AudioNET

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Matrix
Kontaktovat uživatele:

AudioNET

Příspěvek od Matrix » 06 říj 2008 14:27

Je tady poněkud mrtvo, tak si dovolím několik nových, čistě subjektivních dojmů z poslechu přístrojů Audionet.

Jak je asi všeobecně známo, momentálně mi doma hraje sestava VIP G2, PRE G2, AMP II MAX. Bedny zůstaly stejné, stále B&W M800 (i když jsem je „vyměnil“ za jedny z posledních vyrobených z roku 1996) s povrchem v mahagonové dýze.

Kvality přehrávače VIP G2, jsou myslím v ČR všeobecně známé z recenzí na jiných fórech, o top zesilovačovém kombu od Audionetu se toho zatím asi moc neví.
Nejtypičtějším rysem těchto zesilovačů je, řekl bych, kontrola. Zatím jsem neměl možnost slyšet doma takovou zvukovou suverenitu, nadhled a lehkost v celém zvukovém spektru. Prostě diktát. Čím hlasitější poslech, tím lepší:-) Nic se nerozpadá, nic nebučí, nic nepíchá, kromě zvyšování hlasitosti se zvukem nic neděje. To jsem zatím neznal. Je-li příčinou značný výkon, činitel tlumení nebo kvalitní konstrukce přístrojů jako taková, nevím.

Díky Audionetu mám možnost potvrdit obrovské zvukové rozdíly mezi klasickým CD na jedné straně a SACD či DVD na straně druhé. V minulosti jsem byl schopen polemizovat o dostatečnosti či nedostatečnosti CD, teď už to možné není. Není co řešit, není o čem se bavit.

Nevýhodou těchto přístrojů může být určitá sterilnost, řekl bych až nezajímavost jejich projevu. Oproti jiným zesilovačům, které jsem vyzkoušel, třeba oproti zesilovačům Vincent SP-998, kombinace PREG2+AMP II MAX nevytváří tak dokonale pocit živé muziky. Alespoň na mne tak působí. Tyhle přístroje nabízí technicky dokonalý projev s maximálním rozlišením, ale s absencí mnou vyžadované živosti. Možná ve spojení s jinými repro by byl zvukový dojem jiný, ale doma to takto působí.

PS.
zdejší technici zajisté prominou názor netechnického laika.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Re: AudioNET

Příspěvek od Peer » 06 říj 2008 14:35

kombinace PREG2+AMP II MAX nevytváří tak dokonale pocit živé muziky
zajímavý poznatek... Co budeš s tím dělat?

Matrix
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matrix » 06 říj 2008 14:43

Nevím. Vzkouším pár kabelů a ještě firemní EPS. Třeba se to zlepší.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 06 říj 2008 14:44

Tak držím palce.

boxer

Příspěvek od boxer » 06 říj 2008 15:00

Bojím se toho,že čím větší dokonalost v technickém provedení železa a dokonalosti technického provedení celku a tím i precizního zvuku,se přeci jen ta hudebnost,díky výrazně menšímu zkreslením v řetězci,vytratí.

Veškeré nástroje svůj zvuk dostávají díky frekvencím,které třeba neslyšíme ,ale vnímáme.Otázkou je,proč když jsou technicky co nejdokonaleji převedena do beden,není výsledný zvuk tak "šťavnatý".Teď nemám na mysli samozřejmě omezení CD formátu.

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip Kolinsky » 06 říj 2008 16:53

