Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Bude, ale muset mít externí DAC respektive jiný zdroj jako CD přehrávač, aby obešel AVR a šel rovnou do integráče CA a otázka je, zda mu to bude vyhovovat i skrz ovládání ap.

vomic
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2013 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od vomic »

Integrac me byl do sestavy doporucen, mam k nemu i DAC Magic plus (ktery ted prodavam) zdroj zvuku jsou flac z XBMC z ktereho bylo po hdmi napojene AVR a po usb DAC Magic plus. Rozdil v kvalite zvuku pres DAC magic plus byl minimalni a subjektivne nelze ani rici co hralo lepe. Nakonec jsem pouzival kvuli komfortu obsluhy pouze prehravani sterea pres AVR v rezimu pure direct.
Bud ma to me AVR Marantz SR7005 tak dobry DAC a predzesilovac nebo neni DAC magic plus takova bomba.

Chci se posunout vys a tak zvazuju upgrade prave koncaku jen nevim jaky koncak. Krom toho musim vymenit i AVR protoze chci multikanal s dolby atmos.
Otazka je jaky koncak bude vyrazne lepsi nez soucasny integrac. Zatim me oslovuje NAim, Moon 330, nebo CA azur 851W. Vykonove nejvyse a cenou nejnize je CA Azur 851w. V tykonu me tvrdi ze to bude znacny rozdil smerem nahoru, ja si nejsem moc jistej :)

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Ty to rozjíždíš :). Jen taková řečnícká, dokážeš využít Dolby Atmos v plné kráse? Protože mi to přijde jako marketing a málokdo má na to místo i odpovídající audio. Nenapsal jsi co máš za repro, co posloucháš, tak těžko říct co ti nejvíce sedne za koncák a už vůbec ne hnaný přes AVR. Budeš muset vyjít do terénu a zkusit. Záleží i co čekáš od zvuku, jaké zlepšení. Řekl bych, že rě čeká dlouhá cesta laborování, good luck *palec*.

vomic
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2013 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od vomic »

stavím novej obývák, Dolby Atmos už chci do toho zahrnout jako standard a rozvržení repro na to postavit, dnes možná není zatím uplně důvod za pár měsíců/let ale myslím že to bude naprostej standard u DK ... už dnes v tom začíná vycházet docela dost filmů a podle mě to má jasnou budoucnost kvůli zpětný kompatibilitě kdy jedna zvuková stopa v DA je kompatibilní zpětně snad se všemi verzemi DTSka z minulosti - což znamená, že i když máš starý AVR tak si z Dolby Atmos zvukový stopy umí vzít třebas jen klasickou 5.1. aniž by měl dekodér pro DA.
Místo na to mám (ono krom klasickýho rozestavění repra 5.1 je navíc třeba pouze minimálně umístit 2, ideálně 4 repro do stropu - žádný jiný minimální požadavky na repro to nemá). Současná sestava jakou mám pro DK i stero je: Cabasse Iroise 3 (předky pro DK i stereo), Cabasse IO2 cetr, 4x Cabasse Eole2 jako surroundy a stropní surroundy, subwoofer REL R328 zapojeno jako 7.1 ... nově se chci dostat k zapojení 5.1.4

Každopádně tohle plkání o DA je offtopix, kterej s problémem kvalitního sterea v kombinaci s multikanálem nemá co dělat. I když v minulosti zde zaznělo, že dobře nahraná a mamasterovaná multikanál hudba je zážitkově jinde než stereo, lze to připodobnit k zážitku z poslechu jaký se dosahuje třebas v kostele tak toto musím potvrdit. Takový Queen - Bohemian Rapsody nebo Pink Floydi v DTSku je oproti stereu pro mě nezkutečnej zážitek na poslech, což uznal i kamarád zapřísáhlej konzervativní hifista s lampovým zesíkem, gramofonem a hifi výbavou za mega kterýmu nic spojenýho s digitálem nesmí do baráku :)

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

I tak to nemeni nic na tom, ze budes muset zkouset, protoze jen tve usi napovi kudy cesta povede a jake zapovezene "MOJO" hledas :). Hifista neni definovany pojem cili to nema nic spolecne s digitalem.Verim, ze to bude zase jiny rozmer, kdyz pustis koncert, ktery se spoji i s projekci.Pro me je vetsi zazitek slyset hudbu nazivo, jako Toccata Fuga od Bacha v kostele, tomu se nevyrovna zadny Atmos, kdyz se do toho varhanik opre a clovek zaroven slysi jak to ma zniz doopravdy a hluchy zvukar nemrsi vysledny poslech *2thumbsup*.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od drfish »

