JVC

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: JVC

Příspěvek od efičák » 17 zář 2014 18:46

Dawsoo je v tom nevinně.
Já se jen domák, že měl ten JVC1010 v prackách a líbilo se mu to.

Není poprvé co slyším limit formátu LP. U Berky s bednama od NA byl slyšet problém radiálního ramínka a jeho zkreslení ve srovnání s vydařeným CD od Teac Esoteric.

Když se dostanu pod zkreslení řádově na tisíce % už levný gramec automat s OM5e vadí nooo.
S JVC poznám i zvukařinu. Kurt Elling má různě nahallovaný zvuk na albu Každá píseň jinak !
:shock:
To už není o zvuku, to je o nahrávce. A přece mi hrají i běžné cd. Neselektuje na 5% z mé sbírky jak jeden slovenský integráč. :-)

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vonvichousch » 17 zář 2014 19:08

Jako u každýho jinýho bych to čekal, ale u Tebe efičáku ne :mrgreen: Je jasné, že analog má své limity a budoucnost kvalitního zvuku je v digitálu, ale když jsem četl tvoje příspěvky, vždy jsem z nich měl dobrou náladu, tak jen doufám, že se nezmění na studené digitální ;)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 18 zář 2014 13:54

JVC AX Z1010 SE Dawsoo.

Když se ze zvuku odstraní běžné zabarvení HiFi nižší třídě, přijde kulturní šok, srovnatelný cestování do jiné civilizace…

Léta natrénovaná cédéčka s nahrávkami jež rád poslouchám se stanou úplně jiným oceánem informací.
Až se zdráhám přijít o ten důvěrně známy svět v němž se utvrzuji dlouhá desetiletí.

Kdy byl pocit přesnosti u oblíbených nahrávek nahrazen informací o zatažení nahrávky v studiu.
Kde bývalé sestavy neuměly hrát především v nahrávkách akustické a klasické hudby s orchestrem a pěveckými sbory, tam přichází velké rozlišení i přes kompromis ztrátového formátu CD !

Vnikám do původně efektních nahrávek a vnímám studiová „pomáhátka“ čímž se mění pořadí oblíbených nahrávek.
Ty původně šedé a nedostatečné jsou brilantní a ty „ocukrované“ teď přijdou o pořadí v sbírce dle oblíbenosti.

Klavír?
Kvalitní piano nebo koncertní křídlo !
Jeho pompézní rejstříky nyní obohacené o doznívání ostatních strun a celé to komplikované tělo nástroje.
Všechno to maskující zkreslení zmizelo a přesto nezmizela hudba. Jen hifi delikty jsou nahrazeny přesnou ale stále polidštěnou obálkou jež nachází adresáta šokovaného bezprostředností.

Valkýra z stojanových dvojpásem ? Ano ! Ni jeden hlas nezůstal v tenatech signálových cest či pastech.

JVC mě zaskočilo neb jsem nebyl připraven slyšet nahrávku její bezprostřední kvalitě a bez pocitu řídkosti CD formátu.
To co jsem zazlíval přehrávačům do 30t. to slabé podání lidského hlasu a neschopnost hrát klasickou hudbu bez vtažení do „děje“ nahrávky se JVC povedlo odstranit a neumím si představit, jak by hrály nahrávky s vysokým rozlišením tímto způsobem krmeným zesilovačem : DAC K2 přes trídu A.

Zdráhám se použít své profláklé terminologie o zvuku integráče, neb tady je na prvním místě nahrávka a její kvalita. HiFi zvuk je potlačen a hudba dopadá přímo do osrdí.
To bude výborná sezóna poslechu hudby.

Obrázek

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 18 zář 2014 15:36

Co je to "ztrátový formát CD"??

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos » 18 zář 2014 15:51

to je když...se ztratí nějaké CD :lol:

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 18 zář 2014 17:29

Co to vlastně znamená: "Digital Pure-A Type II for class-A low-distortion sound"?
Dále v prospektu rozvedeno jako: "The AX-Z1010TN features our improved Digital Pure-A Type II that lets you enjoy genuine class-A sound......".

Vím, že Japonci milují písmeno "A" a slova jako "Pure", ale co je to za záhadný prvek, který způsobuje, že si užíváme opravdový zvuk třídy A?