Matrix píše...
Díky Audionetu mám možnost potvrdit obrovské zvukové rozdíly mezi klasickým CD na jedné straně a SACD či DVD na straně druhé. V minulosti jsem byl schopen polemizovat o dostatečnosti či nedostatečnosti CD, teď už to možné není. Není co řešit, není o čem se bavit.
Zvukový rozdíl mezi CD a SACD jsem zaznamenal i u svého daleko horšího přehrávače. Až implantací AudioPrase Vanity se poslech CD o dost vylepšil, ale i tak SACD má navrch. Sám jsem cca. před rokem a 1/4 přemýšlel o ART G2, který bych používal i jako DAC. Nakonec to dopadlo tak, že jsem šel do vinylu a DACu Cepheus.
Nevýhodou těchto přístrojů může být určitá sterilnost, řekl bych až nezajímavost jejich projevu. Oproti jiným zesilovačům, které jsem vyzkoušel, třeba oproti zesilovačům Vincent SP-998, kombinace PREG2+AMP II MAX nevytváří tak dokonale pocit živé muziky. Alespoň na mne tak působí. Tyhle přístroje nabízí technicky dokonalý projev s maximálním rozlišením, ale s absencí mnou vyžadované živosti. Možná ve spojení s jinými repro by byl zvukový dojem jiný, ale doma to takto působí.
Že by německá preciznost, ale určitá chladnokrevnost i v tomto oboru? Přitom Lachim si na nic takového nestěžuje. Pravda, nemá z Audionetu komplet sestavu.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 06 říj 2008 17:02

Matrix - a nechce si jenom "zvyknout" na jiný a asi neulhaný zvuk?

Matrix
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matrix » 07 říj 2008 07:06

Mih

Nevím, ta absence emocí je zatím něco, na co si nemůžu zvyknout. Prostě sedím v křesle, poslouchám tu dokonalost,libuji si v detailech a dynamice, ale muzika jako taková trošku chybí. Prostě mě to nenutí u toho poskakovat, neběhá mi mráz po zádech. Tyhle pocity mi chybí, jestli rozumíš.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 07 říj 2008 08:25

Zvláštní. Tenhle pocit se mi při poslechu některých zařízení také dostavil. Vše jinak dobré, nevěděl bych co vytknout, jen ten prožitek z hudby se jaksi vytratil. Nevím čím to je, možná je to právě určité zkreslení, které ucho přijímá pozitivně a některé přístroje ho prostě nemají...

manicka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manicka » 07 říj 2008 08:27

Nesmíš poslouchat jen industrial, kde se mlátí kladivama do trubek :-)

Ne, jsem fakt zvědavej. Možná je to sestava skvělá na symfonickou klasiku a problémová na rock. AR je první, co mi spojilo čistotu a dynamiku se zábavností. Pravda ale moc teď klasiku neposlouchám, nějak mi stačí jednou za čas koncert v Rudolfinu a doma něco jednoduššího.

Mimochodem dost podobné hodnocení jsi říkal, když jsi měl doma půjčeného Srolla - dokonalé, ale až moc...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 07 říj 2008 09:42

matrix

já se s tebe zblázním. :)
ty původní monobloky sice hrozně patlaly, ale bylo to zábavné..... jo?
pravda se prostě těžko poslouchá.
jenže na dlouhou trať je to to jediné možné.
já si tím také prošel ------ naim x audionet, mcintosh x marsh.
hlavní je, jestli každá nahrávka hraje jinak. jestli poznáš jiné studio, jiný sál, zimní stadion od kulturního sálu, housle podle barvy.....
dej si čas.
máš sestavu snů a posloucháš nahrávky. železo už jen minimálně.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 07 říj 2008 11:09

Já vám to říkal.Audionet-sračka. :mrgreen: Dělám si prdel.Slyšel jsem to již v Bochumi přímo u nich tenhle jejich aparát a tohle není nic pro mně.Ale dívám se na to už s jiným pohledem.Prostě někde se vložením jednoho jejich komponentu může dojít k famóznímu výsledku,ale kompletko od nich si teda nedokážu představit.No jsem velice zvědav Matrixi na výsledek.

manicka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manicka » 07 říj 2008 11:12

lachim: monobloky SP998 (ani ten předek) nepatlaly, měli charakterem určitě blíž k March než k McI/Naim. Studery trochu patlaly.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 07 říj 2008 11:46

to Matrix:
by mě zajímalo, co by s tím zvukem udělal nějaký kvalitní lampový předzesilovač...

ciba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ciba » 07 říj 2008 12:36

Matrix
Mrkni na tento link - http://audiofederation.com/blog/categor ... udio-aero/
Je to jen pro inspiraci , pokud mozno procti celou stranku , myslim , ze tam lze hledat odpovedi v souvislosti s muzikalitou a zabavou pri poslechu ..

Odpovědět