STEREO / DIRECT

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
honza_b
Příspěvky: 52
Registrován: 20 zář 2021 12:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od honza_b »

to Oldear:

díky za Tvou ochotu a trpělivost, ve zvukovou nirvanu nedoufám, protože na ní nemám dostatečné finanční prostředky a z toho důvodu se také vyhýbám poslechu výrazně kvalitnějších sestav, než vlastním, aby mě nežralo, že je momentálně nemohu vlastnit :)
Rád bych Ti ale trochu oponoval v tom, že kvalitu produkovaného zvuku přímo vztahuješ ke stáří aparátu ve smyslu čím starší, tím horší. Na vzdory tomu říkáš, že čím čistší a analogovější cesta signálu (tak to alespoň chápu - doufám, že správně), tím věrnější a přirozenější výsledek. Takové přístroje podle mne vznikaly již v 70. letech a mnoho z nich funguje dodnes k radosti svých majitelů, kteří by je mnohdy nevyměnili za nic modernějšího, nebo dokonce vyrobeného po roce 2001, kdy začala jít obecně kvalita (nejen) elektrosoučástek (samozřejmě cíleně) příkře dolů. No a právě moderní přístroje se díky technologickému vývoji honosí stále větším a větším množstvím různých hejblátek, oblbovátek a "emulgátorů", které označuješ za nepřátele věrného a čistého zvukového výstupu a s tím samozřejmě naprosto souhlasím. Neber to prosím tak, že Tě chci chytat za slovo, ale přijde mi, že si to trochu protiřečí.

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od Jarda69 »

Na korekcích není nic špatného. Pokud tedy náhodou neposloucháš na takové hlasitosti, že ti sedne k průběhu sluchu.

https://avmania.zive.cz/reprodukce-zvuk ... ady-teorie

honza_b
Příspěvky: 52
Registrován: 20 zář 2021 12:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od honza_b »

to Jarda69:

děkuji za odkaz, zajímavý článek

Oldear
Příspěvky: 1546
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od Oldear »

honza_b
Nikde jsem nepsal o analogovější cestě signálu. Mám vše propojeno digitálně ( kromě gramce a ze starších: tuneru, EQ a tape decku ) a většinou po HS-Linku. Stáří přístroje je jedna věc a kvalita úrovně "receiver" druhá.

Nechej to plavat.

Jsou korekce a korekce. Digitální doména tolik nevadí a při současném značném rozptylu kvality nahrávek se několik desítek křivek v předvolbách hodí. Klasiku zásadně rovně, dříve i nyní, rock a pop - starší též rovně a novější dle situace. Někdy je to ze současnými nahrávkami běs a děs. Některé daruji, ale i vyhazuji.

Ať to hraje všem.

honza_b
Příspěvky: 52
Registrován: 20 zář 2021 12:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od honza_b »

to Oldear:

Tak to se omlouvám, asi jsem Tě nepochopil správně.
Díky za Tvůj čas a trpělivost!

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od mrba »

honza_b píše:
13 dub 2022 12:49
mrba píše:
13 dub 2022 12:30
honza_b píše:
13 dub 2022 09:50
to mrba:

V tom máš samozřejmě pravdu, ale jmenuješ tu tři proměnné, které jsou u každého uživatele rozdílné. Nelze to přece vyřešit univerzálními korekcemi.
Za vyšší stupeň korekcií pokladám DRC.
Jinými slovy, když je nové album vyprodukované s DR 8 na někoho příliš dynamické, může si ho touto funkcí oříznout dejme tomu na DR 6??? :)
Neber to tak, že bych si chtěl dělat srandu z Tebe, to vůbec ne. Jen mi to přijde naprosto absurdní, tak jsem to chtěl trochu zlehčit. Kdyby to tak někdo dokázal opačně - s DR 8 to pomocí zesilovače vyšroubovat na DR 14, to by bylo panečku terno...
Asi by si si mal naštudovať, čo robí DRC (Digital Room Correction), ale zmena z DR8 na DR6 to nie je *taktone*

honza_b
Příspěvky: 52
Registrován: 20 zář 2021 12:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od honza_b »

to mrba:

Omlouvám se, moje chyba. Rozklíčoval jsem tu zkratku jako Dynamic Range Correction. A takový režim opravdu existuje - prý pro tichý večerní poslech - ořezává to hlasitější tóny, které by mohly rušit…

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od Lad2000 »

jirka86 píše:
13 dub 2022 10:33
Dobrý zesilovač nemá žádné korekce ,loudness ani direct a je vyřešeno!!!
Blbost, vždycky budou mizerné nahrávky, které nějakou korekci potřebují, třeba vypínatelnou...


Antony píše:
13 dub 2022 12:58
Postupy na vylepšení DR existují. Naštěstí jen v rámci software. V zesilovači jsem tuto utilitku ještě neviděl. Ale, co není, může být..
Není to sice v zesilovači, ale existuje. Mám ho a v rámci možností funguje docela dobře.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1793
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od Antony »

Hezká mašinka, jen co je pravda. Vůbec netuším, co se signálem vlastně dělá..

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od Jarda69 »

Něco jako Dolby?

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od BVa »

Expander dynamiky- jednoducho povedané, slabšie signály zoslabí, silnejšie zosilní, dá sa nastaviť veľkosť tejto expanzie..Z dynamického rozsah napr. 40dB urobí 80-100dB, podľa nastavenia.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od lechos »

Tak tenhle "dynamic expander" bych si pořídit měl, vyznávám totiž filozofii čím víc hejbátek tím lépe
no a v neposlední řadě vizuální efekt aparátu, dekorace audio řetězce... :lol:

Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 1053
Registrován: 16 zář 2016 11:23
Kontaktovat uživatele:

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od bacil2 »

BVa píše:
14 dub 2022 07:10
Expander dynamiky- jednoducho povedané, slabšie signály zoslabí, silnejšie zosilní, dá sa nastaviť veľkosť tejto expanzie..Z dynamického rozsah napr. 40dB urobí 80-100dB, podľa nastavenia.
... to ale nemá veľa spoločného s tým, ako pekne mrší zvuk ten krám od pioneera v tom videu ;)

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od lechos »

No a v čom zásadním se ten bazmek líší od "klasického" EQ (ekvalizéru)? i ten má své příznivce
jak i celou řadu odpůrců :(

jarda-hifista
Příspěvky: 274
Registrován: 02 kvě 2018 11:56
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: STEREO / DIRECT

Příspěvek od jarda-hifista »

Mění dynamiku pásem v dB a ne barvu zvuku v kHz nebo Hz.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host