Luxman

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
TomasT
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman

Příspěvek od TomasT » 11 lis 2009 10:35

jedinne ruseni ktere ty budiky produkujou jsou optickeho charakteru ...

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 11 lis 2009 10:55

Valdes píše:Neberte to prosím jako reklamu, berte to jako sdělení a pozvánku k poslechu. Opravdu rádi Vás přivítáme kdykoli... http://www.navratilaudio.cz/
Mohl bys prosím tě napsat s čímpak Luxmanovic siliče u Vás hrají? Určitě to máte vyladěný :-) Usher nebo Xavian?
dík

TomasT píše:jedinne ruseni ktere ty budiky produkujou jsou optickeho charakteru ...
No řek bych, že to je vyloženě záležitostí vkusu každého soudruha...

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT » 11 lis 2009 11:31

Ja to nemyslel hnusne, ja to myslel tak, ze o ruseni elektrickeho charakteru nemuze byt ABSOLUTNE rec, jinymi slovy ty budiky na to nemaji zadny vliv... :lol:

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 11 lis 2009 11:57

TomasT píše:Ja to nemyslel hnusne, ja to myslel tak, ze o ruseni elektrickeho charakteru nemuze byt ABSOLUTNE rec, jinymi slovy ty budiky na to nemaji zadny vliv... :lol:
V pohodě, pochopil jsem jak si to myslel ;-) *thumbs up*

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 29 kvě 2010 21:05

CERVEN PATRI LUXMANU... Timto sloganem nas pozyva p. Valdemar Navratil do sveho studia http://www.navratilaudio.cz k premiere na uzemi CR, predzesilovace Luxman C-600f a koncoveho zesilovace Luxman M-600A. Kdokoliv z okoli Havirova, by si poslech techto nadhernych stroju nemel nechat ujit... Ja se uz urcite brzo tesim.. *thumbs up*

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 30 kvě 2010 00:35

Tak to je výzva,taky tam moc rád zajedu,mám to kousek... *thumbs up*

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 03 čer 2010 19:15

Včera kuknu z okna a... kurňa, zas chčije. No co, kašlu na sekačku, gril i motku a využiju teho Valdova pozvani na tu novu parádu od LUXMANA C-600f a M-600A.
Ono to má též vyhody, když leje, bo se možu poflinkovat kolem hifinek a roba se na mně němrači jak na zbuja, že nic něrobim. A tak sem inym ve dveřach procedil na půl huby ,idu k Valdovi' a vypařil sem se z baraku.
Valdovi sem se seriozně telefonicky ohlásil a za to se na mě Valda fikaně nachystal :) . Už od dveři slyšim cosik povědomého, ale jaksik fajnověji než jsem dofčil slychal, no jasně Šostakovič, piánko housličky lá lá. Tož sem se nenapadně sednul u piána, čumím pianistovi do nástroja jak se mu kladívka s filcama mazlí se strunama a občas přitom pohladím ušlechtilé dřevo zvednutého křídla, cítím jak jemňounce rezonuje... Cože, že jsem spadnul ze stolka? Ale ne, vím,že když otevřu oči budu sedět v pohodlném křesle a poslouchat hudbu z těch stříbrných krasavců, ale když je zase zavřu jsem zase tam, u koncertního křídla a... ,mistře, přejete si otočit list?'... Bože, zase mě to dostalo.
Přesvědčit se, jak to bude působit na Vás není nic snažšího, než udělat si čas a mít chuť se prát potom s pokušením vyloupit banku. Z koncáku sálá teplo jako z krbu a žlutě plápolající indikace výstupní úrovně to jemně umocňuje (ale je možno tuto blbůstku i ztlumit nebo vypnout, záleží na chuti). Přesně to ale koresponduje s noblesním charakterem zesilovače. Tady i přesto, že se nejedná o lampové řešení, rozhodně žáden chlad nehledejte. Pro mne to je ta pravá živá a zároveň hlaďoučká hudba, která nekouše, teple se rozlévá po duši, ale s maximem možných informací i té nejjemnější úrovně, nic nezůstane milovníkovi můz skryto. Patří to jednoznačně k referenci, kterou může někdo šťastný mít doma.
Na závěr bych se ještě zmínil o pro mne velkém překvapení, a to je až neskutečná souhra s Xavian Gulietta, kterou Valda objevil. Tímto se Guliettam omlouvám, neb jsem doteď nevěděl, čeho jsou schopny hráti a k jakým partnerům mířiti mohou. Fantastická krystalická čistota výšek bez sebemenší agrese, průzračně přehledné střední pásmo a pevný bas, který ale není přebujelý a nic nezakrývá, audiofilské 1A.
Posloucháno bylo:
D.Šostakovič: Klavírní koncert č.2 F dur
Saint-Saëns: Danse Macabre
Nina Simone: Feeling Good
CH.McBride: Gettin´to it
V.Tsabropoulos: Melos

PS: A jak tam budete, mrkněte se i jak jsou ty kousky přesně na mikrometry opracovány a sestaveny, radost pohledět jak ten hliník může licovat ze všech stran.

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 06 čer 2010 11:04

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Přepostnul jsem tu fotku, z aktuální instalace.

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 23 říj 2010 10:55

Zdravím, měl bych dotaz. Jelikož mám zesilovač Luxman L530, chtěl bych mít i ostatní komponenty od této značky. Proto bych se chtěl zeptat na nějaký dostupnější gramofon. Na ebay.com sem našel dva kousky, PD 227 a PD121. Má cenu jít do jednoho z nich? Moc o této značce a jejich modelech nevím. Díky za rady.

http://cgi.ebay.com/NEW-TURNTABLE-DUST- ... 2309f0c66b
http://cgi.ebay.com/Luxman-PD-121U-PD12 ... 3f040f83b5

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 23 říj 2010 11:12

Omlouvám se, tak ten PD 227 je pouze prodej krytu. Teď sem si toho všiml.

knopi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od knopi » 27 říj 2010 21:35

Novinka Luxman DA-200. Z dostupných informací co jsem pochopil převdník-ová část převzata z D-05 a zesilovač z P1u. Předpokládaná cena 1360 euro.

Valdes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valdes » 30 říj 2010 16:10

Nový článeček na téma Luxman M-600A koncový zesilovač na Audiodromu...... http://www.audiodrom.cz/luxmanM600A.html

maretti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maretti » 29 lis 2011 13:54

Včera jsem dorazil do hifi studia k panu Navrátilovi, abych si poslechl LUXMANY. Hned na začátek jsem byl mile překvapen vstřícností a přátelským přístupen pana Navrátila.
Poslouchal jsem integráč Luxman 550A s CD přehrávačem Luxman D-05 + repro Usher dancer CP-8571 ......... takže sestavička bratru za 400.000 Kč

Po asi 1,5 hodině poslechu jsem odcházel domů, ještě druhý den jsem plný dojmů. Nejsem pravověrný HI-FIsta, nerozumím technickým parametrům a zákonitostem ...... ale miluji hudbu a její poslech. Neposlouchám ušima s měřákem v ruce ..... ale srdcem a se zavřenýma očima. Pro mě to byl jednoduše sváteční zážitek, kterému už chybělo jen si v klidu sedět doma po tmě, u krbu s whisky a poslouchat tuto "nádheru". Slyšel jsem několik jiných sestav v ceně 400k - 700k (včetně reprobeden), ale ani jedna ve mě nezanechala takový dojem, u žádné z nich jsem si takto opravdu neužil radost z poslechu svých oblíbených písniček (akustika, piano, smyčce ... podmanivou hudbu irských nebo islandských interpretů)

Respektuji vkus a názor každého fandy, vsadím se, že kdybychom si na toto téma sedli (sestava do 500.000 Kč), tak by každý našel jinou variantu a o té tvrdil, že je to ta nejlepší. A není to právě o tom ?? Aby si každý našel to co jemu nejvíce sedne .... pocitově, u čeho má husí kůži a slzy na krajíčku.

Za týden si jdu poslechnout stejnou sestavu pouze s novým integráčem LUXMAN 590AX, který je o 100.000 Kč dražší než 550-ka .......... už teď se nemůžu dočkat na srovnání a myslím, že jsem našel finální skupinu produktů, které bych rád na jaro 2012 pořídil ke mě domů .........

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT » 29 lis 2011 15:00

Jojo, u p. Navrátila jsem kupoval bedny a vstřícnost byla veliká. Zkejsnul sem tam nějakých 5-6 hodin, bedny mi ochotně přehazoval podle potřeby. No a z toho co tam všechno měl mi šla hlava kolem, jen na to mít ty chechtáky no.

YngwieM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YngwieM » 30 lis 2011 13:06

Ano, je to tak. U p. Navratila jsem koupil Luxman L507u a napojil to do KEF Reference a spokojenost nejvetsi. Hraju jen z desek. Ochota pana Navratila je prikladna ;)

Odpovědět