Kabelguru - česká značka audio kabelů

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Zamčeno
Kocmeister
Příspěvky: 606
Registrován: 03 črc 2010 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Jsem nesmírně rád, že konečně začala pořádná diskuze, hádky a hlavně flamewar. Není nic smutnějšího než když prodejce představí něco nového v nabídce a reakce je nulová. Naštěstí ve vlákně Kabelguru tomu tak nikdy nebylo :lol:

Jen dodám jak jsem se vůbec k myšlenkám na tento výrobek dostal. Bylo to právě díky podnětu některých z Vás z hifinázorů a ještě highendfóra. Asi před půl rokem, nevím přesně, jsem se zmínil v diskuzi o konkurenčním produktu, že by to šlo jistě vyrábět a prodávat levněji. Již tehdy jsem měl nějaké ponětí o konstrukci podobného zařízení. Vzápětí jsem byl doslova bombardován soukromými zprávami i telefonáty zájemců, kteří mě podpořili. Skoro to vypadá jakoby existovaly 2 skupiny uživatelů fóra - ta menší, která se zde projevuje a ta větší, která v tomto vlákně nepíše veřejně (stydí se) a komunikuje jen soukromými zprávami. Navíc existuje opravdu velké množství lidí, kteří nikdy žádný příspěvek nenapsali a fórum jen čtou - právě od těch přišel zájem a děkuji za jeho projevení.

Samotná konstrukční stránka se nakonec ukázala ne tak jednoduchá, proto to také trvalo tak dlouho. Z některých problémů mi některé blond vlasy jistě zešedivěly :) Vyzařovací charakteristika, přesnost nastavení frekvence, ale třeba i najít vhodný kompromis velikosti plošného spoje což bylo ještě více umocněno špatnou dostupností vhodných krabiček. Naštěstí vše se podařilo s úspěchem vyřešit a funguje to ;) Mimochodem díky kontaktům jsem se dozvěděl skoro z první ruky, že různé podobné přístroje používají špičkový sportovci, i Čeští, před tím než podají sportovní výkon. Ovšem ceny jsou blízko 100 tis. Vyzařování je však častěji skrze elektrody a frekvence jsou i odlišné případně nastavitelné. Jen k tomu AR RR-777, žádná kopie náš produkt není. Krom toho ten patent je spíš dobrý marketing. Tyhle věci byli vymyšlené dávno předtím.

Ani do budoucna se určitě kopyta držet nebudeme (jak to nazývá PMA balení kabelů do opletu :D ). Chceme aby měli ostatní vrásky na čele a mohli vyjádřit své rozhořčené emoce tady v diskuzi. Nápadů je spoustu i když pravdou je, že další tzv. voodoo zatím asi nebude.

Abych přilil olej do ohně - stále plánujeme zůstat nejlevnějším výrobcem těch nejlepších kabelů v ČR. *sunglases*
Naposledy upravil(a) Kocmeister dne 07 pro 2013 09:31, celkem upraveno 1 x.
kabelguru.cz

Leny635
Příspěvky: 123
Registrován: 17 lis 2011 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Leny635 »

Boxer
Boxer píše:Ano, když někdo plácne, že směrovost kabelů je pro střídavý proud děsně důležitý, tak ho rozkrojím a pod mikroskopem budu sledovat makrokrystaly, jak se otáčí ve směru toku?
Ne, to určitě, ne, ale poslechnu si ho tak a obráceně, zjistím, že je to ptákovina a je to. Nejsem vševědoucí, proto to vyzkouším a vyzkouším to proto, že určitá skupina lidí tvrdí, že ten rozdíl slyší. Ber to tak, že v minulosti se uznávané pravdy a spousta inteligentních lidí také seklo.

PMA
PMA píše:Pravda, je potřeba ověřovat každou kravinu, asi takto: "Jistý vědec zjistil, že foukáním cigaretového kouře do vody zlato nevzniká."
Tady je to podobný případ, až na to, že žádná skupina lidí netvrdí, že foukáním cigaretového kouře do vody zlato vzniká, tak se tím nebudu zabývat.

vlado222

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od vlado222 »

Za seba môžem povedať že som nikde nepísal že tento strojček, nefunguje, iba som povedal že sú aj lacnejšie alternatívy ako sa naladiť na posluch hudby.
Ak sa Kocmajstrovi po jeho aplikácii lepšie spí, tak super, ale ponúkať ho na hi-fi fóre hi-fistom? :shock:
Na jeho mieste by som ho radšej ponúkal v medicínskych zariadeniach. Možností má neúrekom. Napr. veznice, psychiatrické zariadenia, školy, domovy dôchodcov, kancelárie atď.atď.
Čo sa týka vrcholových športovcov, tí to možno aplikujú na sebe a na drahých prístrojoch.Ak by im to nehradil štát, či sponzori, tak by tomu bolo určite inak. Aj tu existuje lacnejšia alternatíva. A športovci ju tiež na sebe aplikujú. Je to hladina alfa. Praktizujú autogénny trening v hladine alfa ktorej si vizualizujú seba ako víťazov, a akoúspešne zvládajú svoj športový výkon.

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Woofer »

Kocmeister

Každá věc má svého kupce a masivní reklama a její neustálé vtloukání do hlav jednodušších jedinců přináší žádoucí zájem o koupi .Může to být cokoliv,kosmetika,hrnce,deky proti revmatizmu, CD s produkcí Evy & Vaška.......zázračné vitamíny, vytvořící z impotenta nadsamce :lol: atd.atd...výčet je na hodiny :|
Co se týká té zázračné krabičky na infrazvuk,tak by měla mít i atesty,protože se může najít z řad filutů (těch je v čr nespočetně)jedinec a zažaluje firmu za újmu na zdraví vlivem jejího používání.Jinak předpokládám,že obal je velice pečlivě zalepen,tudíž nakouknutí do střev je tabu :lol: a po násilném "rozloupnutí" se přístroj znehodnotí
Nebo se mýlím a objeví se zde obrázek vnitřku,jak to praktikují solidní výrobci hifi aby dokázali,že klient utrácí nemalé peníze za nejpečlivěji ručně vybrané,tříděné součástky a na pohled je jich tam tolik,že prodejní cena se jeví jen jako zlomek skutečných nákladů :D

Kocmeister
Příspěvky: 606
Registrován: 03 črc 2010 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Kocmeister »

Na to zkopíruji odpověď z vedlejšího fóra: Tento přístroj nemůže a ani nesmí být označen jako lékařský. Potřebnou certifikaci nemá, protože jím v žádném případě není a ani zde nezasahuje. Všechny potřebné formality jsme si samozřejmě před uvedením zjistili a vyřídili. Zdraví nemůže být ohroženo. Ve srovnání s ním je mnohem více nebezpečný i mobil, wifi router apod. Co jsou ovšem VF zařízení, kde se toto opravdu přísně zkoumá. Toto nikoliv.

Co se týče nahlédnutí do střev. Za zvážení to stojí. Jen to je třeba vymyslet to elegantně, aby nebylo prozrazeno příliš mnoho.
kabelguru.cz

boxer

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od boxer »

Aretax, lebo ten má občas " zmetené " názory

A jéje, tady jich všude je, co jsou zmetení do aleluja a ne jen občas.


Kosmeister

Zdravotně nezávadný to jistě je. Protože to nemá být čím závadný. Tak bych si to přeložil já. Je to o víře.
Mnoho lidí na světě něčemu věří a díky neutuchající síle věření se dle něho dějí věci, nad čím jinýmu zůstává rozum stát. Horší je však to dokazování toho, co se ten první bere jako fakt, tomu druhému. Pakliže by mu to dokázal, jistě by nebylo problém přiznat zmýlenou . Ale zatím je to jen věc k uzoufání , číst ty plky kolem.
Jinak bych vnitřek zalil do hmoty, která po porušení zničí vnitřek. Pak teprve to dostane ten pravý nádech spiritismu a auru všehomíra.

leny

On má každý jinak asi nastavený, co ještě ne a co už jo vyzkouší. Ty to máš tak a jiný jinak. Pro tebe něco (cigaretový kouř do vody) je blbost, pro jiného je to ještě stále věc na bádání.

jimmi
Příspěvky: 1160
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od jimmi »

Boxer. Tak to vyznieva ked to vytrhavaš z kontextu.

