Audio Research

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
meridian
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od meridian » 05 říj 2008 20:48

http://www.ketos.sk/ketosnew/News/News.html
prave nedavno bol upravovany cennik AR tak niektore veci su zaujimave

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 05 říj 2008 20:58

MilanTuma píše:Kdo má Stereo & Video z roku 1995, číslo 10? Bych byl velmi vděčný zas sken testu z tohoho čísla. Testoval se tam koncák D200 MKII a předek LS7.
jen uryvek z S&V 10/1995 o LS 7 a D 200 MkII:

"...Po zapojeni a prvnim poslechu na mne padl smutek. Vetsinou se s pozitivnim kvalitativnim skokem nejak vyrovnam, ale tohle bylo nepomerne znacne zlepseni (pochopitelne v ramci mne dosud dostupnych zarizeni). Naprosto presvedcive basy s rychlym a jistym nasazenim, presne a detailni stredy a vysky. Lokalizace a prostorovost bez jakychkoliv pochybnosti. Poprve jsem prakticky poznal, co je to rytmus reprodukcniho zarizeni, a potvrdil si, ze "basa tvrdi muziku"..." Miroslav Lab

pro: spickovy zvuk; nekompromisni konstrukce
proti: pro mne zatim vysoka cena
Verdikt - vynikajici (plny pocet hvezdicek)

manicka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manicka » 05 říj 2008 22:47

Toto je druhá značka, která si mne získala. První bylo Audio Alchemy jako vstup do velmi kvalitního audia za přijatelné ceny, jen ty zesilovače nedělali silnější než 100W/8O.
Audio Research znám jen podle svého zesilovače a trochu předzesilovače Syčáka a přesto nyní věřím všemu, co dělali či dělají. Je to pravý high end nejen cenou ale i výsledkem. Kvalitní provedení by mělo být této cenové kategorii samozřejmostí, ale zde přistupuje skvělý zvuk hodnocený zpravidla pozitivně v různých aparátech i různým vkusem posluchačů, což není obvyklé ani u takových značek jako je Mark Levinson.
D400 spojuje nevídaně energii, čistotu i zábavnost, získal si během asi roku pozitivní hodnocení mnoha posluchačů i techniků, nejednou jako "nejlepší, co jsem slyšel". Přitom jde o 16 let starý stroj ze střední cenové kategorie AR! Moc rád bych si poslechl současný top značky (řada Reference) na velkých kvalitních bednách - tuším nirvánu.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 06 říj 2008 10:39

Ten CD přehrávač CD5 vypadá úžasně...
http://www.youtube.com/watch?v=3flIB1jIBFQ
Obrázek
Nejkrásnější je ale v černém provedení.
jak ho vidím, tak mám zrychlený tep...

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing » 06 říj 2008 10:46

Peer píše:Které slovenské studio dováží AR?
Na Slovensku např. Kohut Audio. Velice sympatické studio.
http://www.kohutaudio.sk/

manicka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manicka » 06 říj 2008 14:15

V ČR jsem na netu nenašel nikoho...

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 06 říj 2008 14:27

Jo, já také ne. Budu muset zajet někam ven si to poslechnout...

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k » 30 říj 2008 22:23

Toto asi patrí do vlákna Ketosu, lebo som z Ketosu a dovážame AR, ale takto:

Keď som to pred mnohými rokmi počul vedel som, že to je a bude moja konečná. A už ani nič iné doma nechcem vidieť. Len vždy vyšší model a tak.

Ale podobná skúsenosť sa mi stala u jedného nášho klienta, ktorému sme doviezli AR REF 610T (všetkých 32 výkonových lámp sme preštoplovali za EAT KT88) + REF3 predzosík, Oracle Delphi s SME5 ramenom, PH7 predzosík a ortofon step up trafo. Veľmi ale veľmi veľmi som zosmutnel. Keď raz budem veľký tak kúpim, alebo predám ženu a deti alebo začnem kradnúť alebo. A bude mi jedno že to má furt tepelnú stratu tak kilowat a že každých 2000 hodín musíte dať 32x 100JURO za nové lampy.

Skrátka AR som prepadol a prepadnutý zostanem. Oplatí sa od nich úplne hociktorý model, s pribúdajúcou cenou pribúda len realita, zvuk je pri všetkých modeloch rovnaký - dobrý.

V Ketos štúdiu je trvalo na posluch REF210 monobloky, REF3 predzosi, PH5 fono. Taktiež aj kopec iných starších či novších modelov, keďže to máme aj po domoch a tak.

A inak to je ekonomický zázrak s veľkým Z. Malá manufaktúra 40 rokov vyrába rovnako hrajúce a rovnako vyzerajúce prístroje, bez akéhokoľvek marketingu a reklamy. Pochopíte až keď jeden alebo dva máte. A na rozdiel od aut, opcií na burze, manželiek a čojaviemeštečoho ani 10-20 ročné stroje nestrácajú na cene a furt sa ešte dajú výhodne predať, len ich málokto predáva.

Ale stačilo. Pri tejto značke vôbec nie som objektívny a byť neviem. ale aspon si to priznám. :lol:

JP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JP » 31 říj 2008 08:27

Tak rada REF, to by mohla byť zaujímavá skúsenosť. K akým zázrakom to máte pripojené ? Chystám sa do BA, tak že by som odbočil z cesty.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 31 říj 2008 09:43

slavo_k píše:Veľmi ale veľmi veľmi som zosmutnel. Keď raz budem veľký tak kúpim, alebo predám ženu a deti alebo začnem kradnúť alebo. A bude mi jedno že to má furt tepelnú stratu tak kilowat a že každých 2000 hodín musíte dať 32x 100JURO za nové lampy.

Skrátka AR som prepadol a prepadnutý zostanem. Oplatí sa od nich úplne hociktorý model, s pribúdajúcou cenou pribúda len realita, zvuk je pri všetkých modeloch rovnaký - dobrý.

Ale stačilo. Pri tejto značke vôbec nie som objektívny a byť neviem. ale aspon si to priznám. :lol:
Jak vyjádřit můj obdiv k slohu, jakým Slavo píšeš? Máš veliký talent.
Přesně vyjadřuješ tu posedlost zvukem, materiálem, designem, značkou, vůní vypalovaných triod.
Já sám byl mnohdy skleslý, když mi svědomí oznámilo, že ten či onen nákup se neměl stát.
Anebo když jsem se rozhodl uvolnit zaškudlené bankovky, přestože rodina má oprávněné požadavky. Naposledy při koupi 4 zbrusu nových LP. Nekup to, když... už mám 300ks.
A co děti? Žena? Auto? Bejvák?
Budu moc rád, když se u nás více rozepíšeš o svých zkušenostech a všechny nás zblbneš. :)

Naposled mě zastavilo svědomí právě nad Audio Research Phono 5.
Kurs dolaru, díky němuž Radim lampáč koupil, odstartoval reakci organismu tak silnou, že nebýt malého rozdílu, mezi mou hotovostí a výslednou cenou, udělal bych to. :oops:
Svědomí a strach z dluhů zvítězil.
Já doufám, že jednou bude lépe.
Co předvádí Ortofon Jubilee s ARP5, stojí za tu touhu a fantasii.

manicka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manicka » 31 říj 2008 11:51

Slavo: moc zajímavé, kvůli AR Ref bych za vámi na Slovensko přijel. Mám ale pro mne osobně klíčovou otázku: Je to u Vás k poslechu na bednách s aspoň 30 cm basáky? Zvuk menších beden nebo subwooferu pro mne není zajímavý ani vypovídající o kvalitě komponent.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 31 říj 2008 12:14

to Slavo:
mohl by jsi trochu popsat cd přehrávač AR CD5? A jeho rozdíly proti CD7?

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 31 říj 2008 17:12

Pěkné mašinky

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k » 31 říj 2008 17:50

repro vieme postaviť všetko od Dynaudia až po C4 (zatiaľ) 30cm basák budem musieť pohľadať alebo požičať.

zdoje napr Oracle Delphi, sme345, ortofon MC Windfeld, Ortofon stepup trafo

alebo Meridian 808.2
alebo Electrocompaniet EMC1UP

Odpovědět