Sony Esprit

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sony Esprit

Příspěvek od davidhighend » 30 črc 2009 11:12

Machalik
Tak tohle jsou moc hezky kousky. Ty monobloky, abych pravdu rek, vidim uplne prvne a ten transport je lahudkovy.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 30 črc 2009 11:42

Nadherne strojky, cena stale hodne vysoka, ale verim ze po pravu, jediny problem je, ze toto uz ani nie je esprit, to je (po vzoru Mgr. Zahoranskeho) super bomba extra high-end trieda od Sony, z ktoreho sa vyrobilo par kuskov, pretoze to bolo v podstate nezaplatitelne a v predajniach sony (tak ako sme ich poznali a pozname) nepredajne.

Zaujimalo by ma ake "super bomba extra high-end" vyrobky robi teraz Sony, tzn. tie co nenajdeme na http://www.sony.cz .

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 30 črc 2009 12:18

Vždyť to vůbec není drahý - je to to nejlepší, co kdy Sony dělalo; Sony, praotec všeho. Vůbec na tomhle serveru má Sony špatný renomé - teď v Akufejzovým vlákně někdo psal, že by si samozřejmě nedovolil srovnávat Fejz s nějakou sračkou, kupř. Sony. Přitom Sony vždycky dělalo to úplně nejvyšší možnou třídu komponentů, od CDček před zesáky až po možná úplně nejlepší elektrostaty, co existují. Vrchol od Sony byla desítková řada, ze který je ten transport. Neskutečný stroje.

Teraz Sony dělá SACD přehrávač SCD-DR1 a k němu integráč TA-DR1.

Jinak dva kámoši mají Sony SCD-1 a je to to nejlepší cédo, co znám, koupím si ho taky. Opovrhování značkou Sony mi přijde hodně legrační.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 30 črc 2009 12:28

Pisal som to ja, ale samozrejme myslel som Esprity, tak ako ich pozname, tj XA-50ES apod, nie tieto krasne stroje. a samozrejme bol to tak trochu sarkazmus, staci ked sa pozries do mojho podpisu......Urobil si mi radost s TA-DR-1 a SCD-DR1, fakt krasne strojky, o to viac zamrzi, ze sa to neda bezne kupit aj tu. Hlave ked vidis, ze cena nie je nijak zavratna...

Obrázek
Obrázek

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 30 črc 2009 12:40

Na stránce vpro dole je i vnitřek

http://www.ecat.sony.co.jp/audio/hi-fi/ ... KM=SCD-DR1

(šlo by to přeložit)

D/A converter: Super audio D/A converter pickup: Twin laser power transformer: R core trance ×3 chassis structure: DR/FB chassis frequency characteristic: 2Hz-50kHz (super audio CD), 2Hz-20kHz (CD) dynamic range: Above 110dB (super audio CD), above 100dB (CD) all the distortion factor ratios: 0.001% or less (super audio CD), 0.0017% (CD) digital output: i.LINK×1, optical ×1 and coaxial ×1, ×1 analog output: 1 systems (stereo) external input: Word sink ×1 size (the largest included): 340 (width) ×140 (height) ×465 (depth) mm mass: 18.5kg (the power cord/code it includes) electric power consumption: 22W

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 30 črc 2009 13:24

PMA: Když už seš tady, tak by tě možná mohlo (jen ze zvědavosti) zajímat tohle:
http://www.thevintageknob.org/SONY/sony ... /TAE1.html
http://www.thevintageknob.org/SONY/sony ... TAER1.html
Všechno z centimetr tlustýho hliníku.

Ještě tenhle byl strašně dobrej, úplná legenda.
http://www.thevintageknob.org/PIONEER/C7/C7.html

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 30 črc 2009 13:35

machalda

krásné stroje.
škoda, že to nelze nikde slyšet.
to nej, co jsem kdy osobně od sony slyšel, bylo u MB.
bohužel.

hraje to fakt referenčně? na úrovni těch top thorensů, burmestrů, atd...

