JVC

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JVC

Příspěvek od Hans1983 » 20 dub 2014 12:22

Přímo sem ho nevážil ale internetové zdroje uvádějí 14 nebo 15kg. To moje druhé JVC co sem používal doteď mělo jen 8 nebo 9 kg.
Desing se mi moc líbí je to přesně to co mám rád. Ve skutečnosti vypadá ještě líp než na tom obrázku co sem dal z netu, musím udělat nějakou pěknou fotku zatím mám jen tuhle z mobilu:
http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/969 ... .jpg?ver=0

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 20 dub 2014 17:47

Fotka je celkem dobrá jakkoliv doufám že půjde o dočesné uspořádání přístrojů z pohledu rozložení hmotnosti, cirkulace chladicího vzduchu a nežádoucích el.vazeb.

Leny635
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leny635 » 20 dub 2014 18:26

Docela by mě zajímalo jak hraje v porovnání s Technics SU-V90D. Asi to bude stejná kategorie.
http://audio-database.com/TechnicsPanas ... 90d-e.html

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 » 20 dub 2014 19:47

to Leny635:
Tak technics vypadá hodně podobně jen jednou hodnotou je horší -damping faktor má 80 a jvc 150. Jedině porovnat poslechem, otázka je jestli někdo toho technicse vlastní? :)

to Lechos:
Bohužel takto blbě to mám rozmístěné nastálo, ale asi bych to měl začít řešit :-/

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 21 dub 2014 11:23

CDP koukám Technik...mám podobný, SL-PG400 A, ročník 1991 zakoupen v Dojču, dokonale náhodilá volba co byl zrovna v krámu v Chamu. Nezničitelný aparát, nikdy neotvírán, neopravován. Jenomže, co dělat, CD-RW nepřečte přestože používá optickou CD mechaniku Philips která to jinde umí...něco tam u strejca Matsushity pobastlili.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 24 dub 2014 12:34

Kdepak, jen tam dali "kurvítko" :P

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 24 dub 2014 14:27

Kurvítko bude v dvd playeru za 770 Kč nebo automatický pračce za 4490 Kč, holky řikaly to snad není možný, ale ve 23 let starém aparátu...

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 » 26 dub 2014 10:45

Jinak pro všechny příznivce značky JVC pokud by jste něco sháněli, tak mohu doporučit pana Soukala z Brna (mob. 603 287 608) od kterého sem kupoval AX-1100. Rozprodává část svojí soukromé sbírky a má tam opravdu pěkné kousky.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 26 dub 2014 11:05

Má tam i kazeťáky? Rád bych si pořídil ještě DD-9.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 26 dub 2014 11:22

Slyším samou chválu na packy JVC CD-R jenomže pokud někde v krámu vzácně jsou tak leda ve špindlboxu 25-50 ks a to je příliš sousto na můj gust.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 10 zář 2014 15:09

dawsoo píše:Mohu jen potvrdit výše napsané že JVC a jejich topmodely patří ke špici... měl jsem tu na servis (předtím se v tom bohužel hrabalo nějaké prase) Integráč AX-Z1010TN a klobouk dolů,po repasi a nastavení se jedná o jeden z nejlépe hrajích integráčů co jsem kdy měl doma... jsem opravdu mile překvapen a dávám *thumbs up* Technologie jako Superclass A a Autobias na digi s predikcí signálu se běžně opravdu nevidí,K2 s BB převodníky na svou dobu opravdu mohou konkurovat i dnešním moderním kouskům,myslím že takový stroj potěší nejen sběratele ale i člověka který na něj bude normálně hrát jako na hlavní zesilovač v sestavě.

Vintage je nádherný způsob, jak se domoci kvality té drahé a dnes téměř nedostupné jakosti provedení a zvuku.
A když se ještě pomůže vynikajícímu základu malinkou úpravou, bude odměna sladká a mé sbírky klasické hudby jak na CD tak vinylu bude učiněno zadost.
Přiznám se také že změna je tahounem další porce radosti a těšení se na chvíle s můzou hudby neb jen jemný a rozlišený zvuk s nádechem elektronkové rafinovanosti od středů nahoru, ale s pevným a tranzistorově přesným basem a rytmikou poskytnou na dlouhý čas zadostiučinění a radost.
Vím oč kráčí, integráč jsem slyšel a nejvíc se mi líbil provoz převodníku.
Je to na cestě.

