Kam kráčíš ...HIFI ?

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kam kráčíš ...HIFI ?

Příspěvek od Oldear » 06 lis 2017 15:25

Bazi 36
Dobře, ročník 70, tak to bys už mohl mít rozum a rozumět psanému textu. Byl jsi několikrát dotazován na čem hraješ, můžeš specifikovat svoji úroveň hifi?
Rady si nechej pro sebea hodnocení druhých také - nemáš ani tušení, Ty nejsi z těch co mohou někomu radit. Za 3 dni na foru, tady docela perlíš.
Ať Ti to Tvé "vše v jednom" hraje jako to nejskvělejší HIFI, ale Ty budeš určitě spokojen.
Howgh

PS: K tématu, HIFI kráčí stále ku předu, jen se nepříjemně do toho zaplétá pokleslý marketing a tzv. umělecká komprese, potažmo Loudness War. Kdo má dostatečný archiv ještě z doby, kdy to neprznili, tak může být spokojen.

Ať to hraje všem.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 06 lis 2017 15:37

Přesně tohle jsem očekával,když ti nevyšla tvoje věštba mého věku z nicku,tak ted bych mohl mít tedy pro změnu na svůj věk i nějakou inteligenci,že? Jen se divím,že když tak všechno o vsech víš,že nevíš,na čem hraju. Mám zhruba tři cédéčka,myslím,že jedno se jmenuje Bonbóny bontonu z roku 1994,tato céda prehrávám stále dokola na jezevčíku Sony rok výroby 91 a myslím si,že je to docela hifi zvuk......Oldeare,ty hlupáku,tobě já tak určitě budu vykládat,na čem hraju a určitě tě poslechnu a nebudu se zapojovat do diskusí,pamatuj si,že si budu psát co chci a jak chci a ty na tom nic nezmění s!!!

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 06 lis 2017 16:18

No to zírám. Je tu Bazi 36 dnes 3. den a polovina příspěvků jsou urážky a napadání ... *thumbs down* :o

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 06 lis 2017 16:44

Bazi36 : ok, nepis co mas, ale nepoucuj druheo nichz vubec netusis co maji za zkusenosti a co naposluchano. Vykricnik neni argument. A ano, jsem starsi nez ty ... tak mir v dusi

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 06 lis 2017 16:59

PavleDosko,mám takové tušení,že ty už jsi byl na mě někde drzej,aniž bych ti zadal příčinu,a ten rozkazovací způsob si nech pro děti,nebo si snad myslíš,že budu dělat to,co ty mi napíšeš?

crommelin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crommelin » 06 lis 2017 17:10

Je neuvěřitelné, co může jednoduchá a vlastně i zajímavá otázka v hlavičce vlákna rozpoutat za zběsilostní útoky. Že by již předvánoční stresy? Nakonec se pár "chytrých" napadá pro nic za nic, jen aby jeho ego vyhrálo. Už po druhém kole pingpongu vlákno jde do háje a zase se nikdo nic vlastně nedozví.

Hifi jde dopředu stejně jako každé jiné odvětví. Zlepšují se materiály, inovuje se a hledají se nové cesty. Že se na to nabaluje řada rádoby výrobců HighEnd za velký prachy za prázdnou bednu, různí voodoo zaklínači a jiní kulihraši, to je všude. Stačí si něco naštudovat, naposlouchat a používat tu šišku, co máme každej z nás, aby mu při dešti neteklo do krku.

Podstata hifi (neberu teď v potaz sluchátka) zatím, a vypadá že ještě na chvíli ještě, zůstane na poslechu přes bedny. Ty jsou s akustikou místnosti alfou a omegou kvalitního poslechu. Na Audiodromu je nyní kompletní test, myslím, 9 levných regálovek a je velmi zajímavé, jak velké rozdíly uvádí recenzent při jejich velmi podobných cenách. (I když si o recenzích všeobecně bez měření myslím svý).

Zesilovač, který je stále také bohužel potřeba, pokud má dostatečně kvalitní parametry je taky ok. Jestli je A, AB,D či jiný, už je na každém. A to že není za statisíce, je úplně fuck. Můžeme si ukázat XY zesilovačů za opravdu bombu love, které mají tak hrozný měření, že je s podivem, že to někdo vůbec může prodávat. Ale když to lidi chtěj, má to hezký logo, třeba vaginální barvu, proč ne.

No a pak asi největší "mela" se děje v poslední době na začátku řetězce. Různý formáty, různý kulišárny up a down , loudness war, a já nevím co. Přitom to, co tam na začátků lejeme, to se pak jen snažíme co nejlépe mít zreprodukováno. Bohužel, to co dnes všeobecně umělci vydávají, lze opravdu nazvat kvalitní a dobrou hudbou jen těžko. Samozřejmě, každej má to "svý nej období" dle svého (většinou) věku, ale nějak je to snad díky technice víc všechno takový "míň hudební a nápaditý". Ale toto je můj názor, i když sháňka po 70. a 80. , která neustává, mě v tom utvrzuje.
Kvalitní a drahý přehrávače s DACanama a predzesama jsou taky jen v podstatě počítače. Jen ale hifisticky jednoúčelový. Takže dobře postavený PC nebo kvalitní streamer je jako nahovno automaticky?

Vzpamatujte se někteří. Melete blbosti a ještě máte hrdě vztyčenou hlavu.

Ještě jednu věc.
Zažil jsem ve svým již trochu delším životě tolik sestav, které ohromovaly od ceny až po dizajn a různá "novátorská" řešení a hrály úplně z prdele, ale taky jsem slyšel sestavy u lidí, kteří v pořizovacích cenách moc nepřekročili dejme tomu 120 000 Kč, a hrálo jim to jak z praku.

Takže hifi jde dál, jen hifisti jsou do prdele.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 06 lis 2017 17:21

mumu píše:
06 lis 2017 15:15
Ale k bacilovi2. Hudební zážitek reprodukovaný v domácích podmínkách je závislý pouze na věrnosti a kvalitě reprodukce.
Ahoj,ale to nemyslíš vážne. Myslím že viem, čo chcel bacil2 povedať. Písal o filozofii posluchu. Ak si ideš dať dobré jedlo do dobrej reštiky, nepôjdeš tam v teplákoch, aj ked Ti ide hlavne o jedlo. Skrátka pôžitok z jedla vystupňuješ tým, že sa pekne oblečieš, zavoláš peknú slečnu a tak. PC v ňom evokuje možno prácu, obyčajné starosti, tak hi-fi rieši po starom - hifi krabicami. Len to podal svojim spôsobom.
To by mě zajímalo. Možná by to stálo za nové vlákno. Jaké rituály provádíte před a při poslechu?
To někdo doma natáhne na sebe oblek a se svou pečlivě namalovanou ženou s kabelkou poslouchají v panelákovém bytě své hifi při sklence vína? Tak daleko nejsem.

mumu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mumu » 06 lis 2017 17:42

To by mě zajímalo. Možná by to stálo za nové vlákno. Jaké rituály provádíte před a při poslechu?
Netahaj sem rituály. Napísal som názor, skús to tiež.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 06 lis 2017 17:49

Takhle to není,ale malé rituály v podobě nákupu kupříkladu céda,těšení se na poslech,sklenka něčeho dobrého a příjemný soustředěný poslech,to je to,co mě ba. A i když taky někdy dám kvalitni stream,neuziju si to fyzicky vlastnictví média,prostě.....

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 06 lis 2017 18:30

Bazi36 : vsiml jsem si te predevcirem, netusim kdes jinde, s lidmi se nehadam ... kor s takovymi co predvadi to co ty tady, myslim ze stacilo.
p.s. mazleni s cd ? ritual ? nevim kolik jich mas, jeden cas jsem jich mel kolem 4000, mazleni jsem si moc neuzil, nez jsem neco nasel tak jsem radsi pustil to co jsem nasel driv a to jsem v tom mel celkem systém ... co jsem prodal cd prehravac tak jsem si nechal aspon 1000 cd "na ozdobu", kdyz uz ritual tak lp, ale tech mam cca 300 a pustim fakt vyjimecne.
Naposledy upravil(a) PavelDosko dne 06 lis 2017 19:00, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 06 lis 2017 18:54

...no na vedlejsim foru tim svym stylem sprdnul cloveka s aktivnima repro, ze bez koupe zesilovace mu budou k nicemu...

Toz asi tak je to s Bazim.... *2thumbsup*

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 06 lis 2017 19:12

veď ho ignorujte, vidíte že má podľa všetkého poruchu osobnosti.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 06 lis 2017 19:35

Dosko,kdo se te prosil,abys reagoval na můj prispevek o CD,ty me pronásledujes,nebo co,ses uchýl?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 06 lis 2017 19:42

boze to je kus ...

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 06 lis 2017 20:13

Občas mi je opravdu líto když vidím, že si chceme popovídat o svém koníčku, nebo jen sdílet svou radost či zážitek, případně ho prodiskutovat s někým, kdo je dál než my (já). Pak se najde jeden člověk, který se sem jde jen pohádat. Vytáhnout energii z ostatních a pak se tím napumpovat na další den.
Poslední dobou je toho hodně v práci, na domovní schůzi, v supermarketu, v hospodě - ale to jsou face to face kontakty to chápu. Ale že se lidé hádají, nadávají si a jsou k sobě zlí a urážliví ve virtuálním světě, to mi hlava nebere.
Nevím kam ještě může kráčet hifi, ale vlákna na tomto fóru brzy dokráčejí až na dno nejhlubší žumpy.

To Pixel: to je úplně ukázkový případ proč lidé už kolikrát nemají chuť se sem přihlašovat a odcházejí do ústraní. Když se budu chtít pohádat, nebo se poprat, zajdu si na fotbal nebo do hospody, ne tady :(

Odpovědět