Ale ked chceš citovať tak celu myšlienku. :

Boxer si za BAN može sám.To že vulgarizuje a zosmiešnuje a porýpava kade tade.Nemá reagovať na Aretaxa lebo ten má občas " zmetené " názory.

A nie len časť.:

Aretax, lebo ten má občas " zmetené " názory

A jéje, tady jich všude je, co jsou zmetení do aleluja a ne jen občas.

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 1912
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Prospero »

A uz to jede, uz se to toci a opet se to odviji tak, jako uz 1.000 x.pred tim ! *headbang*

Polemiky o „nenakladenych vejcich“, vzajemne osocovani, posmesky a absolutni pravdy.
Kdy uz se konecne naucime chovat se k druhym tak, jako to MY ocekavame od nich? ;)

Bez ohledu na to, zda , jak a jestli vubec neco funguje, si dovolim uvest nekolik nezvratnych faktu:

1. Dnes uz muze kazdy vyrabet a prodavat naprosto cokoli, o cem si mysli, ze je to uzitecne, dobre, krasne, nebo ze mu to proste jen prinese zisk.
2. Dnes si muze kazdy koupit vse na co ma, co potrebuje, co se mu libi, nebo cemu veri.
3. Dnes muze kazdy zkritizovat kohokoli, cokoli - a to kdykoli. (Tady by snad ale mela byt zachovana alespon zakladni pravidla slusneho chovani ;) )
(.....4. Ba i o tom, zda jsou mnou napsane body pravdive, muze kazdy svobodne rozhodnout sam. :roll: )

Kdo si cim a proc nadelal do sveho, nebo treba i ciziho hnizda je tedy naprosto nepodstatne. Funkcnost a ucinek cehokoli jsou nepodstatne…podstatne je, ze “Kabelguru” nabizi moznost zapujceni a testu…Tak proc toho sakra nevyuzit a nepsat dalsi prispevky az po odzkouseni, bez plku a jizlivosti? ;)

Bude pak preci znacne snadnejsi kritizovat nebo chvalit, predevsim ale take konstruktivne argumentovat!

P.S.: Panu Blériotovi se kdysi take mnozi posmivali…. :mrgreen:

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1911
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od PMA »

Kontroverzní témata vyvolávají na otevřených fórech kontroverzní reakce všude na světě. Např. Bybee devices ('quantum purifiers') na diyaudio. S tím je potřeba počítat.

Uživatelský avatar
Prospero
Příspěvky: 1912
Registrován: 08 led 2012 17:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Prospero »

To nepopiram.
Nslo mi ani tak o tu diskusi jako takovou, ale spise o jeji formu... ;)


Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1378
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od drfish »

Už aby bylo po Vánocích a spadly z Vás ty "tlaky". Pak budeme zase všichni normálně diskutovat. Teď je taková holt složitá chvíle...přeju hodně úspěchů v předvánoční bitvě o vzduchoprázdno...

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Odar »

Obavam sa, ze su vseobecne znami jedinci, ktori normalne diskutovat nikdy nebudu. Nie je im dobre ani biele, ani cierne. Za kazdu cenu hladaju moznost, ako do niekoho kopnut - s tym nikto nic nenarobi - okrem vedenia fora. Udivuje ma, ze vzdy najviac kecov je od ludi, ktori v zivote nedrzali v ruke (akykolvek) vyrobok tejto firmy a podla mna o to nemaju ani zaujem. Vzdy sa zamyslam, o co im ide, ale mam pocit, ze to nevedia ani oni sami *sunglases*

Miero
Příspěvky: 1447
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Miero »

Slo by nahrat zvuk toho pristroja? Nejak si to neviem predstavit...

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Woofer »

Na čem bys asi přehrával 7,83 Hz :lol:
Navíc mi chybí údaje s jakým výkonem se pracuje,to CE na štítku je ten certifikát,že to splňuje vše?

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host