Audio Research

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research

Příspěvek od slavo_k » 31 říj 2008 17:52

CD5 s CD7 som priamo neporovnával takže rozdiel zvuku neviem povedať.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 31 říj 2008 18:09

A po technické stránce?

slavo_k
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slavo_k » 31 říj 2008 18:24

CD5 je seriózny CD plejer s masívne uloženou mechanikou Philips PRO2M, používa JFetový analógový zosík a samozrejme všetky minimalisticko/maximalistické ARácke ťahy (dajú tam čo najmenej čo najkvalitnejších súčiastok).

CD7 používa tú istú mechaniku, masívnejšie šasi, refkové kondezátorové polia a podobný elektrónkový analógový zosík ako je v REF3 predzosíku.

Ešte snáď k ich minimálnemu maximalizmu. Keď napríklad sledujete vývoj refkovej rady za posledných 10-15rokov, spočíva v tom, že v každej novej generácii je ešte menej ešte kvalitnejších súčiastok. V refkových koncákoch (110, 210 a 610) už nie sú ani "povinné poistky/bleskoistky v katódach pentód, je tam len rezistor s paralelne priletovaných výkonovo naschvál poddimenzovaným druhým rezistorom a ten jednoducho v kritickej situácii zhorí. Tak potom odskrutkujete tak 40 skrutiek na dekli šasi, vezmete letovacie nádobíčko vyšmaríte prehorený a naletujete nový.

Také mašinky moc nie sú pre uponáhľaných manažérov, ktorí xcú narýchlo kamarátovi predviesť ako ich systém domácej zábavy dokáže hlasno hrať.
Taká refka, to je skôr ako člen rodiny, kde deti od malička učíte ako sa k nemu správať, a že keď len nachvíľu odbehnú tak to nemajú vypínať a ke´ˇd na dlhšie tak to vypnúť treba, lebo peniažky (lampy) utekajú dolu kanálom a že sa cez to nepúšťajú MP3ky a tak...

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 31 říj 2008 18:37

Skvělé dík. *thumbs up*
Zbytek si najdu na netu.

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 31 říj 2008 19:12

MilanTuma píše:Kdo má Stereo & Video z roku 1995, číslo 10? Bych byl velmi vděčný zas sken testu z tohoho čísla. Testoval se tam koncák D200 MKII a předek LS7.
Sťa holoprdelník sa aspoň takto môžem zapojiť do diskusie....
http://rapidshare.com/files/159400984/A ... V10_95.PDF

MilanTuma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MilanTuma » 26 lis 2008 22:19

Pro elektro znalce a vůbec pro všechny kdo chtějí vidět provedení výkonového bloku zesilovače Audio Research D 240 MK II. Foto působí trochu ploše a skutečnost je šťavnatější. Plošné spoje masivní a silné.
Nicméně dodám parametry, výkon 240 W/4 či 120/8 ohmů, napájení +50, -50V,
skutečné signálové symetrické vstupy. Zvukově jsem neměl možnost odposlechnout na skutečně kvalitních repro. Nicméně první dojmy lze charakterizovat asi takto. Hraje si stabilně jakoby sám pro sebe a to čistě, jasně a zřetelně-neznamená prezentně. Scéna má atmosféru, basy skutečně
exkluzivní. Nástroje mají tón a není to jen anonymní energie.

Obrázek

MilanTuma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MilanTuma » 27 lis 2008 15:56

Merhaut,
omlouvám se trochu za včerejší ostřejší příspěvek, ale přišlo mi to trochu ve stylu diskuze s Dadaftem, kde jste převáděl jak jste zkušený a přitom ani laicky nepřiblížil podstatu problému. Připadl jste mi jak machr a to i včera.

K těm plošným spojům bych se vrátil. Jedná se o podstatně silnější vrtvu než bývá viděna i u zesilovačů v cenách desítek tisíc. Měl jsem možnost také pájet několik spojů a jsou skutečně odolné vůči tahu a prohřátí. A zvukově je to paráda. Pro hledavější udávám i neurčitou nabídku prodeje na slovanetu.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 04 pro 2008 02:59

Pravděpodobně bude na prodej jedna D400.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 17 úno 2009 10:44

Skončil u mě Milanův D240 MKII. Milan má trochu slabost zkoumat přístrojům střeva, já tomu zase tolik nerozumím (rozuměj téměř vůbec). Zapojení ale asi vymysleli dobře.
Po AR jsem pošilhával dlouho a tuhle příležitost jsem si nenechal ujít. Nelituji. Hraje to ještě lépe a hudba znovu baví i na starých reprosoustavách. AR zahrál dobře i na Milanových dočasných Dexonech a doma to je pohoda! Už jsem si projel modely předzesilovačů od AR, ale letos mě to stejně nemusí zajímat. Nebránil bych se ale spojení AR předek i koncák. Víc asi napíšu do samostatného vlákna k tomuto zesilovači.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 06 čer 2009 20:40

Opravil jsem si ovladač od předzesilovače Audio Research LS9. Problémem byl vyteklý elektrolyt z baterií u některého předchozího majitele. Pokud vás zajímá, jak vypadají zevnitř ovladače této renomované firmy z období poloviny 90. let, tak se podívejte na obrázky (odkaz do mé galerie).
Obrázek
Zajímavý je kus kovu, přilepený silikonem k ovladači. Je tam jen kvůli tomu, aby to bylo těžší.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 07 čer 2009 15:34

Firma Audionet vkládá do svých CD přehrávačů mramorovou desku, aby byly těžší.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 07 čer 2009 15:47

Firma EmmLabs tam nic nedává navíc. Je to z hliníku a tudíž dost těžké i bez přídavných závaží. Měl jsem to kuchlé. Další taková firma co dělá hliníkové odlitky, je kupodivu Shanling. Takzvaný louskáček na ořechy. Super těžký a bytelný kousek. Byl jsem hodně zaskočen. Mohl bych ještě rozebrat dálku od Mark Levinsona. Ale nečekám, že by tam cpali nějaké závaží. Doufám. :oops:

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 07 čer 2009 22:04

Machalík píše:Firma Audionet vkládá do svých CD přehrávačů mramorovou desku, aby byly těžší.
Jo, ale tohle je chlape v dálce!

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 08 čer 2009 13:55

Jo, tihle simulují jakože masivní dálku za pár dolarů, jiní simulují jakože masivní CD za mnoho tisíc Euro. Chlape.

Odpovědět