Federmann

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: Federmann

Příspěvek od Jarda69 » 18 led 2017 10:56

Nijak to nesleduju, ale rozumím tomu dobře, že si udělal vlastní web, aby si sám mohl psát příspěvky a pak o nich sám diskutoval?
Co je to "Federmannův L-C filtr" máte nějaké info nebo rovnou odkaz?

Tak radši asi ne. Někdo mu hacknul web nebo jenom tak divně píše?
Proudy diferenciálním rozkmitovým stupněm Dostatečné nejsou velké, coz se neblaze podílí na šířce pásma, ale i na nutnosti Dalších tranzistorů před tranzistory koncovými. Chutná a na místech jsou pro Zlepšení stability přidány blokovací kapacity, Které neblaze Rovněž se podílí na šířce pásma.
Ne uživatelé nebyli tak hloupí, ale deset zvuk vykazoval au některých zesilovačů Stále vykazuje vady Stejné Snížení hlasitosti se nevyřešilo. Značné Zlepšení přineslo až CD, Tyto nahrávky se jevily výrazně lepší kvalitnější. Na druhou stranu však Hi-Fi_sti Stále tvrdí, že pro CD je výrazně horší jak stařičký vinyl či magnetofon o živém koncertu nemluvě.
Výběr vstupních tranzistorů pro vstupní diferenciální zesilovač, Který je napájen větším napětím, je pak značně komplikovaný. Konstruktéři z minulých DOB zůstali u nízko_šumových tranzistorů se potýkají s řešením malého závěrného napětí pomoci sériového řazení tranzistorů. Prinos nízko_šumových tranzistorů se pomalu vytratil, jaký kdy Galerie: Byl převažují samé nedostatky. Podíl sumu pro velké úrovně, Které se v koncovém zesilovači používají, je naprosto bezvýznamný jak zjistíme později JDE opět o řešení naprosto nevhodné.

BVa

Příspěvek od BVa » 18 led 2017 13:23

2 Jarda 69
"Osoba" nesklamala... Vôbec netuší, že reč je o zmene zvuku s teplotou , čo je jednoznačne vada a nie výhoda a že debata je o Densene, ako o typickom príklade podobne "audiofilského" zosilňovača. Tú smiešnu schému si "osoba" môže strčiť, je to paškvil...

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 18 led 2017 13:46

Neměl jsem na mysli nějaké technické chyby, tam se až tolik do hloubky nechytám, spíš mi přijde, že píše jako Google translator a miluje veliká písmena.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 18 led 2017 13:59

BVa píše:2 Jarda 69
"Osoba" nesklamala... Vôbec netuší, že reč je o zmene zvuku s teplotou , čo je jednoznačne vada a nie výhoda a že debata je o Densene, ako o typickom príklade podobne "audiofilského" zosilňovača. Tú smiešnu schému si "osoba" môže strčiť, je to paškvil...
No vidíte, ja jsem až do dneška myslel, že správně konstruovaný Ačkový zesilovač hraje jinak teplý a jinak když je studený. Vy říkáte, že nikoliv..
(popř. zesilovač s Ačkovými částmi, což je i ten můj - Ačko na vstupních a v "gain" části)

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od WaVe_99 » 18 led 2017 14:09

BVa píše:Dokreslenie "osobnosti".. To je pako :) , oháňa sa triedou A v debate o stabilizácii (nezávislosti na teplote) kľudového prúdu konca v AB.
To čo píše Basstl nie je celkom pravda. Je to ešte horšie. "Osobnost" asi zase neberie predpísanú medikáciu.
Clovek, v dospelem veku, VS vzdelani, sdilejici intenzivne "zpravy" ze Sputniknews muze byt bud a)......, b) je regulerne nemocny. Budu predpokladat tu druhou variantu a uz ho uplne ignorovat.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 18 led 2017 19:34

Má zkušenost ukázala, že právě zapnutý zesilovač hraje tvrději a ostřeji než zahřátý. Zatím jsem toto pozoroval u všech co mi prošly rukama - lampy, AB i A tranzistory, včetně dvou modelů DPA. Jen ta změna byla různě velká.

danhard
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danhard » 23 led 2017 14:36

Wlnko a to jsi zapomněl na jednu složku "vzdělání" a hvězdnou kariéru na Generálním Štábu MNO Praha :)
Tam byl tento typ zpráv poslouchán povinně :lol:

