případně delší kabely tak průser je na světě. Ta kapacita a impedance způsobí ztrátu některých informací a detailů. Proto to nemělo, žádný prostor. Tam se nedalo rozeznat vůbec nic na těch nahrávkách, dokonce některé tiché nástroje nebyli ani slyšet! Ten preamp má zkreslení do dvou voltů sinus menší jak 0,01% (níž jsem to změřit už bohužel nemohl) a dokáže dát něco přez 9voltů. To znamená, že o nějakém zabarvení a zkreslení nemůže být ani řeč. A jestli neutralita znamená neslyšet prostor v nahrávce a dokonce i nástroje no tak teda pak už nevím o čem hifi a muzika je :D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti