Kabelguru - česká značka audio kabelů

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Zamčeno
Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kabelguru - česká značka audio kabelů

Příspěvek od Zdeno1 »

Dobře Jiří, pořeším to hrdlo a pak se znovu pokusím o refresh svých poznatků.

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Ono je jednodušší zastávat názor že rozdíly při změně kabelů ve vysledném zvuku nejsou/neexistují,tady se nejde nikdy splést a ani vás nikdo nemůže nachytat,ale je to každého volba co a jak chce poslouchat a čemu bude věřit,nakonec při postoji že rozdíly přece kabely nedělají se dá hodně ušetřit........a zastánců takové volby na vzájemné se utvrzování je hodně...stejně tak těch co to zkusili a opakovaně zkusili,a teprve pak zaplatili.Skoro to vypadá jako by tady někdo tvril že cenovka má vliv na zvuk :D

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

Zdeno1 nenarážal som vôbec na Teba ale na Mierov príspevok. Mal som to tam aj napísať. Bez urážky nahluchly, možno som to napísal nesprávne. Nechcel som tým urazat ale prirovnať pre toho kto to nepočuje alebo nechce počuť, alebo nemá na to správnu rozlišovaciu schopnosť zostavu. Neviem...

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Samozrejme ze cenovka ma vplyv na zvuk! Pridava vyrobku na "krase" a exkluzivite... a ze to vo vysledku uz hraje rovnako, zjavne uz skoro nikoho nezaujima.
Naposledy upravil(a) Miero dne 25 kvě 2018 10:18, celkem upraveno 1 x.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

VIZ vlákno:
USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

post183097.html#p183097

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Před 35lety když přišli CD přehrávače tak se tvrdilo, že všechny budou hrát stejně (digitální záznam - prostě 1 a 0) nakonec se zjistilo, že rozdíly mezi CD transporty jsou dost velké a nakonec se ty důvody tech. vysvětlili.
Dnes jsme se dostali k debatám, že všechny softwarové přehrávače přeci poskytují stejně kvalitní digitální výstup a USB kabely stejně přenášejí digitální stream pro DACy (digitální záznam - prostě 1 a 0). Dejme tomu čas. Hlavně se nenechte odradit od experimentování.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Ono je jednodušší zastávat názor že rozdíly při změně kabelů ve vysledném zvuku nejsou/neexistují,tady se nejde nikdy splést....
Nie je to vec názoru, ale objektívny fakt.. Ak DAC poskytuje rovnaký "analógový výsledok" pri rôznych dátových USB kábloch (čo som si vyskúšal!), pri všetkých možných meraniach (do úrovní -120dB, čo je hlboko pod prahom počuteľnosti a pod tepelným šumom vzduchu v miestnosti..), ktoré plne postihujú všetky atribúty zvuku (nič také, ako nejaká mimoriadna náročnosť hudobného signálu v porovnaní s meracími signálmi neexistuje!) , tak neexistuje rozdiel vo zvuku, napriek pocitom "rozdíl jako prase". Nakoniec, žiadny korektný posluchový test nikdy nikde nepreukázal existenciu počuteľných rozdielov takýchto káblov, práve naopak.
Ak sa ukážu rozdiely pri meraní, tak je to problém DACu. To hovorí aj o počuteľnosti (a teda aj merateľnosti) takýchto vplyvov pri "kvalitnej" zostave. Je to práve naopak, nekvalitná zostava je citlivá na takéto vplyvy (prípadné vyžarované rušenia a zemné prúdy pri digitálnom prenose) a na to, čo z digitálneho signálu prenášaného USB káblom vyrobí DAC na analógovej strane. Všetky USB káble, ktoré vyhovujú normám, prenesú dáta korektne. Nie všetky DACy, ktoré dostanú cez ten kábel korektné dáta, sú rovnako odolné na rušenia a podobne a teda analógový signál z nich sa môže líšiť. Ergo lepšia je zostava, kde je vplyv káblov nemerateľný (a teda aj nepočuteľný), z rovnakých dát rovnaký zvuk (analógový signál)..
Je plne pochopiteľné a ľudské podľahnúť sprievodným "vplyvom", ale to nemá so zvukom nič spoločné.
BVaudio, výroba a predaj

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

BVa

*thumbs up*

Asi na tom něco bude, dvoumetrový Belkin, za pár kaček a není problém, tedy u mě, jinde a jinému posluchači se to může jevit jinak.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

BVa
Já mám zase zkušenost, že čím lepší sestava tím je vliv kabeláže znát.

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

BVa musím upřímně dodat že já mám opakovaně - navzdory uvedeným faktům - jinou zkušenost,síťové kabely,interkonekty,reprokabely,rozdíly jsem zaznamenal,co s tím,.......... přímé porovnání DAC CADaMagic plus a OPPO 105 rozdíl jsme slyšeli všichni 4,suchý relativně čistý (menší) zvuk,vs velký - hlouběji posazený prostorový zvuk z OPPA,(na pořádných repro)co s tím?ignorovat to?poslouchat něco co se mi až tak nezdá .....no nevím

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

a poistky si tiez skusal menit? a zemniace boxy? v tom je tiez pekny biznis...

no sucasna debata je o USB kabli. radsej nemotat do toho analogove a sietove kable...

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

pojistky jsem nezkoušel,zemnící box taky ne,mám trafo,já už mám skoro hotovo-já jsem svůj zvuk ke své spokojenosti našel,jen čekám na vyrobení repro.......zajeď místo neustálého měření věcí a aparátů za 10-30 tisíc do studia s poslechovkou,a nechej se přesvědčit zvukem......

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

alebo mozem ist aj do kadernickeho/holicskeho salonu a tam sa nechat ostrihat :))

vravis ze hras bez hifi poistiek a zemniaceho boxu? a ze si ich ani neskusal... to ta tvoja zostava nemoze potom hrat na 100% :D

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

Miero a na cem vlastne hrajes ty a kolik jsi toho realne vyzkousel ?

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Tak to mám blbé,ale snad se s tím naučím žít :D

Zamčeno