Zkušení volí zesilovače dělené. Integovaný JVC patří k tomu lepšímu co se dá poslouchat. Jsem v očekávání věcí příštích.
Je to na míru pro mne neb současný majitel vynáší kvality hřejivě hrajícího integráče především na vokální hudbu oper, mše a všechno přirozeně jednoduše nahrané akustické. V tom strojek vyniká, v tom je jeho výhoda a síla.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 17 zář 2014 14:01

Dnešní novinka.
Nejraději bych nějakou špičkovou dělenou aparaturu s jemným spíše teplejším projevem. Ale nemohu být náročný, hraju na co mám.

Integrovaný JVC AX Z1010TN hraje jako integráč velmi dobře.

Mé dvoupásmové Seas / Vifa jsou pod přísnou kontrolou, basa nedoznívá, piano velmi rozšířilo své rejstříky.
Charakter je přesný a velmi velmi jemný.
Zvuk hladí i přes dostatečné výšky a činely jsou informačně bohaté, značně vylezly na povrch nahrávky.

Kdyby to bylo ještě přesnější, už bych to přes Ring radiator výškáč asi nedal...
Středy jsou důrazné a krémově zabarvené a přesto neutrální.

Popisuji upravený zesilovač od Dawsoo, zesík byl poškozený a po neodborném zásahu . Mám v něm jiné koncáky Toshiba, zvuk je oproti originálu ještě průzračnější.

Je to pro mé uši šok, neboť mě dlouhá léta provázely koncové a integrované zesilovače skandinávské produkce se zapojením bez celkové zp. vazby s jistým charakterem.
Přijít o důvěrně známé "cinknutí" zvuku a postavit se tváří přímo nahrávce je šok.
Příjemný šok ve prospěch složitým nahrávkám s hodně nástroji. Takové se v Densenu rády slily v jeden velký chumel.

Dokud hraje JVC1010 normálně přes analog, je to prostě dobrý integráč s pevnou kontrolou repro.

Vestavěný převodník je úplně jiná kvalita poslechu. Dokud poslouchám cdp JVC přes analogový vstup, je to pořád to známé HiFi poslouchání zvuku.
Jakmile jde signál digitálně, v mém případě přes koaxial z mechaniky cdp Denon, je charkter zvuku šokantně transparentní a prostorový.
Hifina odešla, přišla nahrávka.
Středy jsou důůůrazné, zpěvák se dostavil a není za nějakou bariérou.
Chybí mi berlička příměsi, kontaminace "stejnozvuku" o něž se ucho opře a cítí se bezpečné.
:P
Musím se znovu naučit své oblíbené cédéčka ...

Poslech gramofonu dopadl příšerně. Přesnost JVC mi dala uslyšet všechny ta zkreslení úhlem snímání a další nectnosti formátu, což bylo ne podařeném integrovaném Kenwoodu pěkně schované.
Sbírka LP zůstane na čas zapomenuta, gramofon odkládám dolů do racku.

Obrázek

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek » 17 zář 2014 17:02

další sourozenci z řady DIGIFINE
http://lcweb2.loc.gov/master/mbrs/recor ... onents.pdf

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vonvichousch » 17 zář 2014 17:17

eficak píše:

Poslech gramofonu dopadl příšerně. Přesnost JVC mi dala uslyšet všechny ta zkreslení úhlem snímání a další nectnosti formátu, což bylo ne podařeném integrovaném Kenwoodu pěkně schované.
Sbírka LP zůstane na čas zapomenuta, gramofon odkládám dolů do racku.

*offtopic* Uz jsem videl hada chcat, kone blejt, ciganskou maringotku prevrzenou, certa v lufte spat, capa bruslit, letadlo couvat, dvoumetrovy koprivy, ale zabu odsouvajici analog "dolu do racku", to jsem jeste nevidel ....

heretic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heretic » 17 zář 2014 17:43

To se dalo čekat. Intenzivnímu (názorovému) vlivu Dawsooa se odolává jen velmi těžko..:)

Odpovědět