Federmann

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Federmann

Příspěvek od PítrsPraha » 29 říj 2017 16:07

Leony5:
No vidis, podle me jsou mnohem horsi trollove zaplevelujici vlakna OT odpadem (formou i obsahem) v osobni rovine za pomoci zrejmych lzi, kteri se stavi do role samozvanych arbitru toho, jestli se nekdo urazi ci ne...

Svoje evidentne silne osobni mindraky by sis mel resit mimo forum - muj nazor.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 » 29 říj 2017 17:09

Nic si tu neléčím, spíš bych si to myslel o tobě. Tolik komponentu co zde a jinde komentujes z osobní skusenosti je zarážející, musel si toho doma mit už tuny , pochybuji to se za jeden život asi stihnou nedá . A to kdo má a nemá na fórech co dělat zaplat pánbůh nerozhodujes ty. Dekuj tomu že se na takových fórech můžeš předvádět a natrasat si vlastni peří :D

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 29 říj 2017 17:20

Opět 100% OT založený na čistočistém výmyslu (nikdy jsem nikde netrvdil, že všechny komponenty, které jsem kdy slyšel nebo porovnával, jsem měl doma), ze kterého na mě křičí mindrák "proč jiní zvládnou to, co já ne".

Enjoy :-).

Oldear
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldear » 29 říj 2017 17:37

Džízas, tak jsem zase hejterům a trollům nahrál s předskokanem, ono jim nejde o podstatu a své vlastní přispění k tématu, ale jen o napadání, popř. vlastní pravdu. Nevím proč někdo píše o urážení to se mě netýká, protože tavýto týpkové mě urazit nemohou. Je fakt, že jsem to napsal blbě a bohužel potrava pro léčení midráků některých jedinců.
Samozřejmě, že na koncertech se to ladí, popř. zahřívá i pro předkapelu, ale je to fuk.
Kdo nevěří ať tam běží a doma si zkuste pustit po sobě stejnou placku, zejména když jste to měli úplně vypnuté ze zásuvky, tak jako to mám já, když jedu např. na 4 dny na kšeft. Pak sem napiště svoje vlastní postřehy, né dohady.

Docela mě mrzí, že jsem ještě nikdy v životě neslyšel výrobky BVa, možná by mě spadla brada a těm Japoncům bych to předražené zlato vrátil.

Hlavně poslouchejte hudbu.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 29 říj 2017 17:48

No kromě dvou umělců, co sem začali nesmyslně tahat osobní rovinu, nesouvisející témata a své neuvědomělé psychické problémy, tu všichni reagovali právě na podstatu tvého sdělení, která byla nesmyslná. A proto jsme se všichni ozvali.

A ohledně toho jasně slyšitelného rozdílu:
Kdo si sám na sebe zkusil někdy ušít poctivý slepý test ohledně něčeho, co jinak (když ví, co zrovna hraje) naprosto zřetelně slyší, chápe sílu psychoakustiky. Konkrétně já jsem byl svědkem porovnání originálního a korektně vypáleného CD. Drastický a na první poslech jasný rozdíl se rozplynul do čistého hádání s úspěšností oscilující kolem 50 %.

Nejen tahle zkušenost, ale i další se slepými testy, mi daly velký odstup od toho říkat, že v něčem je jasně slyšitelný zvukový rozdíl, pokud vím, co hraje.
Suverénně největší rozdíl ve zvuku mé aparatury dělá moje hlava. Totožná nahrávka na totožném systému poslouchaná z tohožného místa jednou nadchne husí kůží, jindy nebaví poslouchat.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 29 říj 2017 19:31

Dlhším používaním sa vlastnosti produktu nemenia, iba si ucho zvyká na zvuk. Mne sa tiež veľa vecí po dlhšom posluchu viac pozdáva ako hneď po zapnutí. Psychoakustika, priatelia.

