AudioNET

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
lachim
Kontaktovat uživatele:

Re: AudioNET

Příspěvek od lachim » 07 říj 2008 14:35

manicka

jasan. beru
mě osobně se ten zvuk vincentů moc nelíbil. bylo to všechno takové stejné.
každý mám jiné uši.
uznávám. je to jen můj subjektivní dojem.

Matrix
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matrix » 31 říj 2008 12:10

Několik dalších, čistě subjektivních dojmů, z přístrojů značky Audionet.
Začíná se ukazovat, že obrovskou předností těchto komponentů je zvuková neúnavnost. Zatím se mi v "praxi" nestalo, že bych byl schopen poslouchat několik hodin v téměř koncertní hlasitosti, pak to vypnul a nic. Žádná únava z poslechu, žádný tlak v uších. Je to zvláštní pocit, ale kvituji jej s povděkem. Zasvěcení říkají, že je to způsobeno minimálním zkreslením těchto přístrojů. Nevím, nejsem technik, ale je to opravdu zvláštní, dosud nepoznaný a do jisté míry i fascinující . Prostě to jen tak hraje a jinak se nic neděje.

A ta mnou dříve zmiňovaná nezáživnost zvuku se s přibývající dobou taky jaksi vytrácí. Možná se rozehrávají nové středové měniče u repro, možná se rozehrávají kabely nebo si to "sedá" jeko celek. A nebo si jen prostě zvykám. Nicméně to vypadá, že tyhle mašinky doma nějaký čas vydrží :-)

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 31 říj 2008 12:31

Po Tvých prvních poznatcích jsem odhadoval, že to tak nějak bude. Chce to čas.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 31 říj 2008 17:01

matrix

až tě to nezačne bavit,
tak mám u tebe tu opci na pream a konce!!
já se u nudné reprodukce děsně rád nudím.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 31 říj 2008 18:03

Matrix píše:Několik dalších, čistě subjektivních dojmů, z přístrojů značky Audionet.
Začíná se ukazovat, že obrovskou předností těchto komponentů je zvuková neúnavnost. Zatím se mi v "praxi" nestalo, že bych byl schopen poslouchat několik hodin v téměř koncertní hlasitosti, pak to vypnul a nic. Žádná únava z poslechu, žádný tlak v uších. Je to zvláštní pocit, ale kvituji jej s povděkem. Zasvěcení říkají, že je to způsobeno minimálním zkreslením těchto přístrojů. Nevím, nejsem technik, ale je to opravdu zvláštní, dosud nepoznaný a do jisté míry i fascinující . Prostě to jen tak hraje a jinak se nic neděje.

A ta mnou dříve zmiňovaná nezáživnost zvuku se s přibývající dobou taky jaksi vytrácí. Možná se rozehrávají nové středové měniče u repro, možná se rozehrávají kabely nebo si to "sedá" jeko celek. A nebo si jen prostě zvykám. Nicméně to vypadá, že tyhle mašinky doma nějaký čas vydrží :-)
Možná to bude tím, jestli to neroste peří a křídla, stává se z tebe pomalu ale jistě tetřev hlušec (z toho kraválu:-) )

jcaesar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jcaesar » 06 led 2009 17:00

Nemáte někdo zkušenost se starším Audionet AMP 1?

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 06 led 2009 22:41

Matrix píše:Několik dalších, čistě subjektivních dojmů, z přístrojů značky Audionet.

Po delším čase poslechu mohu konstatovat : můžu sestavu, kde Audionety jsou součástí řetězce železa poslouchat klidně 12 hodin a naprosto suprová pohoda. A to to někdy hulím dost tvrdě. *hura*

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp » 12 úno 2009 11:19

Na nemeckej stranke AREA DVD dnes vysla zaujimava a obsiahla recenzia ( na 5-tich stranach ) predzosilovaca a monoblokov Audionet PreG2 + Max. Hodnotenie aj cena su TOP. Viac v nasledujucom odkaze:

http://www.areadvd.de/lm/AV_Hardware/te ... max1.shtml

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 12 úno 2009 11:47

Zvuk výrobků této značky se buď vyloženě zamlouvá, nebo naopak.
V lednu jsme u mě dělali malé srovnání Audionet PreG2 versus Parasound HALO JC2.
U obou přístrojů se jedná o vlajkové lodě- Audionet 277.000,-kč, Parasound 99.000,-kč.
Mě i Matrixovi vyhovovalo podání Parasoundu (prostor a hudební emoce) Lachimovi imponoval Audionet (pevnýma až tvrdýma spodkama a s odlišným pojetím "pravdy")

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 12 úno 2009 12:12

Palo, ale hovori sa ze pravda je len jedna, takze...?:-))

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 12 úno 2009 13:03

Tony píše:Palo, ale hovori sa ze pravda je len jedna, takze...?:-))
Nene, u nás se říká že každý má svou pravdu. To víš češi, eine Simulantenbande.

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp » 12 úno 2009 13:09

Na nosici je vzdy len jedna pravda, to len jednotlive aparatury ju reprodukuju kazda po svojom a my si volime variantu, ktora nasim usiam najlepsie vyhovuje :-)

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 12 úno 2009 13:54

Este su ludia - a bohuzial aj hifisti - ktori sa drzia hesla "Pravda je len jedna - ta moja!" ...:-(
Ale teraz vazne - myslim ze NA to napisal pekne - "diplomaticky"
A tiez sa da suhlasit s nazorom Hopp-a.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 12 úno 2009 15:50

hopp

díky za link.
rád jsem si to pozorně přečetl.
je to sice trochu moc slov s "nějakým" obsahem.... ale je to prostě test. navíc v německu, že?.
nedávno jsem tam četl i test na preamp+amp parasound.
asi přesně toho, co jsme poslouchali u NA.
také zajímavé čtení.

k tomu poslechu o kterém mluví NA... bylo to zajímavé srovnání.
hlavně, když se NA rozpovídal o konstrukci parasoundu a svými poznatky k ní.
jsme s matrixem zírali ještě v autě cestou domů.

vanav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vanav » 25 úno 2009 19:46

Které 3 pásmové sloupové reprosoustavy jsou podle Vás vhodné k zesilovači Audionet SAM V2? Mně osobně jsou sympatické např.značky B & W, nebo Dynaudio.

Odpovědět