Sroll LYRIC

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od BVa »


Sycak
Příspěvky: 139
Registrován: 30 črc 2008 11:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od Sycak »

Na tom asi nic nevymudrujeme. Stojí to za pendrek? Jak ale potom hodnotíte toto?

http://stereophile.com/solidpoweramps/b ... ndex7.html

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od BVa »

Tie merania sú v rozpore s textom aj doterajšími informáciami. To je všetko. Ten Bryston som nepočul, takže ... Podľa meraní dosť slušné, ale každému sa to nemusí páčiť. Emócie asi nebudú dostatočne zosilnené :) .
Stačí si porovnať pri meraní 19+20kHz relatívnu úroveň rozdielového signálu (1kHz)proti užitočnému pri obidvoch zosilňovačoch. Menej je lepšie...

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od pasul »

BVa píše:..... Menej je lepšie...
Jak pro koho. Mimochodem hodně lidí v Brně slyšelo to "menej". Bylo to hodně poučné.

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od BVa »

Jak pro koho
Hovorím, kratšia čiara= menej emóćií..

Pierre

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od Pierre »

Tony píše:Asi tak, 90% ľudí ho tu nepočulo, a už vôbec nie v kľude - doma, ale kecajú o tom najviac.
Fakt zábavné...
A z tych co ho poculi je 99% takych, ze ich nazor ma vypovednu hodnotu bieleho sumu. *hura*

*bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo*

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od PMA »

Není podle mě moc rozumné se točit na 1-2 parametrech a glorifikovat je. Zrovna tak lze vybrat jiný parametr.
Pavel Macura Audio

dismal
Příspěvky: 51
Registrován: 26 dub 2008 19:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od dismal »

Možná jsem něco ve Vašich příspěvcích přehlédnul...
Analogový vstup je zpracován na digitální, nebo jede svojí vlastní cestou? Bez zpracování interním přvodníkem?
Pokud jde přímo, jsou mezi nimi jemné nuance?

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od pasul »

Lyric není žádný digitální zesilovač. Takže převádět analogový signál na digitální a zase zpět je nesmysl. A co já vím, tak Lyric ani nemá žádné A/D převodníky.

Rozdíly mezi analogovou cestou a digitální budou záviset jak na transportu, tak na analogovém výstupu jiného zdroje. Viz Zappa. Ten digitální část v Srollovi vůbec nevyužívá. Více se mu líbí v jeho systému zvuk přehrávače Meridian 808.xx - analogově propojený.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od Zappadaddy »

Neboli jednodušeji,Lyric má v sobě digitální převodník.Tzn.,obsahuje digitální vstupy kde využívá svého převodníku nebo analogový vstup a využívá pak převodník cd přehravače.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od Zappadaddy »

jiříček píše:Zajímavá debata o zesilovači v ceně kvalitního PA systému pro nazvučení fotbalového stadionu.Tak trochu škoda užívat si jej jen pro sebe ,ne? Konstruktérsky spousty drahých řešení,přičemž ne všechna jsou optimální (regulace hlasitosti).Jinak zajímavá cesta i když netuším,zdali tím správným směrem.Abych investoval 56o litrů na to,že mi začnou hrát konstrukčně špatně vyrobené bedny,je myslím zbytečným vyhazováním peněz.Podívám li se na to z druhé strany,tedy, postavím dobré dvoupásmo v aktivu,mám zde luxus čtyř zesilovačů pro každý reproduktor zvlášť,crossover,kde mohu doladit kmitočtový průběh a plno dalších plusů,což mi tento zesilovač nedovoluje.S cenou si vystačím tak na 15% z 560 000 s tím,že použiji velmi kvalitní součástky v nejmodernější konstrukci zesilovačů.Odpadnou dohady o holém zadku,výsledek bude víc než dobrý a pak už jen srovnávat zdali má jedno,či druhé řešení smysl.Tolik můj skromný názor.
Když diskutovat tak diskutovat.Jsou to 2 dny,kdy jsem měl čirou náhodou možnost slyšet to dobré aktivní 2 pásmo na VLASTNÍ UŠI.Musím říct,že za ty peníze to není vůbec špatné řešení pro ozvučení mejdanů a pro posluchače,kteří mají rádi hudbu nahlas(patřím mezi ně i já)a nejsou rozmazlení špičkovým zvukem(mezi ty já nepatřím).Byl jsem velmi příjemně překvapen,že se zvuk při vyšších hlasitostech nerozpadl,zůstal stále jasný a nezkreslený,je velmi příjemné osolit ty pasáže,které mají velkou dynamiku a stále si to užívat.Můj kamarád absolutní nehifista byl ze zvuku nadšen.Moc se těší na poslech velkých bratrů s 18 palcovými basáky,i já se těším.Tomuto systému za několim desítek tisíc se dájí vytknout pouze chybějící vlastnosti,které mají velmi dobré hifi systěmy,záměrně neříkám drahé,protože i některé postavené domácí systémy mohou být na velmi vysoké úrovni.A to si myslím,že by nikdo nemohl tyto vlastnosti hledat u systému za pouze několik desítek tisíc,že?Děkuji Jiříčkovi za předvedení tohoto systému. *thumbs up* Závěrem musím říci,že jsem stále štastným majitelem zesilovače,který dle mého má SMYSL a cesta kterou volil jeho konstruktér je určitě tou správnou. :) Vždyt pouze konstruktér ví co je na konci jeho cesty.Vím to už i já.Začíná to transportem a zesilovačem a končí to nekompromisními repro,které by měli zakončit tuto cestu.Moc se těším na to zakončení a doufám,že to dlouhé čekání bude stát za to.Také přeji jeho konstruktérovi,aby prorazil na mezinárodní audio scénu. *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od Zappadaddy »

Repro vhodné k Srollovi jsou Vivid G2 nebo G1 a překvapivě také Tannoy Westmister Royal,výborné jsou I Quad.
Obrázek
Obrázek

element
Příspěvky: 141
Registrován: 09 pro 2012 11:24

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od element »

Pokud by kdokoliv potřeboval jakékoliv info o zesilovači Sroll, ať porovnání s jinými zesilovači, jiné informace, ať se mi zde ozve..

ron

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od ron »

element píše:Pokud by kdokoliv potřeboval jakékoliv info o zesilovači Sroll, ať porovnání s jinými zesilovači, jiné informace, ať se mi zde ozve..
Nechceš sa so svojimi informáciami rovno podeliť verejne? Myslím že by to zaujímalo viacerých.

element
Příspěvky: 141
Registrován: 09 pro 2012 11:24

Re: Sroll LYRIC

Příspěvek od element »

Sroll prodán, nahrazen jiným strojem..
rOn píše:
element píše:Pokud by kdokoliv potřeboval jakékoliv info o zesilovači Sroll, ať porovnání s jinými zesilovači, jiné informace, ať se mi zde ozve..
Nechceš sa so svojimi informáciami rovno podeliť verejne? Myslím že by to zaujímalo viacerých.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host