Niekedy si fakt treba určiť hranicu medzi fanatickostou a reálnym prínosom.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 29 říj 2017 19:52

Nevím co tu řešíte a proč se napadate?Já třeba automaticky zapínám zesilovač půl hodiny před poslechem,jestli to má vliv nebo ne je úplně jedno,prostě mi to tak vyhovuje a jsem pak při poslechu klidný ;) Co víc k poslechu potřebuji,klid a důvěru ve svůj aparát,o kterém si myslím,že potřebuje zahřát ;)

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 29 říj 2017 21:09

Zbytečné stránky o osobních útocích. U Federmanna jsem pozoroval zlepšení poslechu po zahřátí přístroje, obdobně jako tomu je u zesilovačů v třídě A nebo elektronek (zde je to poznat nejvíce).
Když je prostor, tak zapínám lampostroj půl hodiny před poslechem, ale žíly mi to netrhá pokud sednu a poslouchám "za studena" :). O nějakém zvykání na zvuk nemůže být řeč, když to člověk vnímá u dlouhodobého užívání zesilovače a je dáno konstrukcí/použitými komponenty. Ohledně zvykání si na nový komponent, nepoužívám pojem zahořování, protože jde jen o psychickou záležitost mozkovny. Můj názor, můj poslech.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 29 říj 2017 21:14

Drobná off topic otázka (ospravedlnenie autorovi vlákna!). Ako vieme, že za tou zmenou zvuku je práve tranzistorovy zosilňovač a nie nejaký iný člen reťazca.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 29 říj 2017 21:26

koudy42:
Mam SACD prehravac s vystupni casti ve tride A a stereozesilovac jedouci do cca 3 W ve tride A. Jediny rozdil, ktery po nejake dobe pozoruju je, ze se naladim na tu spravnou notu a do hudby se zaposloucham. Ta doba je pokazde jina, nekdy par vterin, jindy jedna dve skladby, jindy az u druheho alba, jindy to neprijde vubec...

Jake soucastky nebo obvodova reseni mohou za to, ze by zvuk mel byt odlisny po 3 minutach a po 30 minutach poslechu? A co konkretne zpusobi onu zmenu zvuku = co se se signalem deje natolik jineho, ze je to slyset?

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 29 říj 2017 21:52

Připisuji to zahřátí přístroje (ustálení parametrů při dané teplotě). U (áčkových) tranzistorových zesilovačů to neslyším tak markantně jako u elektronkových zasilovačů. Každopádně se nebavím o zásádní změně zvuku :).

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 30 říj 2017 07:49

U elektronek to dává smysl a má to fyzikální odpodstatnění. U tranzistorových přístrojů ne. U nich je to ustálení z podstaty fungování v řádu max malých desítek vteřin.

To by u bytelně stavěných přístrojů s tlustým těžkým šasi musel zvuk plavat třeba hodinu, dvě, než se celý přístroj prohřeje....

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 30 říj 2017 10:14

To je stejně duchaplná diskuze jako Cerabally s dírkou. Nějaké zlepšení zvuku neprobíhá v tranzistorovém zesilovači, ale v mozku posluchače. Ale někomu to může dělat dobře.
Kdyby byla tak vysoká závislost teploty tranzistorů a jiných součástek na zvuk, tak by zesilovač hrál pokaždé jinak vlivem teploty okolí a vlastnim zahříváním změnou hlasitosti.
"Svartenatt = tři sta příspěvků o ničem" Renown

Oldear
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldear » 30 říj 2017 13:40

koudy42
Ták, ták - vidím to podobně a postupuji jako Ty. U "A" je to jednoznačně slyšet. Nikoho přece není třeba přesvědčovat, sami vyzkoušetjte a buď uslyšíte, nebo uslyšíte změnu a ke kladnému stanovisku nikdo nikoho nebude nutit. Jak jednoduché. Stačí studenou soustavu zapnout pustit např. notoricky naposluchané CD a po např. 30 min. to pustit znovu od začátku a porovnat zvuk. Takto se svou hifi soustavou zacházím již léta, i v době kdy jsem neměl "A", ale určitě nikomu nic nebudu vnucovat. Musí každý podle sebe.

BTW, kolik z výše uvedených diskutujících toto vůbec vyzkoušelo, nebo tady jen teoreticky blábolí? Všichni hifisté si rádi hrajou, tak mějte na mysli, že šedivá je teorie, ale zelený strom praxe a hrajte si s tím. Pokud neslyšíte změnu, tak tím to končí a nejede přes to vlak. Jak jednoduché a není tady třeba dále teoretizovat.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 30 říj 2017 14:01

Podstata tkví v tom, že samotný fakt, že subjektivně slyšíš změnu neříká vůbec nic o tom, jestli nějaká objektivní změna nastala...
Schopnost nepozorovaně sám sobě vsugerovat nějaký dojem je o mnoho řádů větší než mnohé reálné rozdíly ve zvuku...

A jak jsem psal. Já změnu slyším. Někdy po pár desítkách vteřin, jindy po dvou třech skladbách, jindy vůbec....

Odpovědět