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 28 říj 2017 18:49

NA píše:
18 led 2017 19:34
Má zkušenost ukázala, že právě zapnutý zesilovač hraje tvrději a ostřeji než zahřátý. Zatím jsem toto pozoroval u všech co mi prošly rukama - lampy, AB i A tranzistory, včetně dvou modelů DPA. Jen ta změna byla různě velká.
Samozřejmě a většina i řadových hi-fíků toto na některých amp. slyší a jasně rozpozná ,to ale neznamená že to jiný ( takykonstruktér ) nemůže ,stejně jako cokoli dalšího účelově popřít. Když jde o to pošpinit "skoro" kolegu - lze následně označit za (konstrukčně vadný) i kterýkoli jiný i zahraniční výrobek - pokud se nechová dle vlastních kritérií. Celkem častý jev od konstruk. preferovat a uznávat vše především z vlastního úhlu pohledu. U hifistů zase někteří budou vehementně popírat a označovat za nesmysl vše co zatím neví a neznají.

mumu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mumu » 28 říj 2017 20:29

Celkem častý jev od konstruk. preferovat a uznávat vše především z vlastního úhlu pohledu.
Buď to hrá verne, alebo nie, aký vlastný uhol pohľadu očakávaš od konštruktérov zosilňovačov, ktoré majú len zosilniť signál s čo najmenšími zmenami?

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 29 říj 2017 01:45

mumu
Prosím přečti si toto vlákno celé ještě jednou ,pokud to nepomůže tak si to zopakuj třeba ještě několikrát. Potom se snad nebudeš ptát

" aký vlastný uhol pohľadu očakávaš od konštruktérov "

Nepsal jsem náhodou třeba že ho prostě už mají? Tvůj krajan konštruktér označil ( neblahou ) ALE vlastnost - zesilovačů hrát lépe (obvykle) až po několika minutách za - jednoducho : konštrukčnů vadu a napokon nekompetenciu konštruktéra. O tom bola reč mumu.

Já tento "svojský" postoj chápu a taky ani v nejmenším nepochybuji ,že pokud by konstruktér řečeného densenu viděl ,možná spíše slyšel hrát ampl. z rukou BVa- bylo by jeho hodnocení neméně svérázné a také bezpochyby o mnoho obsáhlejší a zajímavější. Stačíš se v tom ještě orientovat ? Jen jsem nadnesl že některé zesilovače (nejen lampové ,ale i jiné a velmi dobré) tuto určitou ,neblahou vlastnost mají (je to obecně dobře známá a výrobci i nejednou avizovaná záležitost). A nyní jsem se též snažil jemně naznačit ,že existují jistě mnohem závažnější neduhy ne-li přímo krpy i v mnoha jiných konstrukcích. Pak už záleží jen na tom co který z těchto hi-tech vynálezců považuje za důležité nebo přímo stěžejní ,to bude asi ten pohled o kterém jsem se dovolil zmínit ,to bylo vše.

BVa

Příspěvek od BVa » 29 říj 2017 07:13

2 pompo
Je to nezmysel a vada konštrukcie, ak zosilňovač (okrem lampového..) hrá 10 sekúnd po zapnutí skutočne počuteľne inak, ako po 10 minútach alebo 10 hodinách. Je to technický fakt a realita. Je to len o ustálení a stabilite pracovných bodov súčiastok. Ak cestujú s časom a teplotou, tak je to vada. A nie je to na laickú diskusiu bez technického backgroundu , ale čiste technický a fyzikálny fakt. Bez ohľadu na povery a vymývanie mozgov marketingom ("zahorovanie" - ale uší a hlavy) v "High-Ende".
O reálnych vlastnostiach hovoria merania a fakty, nie impresie ("viděl ,možná spíše slyšel hrát ampl."). Asi tak..

whisp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od whisp » 29 říj 2017 08:03

Este som nepocul ziaden pristroj svetovo renomovanej znacky ktory by po hodine, hodine a pol nehral lepsie. To sa ale nemusi vylucovat s tym co pise bva ale nezijeme v idealnom svete vsetko ma na vsetko vplyv.

Odar

Příspěvek od Odar » 29 říj 2017 10:24

Tak to si kupujete n pristrojov v jednom. Pruser je, ze si nemozete zvolit, ktory chcete pocuvat, lebo sa v case "prepina" sam :mrgreen:

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 29 říj 2017 11:20

Jakto? Můžeš ho vypnout a jít na cigaro, pak se vrátíš a zase půl hodiny poslouchat. A tak pořad dokola, když se ti libí ten nezahřátý zvuk. Případně ho vrazit ještě do lednice před tím cigárkem.
:lol:

Odar

Příspěvek od Odar » 29 říj 2017 11:29

A v lete to "ladit" klimatizaciou *2thumbsup*

Odpovědět