Čistě teoreticky.
Hlavní repro za 115 tisíc napájíš receiverem za 40. Připojením kvalitních koncáků zlepšíš kontrolu reprosoustav, ale limitem zůstává předzes v AVR. Časem vyvstane potřeba AV procesoru nebo BD playeru použitelným jako předzes. Jinak své reprosoustavy nevyužiješ na 100%. Brzdou je AVR. Jestli pořídíš 851W, nebo i 651W, určitě neuděláš chybu (pokud si s Cabasse sednou). Koncák ti vydrží napořád, i kdybys vyměnil cokoliv v řetězci... ;)

vomic
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2013 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od vomic »

V soucasne dobe napajim hlavni repro z preoutu AVR pres CA 851a v rezimu pouze koncaku. Prijde me ze Marantz nema ten preout vubec spatnej ale konec rozhodne nestaci a to CA hodne zvuk zkvalitni. Planuji ho ale vymenit za cistokrevny koncak v zasade resim otazku zda ten koncak 851w znatelne prehraje ten koncak z intgrace 851a nebo jit jeste vyse. Nicmene cetl jsem tvou vlastni cestu v tvem vlakne a zacinam premyslet, ze poridim 851w, ktery muzu porad cenove prijatelne rozsirit od druhej 851w jako ty a provozovat je jako monobloky pokud by na repro jeden 851w nestacil. Porad to asi vyjde levneji nez nejaky konec ktery by znatelne prehral ty 851w a vysel levneji ci stejne draze.

Ten CA 851w je asi rozumna volba za ty penize, libil se me Naim ale Naimy konce nemaji zadny control/spinaci vstup a musel bych je rucne chodit zapinat/vypinat coz je pakarna.

Jinak Cabasse budu asi menit. V zasade mam ted horkeho favorita na komplet domaci kino a to znacku GoldenEar s jejich polopasivnima predkama a centrem + komplet surroundy udelane z jejich regalovek.
Vyhoda polopasivu ze maji aktivni bassy a nepotrebuji tak silny zesik.

Predky: GoldenEar Triton two+ http://www.goldenear.com/products/triton-series
Center: xxl http://www.goldenear.com/products/supercenters
Surroundy: GoldenEar Aon 2
Stropni repro: 4x GoldenEar

Nejvetsi vyhodu vsak vidim v tom, ze me je prodejce ochoten celou sestavu GoldenEar dovest ke me domu, zapojit a vyzkouset porovnat se soucasnou sestavou Cabasse.

Sorry za preklepy a chybejici diakritiku, tablet je peklo na psani :)

vomic
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2013 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od vomic »

Tak jsem udelal prvni krok ve zmene AVR - vymenil jsem Marantze SR7005+CA851a za Anthem MRX 1120 a zatim velka spokojenost, i moje nevyladene usi slysi znatelny posun. Presto ze jsem ten Anthem kupoval na slepo neb nebyla v CR moznost si ho poslechnout a hodne jsem se bal zda investice prinese vysledek, tak rozhodne koupe nelituji a i velmi pekna sleva na ten Anthem se podarila dohodnout takze to ani moc financne nebolelo.
Ted jsou na rade repro, jen me zatim prodejce te GoldenEar sestavy nechce dat rozumnou slevu. Na druhou stranu Cabasse hraji najednou o tridu lepe a premyslim zda by me nakonec nestacil pouze poradny centr + doplneni dvou hornich repro k naproste spokojenosti.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od lachim »

vomic
s tim centrem bych ti dal za pravdu. tez bych nechtel poslouchat v DK tak malinky centr uprostred velikych sloupu.
pokracoval bych vymenou centru. jen nevim, zda ke tvym iroise existuje model pro centr.
L+R+C by melo byt identicke. Nebo alespon co nejpodobnejsi.

Sonorous
Příspěvky: 8
Registrován: 25 led 2014 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Sonorous »

Někdy mám pocit, že ti kteří píší, že dobrý multikanál nepřehraje nějaké stereo za 10-15000, dobrý multikanál asi nikdy neslyšeli.
Je pravda, že nižší třída AV zesilovačů moc dobrá není, ale vzhledem k tomu, že cena multikanálu dost rychle, na rozdíl od sterea padá, tak se dá za rozumný peníz sehnat špičkové zařízení na multikanál i stareo... Postupně jsem vystřídal několik AV receiverů... od nižších řad Sony a Onkya až po Onkyo 876, které už nebylo úplně špatné... až jsem sehnal Procesor Arcam FMJ AV9 (za 11000,-), který je už opravdu jiná liga. Suprově zvládá jak stereo tak multikanál. Každopádně ve stereo režimu jej vůbec nevyužívám...
Přesto, že i stereo dokáže vykouzlit super prostor, tak v režimu 7.1 je to o něčem jiném... ten prostor vás úplně pohltí... A pořád je naprosto zřetelné kde stojí kapela nebo interpret... Dobrý procesor hodí do okolních efektových kanálů už jen dozvuky, které umocní prostor a atmosféru nahrávky. A o tom je multikanál... ne jen, že mi při filmu vrtulník přiletí opravdu od zadu ...