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 30 črc 2009 13:52

Machalík: moc pěkná konstrukce skříně, je vidět, že "vědí" (zdalipak se jich někdo zeptal, proč to nedělají raději z 0.5mm plechu :D ), a byla to doba, kdy si to ještě mohli dovolit udělat "pořádně". Ten nový už tak pěkný není.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 30 črc 2009 14:18

PMA: Jakože ten modrej se ti nelíbí tak jak ten zlatej? Mně ten modrej přijde vevnitř extrémně pěknej, plus má tu tlustou kastli (zlatej má dřeva), ale je pravda, že zase nemá oddělenej zdroj a ty přepážky a tak.
Kámoš, co má SCD-1, si málem koupil celou tuhle sestavu, i s tím tlustým modrým koncem.
Ale nakonec koupil integráč.

Lachim: Znám jen SCD-1. Nevím, jak hrajou Burmestery nebo Thorensy, ale oproti jiným cédům je to buď strašně dobrý, nebo, proti tomu nejlepšímu, co v Brně máme, je to o kousek lepší (což jsem ti psal do pošty kdysi). Ten zbytek sestavy si myslím, že by byl též skvělej - už to umím poznat z obrázku. Navíc předek z roku 2000 bez dálky, to nemůže bejt jen tak samo sebou. SCD-1 si každopádně koupím, nějak si neumím představit, že bych chtěl něco jinýho. Váží 27 kg a vypadá jak tank Tiger.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 30 črc 2009 14:20

Jako že se mi SCD-DR1 líbí míň, než ty starší (konstrukcí skříně).

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 30 črc 2009 18:58

machalík

jooo. vím.
pamatuji si tvůj názor na audionet a nákup nové sestavy
:-)
dnes už bych si také vip g2 nekoupil.
dnes bych tě požádal o zapůjčení toho soňáka a pak jeho sehnání za provizi.
moc bych chtěl slyšet ten modrý koncák s tím předkem a k tomu ten sacd tank tygr.
celé by to stálo asi jako nový audionet, že?

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 30 črc 2009 22:54

To se v kompletu prakticky neda sehnat, videl jsem to prodavat jen jednou (i s bednama). Stalo by to tak okolo ctvrt milionu, nedelej si iluze (bez beden). To je asi vic, nez jedno cedo od Audionetu. Ale byla by to frajerina jak prase. Svyho casu to mel Krecek z Prahy (ten, co dela Luxman a Usher), taky to ma doma jeste nejakej kamos od majitele P-Audia, a pak uz nevim. Ta modra rada je strasne krasna. V Brne jsou dve ceda. Neexistovat integrac, byla by tu cela ta modra sestava (bez beden), povesena na JBL 250 Ti, bednach na rock do velkych mistnosti. Dost me mrzi, ze ju kamos Svestka nema. Zas ma do smrti pokoj.

PMA: Pamatujes, jak se o tom koncaku pohrdlive bavilo na Lopuchu treba pred peti lety (kvuli chlazeni)? To byla tehdy prdel.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 31 črc 2009 08:01

Bylo by dobré dostat na BP2009 nějaký opravdu TOP firemní referenční preamp, moc by mě to teď zajímalo.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík » 31 črc 2009 13:16

Bojím se, že se to nepodaří, minimálně asi nikdo z nás nic takovýho nemá nebo nekoupí. Kupovat JR Consummate jen pro účely srovnání už asi nebudu, i když by mě zvukově zajímal.
V současné chvíli spíš řešíme, jestli BP vůbec bude, a jaká technika se tam objeví. Asi to jako dopadne dobře, ale teď v létě je vždycky nevhodná doba na bavení se o podzimu.

boxer

Příspěvek od boxer » 31 črc 2009 15:35

Jelikož jsem u Sony zavadil tak maximálně o ty 2.řadý výrobky a mám tak po tady přečtení v jejich TOPech gulage,můžete sem někdo postnou ty nejvíc nejlepší top výrobky přehrávačů,co kdy vyráběli(vyrábí)?

Díky.

Odpovědět