Samozřejmě, nejde o nic a hlavní je, že zesilovač dobře hraje a uživatel je spokojen *2thumbsup*

heretic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heretic » 18 zář 2014 17:40

lechos píše:to je když...se ztratí nějaké CD :lol:
Anebo dostane úžeh..:mrgreen:

Pesi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pesi » 18 zář 2014 17:58

Jen tak pro zajímavost - ten AX1010 zrovna prodává někdo na aukru ...... ale já to nejsem (nejsem polák) :)
http://aukro.cz/jvc-ax-1100-high-end-ze ... 55236.html

heretic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heretic » 18 zář 2014 18:09

Ty nejsi Polák, ale popleta..:mrgreen: To není AX-Z1010TN, ale AX-1100, což je dost podstatný rozdíl. Prodává to tam už poměrně dlouho Mr. (O)siwek..

Pesi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pesi » 18 zář 2014 18:22

nepovídej, tohle je vlákno o "Z" ? ano, napsal jsem místo 1100 1010, moje chyba.... o modelu AX 1100 je řeč na stránce 1 (duben) .... proto jsem si dovolil se zmínit o tom, že jej někdo prodává - no, snad to tak mimo mísu neni, nebo se ti furt něco nezdá?

heretic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heretic » 18 zář 2014 18:47

Mezi těmito dvěma modely je dost zásadní rozdíl a nelze je zaměňovat. Že ty to nechápeš, je věc druhá..

Pesi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pesi » 18 zář 2014 18:58

ano, samozřejmě že je v nich rozdíl, když má každý jiné označení .... ale ještě jednou a pomalu a znovu ti opakuji, že jsem nepsal o modelu Z1010 ale o AX1100, o kterémž je pojednáno na 1. straně tohoto vlákna JVC ..... není to na tebe moc složité? Kdyžtak napiš ;)

heretic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heretic » 18 zář 2014 19:46

Jasně, že jsi myslel model AX-1100, o kterém se tady okrajově diskutovalo před 5 měsíci. Patrně z tohoto důvodu jsi v textu toho svého krátkého, leč zcela popleteného příspěvku použil slovo zrovna.:lol: A to prosím na straně vlákna, kde se o ničem jiném už dlouho nebavíme, než o tomto vrcholovém integr. modelu AX-Z1010, a kde jsou k dispozici 2 jeho obsáhlé recenze..:mrgreen: Prostě vše je jiné, než se zdá být na první pohled.:D Při diskuzi je třeba brát v potaz i příspěvky starší, minimálně od 5 měsíců výše. To si musím zapamatovat. Stay proud, boy..:lol: :lol:

Pesi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pesi » 18 zář 2014 20:22

čoveče, s tebou je to těžký :D
Ano, "okrajově" na minulé stránce někdo (myslim hans) zmiňoval ax1100 kvůli nějakým info k němu. Pak se tam uváděl jako dost dobrý zesík; někdo tam myslím psal o topmodelu 87, o kus dále někdo psal, že ho už má doma a že hraje výborně atd., ( to vše střílim od boku, - pro upřesnění si to můžeš přečíst sám) ...... a potom, po předlouhých pěti měsících, jsem na následující straně vlákna JVC (kupodivu,že? :D ) upozornil potenciální zájemce či fandy této značky na jeden exemPlář, který je momentálně na prodej .....
No, snad ti to je už jasné .....
... a jestli ti je proti srsti, když se tu někdo zmíní o jiném modelu JVC než ten tvůj "Z" , tak si založ vlákno Z ... voe.. Tohle je vlákno JVC ;)

heretic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heretic » 18 zář 2014 20:42

Samozřejmě, ta formulace, že cit. :
ten AX1010 zrovna prodává někdo na aukru
, která je kupodivu umístěna hned pod mou krátkou reakcí na 1010ku, kde se o ničem jiném nebavíme, svědčí jednoznačně o tom, že jsi myslel jen a pouze model 1100.:lol: Jak můžu být tak nechápavý, že ? :D S joudy tvýho typu vždy rád diskutuji, neboť se většinou královsky pobavím..:lol: :lol:

Odpovědět