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od lachim »

sonorous
add. tvé 1. souvětí...
z mého a tvého pohledu každopádně dobrý multikanál přehraje stereo za 10 -15.000 Kč.
ovšem.... co je to dobrý multikanál? a co je to stereo za 10-15.000 ?
kolik stojí dobrý multikanál, který přehraje stereo za 10.-15.000 ?
a jak vůbec dobře/správně nacpat dobrý multikanál do 3+kk ?
před vánoci jsem na návštěvě u majitele sestavy 7.1 canton + yamaha přepnul/přenastavil ozučení filmu na čt1 z multikanálu do sterea.
(bolely mě z toho syčení/hučení "multi kanálu" uši)
rodina majitele se poté usnesla, že je zvuk filmu ze 2 beden příjemnější na poslech.
ten prťavý centr zastrčený skoro u podlahy se konečně mohl přestat trápit a dnes jsou prý na jeho místě dětské knihy.
postavit dobře hrající stereo za rozumné peníze není jednoduché.
ale postavit dobře hrající kino.... to je sakra náročné. a často i z prozaických důvodů nemožné.
zřejmě proto mnoho lidí multikanál odsuzuje a ten "dobrý" skutečně nikdy neslyšeli.

jinak gratuluji k tomu arcamu. za tu cenu je to skvělý preamp!

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od Dinosaurjr »

Tak třeba tady amík Ethan Winner audio expert zajímavě povídá o "levném" HC 5.1 for normal budget and for normal living room pro jeho old school 65" TV a plátno 115", SW 12" k tomu hraje na monitory Mackie HR624 (13 tKč/ks), rozměry obýváku cca 4,9 x 2,75 výška pod střechou 2,75-3,30 cm, nic extra takový základ, see more https://www.youtube.com/watch?v=qu32oisgIq0


macher
Příspěvky: 93
Registrován: 09 črc 2014 13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od macher »

vomic píše:Tak jsem udelal prvni krok ve zmene AVR - vymenil jsem Marantze SR7005+CA851a za Anthem MRX 1120 a zatim velka spokojenost, i moje nevyladene usi slysi znatelny posun. Presto ze jsem ten Anthem kupoval na slepo neb nebyla v CR moznost si ho poslechnout a hodne jsem se bal zda investice prinese vysledek, tak rozhodne koupe nelituji a i velmi pekna sleva na ten Anthem se podarila dohodnout takze to ani moc financne nebolelo.
Ted jsou na rade repro, jen me zatim prodejce te GoldenEar sestavy nechce dat rozumnou slevu. Na druhou stranu Cabasse hraji najednou o tridu lepe a premyslim zda by me nakonec nestacil pouze poradny centr + doplneni dvou hornich repro k naproste spokojenosti.
Mimochodem, proc Anthem? Ja jsem zrovna tento mesic resil upgrade a ve finale jsem zvazoval AVM60 vs 8802a. Nakonec po hodne poslechu jsem vybral 8802a a jsem spokojen. Chvilu jsem zamyslel jeste 7702/7703, ale to nemelo moc smysl - to by bylo preslapovani na miste.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stereo zesilovače VS AV receivery VS multikanál zesilovače

Příspěvek od drfish »

Musím se přiznat, že Anthem jsem vůbec neznal. Taky pouvažovávám nad novým AV preampem. AVM60 by taky v mém případě přicházel v úvahu. V mém případě váhám spíš mezi http://www.cptpraha.cz/cs/onkyo-pr-rz5100-d412
http://www.whathifi.com/news/yamaha-unv ... -processor
Marantz mne neinteresuje.
Sonorous píše:Někdy mám pocit, že ti kteří píší, že dobrý multikanál nepřehraje nějaké stereo za 10-15000, dobrý multikanál asi nikdy neslyšeli.
Ono je rozdíl slyšet multikanál v kině (nebo na výstavě), kde je zvuk obvykle nepříliš zajímavý a často "nařvaný", anebo doma v klidu. Zvuk v multikinech mne spíš irituje než baví. Je těžké kino to tak, aby to k sobě všecko sedlo. Nejlíp by bylo koupit hned z první rány celou sadu repro, které hrají (což je strašný balík), pak by člověk nemusel řešit, že to k sobě nepasuje. AV receivery jsou další problém, jelikož hrají až od vyšších řad, takže taky investice.
Když to člověk vezme kolem a kolem, v nových cenách 70-100k za AVR, BD player 30k, set repro 200-300k dle vkusu a značky. Kabely, filtry, pračky, akustiku nepočítaje. 350-500k to toho zahučí určitě. Z bazaru polovina. Když to člověk chce postavit bez kompromisů, má to i za 1,5M. To už ale jinde jsme. To může být jeden z důvodů, proč nakonec u mnohých vítězí stereo řešení. Je jednodušší, levnější, skladnější. Stereo za 100k přehraje multikanál za tu samou cenu levou zadní. :mrgreen:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti