* * * PHILIPS * * * let´s make things better

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: * * * PHILIPS * * * let´s make things better

Příspěvek od dadaft »

Mike
tak jsem se svým zkušeným okem konstruktéra mrkl do fa960mk2. na první pohled vypadá nedotčený. uvnitř je dost podobný fa860ce. plošňáky, kondy Elna a tak. jen má mnohem větší trafo a o dva tranzistory na kanál víc. nejdou vidět. Aleska mi říkal, že bylo něco z pravým kanálem. objednával nějaké ekvivalenty. ale to je fuk. hraje naprosto perfektně, takže by mi nevadilo, kdybych uvnitř našel smrkovou větev, jak říká náš milý lachim.
s tou mk2kou jsem to moc nepochopil. to je fa960mk2 přímo od výrobce. nikdo to na ni nemusel předělávat.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Myslím, že lepší bude MKP (FKP). MKT mívají ostřejší zvuk, což už by mohla být velká změna. Ve kterém pásmu jsou? Zkus třeba ES Ostrava. Kdybys chtěl zvuk radikálně změnit (ne jednoznačně zlepšit), tak hodně dobré a ještě zaplatitelné jsou Auricapy.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

petrL
ve kterém pásmu jsou nevím, ani jaké mají hodnoty. k těm regálovkám se teď nedostanu, žiju momentálně v provizoriu. pustím se do toho tak za měsíc. nicméně žádnou změnu ve smyslu ostrosti nechci. takže asi koupím prozatím ty MKP z ES a uvidím, jaký bude výsledek. podle toho se pak rozhodnu.

jinak jsem udělal důkladnější srovnání fa860 a (opravené) fa960mk2. kromě toho, že 960mk2 líp hraje při vyšších hlasitostech, tak 860 je nasycenější (ale né víc prostorová, naopak by se mohlo říct, že 960mk2 je čistější (a to by mohl být koneckonců výsledek modifikace mk2)) na středech a mín váží na basech. nicméně celkový charakter je hodně podobný a navíc nemám možnost srovnání s originální fa960 ani druhou firemní modifikaci. takže vliv vyměněných tranzistorů na zvuk 960mk2 neřeším. přestože nemám zapojený filtr, bedny nejsou na hrotech a před jednou z nich trčí před basáky skříňka, je zvuk natolik dobrý, že ani řešit nechci. do budoucna sice otázka zesáku zustává otevřená, ale není nijak palčivá...

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

Ahoj dadafte,

pokud budeš upgradovat výhybku (a elyty do dobré výhybky fakt nepaří), místo běžných MKP kondíků doporučuji:

http://www.dyihifisupply.com (hong-kong)
Laciná volba, když je dostatek místa (což by v těch sloupech asi bylo): kondíky Obbligato Film Oil - stojí fakt pár dolarů, jsou velké, dlouho se zahořují, ale za ty peníze hrajou skvěle, má je kamarád
Dražší: Obbligato Copper Foil nebo Obbligato Gold, jejich kombinací mám upgradnuté své ProAc (viz. můj komentář v DIY sekci)
Obrázek
Obrázek

http://www.loudspeakershop.eu (gdansk)
- KP kondíky SCR tin-foil SCR
- mám je v signálové cestě, jejich jediná nevýhoda je cena + jen nižší kapacity k dispozici (nutno dodržet původní, není-li někým vyzkoumáno jinak, třeba já jsem na doporučení snížil jeden z 30uF na 22uF). Mohl by to být objev na páskáč.

S oběma webshopy mám pozitivní zkušenost stejně jako s oběma typy kondíků. Poštovné u hong-kongu je směšných 7 USD, bylo to zde za dva týdny, poláci neberou karty=dražší při převodu peněz na účet.

Jinak lze vyzkoušet kondy ES-Ostrava, provedení Audio, problém je, že nemají zdaleka skladem všechny hodnoty a potřebná množství a v tom případě je min. objednávka 50 ks :evil:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Mike píše:Podle toho co vím nějákej vrták předělával tvůj zesák na verzi MK II ale pěkně to podělal a to tak že odešli snad všechny koncový tranzistory a spousta dalších věcí ten zesík dostal pěkně pohulit. A mám obavu jestli by nebylo lepší začít schánět jiný kousek protože podle vážnosti poškození (odešlo snad všechno důležité)
bych mu moc nevěřil.....
fakt že jo. už to dělá zase. a víc. den dva jsem to celkem hulil a bylo to dobré. neklid zmizel. ale včera se začaly ztrácet středy na pravém kanále a basy se uvolnily. nejdřív se mi zdálo, že mi nějak zaléhá v pravém uchu. takový divný pocit. a musel jsem začít stahovat spodek. najednou ho bylo nějak moc. napadlo mě, že jsem to trochu s hlasitostí přeháněl a že si uši potřebujou od basů odpočinout. potichu to ještě hrálo pořád v klidu. ale dneska už je to jasné. pravý kanál jde do kytek. basák začíná být mimo kontrolu a středy se pomalu vytrácí do věčných lovišť. takže mám zesák na náhradní díly...
no nic. rozhodím zase sítě.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

SCR jsem zkoušel jako vazební a nic moc. Měly takové silné elektronické zabarvení jako sluchátka. To už jsou lepší radiální ES Ostrava, i když tady byly výšky víc pod dekou. SCR často používají čínští výrobci (Vincent), takže je jasné, kde se vyrábějí a že to není žádná velká kvalita. Aspoň nejsou drahé.

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

petrL píše:SCR jsem zkoušel jako vazební a nic moc. Měly takové silné elektronické zabarvení jako sluchátka. To už jsou lepší radiální ES Ostrava, i když tady byly výšky víc pod dekou. SCR často používají čínští výrobci (Vincent), takže je jasné, kde se vyrábějí a že to není žádná velká kvalita. Aspoň nejsou drahé.
Ahoj Petře, díval jsi se, jaké kondíky SCR jsem výše doporučil?

SCR KP SY a SA série je TIN FOIL svitkáč, který má k lacinému VELMI daleko. Je to třída těsně finančně i zvukově pod PIO. Nemá to zvukově vůbec nic společného s MKP polypropylénovými kondíky PPE za 1-3 EUR. MKP kondíky SCR používám jako bypass k elytům, jejich lepší variantu jsem nedávno vypral ze svých beden a nahradil obbligatem.

Tak jen aby nevzniklo nějaké nedorozumění.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

To je možný. Já zkoušel ty obyčejné. Kupoval jsem je v české pobočce Elfy. Když jsou ty tin foil 5x dražší, tak musejí být lepší.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Mike píše:Podle toho co vím nějákej vrták předělával tvůj zesák na verzi MK II ale pěkně to podělal a to tak že odešli snad všechny koncový tranzistory a spousta dalších věcí ten zesík dostal pěkně pohulit. A mám obavu jestli by nebylo lepší začít schánět jiný kousek protože podle vážnosti poškození (odešlo snad všechno důležité)
bych mu moc nevěřil.....
co o tom víš?

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Co o tom vím,akorát to že nějákej trouba to předělával na MK II verzi a dost toho posral. Se zeptej aleska ti to všechno řekne. Jsme se o tom bavili celou cestu k tobě. Je zázrak že to ty borci z toho servisu dali do kupy. Protože to nikde jinde opravit nedokázali jedině až v tom autoservisu kde to zkoušel aleska tam jsou opravdoví borci. To je problém těhle kutilů neznají elementární věci ale předělávat zesilovače to jim jde.
Tolik o tom vím
PS : Jak jdou stavební práce na bytě už se nemůžu dočkat až mě to předvedeš.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

tak jsem to všechno otestoval. zesák je v pohodě. spravili ho dobře. z největší pravděpodobností tuplovaný symfonický beethoven v koncertní hlasitosti korunovaný mahlerem definitivně rozhodil výhybky. na tohle staré dámy nebývaly zvyklé. to bylo pořád jenom pianko a žádný stres... no, teď hraje každá jinak basy. :roll: ustavení není zrovna ideální, takže se to naneštěstí spíš zvýraznilo. ale v reálu to není zas až tak hrozné.
že jsou ty hodnoty kondů ve výhybce rozhašené už vím od té doby, co jsem je koupil. jeden výškáč chodí trošku níž. ale nechtělo se mi do toho pouštět. no, teď už se tomu nevyhnu...
aspoň jsem při pátrání narazil na několik pro mě podstatných věcí. teď už jsem absolutně vysmátý.
jinak přesně za týden by měli začít pokládat koberce a půjdeme do finále, takže za 14 dní by to mohlo klapnout. myslím, že to bude masakr. jen síťové rozvody vyšly na 60k. konečná podoba bude zhruba tato:
Obrázek
ten volný prostor pod červeným kroužkem (to su já) je moje pracovna & kancelář v jednom. stereopracoviště. :lol:
na obou exkluzivních poslechových místech by měl být dle propočtů zvuk jako lusk...

Petra44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petra44 »

Mrkni na tohle ?

Kód: Vybrat vše

http://www.aukro.cz/item533966380_philips_cd753_s_lampovym_vystupnim_stupnem_6n6p.html

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Vypadá to slušně ! Vidím akustické úpravy v podobě basových pastí a nějáký kmitací panel (zřejmě) asi se toho zhostila též firma vid?
Konečně člověk který to myslí s muzikou vážně a došlo mu že jiná cesta než akustická úprava poslechovky neexistuje. Dadafte *thumbs up* *klanimse*
Jen tak dál,to mezi repro bude LCD nebo Plasma případně jak velká??

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

takže proběhlo měření měření beden na obou zesácích. naštěstí to dobře dopadlo. věděl jsem to už od rána, kdy jsem osmičkového starouše zase zapojil - fa860 je v perfektní kondici. fa960mk2 je na odpis. pata methenyho a pink floyd ještě ustál, ale beethoven s mahlerem téměř v koncertní hlasitosti ho sejmuli. dneska už hrál příšerně. čert ho vem. hlavně, že přežily bedny.

nicméně dvě věci se ukázaly:
- mezi bednama jsou na stejných frekvencích rozdíly, neboli čas se nedá přechytračit - není to sice žádná katastrofa, ale teď už s tím něco udělám. rozhodl jsem se pro Mundorf MCap, MKP 630VDC. myslím, že ušetřit můžu jinde.
- to, co předváděla chvíli fa960ka, i když byla ve špatné kondici, mě chybí. 860 je perfektní, hraje perfektně, ale (popravdě) krapítek něčeho důležitého tam chybí. potichu je to paráda. má šťávu, ale ne tu správnou míru kontroly. trochu slívá. takže směr marantz...

Odpovědět